Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Diskusije o razvoju u regionu

Moderator: Igor

Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9371
Pohvalio: 9951

Re: Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod Igor » Uto Jul 03, 2018 2:47 pm

Sve pohvale za sjajnu reportazu :sesir: :gobb:
ricky011
Novice
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 9:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 38
Pohvalio: 1

Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod ricky011 » Uto Jul 03, 2018 3:05 pm

Ne znam da li je bilo ranije, evo makete petlje Obrenovac, ukradeno od predsednika opstine

IMG_3773.JPG

Nisam znao da će biti još jedan most preko Kolubare.
Pohvale za post: 19
KrCan
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Jun 11, 2018 1:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2525
Pohvalio: 263

Postod KrCan » Uto Jul 03, 2018 3:09 pm

Hvala Igore :gobb:
Ujedno bih te zamolio da obrises po neki moj greskom poslat post. Ja ipak nisam "digital generation" pa pomozi dok se ne uvestim bez dece, :D :lol:
Sad cu pokusati dalje, volio bih da mi lokalni forumasi pomognu, nije da bas poznajem svako selo... :sesir: :lool: :bg4:
IMA 'GI RAZNI :roll: :lol:
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Kontakt:

Postod Igor » Uto Jul 03, 2018 3:19 pm

Sredio sam dupli post jos dok si bio online onaj kompletniji drugi prebacio u prvi gde si zasluzeno dobio par plusica.
Pohvale za post: 1
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7961
Pohvalio: 14470

Postod Гага » Uto Jul 03, 2018 11:05 pm

@КрЦане, наравно придружујем се похвалама на изузетно детаљним фоторепортажама, укњижени плусићћћи
плусићћћ.gif
плусићћћ.gif (358 Bajta) Pogledano 1414 puta

Подршка за наставак фоторепортажа, док си још у нашој лепој Србији, и приказа тренутног стања изградње овог аутопута. :kk:
Gringo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jul 30, 2017 9:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 352
Pohvalio: 285

Postod Gringo » Uto Jul 03, 2018 11:21 pm

Odgledao utakmicu, upalio kompjuter.
KrCan-e daj i druge slike, ubi me nestrpljenje, pa da se odgegam do kreveta. Fotke i objašnjenja su prava stvar, samo piči.
Боље фићом у швалерацију него фераријем на посао
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Kontakt:

Postod Igor » Sre Jul 04, 2018 6:52 am

Jedna od tri petlje koje smo obišli je sa K11 (Surčinska petlja), na ukrštanju sa Obilaznicom tako da i ovde prenosim video

Pohvale za post: 15
GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3313
Pohvalio: 2232

Postod GOJE » Sre Jul 04, 2018 8:25 am

Fantastisch. Drago mi je da je dobar tempo i na sremskoj strani. Da li se nešto radi i na samoj trasi između petlje i mosta? Na ovom video se ne vidi.
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
KrCan
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod KrCan » Sre Jul 04, 2018 9:20 am

