Šta je novo?

Blok 11a - Novogradnja

@belka imao sam u vidu i taj momenat sa 99 godina otplate, ali nisam znao da li postoje jos neke dodatne takse, smatrao sam i da nije neophodno za poentu price. Hvala sto si nam dodatno pojasnio kako jedan takav objekat donosi profitu gradu, i na koji nacin. Da je moglo i moze mnogo bolje i postenije da se odradi valjda je svima jasno. Bolje bi bilo svima, tu mislim na drzavu, gradjane, postene investitore.
Ovako smo dobili usamljene bogatase, zaduzenu drzavu sa siromasnim gradjanima. Ovo je samo jedan od primera, ima ih svugde od kupovine hemijske olovke pa do izgradnje ovakvih naselja.
Vidim da si rekao da je ponudjac dao najbolju pismenu ponudu (jedinu) na tenderu, i naravno dobio posao.
Da li mislis da se javio samo jedan ponudjac zato sto je tender napravljen tako da ga mnogi nemogu ispostovati, li da je 20000m2 isuvise veliki zalogaj za vecinu "postenih" investitora koji su mogli da ponude npr 20 000e vecu ponudu ? Zasto drugog investitora nije bilo, kada iz neke brzinske racunice dolazimo do profita od preko 100% (mozda na kraju ispadne i 200%) ?
Da li mislis da se investitori medjusobno dogovore pa samo jedan u stvari ucestvuje na tenderu, pa tako uvek dobiju zemljiste po najnizoj ceni?
Zacudilo me je kod ovog tendera sto sam u dnevnoj stampi u npr.sredu citao kako kinezi tu grade kulturni centar, a u petak, 2 dana kasnije zemljiste je bilo prodato privatnom investitoru. Moguce da su novinari nesto zeznuli, ili ovi nisu dobro organizovali prevaru,pa je ispalo malo bezveze. Sigurno (ili ipak mozda i ne) je morao biti neki tender za to zemljiste ? Mora da postoji neki rok, pa oglas i sve to. ta procedura traje, sumnjam da se zavrsava za 2 dana, mada kada je urgentno ...
Da li znas jel postoje neki standardi gde se moraju oglasiti ti tenderi - vremenski rokovi ? Jel mogu da daju tender u kekecu za petak, pa se niko ne javi, i u ponedeljak je prodato, jer nije bilo zainteresovanih ?
Sluzbeni glasnik obavezan ?

Da li neka politicka stranka prica o ovome, da li skrece paznja na ove probleme ? Da li se igde pisalo o tome nesto znacajnije ?
Da li je neko nudio ove druge metode koje smo spominjali, i ako jeste koji su bili razlozi za odbijanje ?

@milisav hmm, nemam pojma, niko verovatno. Sta se desi ako ivestitor ne prezivi-pozivi narednih 99 godina ?
 
E moj MilisaV-e, ne znam da li sam to pitanje sebi postavio hiljadu ili dve hiljade puta? Koliko puta su ga sebi postavili gradski celnici koji su na ovakav nacin odlucili da gazduju gradjevinskim zemljistem u Beogradu? Sta mislis? Resenje nije katastrofalno, vec po meni ima primese i poblesavelosti. Necemo dalje o tome, otvaras mi neke bolne teme, otvorio bih dusu i rekao svasta, sto ovaj forum ne zasluzuje. Zemljiste se daje u zakup na 99 godina, tj najveci deo je vec dat i to je kraj balade. Verovatno nemamo dovoljno mozga i znanja da razumemo zasto je to dobro za sve nas. Neko mi je jednom rekao: pa parcela ne moze da se proda odmah po tako visokoj ceni od npr 650 evra za 1 kvm, ne bi niko toliko platio. Ja kazem nema problema, neka se proda upola, ali za novac odmah na racun. Koja bi se kolicina novca odjednom slila u budzet? Evo razmisli po porsecnoj ceni od 400 evra za 1 kvm na Novom Beogradu, za koliko bi otislo 10 hektara raznih lokacija ili100.000 kvm? Samo nekih 40 miliona evra. Ako na Novom Beogradu ima ukupno do 300 hektara raznih lokacija, boljih i gorih, da li su mogle da odu za ovih 10 godina za cirka 1,2 milijarde evra? Nesto mi se cini da jesu. Jel to bese cifra za metro? Ili svi mostovi za 100 godina narednih za Beograd. Ali nema toga.

