Šta je novo?

M22/1 aka stari Novosadski put, rekonstrukcija deonice Inđija-Banstol.

Apsolutno se slazem sa drugom Njiletom, kao da sam ja pisao post. Nego, jel moze neko da me podseti kad je radjena desna traka autoputa od Batajnice prema naplatnoj rampi? Meni se cini mozda da ima 7-8 godina i mislim da bi mogla na ponovno presvlacenje jer je katastrofalna, ali mislim da je los i donji stroj koji je zapravo uzrok problema... :(
 
Eeeeeeeh gde bi Serbiji bio kraj kada bi se radilo temeljno, sveobuuhvatno i po propisu :(
Ovako u 21. veku mi ne možemo da sastavimo sve ukupno 100 km kvalitetnog puta, svaki vozač je u stalnom grču i strepnji gde će da naleti na rupu na kolovozu...
 
Wile E. Coyote":2iq6mvub je napisao(la):
Прођох данас путем и могу рећи да сам прилично разочаран. Не квалитетом радова (оно што су урадили је екстра), него обимом.

Кад се крене од НС ка ИН, још увек има бетонских плоча, све до испред Гладноша (знао сам да није у току била реконструкција целог потеза, али ових пар километара је стварно жешћа глупост). Затим почиње стварно екстра пут, још увек се ради са стране, али убрзо ће бити готово. Онда се наилази на Бешчанску раскрсницу, која се очигледно још увек ради, а затим поново на екстра пут. Успут се наилази на одвајање за аутопут и будућу обилазницу око Инђије. Проблем је што је та раскрсница и даље онако јадна као што је била. Надао сам се кружном току, али није направљена чак ни трака за скретање! Ако неко мисли да то није екстремно опасно, јер ће се сад јурити путем много брже, не знам...

Елем, даље се долази до пумпе на улазу у Инђију. Одатле поново почињу бетонске табле! Значи, тај део од пумпе до базена нису ни такли. Још једно у низу половичних решења...

Имао сам прилику возим реконструисаном деоницом, колико се ја сећам мислим да је одрађена најгора деоница, а реално комплетан пут од НС до Бг захтева реконструкцију. Видим да се ради доста и са стране, делује ми као да се праве помоћни путеви за пољопривредна возила, волео бих да сам у праву пошто велики проблем представљају трактори када је сезона послова а сада ће то доћи до изражаја када се саобраћај убрза и додатно оптерети.
Не сумњам да ће убрзо решити тај део пред улаз у Инђију а мислим кад га среде га ће полиција имати пуне руке посла. Обично стоје после базена, и сада доста заустављају иако пут не мотивише да се притисне гас.
 
Da, ali tu je pad, pa ako nisi dovoljno oprezan ode auto malo brze od 50-60... Zato tu cekaju u zasedi.
 
Evo stize prolece, da li se zna nesto oko nastavka radova?
 
I mene zanima, jel prolazio neko skoro, dokle se stiglo, ima li nekih informacija?
 
Prema nekim informacijama koje sam čuo, put se zatvara 20. aprila i to od Ravnog Banstola, granica između opština Karlovci i Inđija, do mesta dokle je put urađen prošle godine.
Samo toliko znam a da li će se zaista raditi na tom celom potezu ili ne, to ne znam.
 
AMSS:
M - 22.1 DEONICA GLADNOŠ - INĐIJA
Detalji
Na državnom putu I reda M-22.1, deonica Gladnoš-Inđija, u periodima:
1. Od 09.04. - 20.04.2012.g., radovi će se obavljati uz naizmenično propuštanje vozila.
2. Od 20.04. - 15.06.2012.g. SAOBRAĆAJ ĆE BITI POTPUNO OBUSTAVLJEN,a zbog asfaltiranja ove deonice.
3. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom opremom i signalizacijom.
4. Alternativni pravac za sva vozila je Inđija-Ruma-Irig-Novi Sad i obrnuto.
 
Stari put BG-NS, radovi na deonici od Inđije do raskrsnice Maradik-Beška. Prema nekim najavam ovaj deo će biti gotov ove nedelje, pa se posle sele prema NS. Još uvek ne znam da li će po završetku odmah i pustiti saobraćaj.



 
Biće pravo uživanje voziti ovim putem kad se bude presvukao. Ko ne žuri, daleko je lepši predeo za vožnju nego autoput.
 
geza":2fiwb3dk je napisao(la):
Stari put BG-NS, radovi na deonici od Inđije do raskrsnice Maradik-Beška. Prema nekim najavam ovaj deo će biti gotov ove nedelje, pa se posle sele prema NS. Još uvek ne znam da li će po završetku odmah i pustiti saobraćaj.

Na koji deo prema Novom Sadu treba da se presele? Da li će raditi do Karlovaca tj. Banstola?
 
Ove nedelje se radi deonica od Inđije do raskrsnice Maradik-Beška, a sledeće od raskrsnice do Banstola (čortanovačke raskrsnice). Deo od Banstola do Karlovaca je, koliko sam čuo od Ješića, u planu za drugu polovinu godine.
 
