Šta je novo?

Obilaznica oko Bavaništa

mekbejn

Advanced
Učlanjen(a)
13.07.2010.
Poruke
4.349
Pohvaljen
1.491
Lokacija
44.835749,20.411082
Pošto je ovo ipak važan projekat za južni Banat, a priča se o tome već godinama, rešio sam da otvorim posebnu temu.

Pokušao sam uz pomoć Gugl mapa da nacrtam obilaznicu, ali ovo uzmite sa velikom rezervom:
bavaniste.jpg


Uploaded with ImageShack.us

Da probam hronološki:

Bavaništanska zaobilaznica – prva faza gradnje na pomolu
November 24th, 2008

Upravni odbor Fonda za kapitalna ulaganja AP Vojvodine, na sednici održanoj 3. novembra, dodelio je opštini Kovin 18,6 miliona dinara za izgradnju obilaznog puta M-24 oko naseljenog mesta Bavanište, za realizaciju prve faze ove velike investicije..

A moglo je 1990. godine
Priča o zaobilaznici oko Bavaništa stara je najmanje dve decenije, bar ovaj “skorašnji” niz zahteva i razgovora sa rukovodstvom Vojvodine. Pod “skorašnjim” podrazumevamo vreme s kraja osamdesetih i početka devedesetih godina kada je tadašnji predsednik opštine, Jovan Sekulić, već izdejstvovao kod Jugoslava Kostića, takođe tadašnjeg predsednika predsedništva AP Vojvodine, da pokrajinski budžet finansira ovaj projekat. U razgovoru sa Sekulićem tih dana čuli smo da se gradnja zaobilaznog puta “može smatrati ugovorenim”..ali tada su počele lude balkanske godine i novac je potekao nekim drugim tokovima.

U međuvremenu je izgradnja počela, pa stala...

U toku je nastavak radova na zaobilaznici oko Bavaništa
November 24th, 2011


Tokom oktobra i novembra, posle više od dve godine prekida nastavljeni su dugoočekivani radovi na obilaznici oko Bavaništa.

Neposredne radove na pripremi terena koji prethode asfaltiranju izvodi preduzeće Vojvodinaput iz Pančeva. Kako javlja Tanjug, projekat se nalazi u programu rada Javnog preduzeća “Putevi Srbije” i za njega je izdvojeno 54 miliona dinara.

Teški šleperi natovareni šljunkom iz Malog Bavaništa za sada samo grubo nasipaju projektovanu trasu puta dugu preko četiri kilometra. Pre toga, u maju i junu 2009. godine, uklonjen je gornji sloj zemlje do dubine od 25 centimetara kada je formirana trasa obilaznice.

Nezvanično saznajemo da se radovi zbog dolaska zime i lošeg vremena uskoro prekidaju. Nastavak, najverovatnije, sledi u proleće 2012. godine.

-Prilikom prolaska kroz Bavanište, vozači u tranzitu naviknuti na monotoni ravničarski pejzaž i prave puteve, iznenada u naseljenom mestu moraju da savladaju pet oštrih “lakat” krivina. Ako se na nepreglednom usponu u ulici Bore Radića, na delu od Grličića morave do treće autobuske stanice na Bregu, u vreme poljoprivrednih radova zatekne i po koji traktor, tek onda nastaju problemi.

Jedna od kritičnih tačaka nalazi se i u centru sela gde magistralni put neposredno prolazi pored zgrade Osnovne škole. Srećom, nijedno dete još nije stradalo, kaže Jovan Stankov kome pored kuće svakog dana prođe preko 10.000 vozila.

Nastavljeni radovi na obilaznici oko Bavaništa
October 22nd, 2012


Postavljanje asfaltnog sloja očekuje se sledeće godine

Posle prekida koji je trajao skoro godinu dana, prvih dana oktobra nastavljeni su radovi na obilaznici oko Bavaništa. Obilaznica je projektovana još osamdesetih godina prošlog veka, a tek maja i juna 2009. na trasu izlaze prve mašine.
Postavljanje-sljunka-2.jpg


Radove izvodi preduzeće A.D. „Vojvodinaput-Pančevo“, poslovna jedinica Vršac, koje posluje u okviru koncerna „Strabag“.

