Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Diskusije o razvoju u regionu

Moderator: Igor

GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2625
Pohvalio: 1815

Re: Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod GOJE » Pet Jul 06, 2018 3:18 pm

@Kartograf,

Odličan timelapsa. Hvala i velika hvala.

Bio sam skeptičan u vezi sremske strane ali izgleda da napreduje odlično. Tempo radova na sremskoj strani je takav da se sve više smanjuje vremenski jaz od otvaranja deonice Obrenovac - LJig, što je jako jako dobra vest!
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
Pohvale za post: 1
masa
Novice
Pridružio se: Uto Jun 26, 2018 3:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 0

Postod masa » Pet Jul 06, 2018 9:43 pm

Pohvale za post: 2
ivchonny
Beginner
Pridružio se: Pet Maj 19, 2017 10:22 am
Kontakt:
Pohvaljen: 94
Pohvalio: 41

Re: RE: Re: Autoput A2: Beograd-Pozega (Koridor 11)

Postod ivchonny » Pet Jul 06, 2018 9:51 pm

Propeler napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=549676#p549676]Žika » Pet Jul 06, 2018 1:46 pm[/url] napisao:https://www.danas.rs/ekonomija/izgradili-autoput-s-prakticno-nepopravljivom-greskom/

Zašto je trasa Koridora 11 od Lajkovca do Ljiga izgrađena ispod nivoa poplavnog talasa iz 2014. godine

Izgradili autoput s praktično nepopravljivom greškom

Bilo da je trasa novog autoputa na Koridoru 11, na deonici broj pet od Ljiga do Lajkovca, od početka loše projektovana ili kasnijim izmenama snižavana, odgovornost za sve propuste je na državi, saglasni su stručnjaci koje smo konsultovali, i čak i ako greške mogu da se isprave biće to skup trošak za sve građane Srbije.

Napori Danasa da od brojnih podizvođača dobiju komentare o nedostacima projekta ostali su bez rezultata. NJihova uzdržanost svodi se na konstataciju da rade po projektu, a da su ukazivali na manjkavosti onima kojima je trebalo.

Glavni projekat za Koridor 11 završen je još tokom mandata Milutina Mrkonjića kao ministra infrastrukture, a Mrkonjić je na pitanja Danasa o mogućim manama projekta rekao da je, dok je on bio odgovoran, nije moglo biti propusta, a da li je naknadno menjano, ne zna.

– Kada sam ja nadgledao projekat sve je bilo besprekorno, ja nisam imao uvida u to od 2013. godine, ne mogu da znam da li je nešto naknadno menjano. Takve mane nisu mogle da se dese, ali ako autoput zaista jeste niži nego što smo mi predvideli to je ozbiljan problem i propust, to mora da se ispita – naglasio je Mrkonjić.

Mihailo Maletin, Inženjer za projektovanje saobraćajnica i profesor građevinarstva u penziji, naglašava da reviziju projekta ove važnosti treba da odrade državne institucije, odnosno Ministarstvo građevinarstva i da propusta ne sme da bude jer ih je kasnije nemoguće ispraviti.

– Reviziju mora da radi država, a za ovako značajne puteve, svuda u svetu projekat radi državni institut za puteve. Ne institut samo po nazivu, kao ovaj naš „Institut za puteve“ koji nije državna firma već društvo sa ograničenom odgovornošću. Zato je sada pitanje koliku je kontrolu investitor imao nad institutom, i da li je revizija organizovana kako treba. Ako je neko i napravio grešku, tu sada nema spasa – naglašava Maletin. On dodaje da najteži deo ovog posla i jeste kako ostvariti vezu između leve i desne strane puta jer je to vitalno za sve meštane. Odgovornost za tako krucijalnu grešku, ocenjuje Maletin, snose svi.

