Šta je novo?

BelgradeMaps.com

Hvala već sam to video ali ni to nije ono što tražim. Recimo da nemam pojma gde je Sinđelićeva ulica, tamo mogu da je pronađem pretragom ali šta mi to vredi kad nema ucrtanih linija gsp-a tako da može da se vidi koji sve prevoz ide kroz nju ili do nje i kojim ulicama, ako hoću recimo što brže da dođem do nje.
I da odgovorim sam na svoje pitanje, postoji takva mapa u digitalnom obliku samo ne na internetu već na cd-u. Jedna koju sam pronašao je magic map plan gradova.
 
To sve postoji na planplus.rs

Ideš najkraći put, dobićeš najkraći put Kolima, peške, ili prevozom.
Kada mapu zumiraš skroz dobićeš plave tačkice koje predstavljaju stajališta, kada staviš miš na to ispisaće koji autobusi idu tuda
 
Lol sve sam to već provalio ali ne vredi, ja hoću ovo sa slike. :laugh: Spisak i mapu ulica sa vidljivim linijama prevoza na svim ulicama koje gledam. Kupiću najnoviju papirnu mapu ili taj cd i gotova stvar. Ali želim stvarno da pohvalim ovaj sajt odlično je sve urađeno :kk: , samo još da ima i ovakav prikaz kakav ja tražim i 10+ :laugh: .
 
Ko zna koliko se te mape updatuju sa linijama, malo malo pa se neka linija promeni/doda neka nova. :)
Meni najbolja je za sada planplus vidim tačno gde ide autobus.
 
angry bird":2qo155nz je napisao(la):
Lol sve sam to već provalio ali ne vredi, ja hoću ovo sa slike. :laugh: Spisak i mapu ulica sa vidljivim linijama prevoza na svim ulicama koje gledam. Kupiću najnoviju papirnu mapu ili taj cd i gotova stvar. Ali želim stvarno da pohvalim ovaj sajt odlično je sve urađeno :kk: , samo još da ima i ovakav prikaz kakav ja tražim i 10+ :laugh: .

Plan plus je dobra digitalna mapa
Magic map je sjajna stampana mapa

a sad malo nase reklame :D

na http://www.belgrademaps.com/sr/ imas sazete i detaljne mape prevoza

A ako se malo strpis za desetak dana ces na kioscima i u centrima Turisticke Organizacije Beograda moci da nadjes nase stampane mape:

mapa prevoza sa jedne strane a sa druge detaljna mapa centra grada sa svim ulicama (i imenima), znamenitostima u vidu malih 3D modela (modeli by Zexland obrada Zidar :cool: ) i ucrtanim svim stanicama prevoza sa brojevima linija.

cena 100 din

Neophodni prirucnik za setnju kroz grad :)
 
Da vaša mapa je isto odlična, uvek mi stoji u telefonu kad mi zatreba da pogledam :)
 
Nema teme, pa reko' da je otvorim.

Na sajtu sad gledam linije i vidim da su neke ulice pogrešno upisane:

Bulevar Umetnosti
Antifašističke Borbe
Omladinskih Brigada
i slično...

Druga reč u ovakvim slučajevima počinje malim slovom!

Takođe, br. 94 i još jedne linije se tu negde u Omladinskih brigada preklapaju.
 
Ljky nam je uvjek ozbiljankod velikih slova ,tacaka i uopste pravopisa
 
Sitnica je i što na putokazu eurovelo6 rute piše "Knez Mihajlova - touristic hart of the city", pa je ipak sramotno.
 
dsc02722.jpg

jos se drzi
 
Mape linija GSP-a zbunjuju putnike

Autor: M. Beljan 22.01.2014. - 00:02 23:47 Komentara (0)

Umesto da olakšaju korišćenje gradskog prevoza, mape koje krase stajališta često upućuju korisnike na pogrešan put. Mnoge od njih nisu zamenjene ni nekoliko godina posle izmena trasa, a u zabludu vas može dovesti čak i spisak linija.
1110241-33.jpg

STAJALIŠTE - Ne staje 85-ica ovde, nisu skinuli nalepnicu. Kad je budeš čekao idi tamo kod Ade, jer sada ide sa Banovog brda - priča jedna gospođa svom prijatelju na stanici „Čukarica”, posmatrajući naše reportere kako fotografišu ovaj propust nadležnih.

Kada smo se popeli na Banovo brdo, ugledali smo mapu po kojoj Most na Adi nije ni sagrađen, a do Novog Beograda vodi samo linija 88 preko Gazele. Ni u centru grada situacija nije bolja. Kod „Beograđanke” trasa sedamdesetčetvorke uopšte nije ucrtana, a ova linija uvedena je pre osam godina. Umesto toga, ispisana je trasa linije tri, koju je pre nešto više od godinu dana u Resavskoj ulici zamenila dvanaestica.
1110246-34.jpg

U Direkciji za javni prevoz priznaju da panoi sa mapama nisu ažurirani nekoliko godina jer nema novca za štampanje i montažu, ali da će nalepnice sa spiskom linija u gornjem delu nadstrešnice biti „odštampane i zamenjene u najkraćem roku”.

- Svake godine tražimo sredstva za ovu svrhu, ali, nažalost, do sada nisu bila odobrena zbog ostalih prioriteta. Iskreno se nadamo da će ove godine biti obezbeđena sredstva kako bismo bili u mogućnosti da sprovedemo javnu nabavku - objašnjavaju u Direkciji i posebno naglašavaju da tehničko rešenje nije prepreka ažuriranju, već naprotiv olakšava taj posao, jer nije potrebno menjati sve panoe.
1110273-35.jpg

Ovi panoi i inače ne pružaju dovoljno informacija. Na njima su ucrtane linije koje obuhvataju tu stanicu. Uvećana mapa okolnog kvarta prikazuje samo neke ulice, dok su druge naprosto izbrisane.

