Šta je novo?

Robne Kuce "Beograd" - [ Komercijalni objekti | Rekonstrukcija ]

Familiju market je kupio Merkator.

A posao robne kuce Beograd je ocenjen kao najveci promasaj Marfin grupe
 
Pa promasaj je kada je sam koncept bio glup. Sve je bilo mnogo monotono i mnogo skupo.
 
Mnogo ste naivni. Pare su van Grcke i nista drugo nije vazno
 
jel može neko pojašnjenje za mene naivnog? koje pare? zašto je bitno da su van grčke? kome je to bitno?
 
@Milisave
Istorija se uvek ponavlja , to ti dođe nešto kao prokleta Jerina
bilo , prošlo , sad je opet , pa će fala Bogu i proci a ima nas dosta koj smo nadrljali jer
najveca učiteljica ,,nekome,, i dalje nije jasna :rant:
 
Ta RK je bila sasvim korisna i posećena pre nego što su je ispraznili. Trebalo je samo da je renoviraju malo i ostave iste ljude da rade, možda sa boljim rasporedom. Potpuno je glupo opustošiti nešto što je funkcionisalo, i bahato.
 
Htjeo baja vise para po kvadratu a nije bilo realno marketing mu je los zato mu svi prostori zvlej prazni od beogradjanke ,terazija ,zemuna
 
Kompanija "Confluence" upravlja Robnim kućama (www.confluence.rs)

27. februar 2012.
Kompanija "Konfluens properti menadžment" saopštila je danas da je počela operativno upravljanje "najvećim regionalnim lancem trgovinskih centara", preduzećem Robne kuće Beograd.

Suvlasnici RKB, "Marfin investment grupa" i "Verano Motors", ukazali su poverenje kompaniji "Konfluens", kao vodećoj u oblasti upravljanja nekretninama, da nadalje upravlja njihovim portfoliom komercijalnih objekata, navedeno je u saopštenju.

"Konfluens" će, između ostalog, biti odgovoran za planiranje odnosa zakupaca i kategorija proizvoda/usluga, izdavanje prostora i upravljanje odnosima sa klijentima, poslovno planiranje/izveštavanje i zastupanje investitora u svakodnevnim aktivnostima.

Prema rečima generalnog direktora RKB Krste Sandića, takva odluka doneta je nakon sagledavanja trenutne situacije na tržištu i u skladu sa planovima razvoja RKB.

"Menadžment RKB je, zajedno sa suvlasnicima, a nakon sagledavanja aktuelnih trendova na tržištu, odlučio da angažuje kompaniju 'Konfluens', kao vodeću u oblasti upravljanja nekretninama na ovom prostoru. Ovakvu odluku smo doneli sa ciljem da se u narednom periodu unapredi poslovanje i uveća vrednost robnih kuća, kojih na teritoriji Srbije ima ukupno 34", rekao je Sandić.

"'Konfluens' trenutno upravlja najvećim tržnim centrom u Srbiji, 'Ušće šopping centrom', najeminentnijom poslovnom zgradom PC Ušće, kao i maloprodajnim objektima u centralnoj gradskoj pešačkoj zoni, Knez Mihailovoj ulici", navela je izvršna direktorka kompanije "Konfluens" Tijana Vujović.

"Upravljanje najvećim regionalnim lancem trgovinskih centara, kao što su to Robne kuće Beograd, jeste veliki izazov i zadatak za nas i sigurna sam da ćemo uspešno odgovoriti na njega, na obostrano zadovoljstvo"; istakla je ona.
 
Da se potsetimo objekata

BEOGRAD
RK Poslovni centar (Makenzijeva)
RK Beograđanka
RK Dušanovac
RK Miljakovac
RK Novi Bgd.
RK Sava
RK Terazije
RK Zemun
RK Stari Grad
RK Kalemegdan
RK Distributivni cent. (kod Kvataške pijace)

UNUTRAŠNJOST
RK Bačka Topola
RK Bajina Bašta
RK Bor
RK Jagodina
RK Kikinda
RK Knjaževac
RK Kragujevac
RK Kraljevo
RK Kula
RK Leskovac
RK Niš
RK Paraćin
RK Pirot
RK Požarevac
RK Smed.palanka
RK Sombor
RK Subotica
RK Užice
RK Valjevo
RK Vranje
RK Vršac
RK Zajčar
RK Zrenjanin

objekata u Beogradu 11
objekata u Unutrašnjosti 23
 
E hvala bogu da konacno nesto krece sa mrtve tacke vezano za robne kuce Beograd.
Radovalo me njihovo konacno renoviranje, ali je nedostajao dobar menadzment tim.....nesto je falilo, losa je bila ponuda, koncept...zato je sve brzo i puklo.
Sa dobrim menadzmentom, dobrom ponudom, osmisljenim marketingom ima sanse da prica uspe...a i NADAM se da ce konacno da srede dve robne kuce u Knezu - bivsu NAMU i MITICA....kakva lokacija zvrji prazna...novi vlasnici bi trebali da placaju penale za ruznocu.....ta dva objekta trebaju da budu reprezentativna.....to ocekujem od novog menadzmenta !!!!
Kada se srede te dve robne kuce, sagradi Rajiceva, proda i sredi ex-Kluz....Knez Mihajlova bi mogla da zablista punim sjajem !
 
