Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

midlle blocker":d5lxiw8k je napisao(la):
Da dopunim informaciju od Nevenkoviće lepše polovine, na te cene treba dodati 18% PDV, dakle 1770 eur odnosno 4956 eur.
Moraću da je nagradim, prosto je neverovatno da je pogodila.

Ako vam kažem da sam prvi put u prodajni paviljon ušao pre godinu dana, dakle pola godine nakon što smo preuzeli stan, da sam samo letimično pogledao ugovor i anekse koje je ona potpisivala i plaćala , te je nakon svega toga juče pitala koliko smo platili garažu, jel beše 9.000 :lol: ( a garaža je 21.000) , onda je jasno zašto sam izrazio sumnju u tačnost informacije.
Sister":d5lxiw8k je napisao(la):
Ta otvorena parking mesta mogu da sluze svojoj svrsi samo po lepom vremenu iznad nule, zimi NE SLUZE NICEMU. .
Da živim u Belvilu, za 1.500 eura bi sigurno kupio jedno spoljno parking mesto.Pogotovu jedno pravo ispred ulaza. Ulazak i izlazak iz garaže traje beskrajno dugo ( kapija + rolo vrata) pogotovu za neko kratko zadržavanje u stanu, istovar-utovar kofera ili nedeljnih potrebština.

Možda sam preveliki konformista ali tako je.
 
Pustolov":9p4tkd8d je napisao(la):
Sister":9p4tkd8d je napisao(la):
Ponovio si to jedno bar pedeset puta!!! ....
ccccc dusu dalo da ti lupe ban jednom zauvek
kakva pristojnost jedne gospodje u godinama

sta tebe briga sta ja pisem i sta mislim
sloboda govora
napravite forum za vlasnike stanova u belivillu pa se tamo dopisujte
ako ti se nesvidja istina preksoci
a o ostalom drugi put
Gde bese ti ono zivis?

I ti ces meni da pricas o Belvilu!!!! Nemas ni teoretske sanse da se ikada uselis ovde, pa makar pale cene jos za 30 posto! Sto tebe briga izuzev ako skaces od radosti sto se kao neko zeznuo! Sta mene ima da boli bilo kakva istina, a pogotovo ona koju mi ti saopstis??!! Ja sam prodala veliki stan po visokoj ceni (vise po kvadratu nego u Belvilu) i kupila dva ovde, i dobila ukupno 3 kvadrata vise!! I ostalo mi jos para! I da sam cekala da cene padaju, da sam to recimo sada ucinila, ne bih uspela da dobijem sve to!! Nema mene sta da boli nista, osim sto sam zadovoljna i srecna u svojim stanovima, drago mi je da i drugi ljudi dobiju sansu da kupe pa neka i po povoljnijim uslovima i cenama!! Ali ti se javljas ovde iskljucivo da bi sekirao ljude koji su kupili stanove na kredit koji sada tesko otplacuju, ili su ga kupili za kes iz drugacijih izvora nego sto je to kod mene bio slucaj.

Ti mene da pozivas na kulturu! Nedostaju ti i pamet i naobicniji, ljudski obzir, dolazis ovde na forum da se sitis i radujes necijoj mozda sekiraciji.
I ne znam zasto Igor ne dozvoljava da te ispsujem onako kako zasluzujes!
 
Pegasus":1z64i642 je napisao(la):
Cene stanova su u celom Beogradu u padu, bez ikakvih naznaka da ce se u sledecih 2-3godine oporaviti. Ima vec najava da ce ici nova akcija u belvilu, drug mi rece da ce spustiti cene za josh ~ 10ak % jer im vrlo loshe ide prodaja vecih stanova.
Dodatni problem za prodaju stanova u belvilu imaju zbog konkurencije West 65 koji je mnogo kvalitetnija gradnja, i prosireno nehigijensko naselje koje se sada prosirilo do neverovatnih razmera i pravi veliki problem stanovnicima Bloka 67. Takodje novi porez na imovinu jako destimulishe kupovinu velikih stanova u Belvilu jer ce godisnji iznos poreza biti preko 1.000eur i zbog toga ce se kupci teze odlucivati na kupovinu istih