Završen je i pušten u saobraćaj deo puta od Inđije do raskrsnice Maradik-Beška. Pa skoro završen :) .
100 metara pre same raskrsnice treba još da se asfaltira jedan veći deo od, nagađam, 200 m dužine i 20 m širine. Treba paziti na prelaz između novog i starog asfalta, jer je ostavljen dosta visok stepenik. I ne pokušavajte da siđete sa puta, ništa nije nasuto pored, tako da možete da bez problema da oštetite kola. Za putnike namernike koji iz BG idu za NS prohodna trasa je Inđija-Beška-Čortanovci-Karlovci.

 
geza":2xnjq2ja je napisao(la):
Ove nedelje se radi deonica od Inđije do raskrsnice Maradik-Beška, a sledeće od raskrsnice do Banstola (čortanovačke raskrsnice). Deo od Banstola do Karlovaca je, koliko sam čuo od Ješića, u planu za drugu polovinu godine.



Bravo za sve informacije, da zavrse sto pre i taj preostali deo do Karlovaca pa sa uzivanjem da se vozimo novim putem do N.S.! :)
 
Пут је блокиран од Бешке. Скренуо сам десно у намери да се укључим на аутопут међутим кад сам дошао до укључења било је јако конфузно. Морао сам да станем са стране да видим како је то организовано , док сам гледао неки су хтели да се укључе видели да не могу и вратили се. Коначно је неко ко зна наишао и прошао поред препрека, прилазни пут има стрелице у контра правцу (као да се укључујете на искључењу) и на крају уредно стоји наплатна кућица и регуларно укључење на аутопут.У шали сам питао радника на каси какво је ово укључење а он ми одговара као да сам у праву и да јесте мало збуњујуће :rolleyes: .

едит:
Наравно платио сам 240 дин за 30км вожње по оваквом путу
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=187933#p187933
 
Zna li neko kakav je put od Indjije preko Maradika i Krušedola ka Irigu? Takođe, da li je taj deo sad prohodan?

Treba da idem na svadbu u Futog za vikend, pa sam mislio da idem tim putem a onda preko Iriškog venca. Dosadio mi je autoput a m22.1 nije u potpunosti prohodan. Takođe, nikad nisam išao na Iriški venac, a interesantna mi je Fruška gora.
Dakle, ovim putem, da ili ne?

Alternativa (malo dalja) mi je ovo, preko Rume za Irig, mada izgleda kao bespotrebno kruženje...

iriskivenac.jpg


Prema Google maps, kojim god putem da krenem, razlika je +/-10ak km.
 
Put preko Maradika i Krušedola je dakako zanimljiviji od prikazanog, ali ne znam da li funkcioniše deonica od Inđije do Maradika, zbog rekonstrukcije.

Svakako može da se ide autoputem, pa preko Beške na Maradik, tako je dramatično brže nego preko M22.
 
Baš ta deonica Inđija Maradik me interesuje. Bilo je reči da treba da bude puštena ali ne znam aktuelnu situaciju zato i pitam.

A takođe me interesuje i u kakvom je stanju put preko Iriškog venca (ne bih da putujem 2h do Futoga... :))
 
mekbejn":3v904qx2 je napisao(la):
Zna li neko kakav je put od Indjije preko Maradika i Krušedola ka Irigu? Takođe, da li je taj deo sad prohodan?

Treba da idem na svadbu u Futog za vikend, pa sam mislio da idem tim putem a onda preko Iriškog venca. Dosadio mi je autoput a m22.1 nije u potpunosti prohodan. Takođe, nikad nisam išao na Iriški venac, a interesantna mi je Fruška gora.
Dakle, ovim putem, da ili ne?

Alternativa (malo dalja) mi je ovo, preko Rume za Irig, mada izgleda kao bespotrebno kruženje...


Prema Google maps, kojim god putem da krenem, razlika je +/-10ak km.

taj put je uzan, pomalo krivudav, ali svakako neopterećen saobraćajem i zanimljiv je, išao sam bajkom tuda, od iriga dalje je jedan od najopterećenijih puteva u zemlji.

edit:
nije loša varijanta stara pazova - golubinci - ruma - vrdnik - skela - futog, izbegne se venac i ns, pitanje da li skela još uvek radi
 
Put od raskrsnice za Bešku (na M-22) preko Meredika na Krušedol (selo, pa levo na manastir) i dalje na Irig je u veoma solidnom stanju. Malo je uzak i ima traktora pa pažnja. Izlazi u Irigu odmah iza stadiona, tačno na ulazu u mesto (spaja se na put iz Rume).

Druga alternativa ti je od M-22 na Meredik i Krušedol selo, pa umesto ka manastiru desno na greben Fruške Gore. Onda grebenskim putem (pored Čota) ma Iriški Venac i dalje na magistralu ka NS. Ovako ti je kraće, ali je MNOGO lošiji put (deo oko Crnog Čota je katastrofa). Ako ideš autom, predlažem prvu alternativu.
 
izgleda da je ipak najbolje ili autoputem ili preko rume (isto autoputem) ako već hoće da ide preko f.g.
 
I dalje mi je ta varijanta M22 Indjija, preko Maradika i Krušedola ka Irigu aktuelna. Samo što još nisam saznao konkretno da li može tuda da se prođe.
Idem kolima.
 
Када се среди ова деоница мислим да ће бити преоптерећена уколико се не направе наплатне рампе на свим искључењима са аутопута па наплата путарине крене по км уместо једнократних 240 дин.
 
Колика ће бити путарина Бг-НС, око 170 динара?
 
Vrh