Šta je novo?

Makete gradskog prevoza

Ikarbus 103 sa jednom prepravkom:

29nh5kp.jpg


2e0r0jm.jpg


10z9y0w.jpg


1zvpbhl.jpg


104f7ee.jpg


m8g2tc.jpg


2ywscgz.jpg
 
< Njile moram da primetim, Smart dominira :p
 
E ekstra ti je TGV jel on bese od metala posto sam video u novom sadu kad sam isao sa jednim rođakom da kupimo nesto za njegovog brata neki automobil i video bas taj TGV

E koyote jel prodajes onog nemca onaj zuti dabldeker
 
brm brm :D :lool: :kafa: :vops:
 
spatiotecte":2zx88qjo je napisao(la):
Coyot, da li je mehano u pitanju?
Углавном. Имам нешто Пика, Рока и Лиме.
Cuburac93":2zx88qjo je napisao(la):
E ekstra ti je TGV jel on bese od metala posto sam video u novom sadu kad sam isao sa jednim rođakom da kupimo nesto za njegovog brata neki automobil i video bas taj TGV

E koyote jel prodajes onog nemca onaj zuti dabldeker
Није оно ТГВ него Талис. Инече је пластични, Механов али је екстра, вози и на најмањој волтажи.

Што се тиче даблдекера, није на продају :p купио сам га у Корту, мислим да их још има.
 
Што је најлуђе, не знам која је то локомотива. У питању је Лимин производ.
 
liči mi na neku SNCF-ovu klasu, ali je malo mutnija slika. a možda su i oni nešto napravili da liči
 
Ајде да мало оживимо тему.

Један пријатељ ми је послао ове слике и видео запис и нисам одолео да то не поставим на форум. Просто нећете веровати шта све видите, а има толико тога лепога. Верујем да има јако пуно форумаша који обожавају макете (тај сам) и скупљање модела аутомобила, возова, авиона, бродова,...и који ће ово гледати са уживањем.

Ради се о феноменалној макети из земље чуда разноразних возова, аутомобила, авиона, бродова, људи, градова и предела неколико држава. Све је у покрету и са пуно живота.

Ова највећа макета на свету налази се у Немачкој у Хамбургу, улицa Кервидер (Kehrwieder 2-4) близу реке Елба, а макета заузима површину од 1.150 метара квадратних и још увек се проширује. Браћа близанци Герит и Фредерик Браун, 41 годину стари (Gerrit and Frederick Braun), су власници ове предивне макете, почели су са стварањем минијатурне земље чуда 2000. године и још увек је раде, а планира се да се заврши 2014. године, оно што је замишљено и испланирано.

Лепо је претворити хоби у исплативи посао и при том се и даље играти, радити и зарађивати. Карта за једну особу је 12 евра, можете и преко интернета да резервишете карте и термин посете, а радно време је сваки дан, од 8:00 до 24:00 (практично), свих 365 дана у години, без обзира на празнике, годишње одморе и слично. Можете да закажете и дан и време посете, а на групне посете се даје попуст и имају приоритет. Велики је број запослених, чак на сајту постоји и списак истих, а број посетилаца расте сваким даном, као и број посетилаца на њиховом веб сајту, до данас је сајт посетило 28,5 милиона људи из целог света. Званични назив њихове фирме је Miniatur Wunderland Hamburg GmbH (Минијатурна земља чуда Хамбурга д.о.о.)

Ево неколико слика и видео запис овог стварно чудесног минијатурног света. Вреди га посетити, ко се задеси у Хамбургу.

Највећа макета возова на свету. Скоро 10 километара пруга и још није све урађено:

upload pngpng

Један од браће Браун:

upload pngpng

За сада су на макети предели из неколико земаља, Немачке, Америке, Швајцарске, две скандинавске земље и аустријских Алпи:

gif upload

Амерички део макете приказује моделе Стеновитих планина (Rocky Mountains), Еверглејда (Everglades), Великог кањона (Grand-Canyon) итд....:

image uploader

...и главе у стени (Mount Rushmore):

image upload

Швајцарски део је мини-Матерхорн (mini-Matterhorn):

post image wordpress

Скандинавски део приказује 1,2 метра дугачак путнички брод у једном фјорду:

image upload

Кад се заврши, цео објекат ће имати више 1.800 квадрата и скоро 22 километара железничких пруга. Биће још предела из Француске, Италије и Енглеске:

png upload

Ова макета се састоји од 700 возова са више од 10.000 вагона:

png upload

Најдужи воз односно композиција има дужину од 15,20 метара:

hosting images

Декорација макете укључује 900 сигнала, 2.800 зграда, 4.000 аутомобила, а многи су са упаљеним фаровима:

free image hosting

...и 160.000 појединачно урађених фигурица:

wordpress image hosting

Хиљаде килограма челика и дрвета је употребљено за изградњу „сценографије“...:

image host

250.000 разноразних светиљки је уграђено, а које имитирају ноћ/дан и које се укључују- искључују аутоматски:

image host

Цео систем се контролише из великог, високо технолошког центра:

image uploader

За цео систем (макету) утрошено је до сада 500.000 радних сати и коштао је више од 8 милиона евра, а већина пара је дошла од продатих карата:

image upload

Герит каже: „Наша идеја је била да изградимо свет у коме и мушкарци, жене и деца, могу бити подједнако изненађени и одушевљени“:

image uploading


Фредерик додаје: „Да ли коцкање у Лас Вагасу, пешачење у Алпима или веслање у норвешким фјордовима, у земљи чуда је све могуће“:

upload gif

Поред овог видео записа http://www.miniatur-wunderland.com/exhibit/video/4-minutes-wunderland/ на сајту постоји још већи број и вреди их видети. Кад одете на сајт Ју Тјуба и укуцате веб адресу ове минијатурне земље чуда www.miniatur-wunderland.com , имате сијасет видео записа и других макета из осталих делова света.

И те како вреди побећи по неки пут из стварности овог лудог света !
 
A sta bi sa onom maketom mosta preko Ade?

Ajd u 100 maraka da ce je otvoriti recimo nedelju dana pred ono otvaranje mosta za pesadiju? :rolleyes:
 
Вили, укњижен плусићћћ у дневник.

Макета је супер и све је на свом месту. Величина макете од 44 квадрата се сигурно може повећати, а то све зависи од инспирације(а), времена и највише пара. Предпостављам да је твоја макета или...?
 
Опуштенооо, ја има белог Фићу са регистрацијом два броја мање од твог Фиће (694-85). :kk:
 
Гага":3c7amvzc je napisao(la):
Вили, укњижен плусићћћ у дневник.

Макета је супер и све је на свом месту. Величина макете од 44 квадрата се сигурно може повећати, а то све зависи од инспирације(а), времена и највише пара. Предпостављам да је твоја макета или...?
Нажалост, није. :(

У питању је макета Боривоја Вујића, која је била летос изложена у Арени. Тада сам и направио снимак.
 
Mozda bismo zdruzenim snagama mogli da pravimo BG u malom. To mi je vise puta padalo napamet, ali mi je uvek kocnica bila, nedostatak prostora.... :/
 
Vrh