Uskoro ce krenuti gradnja i na 2 parcele koje su izmedju Belvila i Omladisnkih Brigada ,tako da mislim da im je pamtna odluka da spuste cene i akcijskim ponudama rasprodaju stanove za sledecih 12meseci, jer ce onda prosecne cene nekretnina u Bg biti josh nize,a svi novi projekti ce sigurni nadmasiti kvalitet gradnje stanova u Belvilu, barem je to moj zakljucak jer sam video neoliko stanova u B67 i pokazni stan u Westu 65, razlika je nebo i zemlja.

Idu i izbori,samim tim i politicka nestablinost koje je vec narasla dosta, pitanje je veliko kada ce cene nekretnina dotaci dno, ne bi me cudilo da se to desi i tek za 3-5godina, naravno zavisice dosta i od toga koliko ce biti brz pad ove godine koji je neminovan.

Pozdrav
Koja je cena po kvadratu?? Slike su lepe, sve to lepo izgleda. Jedino sto je bas pored nadvoznjaka, odn. zeleznicke pruge, blok se bukvalno granici sa prugom. I malo mi nije jasno, da se visok porez vezuje samo za Belvil. To zavisi od cene kvadrata. Posto si gledao stan, verovatno znas i cenu kvadrata. Stvarno me zanima a na sajtu West65 nema naznacena cena.
 
evo sada sam saznala telefonski:

1850 sa PDV, u ovoj fazi izgradnje (zapoceta gradnja u martu ove godine)
1970 sa PDV, ako se sada uplati 15 posto, a ostatak prilikom tehnickog prijema u junu 2012. godine.
Obaveza kupovine parking mesta u podzemnoj garazi cena 14.000.

I kako to cene padaju, pa padaju, kada bilo sta sto je novo i iole vredno opet ide oko 2000?
 
Cigani kod Belvila opet gore!
Vatrogasci trenutno gase požar.
 
Sister":36ox127j je napisao(la):
evo sada sam saznala telefonski:

1850 sa PDV, u ovoj fazi izgradnje (zapoceta gradnja u martu ove godine)
1970 sa PDV, ako se sada uplati 15 posto, a ostatak prilikom tehnickog prijema u junu 2012. godine.
Obaveza kupovine parking mesta u podzemnoj garazi cena 14.000.

I kako to cene padaju, pa padaju, kada bilo sta sto je novo i iole vredno opet ide oko 2000?
hm, po ovome ispada da je Belvil bio bolja ponuda. Kvadrat u izgradnji je bio 1600 eura (+PDV), a parking je bio opcija i svakako nikada nije kostao 14000 eura (lol) ...

Kada su zgrade bile gotove i useljive cena je bila 2000 eura +PDV, a parking je bio i dalje opcija.

Sada je valjda 1600 eura + PDV za vece stanove i spoljno parking mesto je besplatno, a podzemno parking mesto se placa oko 5000 eura...

Prica o parking mestu od 14000 eura u W65 je smesna - to je klasicno klepanje po usima - ja sam za malo vise para u Belvilu kupio garazu od 18 kvadrata...

Srecan vam pad cena :)

Salu na stranu - ono sto jeste palo su cene polovnih stanova, pa je sada moguce naci stan star manje od deset godina na NBG po ceni ispod 1500 eura.
 
btw

Dodavali smo neke stvari po kupatilu i hteo sam da dodam neku kupatilsku galanteriju. Da ne bi bilo kao na vasaru, potrazio sam bas Gessa galanteriju, koja je ugradjena u stanu i nasao dok sam bio u UK u nekom trznom centru...

U pitanju je, bar kod mene u stanu, Gessa Luna linija... E sada caka je u tome da npr. ova mala polica koja je bila ugradjena u kupatilo
http://www.geesa.com/en/Products/Product-Details.aspx?ProductID=PROD10260

kosta u Engleskoj 90 funti, drzac za peskir je 70 funti itd... Uglavnom, ono sto sam trazio; kozmeticko ogledalo i rukohvat; kostaju skupa 140 funti. Toliko o tome da je u stanovima ugradjena bugarska galanterija i ostalim nebulozama koje su ljudi koji nemaju pojma sa zivotom pisali ovde.