BelgradeLove":kp2wjsce je napisao(la):
E hvala bogu da konacno nesto krece sa mrtve tacke vezano za robne kuce Beograd.
Radovalo me njihovo konacno renoviranje, ali je nedostajao dobar menadzment tim.....nesto je falilo, losa je bila ponuda, koncept...zato je sve brzo i puklo.
Sa dobrim menadzmentom, dobrom ponudom, osmisljenim marketingom ima sanse da prica uspe...a i NADAM se da ce konacno da srede dve robne kuce u Knezu - bivsu NAMU i MITICA....kakva lokacija zvrji prazna...novi vlasnici bi trebali da placaju penale za ruznocu.....ta dva objekta trebaju da budu reprezentativna.....to ocekujem od novog menadzmenta !!!!
Kada se srede te dve robne kuce, sagradi Rajiceva, proda i sredi ex-Kluz....Knez Mihajlova bi mogla da zablista punim sjajem !

Način na koje su isplaćivali izvodjače radova na rekonstrukciji je bio skandalozan, i nikako nije moglo da bude dobro nešto što proklinje toliki broj ljudi. Nisam neki religiozni fanatik, ali se to tako poklopilo da je većina ljudi rekla da bi najradje gledala kako se sve ruši i nestaje u pepelu nego da se neko bogati na njihovom mukotrpnom i poštenom radu.

Te dve robne kuće u Knez Mihajlovoj su bile predvidjene za renoviranje u prvom talasu (zajedno sa RK Zemun i RK Dušanovac) ali ih je kočila jedna vrlo neprijatna i na svu sreću odlična pravna regulativa, a to je da su ti objekti imali svoje vlasnike i da RK Beograd nema ama baš ništa sa zidovima podovima i fasadom objekta, nego je tu bio nešto kao divlji zakupac nasilno oduzete imovine.

Dokle god Verano grupa ima i promil vlasništva nad tim objektima, neću uzeti ništa iz njihovog asortimana, pa makar mi delili džabe.
 
sudeci po reklamnim najavama
rekao bih da je Ikea
kupila deo ili sve RK Beograd :rolleyes:

Ako je tako
bice vrlo interesantno videti nova dizajnerska rešenja u eksterijeru i enterijeru :)
 
Ako misliš na magacin kod autoputa koji se pominje kao lokacija za prvu "Ikeinu" prodavnicu u Srbiji, taj objekat nije bio deo paketa koji je prodat "Verano grupi" već je to išlo nekim drugim kanalom. Bilo je objašnjenje po novinama prošli put kada se pominjalo da će se "Ikea" tamo graditi, ali Google trenutno nije voljan da mi pomogne da nađem taj tekst :)
 
Ne samo magacin , kažu robne kuce nameštaja u u više gradova Srbije ,
osim toga čak vamo čuje se za priliv tj zveket parica kako zveče :laugh: :lool: :laugh:
 
u vesti koja je puštena posla sastanka Tadića sa Šveđanima jasno se kaže pet tržnih centara:

- dva u Beogradu (jedan na mestu magacina RK Beograd, drugi kod Bubanj Potoka na placu koji su kupili od Eurosalona)
- i po jedan centar u Novom Sadu, Nišu, kao i jedan u centralnoj Srbiji (Čačak ili Kragujecac)

Verovatno će svuda ići na varijantu big box objekata velike kvadrature, u blizini autoputa, sa jednostavnim pristupom i ogromnim parkingom jer je poenta da te robne kuće budu regionalno orijentisane (da u njih dolaze ljudi iz više gradova).

Uostalom, u Novom Sadu i Čačku nema objekata RK Beograd, a objekti u Nišu i Kragujevcu mislim da ne zadovoljavaju Ikeine potrebe. Čak je i apsurdno da se samo dve nedelje nakon što je "Confluence" preuzeo upravljanje Robnim kućama, one uvale Ikei.

Ipak, nije isključena mogućnost da se jedni drugi Šveđani - koji proizvode odeću, a ne nameštaj - do kraja godine usele u neki od objekata RK Beograd (samo nagađam, nije pouzdana informacija, ali nekako mi se čini da jedino RK Beograd imaju ono što njima treba).
 
Vidiš, to sa H&M-om ti uopšte nije neosnovano nagađanje. Nemam nikakve zvaničnije informacije, ali znajući strategiju njihovog ulaska na tržište, sasvim je verovatan navedeni scenario. A Robna kuća na Trgu (predratna "Nama") kao da viče: "Ja sam H&M, ja sam H&M". Centralno je pozicionirana, nalazi se na uglu, odlično je "platno" za reklamu... Ma, idealno.

