Šta je novo?

Nova podsekcija diskusija - Regionalni razvoj

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.269
Pohvaljen
6.972
Dobrodošli u novu podsekciju :)

Ovde će se diskutovati o razvoju u regionima koji imaju direktne i indirektne veze sa Beogradom, ali i interesantni projekti koji nemaju dosta sa BGD.om ali može dosta od njih da se nauči. Slobodno može da se diskutuje o gradnji u Srbiji i ostalim većim gradovima u zemlji i okolini.
 
RockerSVK":3clrqr2m je napisao(la):
I o Bratislavi? :)
Ako ima nešto interesantno, pucaj :) Cela ta regija konkuriše sa BG-om pa ne bi bilo šteta znati šta se dešava u tudjem dvorištu :p
 
Steva":u2xwf343 je napisao(la):
Ako ima nešto interesantno, pucaj :) Cela ta regija konkuriše sa BG-om pa ne bi bilo šteta znati šta se dešava u tudjem dvorištu :p
Ima toga dosta. Kada ću imati malo vremena, napisaću malo detaljnije.
 
Evo da pocnemo :) Interesantan projekat iz Kragujevca!

Italijanski investitori grade industrijsko-logistički park u Kragujevcu
Baza za trgovinu s Balkanom i Rusijom
Kragujevac - radonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović i predstavnici italijanskih kompanija i asocijacija, na čelu sa firmom za promociju investicija SINERGY, potpisali su juče ugovor o formiranju zajedničkog mešovitog preduzeća Šumadija - industrijski i logistički park koje će biti smešteno u prigradskom naselju Cvetojevac, na površini od oko 60.000 kvadratnih metara. U realizaciju ovog projekta biće uloženo 25 miliona evra.
- Reč je o prvoj komercijalnoj industrijskoj zoni, jedinstvenoj na Balkanu, koja spada među retke i u Evropskoj uniji. Grad Kragujevac je u ovaj projekat uložio jedanaest hektara zemljišta, kraj autoputa prema Batočini, što čini deset odsto osnivačkog kapitala, dok će italijanski investitori finansirati izgradnju objekata - izjavio je Stevanović .
Ukazujući na izuzetan značaj ovog projekta ne samo za Kragujevac i Šumadiju, već i za čitavu Srbiju, on je naglasio da će ovaj logistički park biti centar industrijske razmene Italije i drugih evropskih zemalja sa balkanskim državama i Rusijom. "Ovo će biti logistička baza iz koje će iči kompletan izvoz prema jugoistočnoj Evropi. Ali to neće biti logistička baza samo za italijanske već i za firme iz ostalih zemalja Evropske unije. Ovakav projekat do sada nije viđen na Balkanu", ocenio je juče zastupnik italijanske firme SINERGY Dino Piovesan.
Izgradnja industrijsko - logističkog parka u Cvetojevcu počeće 15. maja 2008, a radovi bi trebalo da budu okončani do sredine oktobra 2009. godine. Z. R.
Izvor: Danas
Link: danas.co.yu
 
Ugovor o investiranju u Zrenjanin
Zrenjanin -- Opština Zrenjanin će danas potpisati ugovor o investiranju sa Evropskom agencijom za rekonstrukciju i preduzećem "Alpina Bau".

Prema ugovoru, vrednom četiri miliona evra, to austrijsko preduzeće biće izvođač radova u okviru projekta "Izgradnja infrastrukture za industrijsku zonu Ečka - Zrenjanin", a realizacija će početi u septembru ove godine.

Evropska agencija za rekonstrukciju će, kako je najavljeno, finansirati komponente infrastrukturnog opremanja industrijske zone i to sistem vodosnabdevanja, fekalnu kanalizaciju, atmosfersku kanalizaciju i internu putnu mrežu.

Od 105 infrastrukturnih projekata kojima je u okviru Programa podrške opštinama severo-istočne Srbije konkurisalo 27 opština i gradova Banata i Braničevskog okruga, devet projekata je zadovoljilo kriterijume EAR-a i za njih su izrađene studije izvodljivosti.

Na osnovu rezultata studija, kao i stepena pripremljenosti tehničke dokumentacije, EAR je odlučila da finansira četiri projekta, od kojih je jedan "Izgradnja infrastrukture za industrijsku zonu Ečka - Zrenjanin".