Kod kolege koji je kupio stan kod Arene za 2400 eura ugradjena je galanterija cuvenog brenda Diplon :)

PS: Koliko mi supruga kaze - izgleda da Gessa ima da se kupi i u Beogradu... Ovo ogledalo je oko 9000 RSD - cak izadje malo jeftinije nego u Engleskoj lol
http://www.geesa.com/en/Products/Product-Details.aspx?ProductID=PROD10274
 
Sister":2zmxcdos je napisao(la):
I ne znam zasto Igor ne dozvoljava da te ispsujem onako kako zasluzujes!
ma ti zasluzujes nesto drugo
ali ti si bolesna osoba pa necu da ti se rugam

i POSLEDNJI PUT ti kazem ako ti se ne svidja sta pisem preskoci moje komentare


nemam nameru da se u nedogled svadjam
to nije moj stil
 
Pustolov":1b6t2b32 je napisao(la):
Sister":1b6t2b32 je napisao(la):
I ne znam zasto Igor ne dozvoljava da te ispsujem onako kako zasluzujes!
ma ti zasluzujes nesto drugo
ali ti si bolesna osoba pa necu da ti se rugam

i POSLEDNJI PUT ti kazem ako ti se ne svidja sta pisem preskoci moje komentare


nemam nameru da se u nedogled svadjam
to nije moj stil
Hajde molim te rugaj mi se! Ali molim te rugaj mi se, iako sam "bolesna" !!!

Bas bih volela da vidim kako to radis!
 
Erysimum Cheiri":3phnl5fq je napisao(la):
Sister":3phnl5fq je napisao(la):
evo sada sam saznala telefonski:

1850 sa PDV, u ovoj fazi izgradnje (zapoceta gradnja u martu ove godine)
1970 sa PDV, ako se sada uplati 15 posto, a ostatak prilikom tehnickog prijema u junu 2012. godine.
Obaveza kupovine parking mesta u podzemnoj garazi cena 14.000.

I kako to cene padaju, pa padaju, kada bilo sta sto je novo i iole vredno opet ide oko 2000?
hm, po ovome ispada da je Belvil bio bolja ponuda. Kvadrat u izgradnji je bio 1600 eura (+PDV), a parking je bio opcija i svakako nikada nije kostao 14000 eura (lol) ...

Kada su zgrade bile gotove i useljive cena je bila 2000 eura +PDV, a parking je bio i dalje opcija.

Sada je valjda 1600 eura + PDV za vece stanove i spoljno parking mesto je besplatno, a podzemno parking mesto se placa oko 5000 eura...

Prica o parking mestu od 14000 eura u W65 je smesna - to je klasicno klepanje po usima - ja sam za malo vise para u Belvilu kupio garazu od 18 kvadrata...

Srecan vam pad cena :)

Salu na stranu - ono sto jeste palo su cene polovnih stanova, pa je sada moguce naci stan star manje od deset godina na NBG po ceni ispod 1500 eura.
A kada je to u belvilu bio kvadrat 1600e?Ljudi,nemojte siriti pogresne i netacne informacije!Cisto da se zna,cena za zaposlene je bila 1750e+pdv,a pocetna cena u slobodnoj prodaji 1850e+pdv=1998e!!!O kojih to 1600e pricas?
I jos jednu stvar si zaboravio,a to je da ti se u belvilu terasa racunala po punoj ceni,znaci cena m2 terase ista kao i cena m2 stana,a u W65 terasa je 50% cene m2 stana.
A posto vec pravis neka poredjenja,ako bi racunao m2 terase u W65 po ceni m2 stana onda je cena 1700e sa PDV-om!I koja opcija je tu povoljnija,1700e ili 2000e?
I da li sad cene padaju ili ne?
 
Kod crvenog krsta su cene oko 1.9k-2k eura, ako se ne varam, ispod Djerma i okolina su oko 1.6k-1.7k.
mada pitanje je kakav je to kvalitet.
 
