Šta je novo?

Грчка улица Бежанијска коса - Сурчинска улица Ледине

Juče provedoh (oko 16:30) u toj raskrsnici dobrih tri minuta pokušavajući da sa Kose skrenem ulevo ka Blokovima. Da me neka dobra duša sa Audijem A4 nije pustila, verovatno bih se do večere spustio u blokove.

Bkspak > + za (makar privremeni) semafor na tom mestu.

P.S. Već zamišljam gužvu na obe strane na tom mestu... :(
 
nenad78":1h74et8x je napisao(la):
Juče provedoh (oko 16:30) u toj raskrsnici dobrih tri minuta pokušavajući da sa Kose skrenem ulevo ka Blokovima. Da me neka dobra duša sa Audijem A4 nije pustila, verovatno bih se do večere spustio u blokove.

Bkspak > + za (makar privremeni) semafor na tom mestu.

P.S. Već zamišljam gužvu na obe strane na tom mestu... :(

Са Косе је иначе забрањено скретање према Блоку и Ивана Рибара, али неко стално односи знак забране скретања лево (хвала му на томе :kk: ).
 
Uzegli Zejtin":h053sfu0 je napisao(la):
nenad78":h053sfu0 je napisao(la):
Juče provedoh (oko 16:30) u toj raskrsnici dobrih tri minuta pokušavajući da sa Kose skrenem ulevo ka Blokovima. Da me neka dobra duša sa Audijem A4 nije pustila, verovatno bih se do večere spustio u blokove.

Bkspak > + za (makar privremeni) semafor na tom mestu.

P.S. Već zamišljam gužvu na obe strane na tom mestu... :(

Са Косе је иначе забрањено скретање према Блоку и Ивана Рибара, али неко стално односи знак забране скретања лево (хвала му на томе :kk: ).

Знака није било ни сад у недељу кад сам ишао да снимам оне радове код "спајања" Грчке улице и Сурчинског пута. Ваљда им је јефтиније да поставе семафоре на тој косој раскрсници, Недељка Гвозденовића-Сурчински пут, него да стално постављају нове знакове !!! :D
 
Bkspak":1wbd3fku je napisao(la):
e hvala nisam pazljivo gledao... bio sam malo pre tamo, kamioni i dalje dovoze zemlju... nadam se da ce ujedno da rade i T6 kad su vec tu :)))
Inace postavlja se semafor na surcinskom putu kod granda za skretanje ka Bez. kosi

Бкспак, добродошао на форум, ако ових дана пролазиш поред радова или ако станујеш ту негде близу, направи неку сличицу, а и питај шефа градилишта или раднике о темпу радова и сличном.
 
Uzegli Zejtin":185zbu33 je napisao(la):
Са Косе је иначе забрањено скретање према Блоку и Ивана Рибара, али неко стално односи знак забране скретања лево (хвала му на томе :kk: ).

Tja... Nikad ja taj znak video nisam. Nikad! :)
 
21. jun 2011.

Javni poziv za prikupljanje ponuda

Predmet javne nabavke koja se sprovodi u otvorenom postupku je: Izvođenje radova na izgradnji ulice Marka Ristića od ulice Nede Spasojević do ulice Grčke sa pripadajućom infrastrukturom i izgradnjom parking površina uz blok 14 na Bežanijskoj kosi III MZ.

Javni poziv je objavljen u "Službenom glasniku RS" br. 44/11, dana 17.06.2011.g.


http://beoland.com/oglasi/110621_Oglas2.pdf
 
Vucko ali to nema veze sa ovim nasipanjem iza granda???
 
upravo dolazim sa mesta gde nasipaju zemlju iza grand kafe. U prvi mah video sam kamione Beograd Puta i rekoh to je to... ii se radi produzetak do grcke, ili su poceli da rade T6 sa ove strane... medjutim... pitao sam coveka koji je bio tu sta se nasipa da li se radi neki put, a on mi kaze kako je on vlasnik parcele i kako popunjava rupe u placu, odnosno ravna ga ,predpostavljam da ce nesto veliko da zida. A put ce kao prolaziti tu pored njega.
 
