Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Порука од zekagradjevinar » Суб Јан 13, 2018 5:53 pm
Nikad mi nece biti jasno zasto se ovaj autoput ne zavrsava na petlji Orlovaca. To bi bilo najjeftinije, najkrace i najlogicnije resenje. Odgovaralo bi Sumadijskom delu Beograda a obilaznicom bi se brzo stizalo i do Novog Beograda i Zemuna.
Btw. Sa ovom stopom rasta Srbiji ce trebati preko 50 godina da dostigne evropski prosek.
Редовно се заборавља да поред трећине БГ-а веза од Сурчина много више одговара и возилима који долазе аутопутем из правца Мађарске, као и из правца Загреба.
Исто као што би се обилазницом брзо стигло из Сурчина до Орловаче, тако ће бити и у супротном смеру.
 
gygy11":zjf1bf04 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508352#p508352 je napisao(la):
laki72 » 14 Jan 2018 01:49 pm[/url]":zjf1bf04]
gygy11":zjf1bf04 je napisao(la):
Trasa izgleda blago receno K A T A S T R O F A L N O! Ovo ce tesko biti zavrseno i do kraja ove godine.
Ovo je za zatvor . Zbog ovolike kolicine lazi koje je strumpfeta izgovarala tokom citave prosle godine ja bih joj zabranio da radi u Srbiji bilo koji javni posao u Srbiji do kraja zivota - lustracija.
Ovo je sramota.
Ruku na srce, iako strumfetu ne volim jos iz vremena 'regiona srbije', ona je prva digla glas da se na ovoj deonici od obrenovca do ljiga strasno puno kasni.
Prelistajte malo postove od protekloh leta.
Cak smo je vecinski osudili za tu takvu izjavu...
"Digla glas" letos, 3 meseca pred istek roka, iako je godinu dana pre toga , svesno lagala kako je sve u redu, a i laiku je bilo jasno da se kasni bar 6 meseci, a bilo je nas koji smo govorili ovde da nece biti gotovo pre kraja ove godine.(prelistaj i ti postove od prve polovine prosle godine).
Dakle , naravno da nije ona jedino odgovorna za ovaj haos, ali ona je PRVA odgovorna. Kada znamo koliko je lagala, veliko je pitanje da li je deonica Ub-Lajkovac uopste u onoj meri losa kao sto je ta lazara tvrdila. Ona je svesno lagala i dalje laze. :bash:

Ja temu pratim odavno i svaki post citam pazljivo.
To sto su neki ovde ukazivali na kasnjenja i upozoravali da autoput nece biti zavrsen u roku, je izuzetno pohvalno, ali nema gotovo nikakvu tezinu, posebno sto tu vest nisu preneli mas mediji, kao sto prenose neke druge.
Mozda je razlog to sto takve objave nisu bile propracene nikakvim dokazima (fotografije npr) osim sa "rekao mi jedan lik"

Sa druge strane, "cinjenica jeste" da je 'strumfeta' prva od javnih licnosti iznela problem kasnjenja.
I cinjenica jeste da smo vecinom reagovali sa nevericom.
Ja prvi sam mislio da je u pitanju iskljucivo samopormocija i 'treniranje strogoce', jer nas narod voli tu pricu "ocitao sam im, da vidis kako su se sad uozbiljili"

Dakle, da ponovim za one poput tebe koji nisu pazljivo procitali:
Ne branim Zoranu, ali cinjenica jeste da je kakva god bila (a po mom misljenju je jako losa) prva i gotovo jedina digla glas da se sa radovima mnogo kasni.

Dakle, 'strumfeta' po pitanju kasnjenja nije LAGALA CELE PROSLE GODINE, kako je to napisano, vec je pola godine mozda lagala (mozda nije ni znala) ali pola godine je svakako govorila istinu.

Sa tvojom pretpostavkom da deonica Ub - Lajkovac (verovatno) nije u tako katastrofalnom stanju kao sto je doticna predstavila se apsolutno SLAZEM (!)
Natavno da nije, al to ce u buducnosti biti opravdanje u javnosti zasto se kasni sa otvaranjem autoputa.
To i realno veliki problemi sa tunelom.