Oprostite al jedostavno puna kuca prijatelja! Hvala bogu! I evo konacno Lajkovac Ljig
DSC_1762.JPG
Ovo je razdelna linija izmedju zavrsenog dela odmah iza petlje Lajkovac i nove deonice prema Ljigu. Kao sto vidite nazalost nista nije uradjeno izuzev sto je nasutom zemljom zatvoren prolaz seljanima.
DSC_1767.JPG
Pogled sa onog mosta na Kolubari sto je kasnio. U pozadini kad uvelicate foto, vide se nadvoznjaci petlje Lajkovac, a ispred presek sa prethodne fotografije, zatim pripremljen i ne asfaltiran deo do mosta
DSC_1768.JPG
Potom drugi kraj istog mosta, kao sto se vidi zavrsen u potpunosti, jos samo linije
DSC_1769.JPG
A onda pogled sa istog mesta prema Ljigu i prvih 120m neasfaltirani deo sa masinama
DSC_1765.JPG
Pogled uzvodno na uredjeno korito Kolubare
DSC_1766.JPG
Jos jedna sa mosta na istu stranu
DSC_1770.JPG
I jedna nizvodno sa na zalost uredjenih jedva nekih desetak metara. Poprilicno visok vodostaj je tog dana poprilicno derao obalu , nisam siguran da je ovo dovoljno pri nekim vecim vodostajima...
DSC_1763.JPG
E sad pogled sa prvog nadvoznjaka na trasi prema samom pocetku deonice prema mostu. U dnu se vidi ogromna betonska cev lagerovana, uopste mi nije jasno zasta bi u ovoj fazi mogla sluziti?
DSC_1764.JPG
Sa istog nadvoznjaka pogled u suprotnom smeru, dakle prema ljigu, sa upravo zavrsenim drugim slojem, nadvoznjak je inace u potpunosti zavrsen, cak i linija na njemu, a u podnozju ima prilaz trasi gde sam se i popeo. Dusa me bolela za auto kad je poceo da se klacka na ivicnjaku...
DSC_1772.JPG
Idemo ka nadvoznjaku br 2 a ako neko dobro poznaje okolna sela nek objasni tacnu poziciju. Ovo je na kraju pravine od pocetka, pa prema Ljigu drugi nadvoznjak takodje kompletno zavrsen
DSC_1774.JPG
Taj isti
DSC_1775.JPG
Ovaj dodje negde u ravni sa Celijama, i dalje sve na novonanetom drugom sloju asfalta
DSC_1776.JPG
Ulazimo u zonu u visini Bogovodje gde je i bio najveci zaostatak ne racunajuci tunel sa okolinom... i tu skorasnji radovi. Boja asfalta govori...
DSC_1778.JPG
I to je mesto na kom su se "umorili", pa prekinuli. Ne znam zasto al bas ga kilave...
DSC_1777.JPG
Tu pocinje to parce od nekih cirka 800m, ispred i iza ovog nadvoznjaka, koje je pripremljeno, cak u jednom delu i isprskan bitumen ali ne asfaltirano
DSC_1779.JPG
Pre nadvoznjaka
DSC_1780.JPG
I iza nadvoznjaka, dakle ovo je pogled ka Lajkovcu. Posto nije betonska podloga, vec neka sitna frakcija, kad se premaze, deluje kao da je prvi sloj asfalta
DSC_1781.JPG
I jedno vrlo kratko parce u obe trake i bez premaza i bez asfalta...
DSC_1782.JPG
Odmah iza okuke na kraju pocinje poslednja etapa, kod ovih masina pozadi, koja je vec odavno do ibarske u obe trake asfaltirana, ali nisam siguran na kom sloju...
DSC_1784.JPG
Poslednji nadvoznjak pre petlje Ljig
DSC_1785.JPG
Ovo je tacka tamo kod onih barijera u levoj, gde se u desnoj nalazi kontejner strazara sa rampom, nije imao covek izbora sem da me pusti da izadjem, jer i to je bolje nego da me vraca kompletnu deonicu nazad...
U pozadini usek iznad Ibarske.
DSC_1786.JPG
Vec smo na petlji Ljig, levo silazna sa nadvoznjaka, ka Beogradu, desna izlazak na nadvoznjak za Ljig iz pravca Cacak
DSC_1787.JPG
Prilaz petlji Ljig ali iz smera suprotnog od onog kako ste vi uobicajeno slikavali, dakle prema Cacku
DSC_1788.JPG
Jos jedna u krupnijem planu, sa nasutim struganim materijalom
DSC_1789.JPG
Ovo je izlaz u Ljig iz pravca Bg, jos uvek ima nanesene zemlje da se uredjuju bankine
DSC_1790.JPG
Ovo je sam kraj izlazne rampe , a u pozadini se vide radovi na buducoj naplatnoj, nazalost paznju mi je odvukla suprotna strana preko Ibarske, pa to nisam detaljnije fotografisao
DSC_1791.JPG
Ovo je rampa sa kojom se penje na nadvoznjak ka Bg i izlazi sa pravca iz Cacka za Ljig, oni koji cesto prolaze znaju odlicno
DSC_1792.JPG
Sa te iste pozicije par slika na suprotnu stranu, dakle na nadvoznjak za Ibarsku
DSC_1793.JPG
I prilaz ka njemu, sto cemo detaljnije kasnije...
DSC_1794.JPG
Takodje prilaz nadvoznjaku
DSC_1795.JPG
Da je spojen nadvoznjak podvrdjuje ova sl ispod nadvoznjak, idemo ka tunelu...
DSC_1796.JPG
Sa desne bukobrani u izgradnji
DSC_1798.JPG
U levoj takodje, ponavljam ovo je deo od nadvoznjaka za ibarsku, pa prema tunelu...
DSC_1799.JPG
Uzas posle toliko dugo vremena, toliko malo uradjenog na ovom delu! Iritira...
DSC_1797.JPG
I evo je kosina, necete verovati, ali prosudite sami, ja mislim da je vrlo malo ostalo da se grebe, kako bi caribrod rekao, jer postoji jedna opticka varka, zato sto put odozgo dolazi u jednoj polukrivini koja ustvari obilazi u podnozju ovu krivinu...
DSC_1801.JPG
Mozda se ovde to bolje vidi...
DSC_1800.JPG
A ovo je tacka za koju mi je za daljni napredak trebao helikopter... koliko sam lud cak sam i to pokusao, no posle tri metra sam konacno shvati koliku kobnu gresku sam napravo...
DSC_1806.JPG
A sad na levo krug! Nije fer ipak ovde ne pomaze ni konjska zaprega...
DSC_1805.JPG
Zaista ne zelim nikog pravdati, ali kad su kise u ovim uslovima nema rada na ovakom terenu! Zasto ranije nisu nasuli podlogu?... to je sad druga prica.
DSC_1808.JPG
Ni Karadjordje , ni Milos, a bogami ni Tadic ni Vucic joj nista nisu mogli, klasican primerak srpske arhitehture iz Turskog doba odoleva i jos uvek je tu!!!
Pohvale za post: 47
KrCan
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod KrCan » Sre Jul 04, 2018 9:23 am