– To se zove zajednička odgovornost. Investitor je kriv ako je dao pogrešan zadatak, projektant je kriv ako za dobar zadatak nije našao dobro rešenje, a kriva je i revizija ako nije videla greške. Na kraju, nadzor je morao da stavi primedbu ili zaustavi građenje ukoliko se pojavila greška prilikom gradnje. Sve to mora da postoji napismeno, da se zna koje ko je šta radio i ko je doneo te odluke. Ali ovde se preskaču faze u procesu planiranja, nema ozbiljne revizije i gledaju se neki drugi interesi – naglašava Maletin.

Goran Rodić iz Inženjerske komore Srbije ističe i da je deo odgovornosti na stručnjacima, koji bi morali da drže do stan=darda svoje profesije, čak i ako postoje pritisci investitora, u ovom slučaju države da se projekat izmeni.

– Ne može investitor ili neki političar da kaže šta da se radi, postoje pravila struke. Ako im je neko naredio da spuste put za metar, a oni znaju da će u tom slučaju biti poplavljen, oni mogu da izgube licencu za rad. Ako je bilo greške u projektu, to ne bi smelo da se gradi, a kamoli pusti u saobraćaj – naglašava Rodić. On objašnjava da ipak postoje načini da se to popravi, ali da to sve košta, i da će umesto da plati onaj ko je napravio grešku, to platiti – građani.

Ma opušteno :kafa: . Neka naredna generacija ili garnitura će morati da potroši više desetina puta više para za regulaciju vodostaja na datoj deonici i obezbeđivanje od eventualnog plavljenja, izgradnjom nasipa, brana, drenažnih kolateralnih kanala, akumulacijskih jezera itd ...... :bash:
Vidi, prvi ne verujem ovim lažovima u vlasti. Lažu kad i gde stignu.Ali tekst Danasa mi nije skroz potpun. Ne vidim na osnovu čega tvrde da je put ispod nivoa poplava. Pored toga, ako odeš na sajt Koridora, videćeš da je svuda predviđena regulacija vodotokova. Ne kažem, ne bi me čudilo da su učinili propust (tj. da je tekst zasnovan na istinitim činjenicama), ali bih voleo i da vidim nešto pouzdanije poput nekakve revizije ili nalaza stručnjaka.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
KrCan
Beginner
Pridružio se: Pon Jun 11, 2018 1:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 683
Pohvalio: 23

Postod KrCan » Pet Jul 06, 2018 10:09 pm

U Nedelju popodne obilazim levu obalu Save tj. Sremski deo od mosta do obilaznice. Plecko hvala na ponudi! Bilo bi mi zadovoljstvo proci tvojim stazicama, samo neznam kako da se nadjemo? Bilo bi mnogo lepse da finaliziramo sa mostom... daj mi neki kontakt
IMA 'GI RAZNI :roll: :lol:
plećko
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:18 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1522
Pohvalio: 1339

Postod plećko » Sub Jul 07, 2018 10:41 am

Krcane sutra radim ceo dan, a ako sam dobro pročitao danas voziš ćerku na aerodrom pa se možemo videti u povratku s aerodroma... Samo da znaš ako dolaziš iz pravca Obrenovca da se u Ostružnici ne možeš uključiti na obilaznicu prema aerodromu jer je privremeno zatvorena... Produži za Bgd...
KrCan
Beginner
Kontakt:

Postod KrCan » Sub Jul 07, 2018 11:38 am

Kad tacno mozes i kako da te nadjem? :sesir:
Plecko ja sam relativno fleksibilan...
plećko
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod plećko » Sub Jul 07, 2018 3:24 pm

Poslao sam ti broj mobilnog telefona u privatnoj poruci pa me zvrcni, ali pitanje je dali danas možemo nešto obići zbog dosadne kiše....
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 927
Pohvalio: 27

Postod SRBO » Pon Jul 09, 2018 1:39 am

Јесте сигурно ће будућа генерација да плаћа за поправљање... Увешће ропство да то реше :lol:
plećko
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod plećko » Pon Jul 09, 2018 2:56 pm