@Bkspak
+1 :kk: za uloženi trud radi prave inormacije :)

zar tamo nisu oni dalekovodi, koje su pokušali o trošku grada, da ukopaju,
upravo radi takvih privatnih izgradnja :rolleyes:
 
Бкспак, укњижен плусићћћ :kk:
Значи ипак су приватни радови, а не расчишћавање терена ради наставка изградње Грчке улице.
 
За викенд прошетах до комшилука да видим како напредује градња нове основна школа, мада са терасе стана могу да видим и један део грађевине, али је лепше кад се оде и погледа на лицу места:

Објекти где ће бити учионице су већ под кровом и увелико раде и грубе унутрашње радове. Сала за физичко лепо напредује и она ће како кажу, ускоро бити под кровом. Урађене су и асфалтиране унутрашње саобраћајнице, тротоари, део спортских терена, а постављена је већ и ограда школе према Грчкој улици.

У разговору са једним од грађевинаца, слаже се да није баш изабрана најбоља локација за школу, због близине гробља, а поготово што ће близу бити и вртић. Каже да само уз неко високо растиње проблем би могао да се премости. О томе смо се и ми на форумо око овога сложили и почели и предлоге да дајемо, које и колико растиње !

Иначе на питање о року од 100 дана, мало је вртео главом и каже да није баш оптимиста да ће школско звоно зазвонити баш 1. септембра !

Човек ми је рекао да ће вероватно још ове године почети да се гради и вртић (планиран иначе за следећу годину), ах ти избори баш су магична ствар !!!!!!!! Ускоро би требао да буде и расписан тендер о избору извођача радова вртића.



Грађевинска фирма Градитељ-Београд а.д. из Железника која гради ову школу, према становницима околних зграда је поступила јако коректно. Наиме, ради се о томе да је на том плацу где се гради школа, био један терен за боћање који су становници околних зграда сами саградили и одржавали. Пошто је терен морао да "оде", Градитељ је изградио други терен, на једном слободном делу плаца преко пута (где се неће ништа градити) и изградили су га баш према спортском правилнику, са две стазе, осветљењем, а дали су им клупице. Баш лепо, а ево и две слике:
 
Гага":14lfzbcj je napisao(la):
Uzegli Zejtin":14lfzbcj je napisao(la):
nenad78":14lfzbcj je napisao(la):
Juče provedoh (oko 16:30) u toj raskrsnici dobrih tri minuta pokušavajući da sa Kose skrenem ulevo ka Blokovima. Da me neka dobra duša sa Audijem A4 nije pustila, verovatno bih se do večere spustio u blokove.

Bkspak > + za (makar privremeni) semafor na tom mestu.

P.S. Već zamišljam gužvu na obe strane na tom mestu... :(

Са Косе је иначе забрањено скретање према Блоку и Ивана Рибара, али неко стално односи знак забране скретања лево (хвала му на томе :kk: ).

Знака није било ни сад у недељу кад сам ишао да снимам оне радове код "спајања" Грчке улице и Сурчинског пута. Ваљда им је јефтиније да поставе семафоре на тој косој раскрсници, Недељка Гвозденовића-Сурчински пут, него да стално постављају нове знакове !!! :D

Ево једне сличице где ће бити постављени ти семафори, а коју сам снимио сад за викенд, недеља-10.јул. За сад су ту само стубови за семафоре, а са места где сам снимио, па на лево су још семафори за она возила која долазе из правца Војвођанске улице тј. од оног кружног тока, а и семафори за пешаке.

Обратите пажњу на квалитет урађених радова асфалтирања саме троугласте раскрснице и аутобуских стајалишта са обе стране Сурчинског пута. Није постављен завршни хабајући слој, а обележене су пешачке зебре !!! По одокативној методи, разлика између слојева је од 5 до 7 центиметара !
 
veliki pozdrav
s obzirom da i ja stanujem na bezanijskoj kosi, a i licno sam zainteresovana za eksproprijaciju zemljista za saobracajnicu t6, pratila sam ovaj forum, pa me interesuje sta se ovih dana zaista desava u direkciji i opstini novi beograd. da li zaista ima pomaka i da li ce se nastaviti sa izuzimanjem zemljista u septembru bez obzira na situaciju u katastru. :/
 
Приближава се отварање нове основне школе "Драган Лукић" овде на Бежанијској коси, па по обичају, као и до сада, прошетах мало данас до школе и направих неколико снимака, што споља што изнутра.