Cena u Belvillu nikad nije bila 1600eura...ako nekog zanimatacna informacija , za obicne kupce cena je od samog pocetka prodaje bila 2100 eura po kvadratnom metru
 
majk":r24fzrac je napisao(la):
Erysimum Cheiri":r24fzrac je napisao(la):
Sister":r24fzrac je napisao(la):
evo sada sam saznala telefonski:

1850 sa PDV, u ovoj fazi izgradnje (zapoceta gradnja u martu ove godine)
1970 sa PDV, ako se sada uplati 15 posto, a ostatak prilikom tehnickog prijema u junu 2012. godine.
Obaveza kupovine parking mesta u podzemnoj garazi cena 14.000.

I kako to cene padaju, pa padaju, kada bilo sta sto je novo i iole vredno opet ide oko 2000?
hm, po ovome ispada da je Belvil bio bolja ponuda. Kvadrat u izgradnji je bio 1600 eura (+PDV), a parking je bio opcija i svakako nikada nije kostao 14000 eura (lol) ...

Kada su zgrade bile gotove i useljive cena je bila 2000 eura +PDV, a parking je bio i dalje opcija.

Sada je valjda 1600 eura + PDV za vece stanove i spoljno parking mesto je besplatno, a podzemno parking mesto se placa oko 5000 eura...

Prica o parking mestu od 14000 eura u W65 je smesna - to je klasicno klepanje po usima - ja sam za malo vise para u Belvilu kupio garazu od 18 kvadrata...

Srecan vam pad cena :)

Salu na stranu - ono sto jeste palo su cene polovnih stanova, pa je sada moguce naci stan star manje od deset godina na NBG po ceni ispod 1500 eura.
A kada je to u belvilu bio kvadrat 1600e?Ljudi,nemojte siriti pogresne i netacne informacije!Cisto da se zna,cena za zaposlene je bila 1750e+pdv,a pocetna cena u slobodnoj prodaji 1850e+pdv=1998e!!!O kojih to 1600e pricas?
I jos jednu stvar si zaboravio,a to je da ti se u belvilu terasa racunala po punoj ceni,znaci cena m2 terase ista kao i cena m2 stana,a u W65 terasa je 50% cene m2 stana.
A posto vec pravis neka poredjenja,ako bi racunao m2 terase u W65 po ceni m2 stana onda je cena 1700e sa PDV-om!I koja opcija je tu povoljnija,1700e ili 2000e?
I da li sad cene padaju ili ne?
Cena u Belvilu je, ovde je to neko izneo na forum, nisam proverila jer me ne zanima - ZA VELIKE STANOVE (to su oni 3s i 3.5 s i4.s ) preko 100 kvm, sada pala kao na 1.600 plus gratis parking. Za sve ostale stanove cena je pala na 1850+PDV. Snizene su i cene garaza i parking mesta.

Tokom 2008. kada je najveci deo nas kupovao, cena je bila 1950+ODV, ukupno 2106 evra po kvadratu. Cena garaznog mesta u podzemnoj garazi je bila 8.300 evra nepunih.

Pre tog perioda, racuna se kao ranija faza gradnje, bila je 1850 bez PDV. I culo se za zaposlene da je bilo nesto nize, da li zbog toga sto su zaposleni u kompaniji ili sto su prvi imali priliku da rezervisu stanove, pre svih, sto znaci u jos ranijoj fazi gradnji.


Koliko sam razaznala iz tvog posta, ti si izracunao da je WEST65 bolji u svojoj ponudi jer terase racuna upola. Velika usteda mi je pri ceni od 14.000 za garazno mesto koje moras da kupis!!! Pa to prosto znaci da na cenu stana dodaj jos tih 14 hiljadarki.

A cene WEST65 koje sam navela su prave i dobijene telefonski direktno od njih. Znaci 1850 sada na samom pocetku gradnje, ili 1970 na kraju za godinu i nesto dana plus obavezna garaza!

Niko ne siri dezinformacije.
 