Na trasi dugoj 4.400 metara zajednički rade dve grupe putara. Prva ekipa preko iznivelisane trase nasipa šljunak za „posteljicu“ budućeg puta, a druga, nešto kasnije, preko njega postavlja tampon sloj od krupne rizle. Prirodni rečni šljunak se dovozi šleperima iz „Rudnika Kovin“ pored Malog Bavaništa. Krupna tampon rizla, frakcija 0-63 milimetra, stiže iz Resavskog kraja, iz kamenoloma Kovilovača kod Despotovca.

Istovar-rizle.jpg


Kako saznajemo od izvođača radova, postavljanje asfaltnog sloja se očekuje tek sledeće godine. Kažu, ove jeseni rade samo toliko koliko je plaćeno. Ove godine imaju u planu da završe postavljanje grubog tampon sloja na celoj deonici. Sledeće sezone prvo na red dolazi izgradnja mosta preko kanala koji prolazi pored Pločičkog „aleja“ i prikuplja površinsku vodu iz južnog dela sela. On u isto vreme odvodi i jedini krak kanalizacije formirane posle izgradnje Osnovne škole, ambulante i stanova u centru sela.

Tek posle izgradnje mosta na obilaznicu se postavlja još jedan završni sloj sitnog tucanika, frakcije 0-31,5 milimetra. Na kraju ide asfalt koji se postavlja u tri sloja.

Put će najverovatnije biti širok osam metara.

Ljubomir Boškov

Izvor za sve je KovinEkspres.rs
 
ovakve obilaznice bi trebalo napraviti oko mnogih vojvođanskih mesta.

nažalost nema se para ni za osnovno održavanje puteva, a kamoli za izgradnju obilaznica.
 
Ja sam to nacrtao onako otprilike. Sa jedne i druge strane sela se vidi gde obilaznica počinje odnosno završava se, i to su manje-više tačke koje sam spojio sa glavnim putem. Za ono između ne znam još kako će ići.
Ovakve obilaznice def treba praviti, ali što reče Milisav, nema se para. Evo ova se već preko 20 godina pominje pa je tek sad stidljivo došla na red...
 
mekbejn
Kad bi veči broj ljudi znali kuda sve vreme prolazi put sa smešno velikim brojem krivina pod 90 stepeni ,
obilaznica bi bila davno gotova .
Pa ako ti nije teško, oznaci na istoj slici kuda se sada prolazi kroz Bavanište :)
 
Hvala
eto vidite, ravno ko tepsija, i to malo mesto al dok se prodje
motaj desno, motaj, levo, motaj desno. . . . muka svakom da pripadne, a put jeste opterecen jer gotovo sav saobracoj
koj ide preko mosta Kovin-Smederevo mora tuda da se izmota. . . .

edit

duz sadasnjeg puta koliko je opasno decu i od 18 god drze za ruku. . . :lool: :laugh: :lool:
 
Da dodam samo off topic, za one koji ne znaju - u šumici na desnoj strani slike nalazi se jedan vrlo lep obnovljen manastir, koji svakako preporučujem onome koga interesuje. Pogotovo biciklistima, da se okrepe tokom puta.
 
Brate, biciklisti ne idu preko Bavaništa jer je ravno samoubistvu. :)

Mi idemo preko Omoljice. Lepši i mirniji put. Ali da, preporuka za one koji hoće da vide nešto drugo osim hiljada i hiljada istovetnih banatskih domaćinstava.
 
Ajde i to da dočekamo. Nisam video ove najnovije radove ali ne mogu da dočekam konačno rešenje ovog gorućeg problema.

Ove lakat krivine su čudo. Ona plava deonica ipak nije aktuelna, kako sam video, već crvena.
 
Pozdrav, vec duze vreme pratim rad vaseg foruma, a posto sam iz Kovinske opstine, ovo je taman lepa prilika za moj prvi post.
Obilaznica je neophodna vec mnogo, mnogo godina, nazalost, nije nikada bilo dovoljno novca ali i prioriteta ovog putnog pravca, koji je takoreci Beogradska obilaznica za tranzitni saobracaj.
Sto se tice radova, nisu bas najbrzi, jedan odredjeni period se konstantno radilo u pitanju je bila nivelacija terena, ali sada ima jako malo radnika, i tempo radova je pao za nekoliko puta. Nacuo sam da se nema dovoljno novca za zavrsetak radova...
 