Љубазношћу домара школе прошетао сам мало школом, снимио што се може снимити, а наравно морао сам да се представим и да кажем за кога се снима и зашто. Наравно као веза ми је послужио шеф градилишта који ме је до сада увек пуштао на грађевину без икаквих проблема.
Још се увелико монтира опрема што по учионицама, неким од кабинета, контролна сала са мониторима ради обезбеђења школе тј. видео надзора, на спортским теренима монтирају се кошеви, голови, а поставља се и трава и уједно одмах залива са прскалицама и цревима. Баш се ужурбано ради да школско звоно зазвони 1. септембра.

Школа ће иначе радити само у једној смении до сада је уписано 500 основаца свих разреда.

При обиласку школе присетио сам се и својих школских дана из основне школе, ах јако давно беше.

Главни улаз-лице у школе окренут је према улици Неде Спасојевић

image hosting

gif upload

wordpress image hosting

free image hosting

Домар школе:

image hosting

image uploading

wordpress image hosting

wordpress image hosting

hosting images




На слици је свечана сала школе, која се још сређује, а три клима уређаја су на крову. Клима школе је иначе централна.
Оваква је и зборница и нешто је веће површине. Исто климе на крову, а зборница је била закључана јер је пуна опреме и ствари.

image upload

Школа иначе има посебно кабинете за српски језик, хемију, физику, биологију, стране језике. Сви кабинети су исто климатизовани и исто су били закључани тако да нисам могао да сликам неки од њих. Једна од учионица:

image uploader

Сала за физичко:

gif upload

png upload

Главни улаз у школу са унутрашње стране са пријавницом:

image host

Кухиња школе:

wordpress image hosting

Ходници и степеништа са доста природног светла:

image upload

adult image hosting

Поглед из школе са првог спрата на спортске терене, Грчку улицу и гробље !

image host

Завршен је и недостајући део улице Марка Ристића, између улица Неде Спасојевић и Грчке, а пролази поред ограде школе где је сала за физичко. Снимио сам са угла улица Неде Спасојевић и Марка Ристића:

hosting images

Слика приказује школу од правца гробља:

image upload

Гледано на слици десно од школе, где је ова земљана површина и шут, ту ће бити саграђен вртић. Начуо сам да и вртић треба да почне да се гради ускоро (!!!) и да буде завршен по истом принципу као и школа, а наравно пре почетка избора !!!!!!! :

wordpress image hosting
 
:kk: odlično , bravo za ogroman trud +1
 
Да ли ће да посаде неко дрво?
 
Drvece se sadi u jesen,pogotovu platani ;)

Gledah vecinu emsija iz serijala oko Skole,videh nekoliko stvarcica oko gradjevine koje nemah sansu da vidim nigde drugde,ali to opet ne manja cinjenicu da je velika vecina emisije bezocna propaganda gradske vlasti koja izgradnom skole od nekoliko miliona eura reklamiraju sebe kao da sagradise kosmodrom u Beogradu.
 
Pa, Vučko, svako se nenormalno hvali kad uradi nešto što mu je preko kapaciteta :D
Nekom kosmodrom, nekom škola (bez drveća)...
 
Хвала свима за плусићћће.

Посадиће дрвеће, али на јесен, а шта, то се још не зна, тује, борове, платане,... видећемо, близу сам школе па ћу пратити и то, као и до сада градњу.

Гледаћу да направим пар снимака и увече, пошто је већина светала школе упаљена и баш лео изгледа !
 
Super za reportazu + a skola je super samo da nebude po narodnoj sto je brzo to je i kuso .Jedina zamjerka sto nisu stavili bjele table da se pise markerima umjesto kredom ;)
 
Vrh