Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Diskusije o razvoju u regionu

Moderator: Igor

ivchonny
Novice
Pridružio se: Pet Maj 19, 2017 10:22 am
Kontakt:
Pohvaljen: 39
Pohvalio: 10

Re: Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod ivchonny » Sub Nov 11, 2017 8:22 pm

AleksandarGrf » Sub Nov 11, 2017 2:33 pm napisao:Ivchonny, ja ne razumem sta tebi nije jasno. Ali stvarno. Naveo si da je tragedija da se krije takav dragulj kao sto je snimak terena sa 60 tacaka po metru kvadratnom i da to nikog od nasih nije zanimalo iako se covek iz Porr-a upinjao da istakne koliko je to bitno. Ja sam na to reagovao rekavsi da je logicno da to nikog pametnog i strucnog ne moze zanimati, jer je to previse detaljno, do te mere da je apsolutan apsurd u pitanju. Teren za autoput se ne snima tako. Cinjenica da neko uopste izjavi tako nesto, pricam o tvom kontaktu iz Porr-a, oslikava njegovo neznanje ili pokusaj da uvelica neki svoj uspeh( ne znajuci kako lupeta). Znaci sve vreme pricamo o tom detalju.

Obicno samo nastavim kad vidim razne gluposti jer bih u suprotnom proveo deset sati dnevno ispravljajuci krive drine. Ali mi ipak bude zao da neko ko sve ovo cita gubi zivce i nervira se sto Srbija, eto, nije iskoristila tako bitan dokument. Ili da "kupuje" ovo, ne znam stvarno kako bih nazvao, sto Gringo pise. Njegovo je ocigledno i laiku pa ne bih komentarisao, samo sam se sprdao u fazonu da se sali. Tvoje je zanimljivije i vredelo je odgovoriti. I sad moram ovde da se prepisujem jer tebe puca sujeta sto je tvoj fantasticni insajderski post malo izgubio na smislu. I opet kazem po peti put nije sporan tvoj post i to da je greska placati istu stvar tri puta, samo ne znam sto ti je toliko krivo za te famozne tacke. Komada 60. :D Ne bih stvarno dalje o ovome, gnjurac uveliko lezi udavljen u plicaku.

@AleksandarGrf Sve ok, mislio sam samo da imaš neko smislenije objašnjenje za tvoj sud, od toga da je nesto previse detaljno da bi bilo dobro (tako sam razumeo tvoj poslednji post). Ne komuniciramo na istom nivou, a ja se ne bih spustao na tvoj nivo. Cheers
Darko78
Beginner
Pridružio se: Pon Nov 06, 2017 12:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 144
Pohvalio: 42

Postod Darko78 » Sub Nov 11, 2017 8:26 pm

Samo da sad ne cekamo da se zavrsi pa da tek tad krenu dalje mislim prema Kotromanu (malo navijacki prema tom pravcu )i ako iskacem iz teme A2
Pohvale za post: 1
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3399
Pohvalio: 2301

Postod Earthmoving » Sub Nov 11, 2017 8:32 pm

Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Pohvale za post: 2
Darko78
Beginner
Kontakt:

Postod Darko78 » Sub Nov 11, 2017 8:37 pm

Ma gledao sam sinoc Earthmoving nisam od muke moga da stavim i bukobrani su odvratni a ne put a kad sam nju video odma sam smanjio ton
Pohvale za post: 3
MiraC
Intermediate
Pridružio se: Pon Okt 30, 2017 2:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 125
Pohvalio: 322

Postod MiraC » Sub Nov 11, 2017 8:56 pm

Ok, bravo, tužbe su podnete, svaka čast. Neko treba da odgovara, naravno,a da li ce i odgovarati pitanje je. Ali ima li još nešto relevantno da se kaze, izjavi, ili sve isto svim televizijama ?! Ovo je pohvalno jer se vidi kako taj put izgleda, u kom je stanju. Evo 7 dana pričali ste isto, ajde dajte neki zaključak (mislim na odgovorne), ja zaista i dalje se pitam koliko im treba da se ta deonica pusti. Za sve komplet (sa tunelom) zaista i treba godinu dana. Ali to su znali i letos, dokle se cuti? Uspeva im ovo - malo štap i šargarepa sa ovim Preljina-Požega, malo predsednik kaze "bez brige bice gotovo (kad?)" i dok se okrenemo mart je tu, a onda ce biti "još 2 mes i bez brige"....... Do kraja novembra ima još 15ak dana, valjda ce do tad smisliti nesto razumije da izjave
Darko78
Beginner
Kontakt:

Postod Darko78 » Sub Nov 11, 2017 9:27 pm

Izasao danasnji snimak sa satelita veoma mali napredak cini mi sa samo kod nadvoznjaka preko pruge ako ne gresim gledam preko tel .nisam blizu kom.
AleksandarGrf
Intermediate
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 2:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 338
Pohvalio: 265

Postod AleksandarGrf » Sub Nov 11, 2017 10:27 pm

Mozda iz ove ujdurme izadje i nesto pozitivno. Da neko nagazi nekoga zbog evidentnih propusta nije problem naravno, i treba. Bilo bi lepo da se za svaki propust trazi odgovornost. Ipak, ono sto nece pisati ni u "nezavisnim" novinama, ni u sudskim dokumentima je kako se sistematski urusavaju nase najvece kompanije da bi se Srbija ne samo predstavila, nego i dovela u stanje u kome zavisi od kojekakvih Kineza, Grka i inih, koji ce nakon davanja kredita uposliti, pod ugovornom obavezom, nase firme. Te nase firme ce biti one koje su prezivele. A pogadjajte jednom cije ce to firme biti?