To opravdanje nece proci kod tebe, kod mene, kod vecine forumasa, ali u konkretnom slucaju mi i nismo ciljna grupa politicara. Jer mi se iznadprosecno interesujemo za konkretnu temu pa imamo i vise informacija iz razlicitih izvora.

Sa druge strane, siroke narodne mase se informisu iz mas medija (tv, radio, stampa, internet portali) i njima ce 'strumfetina) prica izgledati logicno.

A prica je:
-Kasnili dosta
-strumfeta po nesnosnoj letnjoj zezi izasla na teren u obilazak i zaprepastila se.
-Strumfeta izribala odgovorne i nalozila im da ubrzaju radove
-radovi ubrzani.
-planirana dinamika izgradnje je nakon intervencije skoro dostignuta celodnevnim radom i zalaganjem... (ali)
Iako bi put bio otvoren gotovo na vreme, uz mala kasnjenja u odnosu na ugovoreno, zbog nepredvidjenih problema sa sleganjem i vodom u tunelu, kao i zbog fuserski uradjene deonice Ub-Lajkovac (sa akcentom na) "koju smo nasledili od prosle DS vlasti", otvarnje ce kasniti dosta.

-autoput je otvoren u REKORDNOM roku, sobzirom na probleme u tumelima, kao i to sto smo morali skidati glinu debljine 5metar, za sta je trebalo godinu dana, ali mi smo to uspeli za pola godine!

To ti je scenario i to je nesto sto ce sira javnost prihvatiti kao 'zvanicnu' istinu.

Svidelo se to tebi, meni, nama sa BB, ili ne...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Sa svim bih se složio osim ovog dela da nisu lagali cele godine. Evo naprimer vest sa kraja septembra
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... ltate.html
Она је казала да је задовољна тренутном динамиком радова на деоници од Обреноваца до Уба и да очекује да буду завршени у року.
Ovde je dodatno problem sto kaze: od Obrenovca do Uba, zato što zna da su veći problemi na drugoj deonici i da većinska populacija i ne zna koje se deonice izvode i koji su rokovi.
Onda posle mesec dana otkriva glinu u nasipu, iako se za probleme sa nasipima znaju jako dugo. Evo npr. jedna vest iz 2016 http://www.rtvcityub.rs/vesti/ostecen-n ... a-10/1640/
A o tome koliko narod zna o ovim projektima govori i to da u lokalnim medijima ne znaju ni koji koridor im prolazi kroz opštinu.

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
 
А највише ме плаши што се дотична уопште не јавља већ неко време по питању К11. Или је само добила пацку од АВ када је овај изјавио да је једини разлог кашњења тунел Бранчић а не поправка деонице Уб-Лајк и то до дубине од неких 10м(!?), или су тотално изгубили компас и сад нема појма са којим роком да изађе.
 
S obzirom da je juče zvanično započela sezona predizbornih puštanja u rad (ne)dovršenih građevinskih projekata, ne bi me čudilo da do marta svečano bude pušteno u rad još par kilometara koridora XI.
 
@roland, sličnog mišljenja bio je Niko, ali mislim da se nece to desiti, jednostavno previse je posla da se uradi.
Sto kaze @paradox polje, ćuti se o ovom koridoru kao da se radila rekonstrukcija u nekom selu pa koga briga godinu dana vise-manje... Tek sad kad ste pomenuli ko se setio prvi da ukaže na problem, ja sam sabrala da je jedan od prvih rokova bio prolece 2017.... Znaci kasni se godinu dana i pri tome nije odrafjeno ono sto je bez problema, i dalje kasne par meseci, a tunel ne racunam.... I pri tome nema ni objašnjenja, a kamoli ko je odgovoran. Ovde vesti samo mozemo saznati od ljudi koji direktno rade na izgradnji, samo toliko
 
