Autoput Beograd-Pozega (Koridor 11)

Diskusije o razvoju u regionu

Moderator: Igor

dobri_samaricanin
Intermediate
Pridružio se: Sre Dec 02, 2015 5:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 146
Pohvalio: 5

Re: Autoput Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod dobri_samaricanin » Pet Jan 13, 2017 10:58 pm

jedio kako može da se "legalno" oderu stranci su vinjete.
tako što su skuplje za kraći interval korišćenja a na duže budu povoljnije.
probali su slovenci da se naprave pametni pa su popili par ćuški od EU i morali da smanje cene na realni nivo.
neće velike sile dozvoliti da se mali prave pametni.
hoće da imaju otvorenu tržišnu igru pod naizgled jednakim uslovima.
ako bi se srbija pravila pametna i pravila probleme velikima brzo bi sankcijama bila naučena šta je kapitalizam i tržište.
panama je praktično kolonija i ne masti se od pomorskog kanala jer neće amerikanci da dozvole da ih mala zemlja ucenjuje i pravi problem njihovim brodovima da dođu sa istočne na zapadnu obalu.
zar je egipat prebogat jer naplaćuje suecki kanal.
nije, siromašan je i ne sme da naplaćuje skupo jer bi imao invaziju i postao kolonija.
OPEK se pravio pametan pa je imao izazvanih ratova i bombardovanja koliko hoćeš.
samo su libijci živeli lagodno od svoje nafte pa su i njih odučilli.
irak i iran, saudisjska arabija...samo su pojedinci bogati, narod je beda.
kao što mi ne bismo dozvolili monaku da nas drnda tako veliki neće da dozvole da ih mala zemlja poput naše zeza.
to je normalno.
Pohvale za post: 4
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3481
Pohvalio: 1473

Postod laki72 » Sub Jan 14, 2017 2:58 am

@Earthmoving
Nemoj da se ljutis, ali mnogo precenjujes svoje sposobnosti rasudjivanja.

Ako ti se ne svidja ovo sto sam napisao (a verovatno ne) procitaj nekoliko puta ovo sto ti je @dobri_samaricanin napisao.

Dodacu samo da uopste ne uspevam da shvatim ovu t oju recenicu:

"Medjutim, sada kada je EU slaba i kada nam ne trebaju vise pare za koridor 10...."

Slaba? U odnosu na sta ili koga?
U odnosu na nas?
Jer to su relacije o kojima pricamo.

Pri tom i ti isti turci, grci, bugari ( i ostali stranci koji koriste nase puteve), mogu da uvedu kontra mere, a one se ne ogledaju samo u putarini.
Recimo uvedu takse na prolaz kroz bosfor, za transport dunavom, na rano voce i povrce iz turske i grcke...
Pa onda krenu igre "ruka ruku mije" i eto ocas posla trgovinskog rata koji nama ovako mocnima sa ovako razvijenom privredom bas treba i 101% bi izasli kao pobeddnici...
Blah...
Zar je moguce da neko posle ovoliko (neprijatnih) iskustava u zadnjih cetvrt veka jos uvek smatra da smo mi (saka jada u svakom pogledu) neko ko treba da menja evropu i svet???
I jos veruje da to mozemo???

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Pohvale za post: 3
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4575
Pohvalio: 9212

Postod Гага » Sub Jan 14, 2017 3:27 am

Почео је откуп земљишта на траси будућег аутопута тј. ткз. К11 од Сурчина до Обреновца

Коридор 11: За квадрат земље до 4.000 динара
А. Васић - З. Радовић | 13. јануар 2017. 20:01 | Коментара: 6
Почела експропријација земљишта на траси од Сурчина до Обреновца, на Коридору 11 ка Црној Гори. Максималан износ откупа само за власнике најбољих плацева

К11-откуп земљишта_сурчин-обреновац_.jpg
К11-откуп земљишта_сурчин-обреновац_.jpg (78.42 KiB) Pogledano 1581 puta

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%80%D0%B0
Earthmoving
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1401
Pohvalio: 544

Postod Earthmoving » Sub Jan 14, 2017 8:59 am

Slazem se sa Samaricaninom vinjetama to moze diskretnije da se odradi. U sustini, meni je bitna sustina da stranci treba da vise plate, a kako to uviti lepo u oblande da im ne bode oci je sledeci korak razrade ideje.
Ovo drugo me nije dobro razumeo-naravno da 80 mil ljudi u Egipta ne moze da zive samo od putarina brodova kroz Suecki kanal ali im je taj njihov tranzitni monopol vrlo lep izvor prihoda. Za razliku od njih mi nemamo tako veliki monopol na tranzit ali bi sa Bugarima I Rumunima kao zemljama aternatvnog pravca koji povezuje Evropu I Bliski istok, mogli formirati duopol od 2 pravca ka istoj destinaciji. Slicno I sa bosanskim Vc ka Jadranu.
Laki, ne treba da se plasis EU. Jeste, nekada je bila jaka I imala je snage da nas kaznjava, danas tesko. Valjda treba se borimo za svoje pare I interese, nece nam ih niko dati dzabe.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
AleksandarGrf
Intermediate
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 2:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 121
Pohvalio: 36