:lol: Jel se isplatilo cekati? Ima jos nije htelo da mi primi sve u jedno pa nastavljam :vops:
Pohvale za post: 7
paradox polje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Nov 01, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 537
Pohvalio: 282

Postod paradox polje » Sre Jul 04, 2018 9:40 am

Апсолутно. Него јеси имао неки посебан мотив за ову репортажу, или чисто имаш новинарске афинитете?

Да заборавих, све похвале и са моје стране.
KrCan
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod KrCan » Sre Jul 04, 2018 10:04 am

Zabole me ruka! Nadam se da sam bar delimicno ispunio misiju sto se tice ovog pravca!
Ako ce mo iskreno zar nije sramota da ja dodjem mator iz Sydneja da ovo uradim, pored toliko vas ovde :lol: :grand: :laugh: [attachm
DSC_1811.JPG
I jos jedan pogled na nadvoznjak sa suprotne strane kojom vi prolazite i sledi izlazak gore
ent=20]DSC_1807.JPG[/attachment]
DSC_1803.JPG
Dal covek slavi sto je zaradio pare u Sv il mu zena otuda, pa okacijo u pogresnom periodu pogresnu zastavu, ne znam! Al da sam bio siguran da je zbog fudbala, natero bih ja mog skodilak, pa sve kroz njive pravo do njega da mu pokazem... inace kuca je preko puta trase.
DSC_1802.JPG
Jos jedan niz bukobrana u izgradnji inace ovaj deo je sa onim krupnim nasipom u prilicno losem stanju, a gde se to zavrsi nekih 200 metara pred kosinu i kosina do tunela je zivo blato, kao sto se videlo iz prilozenog
DSC_1809.JPG
Dole nize blize Ibarskoj je nanesen duz trase ovaj krupni kamen. Ko se razume u gradjevinu nek objasni...
DSC_1810.JPG
Tek iz tog dela se vidi ulaz u tunel. Mrzelo me menjati objektiv, jer sam mislio uci cu utunel sa druge strane...
DSC_1812.JPG
Na kruznom sam skrenuo na buducu ibarsku u onom delu gde je stara ogrebana, dakle krecemo se gore ka nadvoznjaku preko auto puta
DSC_1813.JPG
Prestaje stara ibarska i pocinje novoizgradjeni pristup nadvoznjaku
DSC_1814.JPG
Na pola uspona...
DSC_1815.JPG
Pogled u nazad na dizalicu sa koje ankerisu armaturu u brdo. Strazar uspesno savladan...
DSC_1816.JPG
I konacno! Ispred mene se vidi udubljenje ostalo za predpristupnu betonsku plocu do nadvoznjaka na kraju, ranije ispred mesto gde zavrsava onaj finiji nasip inace nasut svom duzinom
DSC_1817.JPG
Definitivno spojen!
DSC_1818.JPG
A bogami i izolacija
DSC_1820.JPG
Precizan pogled na rampu iz Bg . Procenite sta i koliko jos treba?
DSC_1821.JPG
Evo i prvo do sada pogled sa nadvoznjaka dole ka auto putu smer ka Bg.
DSC_1819.JPG
Evo ga i pogled ka tunelu i taj deo u pravcu Cacak
DSC_1822.JPG
Ja apsolutno strukom nemam ama bas nikakvog dodira sa gradjevinom, pa i ne ocekujte strucnu terminologiju! Caribrode objasni kako se zovu ove podzidr ispod svakog nadvoznjaka, gringo ovo su ovde zaista blokovi a ne kao one poloce na kosinama
DSC_1823.JPG
Jos detaljnije. Deluju mnogo masovnije, teze!
DSC_1824.JPG
Pogled sa nadvoznjaka na onu prazninu za plocu prema Ljigi silazak...
DSC_1825.JPG
Ovo su ankeri koje ubusavaju, pretpostavljam za one mreze.
DSC_1826.JPG
Evo je ukucana u zemlju! Viri tek toliko da zavrnu plocicu na nju.
Ne brini te to ja radim sa velikim zadovoljstvom i srecan sam i ako vas bar na trenutak usrecim, a bogami po ovim plusicima i pohvalama, definitivno VREDELO JE! O tunelu sledece nedelje! Za sad toliko od mene, pozdravlja vas vas krkan :sesir: i ne mesaj te me nisam doktor :lol: :laugh: :grand: A sad uzivajte :vops: :vops:
Prikačeni fajlovi
DSC_1807.JPG
Ovo je povratak od tunela ka Ibarskoj, inace iz tog dela blize tunelu, tunel se ne vidi, pa cemo kasnije...
Pohvale za post: 40
KrCan
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod KrCan » Sre Jul 04, 2018 10:18 am