Jedina dobra stvar ako se tako može reći je ,da je snimak baziran na kritičnim tačkama deonice.Na ostalom delu puta situacija je dobra što smo videli iz slika .Sve sem dela oko tunela se može brzo završiti ako hoće .Ostaje samo nada da završe do letnje secone (kašnjenje godinu za ovako laku deonicu je više nego sramota).Ne mogu da razumem da izmestanje ibarske kod Ljiga ovoliko traje,pa stubovi su početi na samom početku radova pre nekoliko god. i onda je tako stajalo do pre nekoliko meseci .Vremenski uslovi odlični nigde snega ,gde god vidim gradilište se radi bez prekida .Ima li radnika oko Ljiga da se vide zna li neko ,štaje sa tunelom ....?
 
Ne znam sta se sad cudite kad o svim ovim tackama pricamo vec mesecima i pratimo ih fotografijama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508901#p508901:2bpuodat je napisao(la):
laki72 » 16 Jan 2018 12:24 pm[/url]":2bpuodat]
gygy11":2bpuodat je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508352#p508352 je napisao(la):
laki72 » 14 Jan 2018 01:49 pm[/url]":2bpuodat]
gygy11":2bpuodat je napisao(la):
Trasa izgleda blago receno K A T A S T R O F A L N O! Ovo ce tesko biti zavrseno i do kraja ove godine.
Ovo je za zatvor . Zbog ovolike kolicine lazi koje je strumpfeta izgovarala tokom citave prosle godine ja bih joj zabranio da radi u Srbiji bilo koji javni posao u Srbiji do kraja zivota - lustracija.
Ovo je sramota.
Ruku na srce, iako strumfetu ne volim jos iz vremena 'regiona srbije', ona je prva digla glas da se na ovoj deonici od obrenovca do ljiga strasno puno kasni.
Prelistajte malo postove od protekloh leta.
Cak smo je vecinski osudili za tu takvu izjavu...
"Digla glas" letos, 3 meseca pred istek roka, iako je godinu dana pre toga , svesno lagala kako je sve u redu, a i laiku je bilo jasno da se kasni bar 6 meseci, a bilo je nas koji smo govorili ovde da nece biti gotovo pre kraja ove godine.(prelistaj i ti postove od prve polovine prosle godine).
Dakle , naravno da nije ona jedino odgovorna za ovaj haos, ali ona je PRVA odgovorna. Kada znamo koliko je lagala, veliko je pitanje da li je deonica Ub-Lajkovac uopste u onoj meri losa kao sto je ta lazara tvrdila. Ona je svesno lagala i dalje laze. :bash:

Ja temu pratim odavno i svaki post citam pazljivo.
To sto su neki ovde ukazivali na kasnjenja i upozoravali da autoput nece biti zavrsen u roku, je izuzetno pohvalno, ali nema gotovo nikakvu tezinu, posebno sto tu vest nisu preneli mas mediji, kao sto prenose neke druge.
Mozda je razlog to sto takve objave nisu bile propracene nikakvim dokazima (fotografije npr) osim sa "rekao mi jedan lik"

Sa druge strane, "cinjenica jeste" da je 'strumfeta' prva od javnih licnosti iznela problem kasnjenja.
I cinjenica jeste da smo vecinom reagovali sa nevericom.
Ja prvi sam mislio da je u pitanju iskljucivo samopormocija i 'treniranje strogoce', jer nas narod voli tu pricu "ocitao sam im, da vidis kako su se sad uozbiljili"

Dakle, da ponovim za one poput tebe koji nisu pazljivo procitali:
Ne branim Zoranu, ali cinjenica jeste da je kakva god bila (a po mom misljenju je jako losa) prva i gotovo jedina digla glas da se sa radovima mnogo kasni.

Dakle, 'strumfeta' po pitanju kasnjenja nije LAGALA CELE PROSLE GODINE, kako je to napisano, vec je pola godine mozda lagala (mozda nije ni znala) ali pola godine je svakako govorila istinu.

