Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

google earth je konačno ažurirao mape na delu AP k11 kod Obrenovca, ali nažalost snimci su iz septembra meseca. Nadajmo se skorijem ažuriranju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nadvožnjak kod petlje Obrenovac danas
9becca5489c6fd35b93494a6a6a83f50.jpg
04bb716a0537c7662ce51e644d21f45a.jpg
2877aa7f850f32ffca8cdfd634cfd84f.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ima na rtv mag lep snimak dronom petlje Obrenovac od jutros.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XuxUDEYBqME[/youtube]
 
I dalje mi ne izgleda da će ovi nesposobnjakovici sve ovo zavrsiti za preostalih 11 i po meseci....
 
Mislim da je rok decembar 2019 za obrenovac surčin.. Mislim da ide dobro ovaj most preko save jer koliko sam vidio preko videa građevinskog foruma biće prema nekom mom mišljenju u junu spojen... a lako je u ravnici praviti auto put :) samo jedan most i par nadvožnjaka... ali jedva čekam da se završi da se provozam.. pozz iz bratske CG
 
Gledajuci ove slike Pancevca jos vise sam zbunjena zašto ne puste makar Obrenovac -Ub,pa sve komplet je odradjeno, manje je snega u tim delovima ,vidim da ga uopšte i nema ,moglo je to da ne čeka glinenu i tunel.....

@ Nikola,pozdrav za CG od mene,novi rok je januar 2020 ,a pre je bio mislim novembar. Ali nije neko kasnjenje, što ti kažeš bitno je da d9bro rade do sad. Za vožnju,khm ne znam ,ni ja nisam baš optimisticna da glinena jos nesto ne zezne, pa im ne bude dovoljna cela 2019 godina . Pustimo želje naše ministarke, do sad ne znam dal je ista bilo ispunjeno od njenih " taj posao mora biti gotov najdalje do tad..."
 
Jedino vredno nekog praćenja je napredak mosta. Slike su sa početka decembra i 17 januara.
Ostalo čeka lepše vreme verovatno.
 
Миро, постоји образложење. За све је крив сан. Најзахтевнија, најтежа, најкомпликованија,.... градилишта на планети, Коридори 10 и 11, пате од сна који их држи целе године.

Сведок си да су сада неактивни јер их је обузео зимски сан. У пролеће, само њих нападају муве це-це, последица опет спавање. Лети је врућина, посебно ноћу па морају да спавају дању. С јесени се спрема зимница, а њих западну само џемови, од којих пада шећер, па опет их надвладава сан. Све у свему, све се уротило против наших коридора.

Иди на тему Црна Гора, као да су хиљадама светлосних година од Коридора и њиховог .... (сплет ружних речи).
 
Pratim i tu temu,sve mi je jasno . Nek pogledaju svi slike na satelitu ,snega nema od petlje Ljig pa do glinene , očišćen je AP verovatno im trebalo,a ka tunelu se beli jedva sam ga i uocila. Čekaju da se sam otopii,a trebalo bi baš da tu očiste da se što pre osusi jer sam ubedjena da ih čeka neko asfaltiranje . Odmah je jasno da ne planiraju skoro te radove .
Glinena je već posebna prica,ja ne znam da li je ista od septembra zavrseno, neki deo makar.
 
Чим се објаве нови избори, кренуће се са завршавањем радова. Значи навијамо за нове изборе, само да пусте ову бруку, а онда ћемо да видимо шта ћемо са изборима. :lol:
 
To je trenutna priča, i od ljudi koji su uključeni u projekat. A nije nelogično, izbori će po svemu sudeći za par meseci a taman im toliko treba da osposobe Ub-Lajkovac i jedan tunel...
 
Nemam sansu, a inace bih otisao. Ali kad se ukaze prilika...
Ne mogu vise da podnesem da me neko pravi ludim decenijama. Ne mogu da prihvatim da sam toliko glup. "Oni prethodni" pravili autoput od blata i gline, a ovi su toliko kvalitetno pravili da im se srusilo pola brda. To je moglo da se desi i posle pustanja u saobracaj i da prodje sa ko zna koliko zrtava. Naravno, tad je kriva priroda. I priroda ce biti kriva za sve sto nisu uradili kako treba. Ne pricam o sadasnjoj vlasti, pricam o bilo kojoj dosadasnjoj. To mi govori da su glupi ljudi koji sve te gluposti progutaju u vecini i da Srbiji nema spasa. I sledece vlasti ce isto obmanjivati ljude, ali ce uvek postojati zaglupljena vecina koja ce ih glasati.
P. S. Da li se neko nekad pojavio i izvinio za netacan rok koji je najavio, svestan da ni teoretski ne moze da se ispostuje. (Izuzev kasnjenja zbog prethodne vlasti)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596780#p596780:18wzr449 je napisao(la):
JohnnyLee » 22 Jan 2019 12:33[/url]":18wzr449]:roll: па онда иди из земље

Боље да терамо бабе и деде па да и може нешто да се уради, овако и кад се буде средила држава пре би одсекли руке, ноге и скочили у вулкан него и да помисле да се врате, чак и да буду добре плате стандард итд
 
to jeste, moje esenje za "odliv mozgova" je da izigravamo severnu koreju, napolje mogu samo nepozeljni
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596773#p596773:1whyg89e je napisao(la):
nikolino » Uto Jan 22, 2019 12:03 pm[/url]":1whyg89e]Muka mi je vise od Srbije.