Dok čekamo da se KrCan vrati s terena (juče bio na sremskoj strani mosta preko Save a danas je u tunelu...)evo malo mojih slika s obrenovačke petlje... Slika
postavljaju bukobrane...Slika
Slika
pogled prema mostu...
Slika
Pohvale za post: 13
masa
Novice
Pridružio se: Uto Jun 26, 2018 3:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8

Postod masa » Pon Jul 09, 2018 7:53 pm

Probijen Vjeternik, najduži tunel na trasi auto-puta Bar-Boljare

https://www.cdm.me/ekonomija/probijen-v ... r-boljare/
KrCan
Beginner
Kontakt:

Postod KrCan » Uto Jul 10, 2018 8:12 am

Kao sto sam i obecao za Srpsku dijasporu u Australiji i sve forumase :gobb:
Ovih par dana sam imao ludu srecu da "zlatnim recima otvorim gvozdena vrata"! :sesir:
Uci u Kineski kamp kod gradilista na novom mostu, je gotovo nemoguce bez brojnih dozvola i akreditacija. A da vas kroz objekte provede glavna osoba za obezbedjenje svih Kineskih gradilista , e to je vec ravno dobitku na lotu! :vops: Na zalost kisa me ubijala :rant:
Proci deonice pored strazara nekada i moguce, nekada vrlo, vrlo tesko! A prici i proci kroz barijere, pored bukvalno fizicke snage treba imati i dusu za unistavanje guma i auta :oops:
A uci u tunel Brancic, a da nije politicka promocija ili eventualno drzavna televizija, mislim da od pocetka gradnje, sve ove godine da nikad niko nije prosao i napravio detaljnu reportazu!
Zaista EXCLUSIVE!!! :violina: :bg4:
Pohvale za post: 21
ivchonny
Beginner
Pridružio se: Pet Maj 19, 2017 10:22 am
Kontakt:
Pohvaljen: 94
Pohvalio: 41

Postod ivchonny » Uto Jul 10, 2018 8:53 am

KRCane, svaka cast! Nestrpljivi smo da cujemo sve :)
Pohvale za post: 1
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8359
Pohvalio: 8417

Postod Igor » Uto Jul 10, 2018 5:21 pm

Prebacio sam dva posta o putu Ruma-Loznica u odgovarajuću temu viewtopic.php?f=17&t=3015&start=225
KrCan
Beginner
Kontakt:

Postod KrCan » Uto Jul 10, 2018 8:10 pm

Ja sam od onih tipova koji lakse urase bilo koji posao od onog home work :lol: izvini te na cekanju, ali vredi!
Za pocetak Obilaznica Bg Obrenovac
DSC_2076.JPG
Pored same obilaznice na Surcinskoj strani kao sto ste videli iz pticije perspektive na BB snimku ugradjuju se sipovi za buduci nadvoznjak preko obilaznice i dalje preko pruge ka Obrenovcu.
DSC_2066.JPG
Ovo je pogled ka Surcinu
DSC_2062.JPG
Drugi red sopova
DSC_2063.JPG
Mesto na kom pripremaju armirano betonske radove za gradnju greda buducih nadvoznjaka na ovoj petlji
DSC_2064.JPG
DSC_2060.JPG
DSC_2074.JPG
Na suprotnoj strani preko obilaznice prema Jakovu tj Obrenovcu takodje radovi
DSC_2058.JPG
To je taj prostor izmedju obilaznice i pruge
DSC_2059.JPG
To isto
DSC_2068.JPG
Par stotina metara niz obilaznicu su takodje poceli radovi na izlazno ulaznim rampama i nadvoznjaku gde ce se iskljucivati sa obilaznice, posto je ovo petlja tipa truba, tj prethodne slike su za nadvoznjak preko obilaznice i pruge kuda ide glavni pravac autoputa ka Crnoj Gori, a ova slika je na mestu gde se izlazi sa i na nadvoznjaka na obilaznivi
sledi druga pozicija radova u nastavku na Sremskoj strani Na ulazu u Jakovo... :sesir:
Pohvale za post: 25
Dalmatinac
Intermediate
Pridružio se: Sre Jun 01, 2016 9:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 349
Pohvalio: 350