Nemoj me vise o tome, zaplakacu se.
 
izvini belka ali ne mogu ovde da stanem već moram da ti postavim još dodatnih pod pitanja....


99 godina ima 1188 meseci. 650 eura je kvadratni metar. 650 eura na 99 godina mesečno izađe oko 55 centi....


recimo da meni kao investitoru treba 4 godine da završim projekat prodam stanove i poslovni prostor izvučem pare i ugasim firmu. onda to znači da zapravo zakup nije 650 eura nego 55 centi puta 4 godine plus usklađivanje cena na malo. odnosno 26.4 eura po metru kvadratnom.


naravno tu je uređenje zemljišta i slične stvari... odnosno reci mi dali stvari stvarno ovako funkcionišu ili sam ja u zabludi.
 
@malisav, moguce da imas neke olaksice, te da prvih 10 godina nista ne dajes, dok se malo ne situiras :kafa:
 
Tako brate mili i nikako drugacije. E sad forma je u tome da se prava po ugovoru o zakupu mogu preneti na drugog zakupca, koji kupi objekat od investitora. Ceo objekat. A sta cemo kad su u pitanju stanovi, na primer kao u Belvilu? Nista, sagnemo glavu u pesak kao nojevi i cutimo. Lepo sam ti rekao, suvise smo glupi da bi razumeli zasto je to dobro za sve nas. Nemamo dovoljno znanja.

I ovo sto je dodao Bulevarac je tacno. Prvo dobijes jedno odlaganje od nekoliko godina, na primer 3 godine, da dodjes sebi, da se priberes, kao u slucaju Belvila, pa kad prodju te 3 godine ti kazes, e, a jel moze jos godine stend-baja i tako. Onda restruktuiramo ugovor, prolongiramo obaveze i tako. Pa ipak smo mi vazni u ovoj drzavi i nasa smirenost, jel tako? Kakva zakupnina od nekoliko centi za 1 kvm mesecno zemljista, kakvi bakraci. Mi smo investitori, biznismeni. Sta tu imaju da mozgaju neki Belka, Bulevarac, i Milisav?
 