Jedini problem vidim u Zakonu o restituciji, znam da je bilo priče da su te dve Robne kuće u Knez Mihailovoj opterećene tapijama starih vlasnika. Možda ipak budu Terazije (iako mislim da je bolja ova na Trgu).

Inače, u temi o Plazi u Kragujevcu, jedan insajder je nagovestio da švedski krojači (s kosim očima :) ) ofanzivno ulaze na naše tržište u septembru i da su već zakupili lokal u Plazi na dva sprata i da imaju ispregovarane prostore u Ušću i Delti (tamo se, navodno, sprema neko tumbanje zbog njih), te im tačno nedostaje ogroman prodajni objekat u samom centru, takozvana "prodavnica-barjače" (flagship store). A s obzirom da je Confluence zadužen i za Ušće i da su se tako iznebuha pojavili kao "izdajnici" Robnih kuća, mislim da čitavo ovo "bodenje u šolju" itekako ima smisla. :D
 
magacin je ipak deo koji je prodat Verano-Marfin-u..

honey79":j65d7tlu je napisao(la):
Marfin Investment Group Holdings S.A. ("MIG") hereby announces that its subsidiary company Robne Kuce Beograd d.o.o. ("RKB") today signed a framework agreement for the disposal of a non-core real estate property (logistics centre) in Belgrade for a consideration of approximately €20 million to a European retail group.

The RKB portfolio consists of 33 department stores across central locations in Serbia's main cities, as well as 3 department stores in Montenegro, with a total surface area in excess of 250,000 square meters. The logistics centre represents less than 4% of the total value of the RKB portfolio, as per its last appraisal. The disposal is part of the ongoing rationalisation of RKB's portfolio.

Completion of the transaction is subject to the fulfillment of certain operational conditions and is expected to take place within the next 12 months.
 
"IKEA donosi 6500 novih radnih mesta
Izvor: Press

Beograd -- Najavljeni dolazak švedske kompanije Ikea i otvaranje pet trgovionskih centara širom Srbije mogao bi da dovede do otvaranja 6.500 novih radnih mesta.

U pet robnih kuća koje će švedska kompanija Ikea otvoriti u Srbiji biće zaposleno oko 2.000 radnika.

Istovremeno, na izgradnji tih objekata biće angažovano još najmanje 2.500 ljudi, a u domaćoj industriji, koja će sarađivati sa Ikeom, biće uposleno još 2.000 radnika, piše Pres.

Portparol Ikee u Srbiji Milena Vujičić potvrdila je da će u pet robnih kuća biti otvoreno 2.000 novih radnih mesta.

"Osim toga, indirektno će se otvoriti veliki broj radnih mesta preko naših kooperanata u toku procesa izgradnje robnih kuća i posle toga za održavanje istih", kaže Vujičićeva.

Pomoćnica ministra za prostorno planiranje Aleksandra Damjanović Petrović kaže da bi za gradnju svake od robnih kuća moglo biti angažovano najmanje 500 radnika.

"Prema najavama, to će biti ciklus koji neće povući samo građevinsku operativu, već i proizvodnju materijala, projektante, arhitekte, stručni nadzor", procenila je ona.

U Ikei naglašavaju da će osim Simpa iz Vranja i fabrike Jasen-Lukić iz Paraćina, s kojima već sarađuju, uposliti i druge dobavljače iz Srbije.

"Tu ne govorimo samo o drvnoj industriji, već o širem spektru privrednih grana", kažu u švedskoj kompaniji."

Gornji tekst preuzet iz B92

I meni ima smisla da H&M useli RK Beograd kod Trga tkz. Namu......sto se starih vlasnika tice ko ih sisa, nek ih drzava namiri...ne moze vecno onakva lokacija da zvrji prazna u glavnoj ulici i gradu...i takodje RK Mitic bi trebalo da se sredi sto pre....nadam se da ce Conflience menadzment naci neko dobro resenje i za tu loklaciju.......pa kad se napravi Rajiceva.....sa tim rupama i nedovrsenim objektima Knez izgleda prilicno tuzno.
 
Zakon o restituciji je usvojen i predviđa da starim vlasnicima, gde god je to moguće, imovina bude vraćena u naturi. Sad, da li će za Robne kuće dobiti novčano obeštećenje ili objekte kakvi jesu, ne bih znao kasti, ali bih voleo da se to dogodi što pre, jer to razvlačenje nikome ne ide u prilog (osim, možda, mešetarima i lovcima u mutnom). Slažem se da je tužno da se na takvim objektima u samom beogradskom epicentru 'vata paučina. Doživećemo, valjda, da i ti prostori ponovo zablistaju punim sjajem.
 
Super, sad se mnogi raduju zbog dolaska najvece svetske kompanije za proizvodnju bofla. Pritom ce po cenama biti na nivou "kike" a to znaci - bezobrazno skupi za vecinu nas.
 
Vrh