Postod Dalmatinac » Uto Jul 10, 2018 9:13 pm

Dokle se doslo sa mostom na obilaznici - Ostruznica
KrCan
Beginner
Kontakt:

Postod KrCan » Uto Jul 10, 2018 11:13 pm

DSC_1931.JPG
Od pocetne petlje na obilaznici preko obilaznice i pruge trasa ide u pravcu Jakova tacnije severnom stranom polukruzno kod ulaza u jakovo ispod silosa i prelazi ispod nadvoznjaka na samom ulazu u Jakovo
DSC_1942.JPG
Dakle tabla , pa koga interesuju detalji nek uvelicava
DSC_1943.JPG
A sledece fotke su upravo na ovom malom trouglu
DSC_1941.JPG
Ovo je pogled sa te pozicije preko puta ka Bg, a crveni indikatori su za gasovod...
DSC_1932.JPG
Ljubaznoscu strazara saznao sam da su i u Nedelju busili sipove do 11 i po kisi...
DSC_1933.JPG
Radovi za buduci nadvoznjak preko auto puta u Jakovu uveliko u toku
DSC_1939.JPG
Blato na sve strane, kisa se sprema, al Sremska strana pasti mora!!!
DSC_1935.JPG
Jos jedan pogled prema istoku tj Bg
DSC_1936.JPG
Prosiruju se kanalu...
DSC_1934.JPG
Jos uvek na ulazu u Jakovo
DSC_1938.JPG
DSC_1937.JPG
I onda konacno pogled u suprotnom smeru. Tj pogled na polukruzni obilazak prema Obrenovcu, neposredno ispred buduce ceone naplatne rampe... /pogledajte tablu/
DSC_1957.JPG
I ovo je pogled ka CNR, ali sa suprotne strane. Sad se nalazim na mestu buduceg podvoznjaka na putu iz Jakova ka manastiru Fenek
DSC_1954.JPG
Radovi na podvoznjaku
DSC_1944.JPG
Inzinjer Zeljko iz Prijepolja i u popodnevnim Nedeljnim satima radi punom parom
DSC_1946.JPG
Severna strana
DSC_1945.JPG
Sipovi paralelno na juznoj strani istog podvoznjaka
DSC_1960.JPG
Drugi uglovi
DSC_1961.JPG
DSC_1953.JPG
DSC_1949.JPG
Velika koncentracija gradjevinskih masina unaokolo...
DSC_1950.JPG
Obecavajuce...
DSC_1955.JPG
Nedelja popodne, ali kad se sve ovo angazuje deluje optimisticki...
DSC_1959.JPG
DSC_1947.JPG
Tu pocinje deonica na kojoj je veoma debela naslaga nanesenog peska dalje do puta za Kovilovo
DSC_1951.JPG
Isti smer
DSC_1952.JPG
Ta ista deonica na cijem se kraju uocavaju exproprisane kuce na putu za Kovilovo, sto je nasa sledeca zaustavna tacka...
DSC_1963.JPG
A upravo tu prolazi trasa preko puta Jakovo Kovilovo i sve kuce ako se zagledate su kao na ratistu polu porusene, bez krovova
DSC_1962.JPG
To isto
DSC_1964.JPG
I isto, ali preko puta
DSC_1965.JPG
I sa te tacke sam upecao i zumirao bager koji iz pravca Obrenovca prema Jakovu krci trasu
DSC_1967.JPG
A o tom delu ce mo malo kasnije...
DSC_1968.JPG
Dok sam trazio staze da se dokopam bagera sa prethodnih fotki, upadnem u neki poljoprivredni kombinat, cini mi se 7 Jul i nece te verovati u sred kombinata skriveno radiliste koje nije na trasi auto puta
DSC_1971.JPG
Vredni majstori mi objasnise da je to mesto gde ce izlevati grede za sve nadvoznjake na Sremskoj strani, odakle ce ih posle transportovati do krajnje destinacije...
DSC_1969.JPG
Grede u pripremi
DSC_1970.JPG
Upravo poceli
DSC_1972.JPG
Ljubaznoscu majstora iz baze u poljoprivrednom uputise me prema onom bageru...
DSC_1976.JPG
Uputise me prema Kineskom kampu, a usput naleteh na najduzi deo na ovoj Sremskoj strani, u izgradnji, to je ona najduza pravina posle mosta
DSC_1973.JPG
Ta se pravina upravo na ovoj krivini zavrsava ako gledate od Obrenovca
DSC_1980.JPG
Jedino sto je preostalo na trasi je ova kucica