@belka svuda je tako, nema izuzetka, nazalost. Ja se nekada divim nasoj drzavi, kako uopste mi funkcionisemo, kako imamo struju, vodu, kanalizaciju. Kako i dalje odnose smece, isplacuju penzije. Cekam dan kada ce i takve stvari prestati da funkcionisu, a onda mozda bude prekasno da se pali bilo gde drugde.
Izgleda mozda naivno i glupo, ali ja zbilja nekada pomislim da nas nekoliko mozemo mnogo vise da uradimo za dobrobit ove drzave nego sve opozicione stranke zajedno. Sa opozicijom je lako izaci na kraj, obzirom da svi imaju putera na glavi, i svesni su toga.
Kod obicnih gradjana nije takva situacije, i mnogo ih je teze diskreditovati,a i narod se uvek lakse srodi sa problemom obicnog coveka nego sa problemom politicara.
Ja se racunarima "bavim" poslednjih 28 godina, odi zx-81 sa 1kb memorije. Secam se i mog prvog modema od 2400bps, tada internet jos nije postojao.
IInformacije su se tada mnogo sporije prenosile u odnosu na danasnje vreme. Kod mene u ulici niko nije imao racunar, danas mislim da nijedna kuca u ulici nije bez racunara i interneta. Ogroman je to pomak.
Mislim da forma kao sto su forumi nije bliska vecini gradjana, smara ih toliko citanje, a jos vise pisanje.
Danasnja forma za mase je video zapis, a ne forum. Forum je za frikove, a ne obicne gradjane.
Ako je nekada kada sam imao zx-81 pravljenje video emisije u kucnoj radinosti bilo nesto neverovatno, o cemu nisam smeo ni da sanjam, danas je to uobicajena stvar. Krivo mi je sto cesto procitam jako pametna zapazanja i ideje, koje ostanu zarobljjene na nekom ovakvom forumu, koji posecuje samo grupa frikova, koja uglavnom to sve vec i zna.
Ukoliko ste primetili forma insajdera ima ogromnu gledanost, kao i sponzore. Siguran sam da ekipa insajdera zaradjuje mnogo vise nego ekipa Beobuilda. Konkurencija u tom segmentu je nikakva, odnosno uopste je nema. Smatram da takve emisije danas (a i prethodnih 10-20) godina imaju veliku gledanost, ali i uticaj na pojedine poteze vlasti. Kada pogledate formu insajdera, shvaticete da je to obicna emisija koja se moze snimiti kamerom od par stotina eura, montirati je moze svako ko se rekreativno bavio premijerom. Nema tu nekih kadrova, animacija, nicega.tehnicki kompleksnog.
Prica je ta koja drzi paznju. Da je insajder prisutan samo na forumima, nikada ne bi stekao toliku popularnost, a i vlast bi neke iznudjene poteze odlozila za koju godinu, ili vecno.
Danas vam za takvu emijiju cak nije potreban ni emiter u smislu neke tv stanice. Dobar primer je Tuzna Morava, tako je od jedog you tube snimka (lepo montiranog) nastala akcija ciscenja morave, i jos 100 povezanih tekstova koji i danas smaraju Dulica. Lakse bi mu bilo da snimka tuzne morave nije bilo. To je poenta, uciniti im vodjenje drzave tezim, odnosno transparentijim, sto njima nikako ne odgovara, a narod to najvise voli.
U jednoj takvoj emisiji bi se moglo ukazivati na sve anomalije u ovom drustvu.
Ukoliko bi prica bila dobro odabrana i ispricana, da jasno ukaze na problem,a ne smara previse (ne vole ljudi da gledaju neke dugacke emisije), mislim da bi postala hit. Osim ekonomske dobiti za same autore, mislim da bi i drustvo u celini profitiralo.
Pitao sam nekoliko prijatelja sta misle o tome, pokusao da ih ubedim da pokusamo da napravimo samo jednu emisiju, ali dzaba, svi su mislili da nisam normalan, i da bolje mislim kako da zaradim neke pare, iako sam upravo to i pokusao da im kazem, da i u jednoj takvoj emisiji mogu da se zarade pare.
 
Reklamni spot za "Maxima" centar:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q-VtE92RSZY[/youtube]
 
Ovo iza energo priojektove zgrade semu ova polukruzna umotan u reklam sta ce biti u istoj
 
Климе на крову :gobb:
Како би требала да изгледа ова зградица поред и има ли планова за наставак радова?
 
2014-08-14-182559.jpg

2014-08-14-182734.jpg

2014-08-14-182819.jpg

2014-08-14-182659.jpg

2014-08-14-182713.jpg

2014-08-14-182907.jpg

2014-08-14-183005.jpg
 
http://www.kulatresnjincvet.rs/

Primetio sam juche bilborde i reklame po gradu za ovaj projekat koji je dugo vremena stajao nezavrshen i za koji se pricalo da ce biti hotel, jedno vreme. Skele stoje vec skoro mesec dana. Da li neko zna koliku cenu kvadrata traze?
cena me bash zanima, jer ce ovo da predstave kao eksluzivnu lokaciju a na renderu, sa naslovne strane sajta, malo kriju informaciju da ce ovaj projekat biji praktichno zatvoren sa tri strane (kineski kulturni centar i najavljeni stambeni blok iza Energoprojekta, na mestu nekadasnjih baraka)
 
Pa valjda će kupci da vide da se gradi Kineski kulturni centar? To ne mogu baš da sakriju.

Jedino mi je smešno što zgradu sa 8 spratova zovu kulom.
 
kineski trzni centar ce da vide, ali ova poljana desno ce postojati josh godinu dana, jer je novi vlasnik Energoprojekta pokrenuo projekat stambenog bloka na tom mestu. ceo taj blok - a jednog dana ce biti izgradjena i centrala Inteze na uglu ce biti prava kosnica.
 
Inteza je navodno odustala od zgrade
Negdje je bila cijena za kvartat te nazovi kule mislim da je clan Gaga o tome pisao mozda cak i u ovoj temi
 
Ima li nekih novih informacija o Park 11 projektu. Zadnji info što imam od pre mesec dana je da prodaja nije počela i da primaju samo rezervacije.
 
Ruše se polako barake
 
Zna li neko posto ce biti kvadrat u park11?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Vrh