Sta je "Srbija" u ovoj konstataciji. Evo ja sam gradjanin Srbije. Jel ti muka i od mene? Od moje porodice? I oni cine Srbiju.

Prebacivanje odgovornosti za osecaj licnog nezadovoljstva. Osobina koja se konstantno zloupotrebljava za potrebe dnevne politike. Pa ti Kurta kaze da je Murta odgovoran, da nije do tebe, a kad te on Kutra uzjase, bice ti sve bolje…
 
Gazi Bengazi":2vjp0t2m je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596773#p596773 je napisao(la):
nikolino » Uto Jan 22, 2019 12:03 pm[/url]":2vjp0t2m]Muka mi je vise od Srbije.

Sta je "Srbija" u ovoj konstataciji. Evo ja sam gradjanin Srbije. Jel ti muka i od mene? Od moje porodice? I oni cine Srbiju.

Prebacivanje odgovornosti za osecaj licnog nezadovoljstva. Osobina koja se konstantno zloupotrebljava za potrebe dnevne politike. Pa ti Kurta kaze da je Murta odgovoran, da nije do tebe, a kad te on Kutra uzjase, bice ti sve bolje…
Mislim da je jasno na šta ciljaju: konstantan zaostatak za ostalim zemljama, sve manja sloboda medija, uništenje sistema i institucija, neodgovorna politika, činjenica da se nestručnost bolje ceni od stručnosti itd. Uostalom dovoljno da pročitaš ovaj forum i smuči ti se od probijenih rokova, izneverenih obećanja i razočaranih entuzijasta. Nema to veze s tobom kao pojedincem tako da nema razloga da se osećaš prozvanim. Volim svoju zemlju i živim relativno dobro u njoj. Ali potpuno razumem one koje i pored te ljubavi imaju mučninu i potrebu da odu.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
али онда се каже: "мука ми је више од ових г..... на власти и ових који гласају за њих", а не "мука ми је од Србије"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597045#p597045:tvijzr4r je napisao(la):
Gazi Bengazi » Sre Jan 23, 2019 2:19 pm[/url]":tvijzr4r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=596773#p596773:tvijzr4r je napisao(la):
nikolino » Uto Jan 22, 2019 12:03 pm[/url]":tvijzr4r]Muka mi je vise od Srbije.

Sta je "Srbija" u ovoj konstataciji. Evo ja sam gradjanin Srbije. Jel ti muka i od mene? Od moje porodice? I oni cine Srbiju.

Prebacivanje odgovornosti za osecaj licnog nezadovoljstva. Osobina koja se konstantno zloupotrebljava za potrebe dnevne politike. Pa ti Kurta kaze da je Murta odgovoran, da nije do tebe, a kad te on Kutra uzjase, bice ti sve bolje…
Mislim na politicku Srbiju. To da li mi je muka od tebe i tvoje porodice, ne znam. I ako mi jeste muka, to moze biti samo u vezi sa politickim stavom. Muka mi je od rodjenog oca, kada je u pitanju politicki stav, a inace ga puno volim i cenim. Njegov stav je da mora da kreci (posto je moler) bez obzira ko dodje na vlast. Kaze, ne moze na vlast doci bolji koji ce da drzi cetku umesto njega i on uvek glasa za vladajucu stranku i nista ne bi menjao. Tako on dozivljava politiku, toliko vidi.
Supruga i ja imamo visoku platu, znatno preko proseka. Mozemo da jedemo i pijemo sta god hoces, ali smisao zivota za nas nije koliko moze da se strpa u gu.icu. Kroz posao sam upoznao neke ljude koji su prisvojili vise miliona evra. Pravno gledano, to su uradili zakonski i za to nece odgovarati. Tako slicno se desava i sa putevima i ovim koridorom 11 o kom pisemo. E to je ono sto mi smeta, sto nas neko i legalno i nelegalno potkrada i prodaje nam price o postenju i sto isti taj dobije vecinsku podrsku ljudi koji su neobrazovani, neinformisani, ne zapitaju se sta se desava dalje od sog dvorista. Naviknuti smo na ratove i sad je covek zadovoljan ako je zdrav i sit i da ga niko ne bije, a sto neko negde kraducka, ne krade njegovo. Pobune se ljudi kada skoci cena goriva, jer to je iz njihovog dzepa, a sto neko namestenom privatizacijom marne par miliona evra, to ih ne brine, jer nije ukradeno njihovo. Ja kada bih probio rok, svom klijentu bih morao da isplatim tolike penale da bih morao da prodam stan, a oni na autoputu mogu da probijaju koliko hoce, jer nemaju ni zakonsku odgovornost, a nazalost ni odgovornost prema gradjanima. Sto bi moj otac rekao "pa dobro, kad bude bice". E da nisam bio van Srbije, mozda bih mislio da to mora tako da bude, medjutim, posto znam kako moze i kako bi trebalo, kriivo mi je sto je ovako. Zato mi je muka od Srbije.
P.S. Samo da dodam reakciju mog oca na to kad sam pricao kako su ti koje poznajem dosli do par miliona evra. "ma pusti sine, ko god da dodje radice isto". Ja ne zelim da menjam vlast, ja bih voleo da mogu da promenim stav naroda. Ako se stav naroda ne promeni, moj otac ce biti u pravu, svi ce da kradu.
 
Vrh