Nece pisati da su prethodno sve nase firme radile bez placanja, pod raznim ucenama. Pa kako je moguce da firma koja gradi najveci projekat u zemlji ne moze da isplati zaposlene mesecima? Za Planum ovo nije opravdanje ali jeste objasnjenje.

Ali jos uvek nema objasnjenja zasto se tek sada ukazuje na probleme? Zasto se eventualni radovi najavljuju tek za mart? Zasto se ne pominje nista o kasnjenju novih deonica iako je bilo preko 10 javnih saopstenja vezanih za bas ovaj autoput u zadnjih 10 dana?
Gringo
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Ned Jul 30, 2017 9:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 86
Pohvalio: 127

Postod Gringo » Sub Nov 11, 2017 10:43 pm

Е, наздравље! Ови из Планума баш знају како да ми упропасте дан. Па јел' они мисле да смо сви слепи и глупи? До сада сам мислио да су у питању ситнији пропусти, а сада када видим ово примитивно замаскиравање и забашуривање, потпуно сам сигуран да није "крадуцкање" него крађа епских размера! Баш сам разочаран. Може ли неко да нађе неко име и презиме, бар одговорних лица извођача, надзора, пројектантског надзора, оних што су потписивали да је неквалитет квалитетан? Помогао би и снимак табле са отварања радова.
Овако скривање иза фирми, нама не значи ништа. Сутра ће, ако се не избаце из путарског домена, ти добро заваљени, (са референцама) поново правити нову штету.
Darko78
Beginner
Kontakt:

Postod Darko78 » Sub Nov 11, 2017 11:57 pm

Ima malo novo i na petlji ub jeda traka
aleksandar.oy
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Uto Apr 12, 2016 12:41 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 93
Pohvalio: 228

Postod aleksandar.oy » Ned Nov 12, 2017 12:36 am

AleksandarGrf » Sub Nov 11, 2017 10:27 pm napisao:Mozda iz ove ujdurme izadje i nesto pozitivno.

neće.
Pohvale za post: 4
PIGLET
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 10:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 124
Pohvalio: 17

Postod PIGLET » Ned Nov 12, 2017 10:36 am

Sve je politika!
Ova ostecenja uopste ne deluju tako skupo kao sto se prica...
Misim da je ovo taktika skretanja paznje sa cinjenice da Kinezi opasno kasne na deonicama pre i posle ove deonice, a za koje su se politicari kleli da ce biti gotove i spojene do kraja ovd gradj. Sezone.

Da sam blizu otisao bih bajsom, provozao i snimio koliko je to parce....
Darko78
Beginner
Kontakt:

Postod Darko78 » Ned Nov 12, 2017 12:37 pm

U ovoj zemlji od infrasrukture koja se radi jedino Rusi na zeljeznici ispostuju rokove i ovo do Valjeva je gotovo
Pohvale za post: 5
Darko78
Beginner
Kontakt:

Postod Darko78 » Ned Nov 12, 2017 2:25 pm

Na SAT- svega 2recenice bez prikaza ostecenja ali su barem prikazali onu nenormalnu zapustenost
Niko Kažanegra
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Čet Avg 24, 2017 11:45 am
Kontakt:
Pohvaljen: 164
Pohvalio: 46

Postod Niko Kažanegra » Ned Nov 12, 2017 3:06 pm

Darko78 » Ned Nov 12, 2017 2:25 pm napisao:Na SAT- svega 2recenice bez prikaza ostecenja ali su barem prikazali onu nenormalnu zapustenost

Otkud zapuštenost kada je strumfeta vise puta rekla da drzava za odrzavanje te deonice placa po 30 miliona dinara svo ovo vreme?????
Bolje živeti 100 godina kao milijunaš,nego 7 dana u bijedi... :D
Darko78
Beginner
Kontakt:

Postod Darko78 » Ned Nov 12, 2017 3:09 pm

Pa sigurno placa u pravu je 100%. Ali kome ?
Darko78
Beginner
Kontakt:

Postod Darko78 » Ned Nov 12, 2017 3:17 pm

I za sta nek to ispita ovde ni trava nije pokosena godinama i nemoj "nju " molim te .....
aleksandar.oy
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Postod aleksandar.oy » Ned Nov 12, 2017 5:39 pm