Nastavak sledi... :grand: :grand:
Pohvale za post: 34
KrCan
Beginner
Kontakt:

Postod KrCan » Uto Jul 10, 2018 11:49 pm

DSC_1978.JPG
Nazalost na toj polukruznoj krivini prema onom bageru saceka me ovaj cevasti propust i pored svog blata koje savlada, moj skodilak osta nemocan...
DSC_1979.JPG
A tamo u daljini iako sam bio se prisunjao iza ledja, osta neuhvatljiv bager sa pocetka price...
DSC_1976.JPG
Sad na levo krug, vracamo se opet u pravcu Obrenovca jer smo bili u lovu na bager u pravcu Jakova...
DSC_1975.JPG
Nazire se buduci nadvoznjak koji ide preko upravo onog puta koji vodi do kampa Kineza.
DSC_1974.JPG
I to sad u krupnom planu
DSC_1977.JPG
DSC_1981.JPG
I taj malo zumiran pogled
DSC_1987.JPG
I tu na toj pravini jedan vrlo dugacak peskom mozda i cak dva metra debelim slojem nasut deo...
DSC_1988.JPG
DSC_1983.JPG
Pored trase skinuta zemlja koja deluje da je setva psenice nedavno zavrsena i psenica fantasticno napreduje...
DSC_1986.JPG
A onda jos jedana vredna ekipa cepa kasno popodne, punom parom
DSC_1984.JPG
DSC_1985.JPG
Pozitivna iznenadjenja...
DSC_1989.JPG
DSC_1990.JPG
Tu su i rezultati
DSC_1992.JPG
Jedna poprilicno duga deonica koja fino napreduje
DSC_1991.JPG
DSC_1993.JPG
I na samom kraju te deonice jos jedna grupa masina
DSC_1995.JPG
A sa ove pozicije se moze proceniti koliko je narastao nasip materijala /kao FAP covece/
DSC_1996.JPG
I na kraju ovog dela dva pogleda u nazad prema Jakovo
DSC_1994.JPG
Imponuje zaista
DSC_1997.JPG
Tamo u daljini nazalost nisam bolje zumirao se vide kranovi na novom mostu...
DSC_1998.JPG
I taman kad sam pomislio da se vise nista ne radi do mosta...
DSC_2000.JPG
Jos jedna radna tacka tacno na onom mestu gde je krivina kad se krene pravo sa mosta i skrece na pravac koji sam upravo prikazao prema Jakovu
DSC_1999.JPG
Sam samciat majstor busac cepa rupe za pirove Nedeljom kasno popodne
DSC_2001.JPG
Rezultati njegovog rada!
DSC_2000.JPG
Ne prekida, a potpuno sam u kukuruzima...
DSC_2003.JPG
Ostaci u zemlji, a nebo ukazuje sta me ceka na zalost...