Postod AleksandarGrf » Sub Jan 14, 2017 2:38 pm

Гага » Sub Jan 14, 2017 3:27 am napisao:Почео је откуп земљишта на траси будућег аутопута тј. ткз. К11 од Сурчина до Обреновца

Коридор 11: За квадрат земље до 4.000 динара
А. Васић - З. Радовић | 13. јануар 2017. 20:01 | Коментара: 6
Почела експропријација земљишта на траси од Сурчина до Обреновца, на Коридору 11 ка Црној Гори. Максималан износ откупа само за власнике најбољих плацева

К11-откуп земљишта_сурчин-обреновац_.jpg

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%80%D0%B0

Tek sad pocinje? Mirise na odlaganje u startu. :blah: :notok:
AleksandarGrf
Intermediate
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 2:04 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 121
Pohvalio: 36

Postod AleksandarGrf » Sub Jan 14, 2017 3:16 pm

Benettonz » Pon Jan 09, 2017 10:45 am napisao:Mali info: Prijatelji mi juče došli iz UE, kažu gužva na naplatnoj rampi kod Preljine bila kilometarksa (cca 5km) u pravcu ka BG...

Guzva je bila tolika da je policija pocela da upucuje ljude na ibarsku. Kakav debakl i katastrofa. Ova naplata je blago receno bezobrazluk i promasaj. U bilo kom periodu veceg opterecenja pojede pola vremenske ustede na deonici Preljina-Dici. Napraviti jednu rampu na ceonom mestu...nemam reci. Ostaje nada da ce izgradnjom dela do Obrenovca da naprave neke promene i da uvedu bar po jos jednu kucicu.

Sto se samog puta tice, mislim da je hitno da se u nekim delovima uvede rasveta iz bezbednosnih razloga. Krivine minimalnog dozvoljenog radijusa za ovu vrstu puta ce neminovno praviti probleme vozacima.

Nazalost, dokazalo se ono sto je i bilo ocito. Etape gradnje su potpuno unatraske. Prvo je zaobidjena najlagodnija deonica Ibarske, obisavsi jedini grad kroz koji se putuje bez semafora i zastoja( Gornji Milanovac). Nije se nista izgradilo i spojilo sa vec izgradjenim delom puta(Ub-Lajkovac), koji i dalje stoji i propada. Nije se resio problem prolaska kroz Ljig, niti problem prolaska kroz Cacak.

Mozda ovo nekome izgleda nebitno s obzirom da cemo imati deonicu Obrenovac-Preljina do kraja godine ali nije. Uopste. Cela godina eksploatacije opterecenijih deonica donela bi ovoj drzavi puno, da ne pricamo o ekonomskim posledicama ranog ulaganja novca-gradnje puta koji se ne koristi (??!!). Kad se sve to sabere, bacili smo u djubre, recimo, 5 km puta.
Pohvale za post: 3
Nikola '93
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 14, 2012 11:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 52
Pohvalio: 27

Postod Nikola '93 » Sre Jan 18, 2017 8:17 pm

Prosao juce opet AP...
S obzirom na to da je bilo hladno,elektronski portali na autoputu su pokazivali ogranicenje brzine od 60 km/h celom duzinom.
Takodje,tu je bio i crveni Punto...
Postavlja se pitanje svrhe autoputa...Brze bih prosao magistralom,sreca imam ENP...
Pohvale za post: 1
rajkec
Beginner
Pridružio se: Sre Dec 17, 2014 1:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 30
Pohvalio: 8

Postod rajkec » Čet Jan 19, 2017 2:25 am

Pa oko praznika i kad su bili oni mrazevi i sneg, bilo je 40 ogranicenje. Isto i u tunelima 40. Generalno, meni je to van svake pameti. Takodje i kod petlje Takovo je brzina smanjena na 100km/h iako je sve pravo. Nesto nisam video npr. u Dobanovcima da je smanjena brzina ili negde drugo. Takodje posle Takova je do Ljiga 100km/h. Od petlje u Takovu ka Cacku 120km/h pa odjednom smanjanje na 80km/h posle par stotina metara zbog tunela. Ja razumem da se smanji brzina na nekim malo ostrijim krivinama, ali ona ogranicenja na novom AP su mi nelogicna.
I zasto na Google Maps jos nema ove deonice???
Pohvale za post: 2
Lurker
Intermediate
Pridružio se: Uto Avg 23, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 76
Pohvalio: 154

Postod Lurker » Čet Jan 19, 2017 6:40 am

Sve me više ovo podseća na SMT. Mislim da bi ograničenja brzine u celoj zemlji što pre trebala na reviziju. Postaje nepodnošljivo.
Pohvale za post: 4

Povratak na “Regionalni razvoj”