MiraC
Intermediate
Pridružio se: Pon Okt 30, 2017 2:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 125
Pohvalio: 322

Postod MiraC » Ned Nov 12, 2017 6:28 pm

Strasno.... Ispod ovog teksta komentari, jedan od njih je da je neko takodje završio na ovom putu jer u navigaciji stoji da je AP u upotrebi, a sa nekog manjeg prilaza se uključio, tako da je svasta moguce. Mora se signalizacija bolje odraditi, ali i voziti se opreznije.
aleksandar.oy
Korisnikov avatar
Beginner
Kontakt:

Postod aleksandar.oy » Ned Nov 12, 2017 6:54 pm

isto tako ljudi komentarišu da su se tu održavale trke. ludilo, potpuno.
msksim1
Beginner
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 10:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 67
Pohvalio: 8

Postod msksim1 » Ned Nov 12, 2017 7:00 pm

Ja mogu da razumem da covek omasi put, omasi skretanje i npr navigacija ga odvede pogresno. I takodje mogu da razumem a za to ne bi smelo da bude razumevanja da putari ne odrade svoj deo posla a to je u srbiji ko dobar dan. Mene samo zanima zasto se on na ovom putu kretao velikom brzinom??? Dal je moguce da se po noci na neotvorenom delu AP vozi ludacki???
msksim1
Beginner
Pridružio se: Ned Feb 19, 2017 10:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 67
Pohvalio: 8

Postod msksim1 » Ned Nov 12, 2017 7:58 pm

Kako vidim strane table su u pitanju. I mercedes. I rani jutarnji casovi. Da nije sa splava nekog? Navigacija nije savrsena ali u zadnje vreme, vecina ljudi iz moje okoline kategoricki odbija navigaciju po tipicno srpskom principu: ma sta ti znas, valjda ja znam gde idem, ne treba meni navigacija. Krivica je ovom slucaju 100 posto na vozacu automobila iako je izlazak na autoput nezasticen od strane nadleznih. Slicnu situaciju sam imao prosle godine pri povratku sa letovanja iz grcke tj preko makedonije. Isao sam na alternativni prelaz Prohor. I pored Bujanovca. Stavrno ne znam taj kraj sem da sam znao gde sam kad me je presrela nasa zandarmerija koja dole svakog istresa naopacke. Malo kasno su se toga setili al to je vec off za ovu temu. No, slusajuci navugaciju dosao sam do neobelenog i nezasricenog izlaska na autoput. Sta uraditi? Sacekati da prodje neko vozilo i videti smer kretanja. Srecom, smer kretanja vozila je bio smer ka BG a ne ka Skoplju pa sam i smer pogodio. Katastrofa za ovaj propust
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5405
Pohvalio: 1631

Re: RE: Re: Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod laki72 » Ned Nov 12, 2017 8:16 pm

aleksandar.oy napisao:Nadam se da su svi forumasi zivi.

http://rs.n1info.com/a341521/Vesti/Vest ... oputa.html

Mali of, ali vezan za prethodne komentare na ovu vest.

Pre tri dana zatvoren je stari kruzni put, zbog radova.
Postavljena je privremena signalizacija, ali posto smo mi takvi kakvi smo, postavlkena je i barikada od jedno 7-8 m2 sljunka preko 2/3 saobracajnice i ostavljen samo prolaz za vozila izvodjaca na preostaloj trecini koji je propisno obelezen horizontalnim tablama i znakovima.
Sledece jutro, tavle su bile srusene i izgazene.!!!
Sa druge strane, iako vidno obelezena zaobilazna trasa, svaki drugi automobil prolazi izmedju znakova praveci slalom, i nastavlja, a jedan cak pokusava da se provuce ispod 'ruke kasike' gradjevinske masine.... :(

Dakle
Vrlo iskreno postavljam pitanje, dal smo mi normalni?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
vladimir79
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 11:02 am
Kontakt:
Pohvaljen: 544
Pohvalio: 264

Postod vladimir79 » Ned Nov 12, 2017 9:38 pm

Не.
PIGLET
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 10:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 124
Pohvalio: 17

Postod PIGLET » Ned Nov 12, 2017 10:39 pm

Mi smo u mnogo cemu patoloska nacija.
Deo ovakvog shvatanja privremene gradilisne signalizacije je i neogdovoran odnos prema istoj.koliko puta se "zaboravlja" pa panduri onako na kvarno kaznjavaju korosteci formalizam (primer znak 60 na pocetku nasipa odmah posle niyvodne rampe ka Ostruznici na petlji Dobanovci).
A ima takvih primera milion.neodgovornost i javasluk dominira...
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3399
Pohvalio: 2301

Postod Earthmoving » Ned Nov 12, 2017 10:58 pm

S obzirom da je autoput trebao biti već gotov, nisi krivi oni koji ga koriste nego oni koji ga nisu završili ;)
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom

Povratak na “Regionalni razvoj”