I tu nije kraj... :grand: :sesir:
Pohvale za post: 42
KrCan
Beginner
Kontakt:

Postod KrCan » Sre Jul 11, 2018 12:04 am

A za sutra slag na torti!!!
DSC_2159.JPG
Prva istinska reportazasa pravog mesta...
DSC_2094.JPG
Ni dron ne moze ovako lepo prikazati prvi izgradjeni clanak i pokretnu skelu na glavnim stubovima novog mosta! Zahvaljujuci Pleckovim tajnim prolazima

Nadam se da ce te uzivati! Znam da je neskromno sa moje strane, ali ovo je zaista EXCLUSIVE :gobb: :vops: :vops: Valjda cu zaraditi koji plusic :lol: :vops:
Pohvale za post: 71
Pegasus
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 10:28 am
Kontakt:
Pohvaljen: 73
Pohvalio: 664

Postod Pegasus » Sre Jul 11, 2018 12:28 am

Svaka cast KRCANe, jedva cekamo!!!
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6349
Pohvalio: 1642

Postod laki72 » Sre Jul 11, 2018 2:38 am

@KrCan
Care, svaka ti čast!
Samo za tebese sutra pose "sto godina" logujem sakompa i imas, ne jedan, vec pluseve na svim postovima :)

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
Pohvale za post: 6
StaraMo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Maj 20, 2015 12:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 162
Pohvalio: 59

Postod StaraMo » Sre Jul 11, 2018 9:01 am

Hvala veliko @Krcan ...takodje kao i @laki koristim tapatalk ali za ovoliki trud vredi logovanje!
Darko78
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 06, 2017 12:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 525
Pohvalio: 215

Postod Darko78 » Sre Jul 11, 2018 12:37 pm

Kao i do sad odlično jedva čekamo ostatak a posebno stanje u tunelu.
Ogromna greska vlast je slabo prikazivanje radova a i ono sto prikažu kroz dve emisije koje se bave ovom temom nisu ni do kolena ovim reportazama .
Pohvale za post: 3
Tom88
Novice
Pridružio se: Uto Nov 28, 2017 9:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9

Postod Tom88 » Sre Jul 11, 2018 6:38 pm

@KrCan
Svaka cast. Sve pohvale. Ovo je bilo pravo uzivanje zadnjih dana zahvaljujuci tebi :-) . Cekamo paparazzo ekskluzivu :-)

Imam malo 'strucno' zapazanje, posto sam 'strucnjak' za bleju :-D . Nisu to blato i pesak na slikama, to je glina koja ide u trup puta, kako bi put bio kvalitetniji, kao na Ub Lajkovac :-D
Pohvale za post: 3
KrCan
Beginner
Kontakt:

Postod KrCan » Čet Jul 12, 2018 1:07 am

Pre nego sto nastavim najavljene reportaze, zelim da se izvinem za gresku! Nisam biona putu za Kovilovo (pojma nemam otkuda mi to u glavi :roll: ) Jakovo, vec na pravcu za Boljevci Jakovo.
Drugo nisam bio okruzen kukuruzima vec uglavnom suncokretom :lol:

A sad Kineski kamp i novi most preko Save u Obrenovcu
DSC_2018.JPG
Napominjem da je Nedelja popodne, a radi se kao bilo koji drugi radni dan, mada najintenzivnije je bilo u hangarima gde su sekli i savijali armature i druge stvari u pripremi za glavnu konstrukciju...
DSC_2019.JPG
Na zalost kisa pocinje da me unistava, a i aparat preti da otkaze, a na fotkama vidite fleke od kapi kise, nazalost
DSC_2021.JPG
Predposlednji par stubova pre glavnog raspona
DSC_2020.JPG
A ovo je poslednji par na levoj obali Save, poslednji i onda par na glavnom rasponu na kome su inace naj intenzivniji radovi. Ovaj par je ukrasen prilikom betoniranja i jedini je takav na levoj i jos samo jedan takav na desnoj obali.
DSC_2022.JPG
Ovo gore zeleno su specijalni pomerajuci kranovi koji nose tezinu skela i svezeg betona, pa se pomeraju clanak po clanak sa prednje i zadnje strane. Dakle stigli smo do stuba za glavni raspon!
DSC_2023.JPG
Izvinjavam se za fleke od kise, taj isti par stubova ne zumiran
DSC_2024.JPG
Ovde se vide pozicije na nultom, prvom i sad trenutno na drugom clanku na prom paru nosecih stubova, na onom uzvodnom na levoj obali
DSC_2025.JPG
Ovde je vise detalja na nizvodnom stubu koji je manje napredovao
DSC_2029.JPG
Sad isto to ali prema juznoj strani, posto se radi paralelno na istom stubu u oba pravca
DSC_2030.JPG
Ovde se vidi napredak na uzvodnom stubu juzna strana...
DSC_2032.JPG
Nemam srece sa kisom, ali imam sa sefom "bezbednjakom" kiNezom iako je pokisao kao mis svo vreme ne odustaje, vec bezrezervno mi izlazi u susret. Neverovatan tip!
DSC_2026.JPG
Pogled na desnu obalu, stubovi na glavnom rasponu u manjem zaostatku od ovih na levoj...
DSC_2034.JPG
DSC_2033.JPG
Evo nekoliko uglova oko stubova...
DSC_2038.JPG
DSC_2032.JPG
Gotovo neupotrebive fotke, ali ko zna kad ce mi se ponova ukazati ovakva prilika! Mozete misliti kako je tek nama bilo...
DSC_2035.JPG
I ispod stubova koji su ojacani dodatnim sipovima koji podupiru konstrukciju u izgradnji
DSC_2041.JPG
Jos jedan pogled, pre nego sto se okrenemo unazad
DSC_2039.JPG
U neposrednoj blizini je i pristaniste za gradjevinski matrijal koji se doprema Savom
DSC_2040.JPG
A sad pogled unazad na onaj predposlednji par stubova sa ovim uzlebljenim ukrasima
DSC_2042.JPG
Opet kraj klizne tehnologije
DSC_2043.JPG
Mesto na kom je ucvrscena za stubove
DSC_2045.JPG
Drugi kraj iste...
DSC_2044.JPG
Za to vreme ovaj manevrise po servisnom mostu...
DSC_2046.JPG
I vec smo se vratili na pocetnu tacku. Upravo tu pocinje prva deonica od nekih 400 metara na kojoj se radi po zemlji, no posto mi je drug Kinez stavio do znanja da to rade podizvodjaci i da on nije nadlezan, nije mi padalo na pamet da bilo sta slikavam i zloupotrebim ovakvo gostoprimstvo... Tako da je to u stvari jedini deo ne pokriven mojim reportazama...
DSC_2048.JPG
Ovo je ranije pominjani hangar u kome je bilo dvadesetak radnika koji su i kasno popodne radili punom parom
DSC_2009.JPG
I par pogleda iz auta pri povratku
DSC_2005.JPG
DSC_2006.JPG
DSC_2053.JPG
Ovoj osobi dugujemo zahvalnost za sve ovde vidjeno! Obezbedjenje je bilo u panici kad sam usao u sred gradilista bez "specijalnih dozvola iz ministarstva, a i one nisu dovoljne bez saglasnostikineske strane! Doticni gospodin odusevljen fotografijama mojih putovanja po Kini, prvo me je uniformisao slemom i zutim prslukom, proveo po onolikoj kisi po celom mogucem gradilistu i pride odveo me u kancelariju i nije dozvolio da odem dok mi nije skuvao caj... Zato im sve i cveta, obozavam tu njihovu skromnost za razliku od bahatih Amerikanaca! Bio je kas smo zavrsili kao da je plivao po Savi, a svo vreme je pokazivao osmeh na licu

I po obicaju to nije sve :gobb: Nastavak sledi
Pohvale za post: 46
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7361
Pohvalio: 13627

Postod Гага » Čet Jul 12, 2018 1:41 am

Свака част @Крцане, укижени плусићћћи

Povratak na “Regionalni razvoj”