@paradox polje
Nism druze novinar, niti su afiniteti! Jedini razlog je sto obozavam ovu srpsku zemlju i moja srpska Pljevlja. Ja sam jedini covek koji o svom trosku obidjem planetu zbog Nola samo sto mi je decu napravio ponosnom! Nazalost mene je Milosevic razbio na Brankovom mostu izbacili me sa posla, iako sam imao sve fantasticne rezultate i kao student i kao strucnjak u Jugopetrolu. Nisam imao izbora i morao sam otici! Ali ja i dalje svim srcem i dusom, zivim za Srbiju i za esve ljude u bivsoj Jugi! Druga je stvar sto su nam mocni ubacili zlu krv, postavili svoje poltrone i gaze nam svako dostojanstvo, ali o tom nekom drugom prilikom, nije ovaj forum za privatne stvari! Ono sto me inspirise je to kad vidim ovu decu na forumu sa koliko energije prate sva zbivanja, je nesto sto i mene ohrabri, a politike sto se tice jedini savet je da su to krvopije koje god boje bili i nikad im ne verujte!
Izvini zagazih preduboko...
Pohvale za post: 34
Niko Kažanegra
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Avg 24, 2017 11:45 am
Kontakt:
Pohvaljen: 490
Pohvalio: 95

Postod Niko Kažanegra » Sre Jul 04, 2018 10:21 am

Odlicno......Sto se tice lokacija za koje si pitao... Most je ataru sela Rubribreza ( nalazi se tacno izmedju Lajkovca i Nepricave ). Sledeci nadvoznjak je selo Pepeljevac i preko njega ide lokalni put Lajkovac- Pepeljevac pa Strmovo pa Pridvorica pa Ratkovac i izlazi na put Lajkovac - Valjevo kod sela Slovac,malo pre onog kamenoloma.
Jos jednom svaka cast za slike.... :sesir:
Аутопут Милан Павков..... :D :D :D
Pohvale za post: 2
GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3313
Pohvalio: 2232

Postod GOJE » Sre Jul 04, 2018 10:26 am

KrCane care, koji si ti kralj.
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
Pohvale za post: 8
Darko78
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Nov 06, 2017 12:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 737
Pohvalio: 291

Postod Darko78 » Sre Jul 04, 2018 10:29 am

E svaka ti čast .
Darko78
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Darko78 » Sre Jul 04, 2018 10:42 am