Blago nama kada ne mozemo da napravimo put u ravnici preko njiva.

A nasim saobracajcima milije da izmisljaju nepotrebne tunele i mostove po Beogradu dok kamioni tutnje selima.
 
borisko
dobro nam došao :)
bilo bi lepo videti i neku sličicu o stanju radova
 
Izbori u kovinskoj opštini gotovi i koliko kapiram naprednjaci dobili. Ni u predizbornoj kampanji se nije nešto pominjala obilaznica a sad, posle izbora, mislim da će lagano u zamrzivač ova priča.

Oko trase raste živahna i bujna vegetacija i ... tako...
 
Evo dve slike od pre par nedelje.

Iz smera Pančeva, pred ulaz u Bavanište:

img20130511115617.jpg


Izlaz iz Bavaništa, ka Kovinu:

img20130511120211.jpg


Ono što je interesantno je da postoje dva sloja šljunka, to je valjda podloga. Po meni deluje da je ostalo samo da se asfaltira. Rekao bih da čim se konstituiše lokalna vlast (SNS dobio skoro apsolutnu većinu) će ovo biti rešeno.
 
Pre tri dana prosao sam iz Pančeva preko Bavaništa čitaj levo desno, cike cake do Kovina
ne nadjoh nikakvu nagovestaj da igde se radi ili radila obilaznica oko Bavaništa
od novsti jedno zapazanje na centru Bavaništa prodaje se gomila srecom jos uvek okruglih lubenaca. . .



mekbejn pravi si Šerlok Holms
+1 :)
 
Od obilaznice još ništa novo, ali se bar na Gugl mapama sada lepo vidi trasa:

bavaniste.jpg


Sad vidim da je i nisam loše nacrtao na provoj slici :)
 
Nedostaje nadvožnjak preko kanala bliže Kovinu kod ispod groblja ako već nije napravljem. Da se to dobro utaba i asfaltira.
Izgleda da se obilaznica tako sporo radi je se tezgari po ulicama Bavništa pa kad se pusti obilaznica onda nema toga ali bar tezge mogu sa se prebace ako im je to bitno.
 
Što bi reko Mrka "Ja bi se ovde zadužio, pa šta bude."

Ima li ideje kolika je gruba procena koliko košta asfalt?
Ako je 4400 metara puta 8 metara širine puta puta m2 asfalta = ? (i to u ta tri sloja)
 
brdjanin":1n8q9b8m je napisao(la):
Što bi reko Mrka "Ja bi se ovde zadužio, pa šta bude."

Ima li ideje kolika je gruba procena koliko košta asfalt?
Ako je 4400 metara puta 8 metara širine puta puta m2 asfalta = ? (i to u ta tri sloja)

Ne drzite me bas za rec ali mislim da je otprilike ovako:

oko 35000m2 je navedena povrsina a koliko ja znam cena za jedan m2 asfalta vece granulacije je bila oko 15e. Znaci oko pola miliona evra. Ovo je bez habajuceg sloja ali sa vec uracunatom pripremom tampona koji ide ispod afalta
 
izgleda da su konacno poceli nesto da ceprkaju oko obilaznice oko Bavanista. Juce sam u prolazu zatekao radnike i masine na samom pocetku buduce obilaznice iz pravca Panceva. Nadam se da ce je zavrsiti uskoro. Na licu mkesta je bilo par valjkova, radnika i ona zelena masina za asfalt.

 
dobra vest, pogotovo imajuci u vidu da radovi stoje vec dve godine.
Kuriozitet je da se od tada lokalna vlast menjala 7 (SEDAM!!!) puta.
 
Asfaltirali do pola. Radnici kazu da ce biti gotovo za 7-10 dana ali da ce zavrsni sloj da priceka dok ne legnu paru. E sad, da li ce da je puste i pre toga kao privremeno resenje ili ce cekati sve komplet, ostaje da se vidi.




 
Vrh