Sa tvojom pretpostavkom da deonica Ub - Lajkovac (verovatno) nije u tako katastrofalnom stanju kao sto je doticna predstavila se apsolutno SLAZEM (!)
Natavno da nije, al to ce u buducnosti biti opravdanje u javnosti zasto se kasni sa otvaranjem autoputa.
To i realno veliki problemi sa tunelom.

To opravdanje nece proci kod tebe, kod mene, kod vecine forumasa, ali u konkretnom slucaju mi i nismo ciljna grupa politicara. Jer mi se iznadprosecno interesujemo za konkretnu temu pa imamo i vise informacija iz razlicitih izvora.

Sa druge strane, siroke narodne mase se informisu iz mas medija (tv, radio, stampa, internet portali) i njima ce 'strumfetina) prica izgledati logicno.

A prica je:
-Kasnili dosta
-strumfeta po nesnosnoj letnjoj zezi izasla na teren u obilazak i zaprepastila se.
-Strumfeta izribala odgovorne i nalozila im da ubrzaju radove
-radovi ubrzani.
-planirana dinamika izgradnje je nakon intervencije skoro dostignuta celodnevnim radom i zalaganjem... (ali)
Iako bi put bio otvoren gotovo na vreme, uz mala kasnjenja u odnosu na ugovoreno, zbog nepredvidjenih problema sa sleganjem i vodom u tunelu, kao i zbog fuserski uradjene deonice Ub-Lajkovac (sa akcentom na) "koju smo nasledili od prosle DS vlasti", otvarnje ce kasniti dosta.

-autoput je otvoren u REKORDNOM roku, sobzirom na probleme u tumelima, kao i to sto smo morali skidati glinu debljine 5metar, za sta je trebalo godinu dana, ali mi smo to uspeli za pola godine!

To ti je scenario i to je nesto sto ce sira javnost prihvatiti kao 'zvanicnu' istinu.

Svidelo se to tebi, meni, nama sa BB, ili ne...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Manje-vise , ti i ja ,mislimo isto, samo sam ja malo vece zakeralo. :kk:
 
Ljudi,nemojmo mesati politiku. Ocigledna su navijacka prepucavanja.
ROK JENOVEMBAR 2017. Njega su obecavali preko cele prosle i predprosle godine predsednik i njegova ministarka.
Videcemo kad ce biti gotovo!? koliko ce se jos dugo trositi NASE pare na probijanje rokova...
A,da u tunelu ima zemlje I stena, to ima ....Svi smo iznenadjeni...
 
У неким мање демократски развијеним земљама као што су Грчка, Италија, па чак и Румунија, народ јавно изрази своје незадовољство и сигурно не би оволико пролонгирање аминовао. Код нас ће то трошење пара трајати и трајати и на крају ћемо бити задовољни са 100км у 10 година. О нивоу квалитета и комплетности до сада изведеног нема смисленог коментара.
 
Sad sam gledala ceo snimak deonice, ali kolima. Na drugom je sajtu, ali imaju i YouTube kanal pa pogledajte da ne kacim ovde...
Ako i ima za 2-3mes rada jos, mislim da če pre svega od Ljiga pa nadalje ici onom dinamikom kojom im dozvoli rad u tunelu. Naime, ako se osvrnemo na poslednju izjavu AV da ce pustiti makar sa jednom cevi onda je samo bitno dokle se u tunelu stiglo, a ovamo od Ljiga do Obrenovca ima samo da nam kida zivce jer ce sigurno raditi sporo. Verov. im tako odgovara, ako za tunel i jednu cev treba npr jos 6mes, da to razvuku na toliko rada i da bude sve u približno vreme gotovo. Nekako ovoliko "kilavljenje" ukazuje na tako nešto. Moje mišljenje. Ne znam ima li iko vesti o tunelu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=510041#p510041:1raumzv4 je napisao(la):
nidzo-ni » 20 Jan 2018 01:15 pm[/url]":1raumzv4]Ljudi,nemojmo mesati politiku. Ocigledna su navijacka prepucavanja.
ROK JENOVEMBAR 2017. Njega su obecavali preko cele prosle i predprosle godine predsednik i njegova ministarka.
Videcemo kad ce biti gotovo!? koliko ce se jos dugo trositi NASE pare na probijanje rokova...
A,da u tunelu ima zemlje I stena, to ima ....Svi smo iznenadjeni...