Naziv prostorijeP (m2)
Ulaz 3.17
Dnevni boravak 22.44
Kuhinja 5.96
Degažman 1.77
Spavaća soba 12.45
Kupatilo 6.43
Terasa 9.36
UKUPNO : 61.58
Opcije plaćanja
1. Plaćanje 100% avans: 105.265 €
2. Plaćanje u 3 rate (6 meseci): 107.541 €
3. 15% avans, ostatak po tehničkom prijemu: 112.093 €
* PDV uračunat u cenu; prilikom kupovine stana obavezno je kupiti jedno parking mesto u podzemnoj garaži unutar kompleksa po ceni od 14.000 €

Na cenu, dakle, treba dodati i parking mesto (14000 eura) i to mu izadje onda oko 2000 eura za stan u izgradnji uz 100% avansa (to se onda vise ne zove avans, ali nema veze...). Kao datum zavrsetka figurira 2012 godina...

U varijanti sa 15% avansa kvadrat izadje 2050 eura i to opet u izgradnji.

Koliko meni deluje ovo je zapravo skuplje ili u najboljem slucaju isto (ako se doda podzemno parking mesto) kao cena po kojoj se prodavao Belvil u izgradnji (hvala na ispravci, 1750 plus PDV)... Pri tome je prica kod Belvila bila fleksibilnija, jer te niko nije ucenjivao da kupis parking mesto, a i cena parking mesta je bila znatno povoljnija (da ne pricam koji je odnos cena sada).

Sada neka mi neko objasni kako je na primeru W65 izveo zakljucak da cene padaju? Nekome ovde matematika, za razliku od praznih-prica, nije jaca strana...

Ne bih polemisao oko vozova koji ce da prolaze u nivou 2. sprata zgrade, UMP saboracajnice koja ce kao npr. u Bloku 23, da se prisloni direktno na dvorisnu parcelu zgrade itd... E, sada ako neko misli da su mu Hansgrohe sanitarije dovoljna kompenzacija za voz i UMP - onda OK, mada je to tema za drugi topic.
 
Erysimum Cheiri":rqxti9rh je napisao(la):
Sada neka mi neko objasni kako je na primeru W65 izveo zakljucak da cene padaju? Nekome ovde matematika, za razliku od praznih-prica, nije jaca strana...
Bravo. Upravo htjedoh da navedem istu računicu.
Dakle, ovdje sam očekivao ozbiljne i razumne diskutante, ali vidim da je sve rekla kazala. Sada su se kritičari kvaliteta gradnje Belvila uhvatili za obećanja o kvalitetu Westa. I za Belvil je bilo govora da će biti prvoklasna gradnja. Da li je? Ja lično nemam nikakvih krupnijih primjedbi. Vidim da neki imaju. Kako će se završiti West vidjećemo.
 
Na leto 2008e je bilo 1850+pdv i tada sam ja kupio. Pri kraju te godine je povećano na 1950+pdv. Inače to je bio period najskupljih nekretnina ikad u Beogradu i tada je ponuda za belvil izgledala relativno ok(nije ni tad bila nešto ekstra povoljna) a što je bilo bitnije bilo je pouzdano u smislu da nećeš ostati bez stana što se mnogima dešavalo. Tada sam pogledao gomilu stanova i posle pogledanih gomilu krševa kod arene ze 3,000e po kvadratu odlučio sam se za belvil.

Činjenica je da su danas stanovi znatno jeftiniji nego na leto 2008e i da je taj Farman znatno povoljniji nego što je bio belvil ali danas je neko drugo vreme nego što je tad bilo i to je tako u svetu nekretnina. Mada sad da kupujem dobro bih razmislio o tom west65 ali me malo mrači činjenica da će biti između UMP-a i pruge. Mislim taj ump nije još jedan nbg bulevar to će biti prometno kao bulevar vojvode Mišića danas...
 