Mnogo bolja deonica (bez tunela i prisupa) bukvalno preko 90 % gotova .Moze neko stručniji od mene ali mi deluje da je kod 2 nadvoznjaka desna na zavrsnom (visina šahtova) i završni je skoro od Bogovadje do Ljiga nekih 13 km.
paradox polje
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Nov 01, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 537
Pohvalio: 282

Postod paradox polje » Sre Jul 04, 2018 3:47 pm

KrCan » Сре Јул 04, 2018 10:18 am napisao:@paradox polje
Nism druze novinar, niti su afiniteti! Jedini razlog je sto obozavam ovu srpsku zemlju i moja srpska Pljevlja. Ja sam jedini covek koji o svom trosku obidjem planetu zbog Nola samo sto mi je decu napravio ponosnom! Nazalost mene je Milosevic razbio na Brankovom mostu izbacili me sa posla, iako sam imao sve fantasticne rezultate i kao student i kao strucnjak u Jugopetrolu. Nisam imao izbora i morao sam otici! Ali ja i dalje svim srcem i dusom, zivim za Srbiju i za esve ljude u bivsoj Jugi! Druga je stvar sto su nam mocni ubacili zlu krv, postavili svoje poltrone i gaze nam svako dostojanstvo, ali o tom nekom drugom prilikom, nije ovaj forum za privatne stvari! Ono sto me inspirise je to kad vidim ovu decu na forumu sa koliko energije prate sva zbivanja, je nesto sto i mene ohrabri, a politike sto se tice jedini savet je da su to krvopije koje god boje bili i nikad im ne verujte!
Izvini zagazih preduboko...

Ta ista Pljevlja su delimično i moja, po maminoj strani.
MiraC
Intermediate
Pridružio se: Pon Okt 30, 2017 2:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 447
Pohvalio: 1449

Postod MiraC » Sre Jul 04, 2018 5:13 pm

Fenomenalno odrađeno! I svaka čast što si uspeo ovako sve da slikas. A sta to "o tunelu sl sedmice" imas? Joj kazi nam saaaad plizzzzzzz :) ;) salim se, sacekacemo, odmori se i uživaj dok si ovde
plećko
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:18 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1997
Pohvalio: 1749

Postod plećko » Sre Jul 04, 2018 6:05 pm

KrCan » 03 Jul 2018, 12:25 napisao:Plecko ovo jeste ostatak prednjeg branika, ali ne znam od kog auta, usput hvala ti na mnogobrojnim fotkama i informacijama koje sam dobijao od tebe
Hvala KrCan, ako hoćeš možemo da se dogovorimo pa da dođeš u Obrenovac, da te odvedem mojim putevima do ovog novog mosta preko Save...
vlasta
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Sep 28, 2014 11:27 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1704
Pohvalio: 258

Postod vlasta » Sre Jul 04, 2018 6:58 pm

Hvala na reportaži + uštedio si mi maltretiranje oko detaljnog slikanja nadvožnjaka u Ljigu u povratku sa odmora.

Zaključak posle ove reportaže - daj bože da ovo bude gotovo do SLEDEĆEG leta !!!
Pohvale za post: 3
gygy11
Intermediate
Pridružio se: Ned Apr 24, 2011 1:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 402
Pohvalio: 1376

Postod gygy11 » Sre Jul 04, 2018 7:49 pm

Postovanje KrCane. :sesir:
marat
Intermediate
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 7:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 184
Pohvalio: 208

Postod marat » Sre Jul 04, 2018 8:33 pm

Hvala KrCane I na slikama i na riječima :) :)
Žika
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2731
Pohvalio: 849

Postod Žika » Sre Jul 04, 2018 9:55 pm

KrCan-e nema šta odlično pokriven teren. Čovek bi pomislio oteo se kontroli nadzorni organ. :D
Trebalo je dosta vremena da se utroši na fotografisanje i sigurno da Škodilak ne ide na gurku. :gobb:
Šta da kažem čekam nastavak. :kk:
Darko78
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Darko78 » Sre Jul 04, 2018 10:14 pm

Sentinel-2 image on 2018-07-04.jpg
Sentinel-2 image on 2018-07-04.jpg (41.46 KiB) Pogledano 516 puta

I posle 7 dana od KrCanov- ih slika Bogovadja stoji !!!

Povratak na “Regionalni razvoj”