Ma kakav crni novembar 2017.godine, pogledaj u arhivi raznih novina sa pocetka 2016.godine kako obecavaju od Obrenovca do Cacka najdalje do aprila 2017...... Bruka i sramota sta se radi! :notok:
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yBgHjF5a9PA[/youtube]

Хејтери пажљиво са гледањем!
Препоручујем брзину 2, боља је динамика, а некако и музикица 'легне'' :sesir:
 
Хвала О Велики Врачару на лепим и лепо умонтираним снимцима. Овде има још посла и посла.
Схватам да су снимци рађени можда ван радног времена, али је забрињавајуће да док сам пролазио поред извођачевих база половином јануара, као и овде на снимку, укупно нисам успео да избројим 100 грађевинских машина. Зато мислим да урађеног има, али с обзиром на број радника и машина на градилишту био бих веома позитивно изненађен да до избора у Марту отворе неку деоницу дужу од 10км (око 5 мин вожње).
 
Posle snimka "sa zemlje" situacija je mnogo bolja ,najgori deo oko Ljiga što nam je stalno vidljivo .Mozda bude tunel pozitivno iznenadjenje kad dobijemo inf.Odlična reportaža dobro je " kolega " odradio posao.Ja sam iznenadjen pozitivno mislio sam da je situacija mnogo gora ,ovo se baš primaklo kraju .(ako zanemarimo koja je godina).
 
Evo napokon su danas počeli sa zemljanim radovima na izgradnji alternativnog puta između Bgd i Obrenovca tj. spajanja dva sela Rucka i Mala Moštanica, ovo će biti mnogo dobra alternativa u slučaju mnogo čestih udesa u delu "doboko" između Umke i Bariča a i u slučaju aktiviranja klizišta tad bi došlo do prekida saobraćaja između Obrenovca i Beograda a samim tim i uključenja na AUTOPUT (dok se ne uradi most)
 
Sad smo prosli kroz Ljig. Ima masina i radnika, radi se. Mislim da je temperatura oko 0. Nisam prolazila 2mes, razlika je u onom brdu gde je novi put za ibarsku , mislim da su one kosine uradili, da li ih i betoniraju ne znam, ali sad dole rade na samom putu. Radnika ima na mostu/nadvoznjaku gde ce ici ibsrska, a mašina ima i prema tunelu, sve rade na zemljanim radovima, valjaju, nasipaju- nesto tako. Videla sam i duz puta tamo gde nema asfalta da rade neke mašine i tu. Sredjuju i one kosine. Mislim da sad i samo mogu te radove koje ne podrazumevaju asfalt. Verov to nije ni izbliza dovoljno za neki ozbiljniji napredak, ali eto praznici su prošli dobro je.
Da, nema snega uopste pa i mogu da rade, a kada od Rudnika krenete prema Ča druga je pesma.... Ne bi mogli ni ovoliko da rade da je sneg pao kao kod nas
 
Djeluje da su "naši" Kinezi vredniji od "vaših"

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=K9ceV8lriJY[/youtube]
 
Vidi sneg, a radi se,čak i noću nesto rade... Boze, Boze, bas su ludi sta im je...
Ja imam jedno pitanje glupo, jesu li to kinezi ili podizvodjaci vaši?
Mislim da je ovamo na ovom delu u Srbiji problem u organizaciji posla, jer da se radilo, odavno bi deo do Ljiga bio gotov, a mislim da sa tim planom rada malo Kinezi imaju veze... Bilo koja strana firma da kasni godinu dana pa bi moralo da se zna sta se desava, ovo mi najpre "vuče" na neki dogovor sa vrhom jer to je po meni jedini razlog da se prave slepi i glupi....
 
Чека се Министарка у "ненајављеној, изненадној посети". Она ће као да их грди, они ће као да гледају у под. И после, шта ће друго, него на ручак.
 
Vrh