Cene na Crvenom krstu su isle u ona luda vremena i do 2.4k eura, i ladno su pojedinci placali te cene. Prodaja je stala svuda, i sada na istim lokacijama nude za 1.9k-2k.
 
ftj":3i7gtj3o je napisao(la):
Na leto 2008e je bilo 1850+pdv i tada sam ja kupio. Pri kraju te godine je povećano na 1950+pdv. Inače to je bio period najskupljih nekretnina ikad u Beogradu i tada je ponuda za belvil izgledala relativno ok(nije ni tad bila nešto ekstra povoljna) a što je bilo bitnije bilo je pouzdano u smislu da nećeš ostati bez stana što se mnogima dešavalo. Tada sam pogledao gomilu stanova i posle pogledanih gomilu krševa kod arene ze 3,000e po kvadratu odlučio sam se za belvil.

Činjenica je da su danas stanovi znatno jeftiniji nego na leto 2008e i da je taj Farman znatno povoljniji nego što je bio belvil ali danas je neko drugo vreme nego što je tad bilo i to je tako u svetu nekretnina. Mada sad da kupujem dobro bih razmislio o tom west65 ali me malo mrači činjenica da će biti između UMP-a i pruge. Mislim taj ump nije još jedan nbg bulevar to će biti prometno kao bulevar vojvode Mišića danas...
Ja bih se jos nadovezala da je belville "stambeno poslovni kompleks-430.000kvm"! zaista, ali zaista ne vidim po cemu ce West biti bolji! Deluje mi da je to cetvrtina Belvilla i to na uzasnom mestu. Da, Belville ima cigane, ali oni se jos i mogu raseliti, ali pruga i Omladinske brigade nece nikada!
Ne znam kako ce biti jednog dana, ali meni prija kada vidim da neko iz odrzavanja sadi i zaliva cvece, navodnjava travu. Barem kod mene u zgradi, sve sto je bilo pokvareno, vrlo brzo je i popravljeno.
Stalno se vodi polemika oko toga kako su tu skupi stanovi. Da se razumemo, u BEOGRADU su skupi stanovi, a sta sve nude i jos su ponosni na to! Gledala sam stanove gde su pravljene sobe te velicine da deciji krevet ne moze da stane. Opet kazem, svako sebi bira najbolje!
 
Bulevarac":1qr2ses8 je napisao(la):
Cene na Crvenom krstu su isle u ona luda vremena i do 2.4k eura, i ladno su pojedinci placali te cene. Prodaja je stala svuda, i sada na istim lokacijama nude za 1.9k-2k.
Isle su tada cene i preko 3,5 somica na Krstu i oko Hrama. Sada se novi stanovi jedva prodaju za 1.500-1.800.

Doduse, znatno je opao i kvalitet gradnje. Ivestitori znaju da ce tesko ostvariti profit i stede na svemu. Zgrade koje su zavrsene u proteklih godinu dana i one koje su sada pri kraju kvalitetom su na nivou Belvila a cesto i mnogo mnogo gore.
 
West se nalazi sa jedne strane UMP-a i omladinskih brigada,nije odmah do pruge ali u blizini je.Dok ce Belvil imati i autobusku stanicu umesto romskog naselja pa mu dodje manje vise isto.Mada,Belvil je blizi gradu ako se ide javnim prevozom.Videcemo kako ce ispasti kvalitet gradnje,to jedino moze napraviti vecu razliku.
 
Sve lokacije na Novom Beogradu kroz koje ce prolaziti buduci metro, bice najtrazenije u nekom buducem periodu... to je cinjenicno stanje u metropolama sirom sveta . A sto se tice autobuskih stanica i tu postoje varijacije. Autobuska stanica Bur Dubai je besprekorno mesto, gomila zaposlenih ljudi koji dolaze i odlaze iz grada , a prijateljice noci traze musterije na nekim drugim mestima....
 
@vrachar : ne radi se o nadi , nego zivotnom iskustvu....ako poznajes nekog iz Londona , pitaj ga kako ide na posao? :violina:
 
Белвил и Вест 65 би требало да буду оријентисани на линију 3 или чак 4.....будући да Београд линију 1 покушава да почне да гради већ 40 година......нека следећа генерација ће можда да се вози метроом на посао.
 
Vrh