Šta je novo?

SIV ..... exPalata Federacije

цитираћу самога себе од пре годину дана:

JohnnyLee":38hbonxa je napisao(la):
колико има празног корисног простора у СИВ-у не можете да замислите, ако нисте били. то су холови од 200 квм. да се сва министарства из Немањине преселе у ту зграду, опет би остало још места
 
Veruj mi - naša državna administracija je tolika, da tamo nema mesta.

^Vučko - najava stanica kaže SIV, na stajalištu piše Палата Србија :)

Stanje stvari jeste da je to sada Palata Srbija, bivša Palata Federacije, ali oduvek je i izgleda da će još dugo biti SIV - izabrao narod.
 
SIV se odnosi na više zgrada, ja sam stekao utisak da je narod izabrao i da je prepoznaje prema "Palata Federacije".
 
Reci to najavi stanica :) kad silaziš kod SIV-a niko ne misli da ćeš sići kod opštine Novi Beograd ... a i dama iz kutije to lepo kaže, na obe stanice ;)
 
Па, Палата Србија... ex Палата Федерације.
Нема више ни Федерације, ни Савезног Извршног Већа и сл. од земље која не постоји 20 година.
 
^Jutros zovem taxi:
Molim Vas jedno vozilo Palata Srbije - istočni ulaz.

Operater: SIV - istočni ulaz.
Ja: da, da SIV :cool:
 
Pa i SIV III nije SIV već Poslovna zgrada republičkih organa
 
када кажеш СИВ сви знају где да иду. за СИВ 3 само кажеш СИВ 3. какве црне Палате федерације и Србије
 
Па, сада ти некоме са стране треба да објашњаваш зашто се у Србији једна зграда зове Савезно Извршно Веће.
Нити већа нити савезне државе. Било и прошло. Нећу живети у прошлости следећих 30 година.
 
^kad već nemamo o čemu 'ajmo o imenu.

Šta fali da se nekome objasni ime - ne treba se stideti niti bežati od istorije, ionako slabo pamtimo još gore učimo. Ja strancima vrlo rado objašnjavam istoriju imena i zgrade. Pravo da ti kažem, vole da slušaju - ako ništa, istorija nam je interesantna :cool:

Nije to život u prošlosti. Ne vidim ništa loše u tome da SIV, pa čak i Palata Federacije ostane. Ta zgrada je građena kao Palata Federacije, u njoj postoje saloni posvećeni svim, sada bivšim republikama. Planirana je za onu državu, svejedno šta se dogodilo, to je deo naše istorije i zašto bi nam smetalo. Ionako joj je svrha ista.

Uostalom, ako svi tu zgradu zovu SIV, šta sad da se pravi neko pametan i menja najavu stanica u prevozu....
 
Ставиш таблу на или поред зграде на којој пише историја исте. Претвори део у музеј и покажеш историју.
Али ако је зграда у званичној употреби и промењен јој је назив онда не видим зашто је проблем нови назив.
Од свих република СФРЈ, само се ми држимо носталгије к'о пијан плота. Испада да је проблем промена назива или што се зове Србија. Када су у СФРЈ да не би увредили другове мењали не само називе зграда, улица и сл. већ и градова нико није смео да се побуни јер је братство и јединство.
Зашто задржавати имена непостојеће државе?
 
Maaa nije to poenta....

Da li znaš kako se zove Brankov most?
 
Схватам шта говориш. Али једно је како народ зове, а друго је званични назив.
И схватам да неко ко је рођен пре двадесет година може да употребљава то као назив, али неко ко је рођен пре десет и сада први пут чује тешко да могу да схватим да га неко ко зове по старом називу тера да исто то ради.

Мост Братства и Јединства, па Бранков Мост (по Бранковој улици, Бранко Радичевић, не по Бранку Ћопићу који је скочио са истог)
 
Upravo.... Zvaničan naziv je Palata Srbija. Ni oni koji tamo rade, a još manje mi koji ovde živimo, ne zovemo je tako.

Stvar je jednostavna. Nema tu teranja, oduvek je i još dugo će to biti SIV ... a da teraš ljude da ga zovu drugačije jer bože moj nema više te države, pa mislim...
 
U redu,naslov Palata Srbija,bivsa palata Federacije to jest SIV?
 
@nova
Какво терање. Нека свако зове како хоће. Ово што сам писао је за званичне ствари.

@vucko
Да. Ваљда ће то бити крај називима док траје овај форум. Четири назива у наслову теме би било много.
 
NOVA je potpuno u pravu. SIV ostaje SIV. Nećemo valjda menjati imena kao Jugoslovensko dramsko pozorište ili Jugoslovenska kinoteka. Zašto se uvek pominju bivše republike? Kao, kako one rade trebamo i mi!? To su (osim Crne Gore) narodi koji nikad nisu imali svoju samostalnu državu. Jugoslavija im je pružila mnogo pogotovu u teritorijalnom pogledu. Žalosno je kako su se pokazali nezahvalni prema Jugoslaviji i koriste svaku priliku da nagore govore o njoj. U Hrvatskoj je praktično zabranjena reč "Jugoslavija". Možete biti Srbin ali Jugosloven ne.
 
Primetio sam da je fontana ispred SIV-a dobila dekorativno osvetljenje u bojama zastave Republike. Ne izgleda toliko loše, nekako je živnuo noćni ambijent. Još samo da sama Palata dobije osvetljenje kakvo zaslužuje :)
 
Evo malo slika
dsc01137.jpg

dsc01139.jpg

dsc01140.jpg

dsc01141.jpg

dsc01143.jpg

dsc01144.jpg

dsc01146.jpg

dsc01147.jpg

dsc01148.jpg
 
Vrh