Crna Gora

Diskusije o razvoju u regionu

Moderator: Igor

Johnest_Hon
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 12:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 230
Pohvalio: 503

Re: Crna Gora

Postod Johnest_Hon » Čet Dec 07, 2017 7:54 pm

Bili nekad letovi JAT-a za Ivangrad i Žabljak...
Slika
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1562
Pohvalio: 3071

Postod tragac » Čet Dec 07, 2017 8:11 pm

Naravno da se otvaraju baze svuda blizu Srbije. Sve je isto kao i 1941.

Samo što ovoga puta nema Engleza da nas uvuku u krvoproliće. Mi ćemo isto kao i tad ipak popustiti i pristupiti paktu. Treba sagledati realno stanjue a ne kukati što su nas bombardovali. Pa mi celu svoju istoriju pišamo uz vetar a u školama se vrši agitacija retardiranbim MILITANTNIM parolama "Bolje rat nego pakt". EJ, razmislite malo. Da li imate decu? Da li biste voleli da vam deca ginu u ratovima za nečiji tuđi interes? Da ostajete bez imovine pod bombama? I u logorima? Zašto mi Srbi moramo da guramo svoj nos u apsolutno svako s...nje koje se desi u Evropi? Pa mi se prvi trpamo da negde ratujemo i busamo se, a svi nas živi gaze! Ako je NATO svuda oko nas naravno da ćemo i mi u NATO! Pogledajte Vijetnam, oni su trpeli skoro 10 godina američku KOPNENU invaziju a sad više vole Amerikance nego ovi dole na Kosovu! To se zove PRAGMATIČNOSt, a to - on topic - imaju i Crnogorci. Samo mi nešto mrsimo, dok nas ne sastave sa zemljom. A vi gledajte da sačuvate to što imate, a ne baljezgarije iz udžbenika istorije koje uređuju militantni agitatori.

Bolje pakt nego rat!
Stav urbanih planera da BG voz ne može dalje od Prokopa jer navodno nedostaju kapaciteti dokazuje da u Beogradu postoje opštine prvog i drugog reda. Rakovica je decenijama zapostavljena u mnogim segmentima, posebno u segmentu javnog prevoza i saobraćaja. Beograd bi trebalo da ukine dvostruke aršine poput gorenavedenog i postane grad svih njegovih građana.
Pohvale za post: 1
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8969
Pohvalio: 3431

Postod direktor » Čet Dec 07, 2017 8:24 pm

Neutralnost sta je sa zabljakom
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
tragac
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 2:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1562
Pohvalio: 3071

Postod tragac » Čet Dec 07, 2017 8:33 pm

Žabljak je imao neki travnati aerodrom ili bolje reći pistu gde su sletali manje elisni avioni tog doba. Sigurno Karavela nije išla tamo. Ali tadašnji propisi su bili mnogo opušteniji u pogledu toga šta se moglo smatrati za putnički aerodrom a šta ne.
Stav urbanih planera da BG voz ne može dalje od Prokopa jer navodno nedostaju kapaciteti dokazuje da u Beogradu postoje opštine prvog i drugog reda. Rakovica je decenijama zapostavljena u mnogim segmentima, posebno u segmentu javnog prevoza i saobraćaja. Beograd bi trebalo da ukine dvostruke aršine poput gorenavedenog i postane grad svih njegovih građana.
marat
Intermediate
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 7:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 152
Pohvalio: 155

Postod marat » Čet Dec 07, 2017 9:49 pm

Herceg Novi?????
Johnest_Hon
Korisnikov avatar