Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Izgleda da će u toku sutrašnjeg dana da podignu prvi segment vrha, jer je kamera na 24sata koja gleda na most preko Ade okrenuta prema starom Savskom mostu.
 
Niti su spojili most, nisi su nakačili vrh. Aman, rade li nešto na samom mostu ili se samo zezaju sa petljama? :)
 
Možda namerno odugovlače i reketiraju Đilasa za dodatne pare. Te ne pasuje vrh, te preteško je za dizalicu, pa onda glavni raspon - mi se taman pripremimo da varimo, ugreje sunce, sajle se istegnu, ceo most malo propadne i sve nam se deniveliše, ali ako bismo napisali jedan malecki aneks ugovorčića na dodatnih desetak miliona, onda će sve lepo da se spoji i upasuje. :cool:
Najjače mi je bilo ''otvaranje'' mosta: popneš se metalnim stepenicama, kreneš preko mosta pa se negde na sredini malo spustiš drvenim stepenicama i na kraju siđeš sa mosta preko jedine rampe koja još nije završena.
 
videokn.jpg
 
^^^Budim se malopre, izlazim na terasu, kad ono beton na vrhu pilona se sija! :) Onda i meni sine!
 
prosao sam jutros kolima, i moram priznati da u najmanju ruku ne izgleda hmmm skladno.. nadam se da cemo se navici.. jedino je dobro sto ponovo vidimo napredak :gobb:
 
To je samo stvar navike - čim prođe neko vreme, niko više neće moći ni da ga zamisli bez tog inox vrha...
 
Pa jel moguće da su montirali po mraku? Možda su morali, zbog prevelikog odsjaja... :laugh: :bash:
Ne stvarno, milion puta bi bilo bolje da je vrh brušen. Ovako moramo da čekamo da prljavština učini svoje.
 
Najavljeno je da će ovih dana temperature ići preko 35 stepeni.
Sad su uklopili čelik na beton, sledeći je čelik na čelik.

Mogu misliti kako bi bilo stajati pored tog ispoliranog čeličnog bureta na ovu vrućinu.
Em isijava toplotu, em reflektuje sunčevu svetlost.

Ima smisla što su ga ovako podigli.


O izgledu nemam da kažem ništa novo.
 
Bobb":10ennuek je napisao(la):
Ne stvarno, milion puta bi bilo bolje da je vrh brušen. Ovako moramo da čekamo da prljavština učini svoje.

Misliš da je moguće da se vrh isprlja?
 
Naravno, što da ne? inox je nerđajući čelik, ali nije neprljajući ;) Posle nekog vremena će dobiti finu glazuru mešavine čađi i blata od kiše pa će se sjaj ublažiti. Istina taj proces će biti sporiji ako je fino uglačan lim, ali je neminovno.
 
Vrh Krajsler zgrade na Menhetnu je od nerđajućeg čelika, i čišćen je samo jednom, 1995-te, a uvek je bio sjajan.

Da li je vrh sigurno od nerđajućeg čelika, da nije neka površinska zaštita?
 
meni ne smeta to sto je vrh od drugog materijala, nekako je iskreno, beton radi sav posao i drzi konstrukciju mosta a celik je uvek bio samo ukras i zasto da ne bude drugaciji, incae bice zanimljivo videti kako ceo vrh sija na suncu......
 
Ma, zamišljam taj proces prljanja, i čini mi se da će trebati dosta vremena da se nakupi dovoljno čestica prašine i čađi da vrh potamni.

Koliko ima prašne i štroke na visini iznad 200m koja bi se vazala za kapi kiše? Ovo što nam kiša isprlja kola je između ostalog i od prašine koju vetar podigne sa zemlje i čestica izduvnih gasova. One "ledbe" na manjim visinama, a da li one mogu da se podignu i na iznad 200m, i da se nađu baš iznad pilona? Dalje, iznad Save pre ima vetra nego što ga nema...

Osim toga, vrh je oblika špica - doći će do slivanja od kiše i snega.

Šta god da bude, uveren sam da će vrh biti čišćen (kad mogu ulice da se iste ulice asfaltiraju po nekoliko puta, zašto se ne bi glancao i "novi simbol" Beograda, ako postoji "prava" firma za to).

A malopre sam našao na netu da je vrh Krajslerove zgrade do sada čišćen - samo dva puta....a uvek se sijao (preteče me Amorian).
Možda je u pitanju druga vrsta čelika, ili drugačija završna obrada?


edit - malopre sam bio na pauzi - u ovo doba dana, gledajući sa severoistoka, vidi se samo silueta, ne i odsjaj. Sve će zavisiti od položaja posmatrača u odnosu na most i doba dana.
 
bobb njega ce kisa pirlicno dobro prati, pogledaj koji je to nagib tesko ce bilo sta da ostale na njemu.
 
lici na hemijsku olovku:)
Ma to je stvar navike, tako nekako smo ga i zamisljali a sigurno nece toliko sjajiti vremnom, nece rdjati ali prasina radi posao i to je neminovno.
Ko god licka kola zna kakav su neprijatelj prasina i kisa:)
 
Vrh