- Putnicima su potrebne informacije o kompletnoj mreži prevoza, detaljna mapa grada sa svim linijama i stanicama kako bi mogli da planiraju putovanje sa svim mogućim alternativama. To podrazumeva trase linija koje na toj stanici staju sa redom vožnje, kao i detaljnu mapu neposredne okoline stanice - objašnjava Jug Cerović iz udruženja građana „Imamo Plan”.



Svaki peti turista traži pomoć oko prevoza
RED - Đani Živanović iz TOB kaže da se mnogo turista raspituje o javnom prevozu u informativnim centrima. “Trudimo se da prenebregnemo problem koji se tiče stajališta. Oko 20 odsto od ukupnog broja turista koji nam se obraćaju pitaju za gradski prevoz, a najviše se interesuju za linije koje voze na aerodrom. Njima nije uvek zgodno da ulaze na sajtove o javnom prevozu, pa im mi ponekad štampamo redove vožnje i upućujemo ih na naše mape”, kaže Živanović.
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest ... 2643.phtml
 
direktor":2lcapef1 je napisao(la):
U Direkciji za javni prevoz priznaju da panoi sa mapama nisu ažurirani nekoliko godina jer nema novca za štampanje i montažu, ali da će nalepnice sa spiskom linija u gornjem delu nadstrešnice biti „odštampane i zamenjene u najkraćem roku”.

- Svake godine tražimo sredstva za ovu svrhu, ali, nažalost, do sada nisu bila odobrena zbog ostalih prioriteta. Iskreno se nadamo da će ove godine biti obezbeđena sredstva kako bismo bili u mogućnosti da sprovedemo javnu nabavku - objašnjavaju u Direkciji i posebno naglašavaju da tehničko rešenje nije prepreka ažuriranju, već naprotiv olakšava taj posao, jer nije potrebno menjati sve panoe.

A naslo se novca za javnu nabavku Maselovih nakaradnih panoa...

Evo kako izgledaju panoi koje smo nacrtali za informacije o stanici i okolini:

belgrade-transport-station-1.png



a sa druge strane ide mapa celog sistema:

belgrade-transport-detailed-1.png
belgrade-transport-detailed-2.png


Poslednjih par nedelja sam radio na redizajnu mape kako bi bila citkija. Linije su zategnute, izbaceno je dosta nepotrebnih krivina koje su komplikovale crtez, a linijama sa jakim takom dodeljene su jake boje dok su ostale linije prikazane bledim pastelnim bojama. Na taj naci se cak i na prometnim deonicama tipa Sajam ili Pupin dobija jak kontrast odmah ouce glavne linije.

Naravno nasa dugogodisnja ponuda direkciji i dalje stoji: mape vam poklanjamo, stampajete ih i kacite na stanice, nemojte vise da nas brukate.

mape mozete da skinete sa http://www.belgrademaps.com/sr/
 
Kada hoću da vidim mape , javlja mi grešku. Da li su na mapama unete izmene na linijama u odnosu na stari plan?
 
Mape su azurirane u odnosu na najnovije izmjene direkcije
 
Meni isto javlja grešku.

Ove trenutne mape na stajalištima uz naravno ažuriranje koje treba odraditi su sasvim dobre, ali razumem da za goste grada i ne pružaju dovoljno informacija.

Možda recimo da se zadrži sadašnja forma a da se na drugoj strani doda mapa sa više informacija.
 
Uspeo sam nekako da otvorim mapu i vidim da nisu unete izmene za linije 49 i 79. Njima su odavno promenjene trase. Još jedna zamerka je što se ove linije koje su prikazane bledim pastelnim bojama na nekim delovima jako slabo vide , i bilo mi je potrebno jedno minut - dva da vidim jel nekom trasom ucrtanom da ide jedna ili više linija.
Što se tiče šematske mape , ona mi izgleda isto kao i stara mapa.
Mape se mogu videti preko sledećeg linka: http://www.belgrademaps.com/sr/detaljna ... dex.1.html , a preko onog što je dao zidar , javlja grešku.
 
Meni se ne svidja sto postojece mape nisu radjene istim stilom... Nekako kao da su dva razlicita coveka pravili one 2ili 3 mape koliko ih ima na stanici...
 
@solecar

Hvala ti puno na zapazanjima, popravio sam linkove i azurirao sam 49 i 79.

Reci mi na kojim mestima se najslabije vide pastelne boje, pretpostavljam da je najveci problem sa svetlo zelenom tipa 30 na Medaku.

Pastelne boje su ispale odlicno resenje za pojacan kontrast, sada se jake linije mnogo bolje vide. Izgleda da cu morati jos malo da poradim na nijansama da bi dobio bolju ravnotezu.
 
Tamo gde su slične nijanse pastelnih boja jedne do druge , tamo se slabo vidi. Recimo linije 49 i 42 deo oko ortopedske bolnice , linije sa poteza 300 koje kreću od Ustaničke (prosto ih pojede ova ljubičasta za liniju 309) , linija 30 od Slavije do odvajanja za Medaković II , linije sa poteza 600 (ovde treba da se linija 602 uradi drugom bojom i da se prebaci da ide od Surčinske ulice pravo Vinofgradskom), linija 601 da se stavi malo jača boja , linija 83 se slabije vidi na potezu od Ugrinovačke do Bačke ... To je ono što sam za sada primetio.
U Železniku gde je ispisano gde idu linije 511 , 512 i 513 , treba dopisati "van mape" za liniju 513 , kao što je to urađeno za liniju 606).
 
Vrh