Takođe, ovo je projekat koji će biti finansiran najvećim pojedinačnim iznosom.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2008&mm=08&dd=27&nav_id=315602
 
Danas sam cuo da je Pancevo iskljuceno iz statuta Vojvodine sto bi znacilo da ce ga izgleda u buducnosti polako spajati sa Beogradom. To je mozda i bolje tako jer je taj inace prelep grad pao potpuno u zaborav i propao. Nije koriscena cinjenica da se on nalazi na svega 12 km od Beograda. Umesto da se oslanja na njega vlasti Panceva su pokusavale potpuno da ga izoluju. Mislim da je to jedna velika glupost. Navodno su vec pocele da skacu cene nekretnina u gradu. Mozda je to ipak prerano i preterano ali eto takve su vesti. :kafa:
 
Milance":b1zk86ae je napisao(la):
Danas sam cuo da je Pancevo iskljuceno iz statuta Vojvodine sto bi znacilo da ce ga izgleda u buducnosti polako spajati sa Beogradom. To je mozda i bolje tako jer je taj inace prelep grad pao potpuno u zaborav i propao. Nije koriscena cinjenica da se on nalazi na svega 12 km od Beograda. Umesto da se oslanja na njega vlasti Panceva su pokusavale potpuno da ga izoluju. Mislim da je to jedna velika glupost. Navodno su vec pocele da skacu cene nekretnina u gradu. Mozda je to ipak prerano i preterano ali eto takve su vesti. :kafa:
Gde si čuo to? Nisam siguran da bi se AP tako lako odrekla Pančeva zbog rafinerije.
 
Koliko sam uhvatio iz medija, Pancevo ne da nije iskljuceno iz Vojvodine nego ce sad da dobije i nekakav poseban status u okviru iste (nesto tipa, administrativni centar ili tako nesto slicno).
 
Pancevo ce na osnovu primedbe Lige socijaldemokrata Vojvodine dobiti status pokrajinskog okruga. Informacija o pripajanju Beogradu je apsolutno netacna.

Inace, Pancevo jeste simpatican gradic, ali je stravicno propao. Jako sam se razocarao kada sam obilazio grad. Infrastruktura je u ocajnom stanju, puno je peska i prasine, sve je zaraslo u travu, trotoari su no comment itd. Steta je sto grad, u kome sediste ima drugi najveci izvoznik Srbije, izgleda kao neka zabacena provincija u nekoj zabacenoj zemlji sveta.
 
Nenad":ud781098 je napisao(la):
Pancevo ce na osnovu primedbe Lige socijaldemokrata Vojvodine dobiti status pokrajinskog okruga. Informacija o pripajanju Beogradu je apsolutno netacna.
...
Ja sam rekao da ce ga IZGLEDA pripajati Beogradu jer ne znam sta bi inace drugo. Nisam isto uopste tvrdio. Citaj kako je napisano. Isto sam tako napisao da sam cuo ali ne i da je pouzdana informacija. Ocigledno da ostali znaju nesto vise.
 
Jel zna neko sta se desava sa onim projektom o izgradnji veliki informaticki centar u Indjiji? Znam da su tuturikali da su potpisali ugovor sa Embassy grupom i da ce uskoro da krenu u prvu fazu realizacije. Inace ako je to sve tacno, trebali bi da investiraju 2 milijarde evra i zaposle oko 25 000 ljudi. Mislim da je to i tekako znacajan projekat,mozda cak i znacajniji od Fijata.
 
Hvala ti puno. Kako bi bilo ekstra kada bi se ovo izgradilo. Ako bi se ovako nastavilo onda bi se,racunam negde do 2035, Beograd spojio sa Pancevom,Sidom, Indjijom... i stvorio neku vrstu "konurbacije" (valjda se tako kaze) :)
 
Ako te interesuju blize informacije o projektu, mozes da pitanje direktno postavis Goranu Jesicu (gradonacelniku Indjije) pa nam prenesi ovde sta kaze :)

Link: www.goranjesic.net
 
Nenad":3dx79lye je napisao(la):
Ako te interesuju blize informacije o projektu, mozes da pitanje direktno postavis Goranu Jesicu (gradonacelniku Indjije) pa nam prenesi ovde sta kaze :)

Link: www.goranjesic.net
Uuuuu jeeeee ala je taj grad moderan.Ajde pa cu da vidim da mu nesto napisem.
 
Mozes slobodno. Ja sam mu vec pisao par puta i jako je ljubazan i brzo odgovara.

A kada bi sve gradske uprave bile kao Indjijska, Srbija bi vec bila Switza :D
 
Vrh