Šta je novo?

Filip Vukša - Prijave, dopisi resenja

То што га ГСП неће гонити је брука која треба да се објави путем медија, јер су они ипак јавно предузеће (и то губиташко, које се из финансира дотацијама из буџета) - тако да ипак одговарају грађанима. Питање за градску власт треба да гласи: Зашто Филип Вукша и други грађани треба да наставе да плаћају порезе из којег се финансира предузеће које се на овакав начин понаша према грађанима?

Ипак је најважније гонити смеће путем приватне тужбе, и то све који су учествовали у физичком насртају. Да ли грађани имају право на надзор градских предузећа је питање за градску власт, а да ли је Филип требало да добије по носу је питање за приватну тужбу пред судом.

П.С. Само да не заборавим, сада треба јавно поставити и питање одговорности руководиоца који је одлучио да не покреће пријаву, а треба и јавно објавити име доктора који је потписао лекарско уверење и поставити питање етичке одговорности пред етичким судом Лекарског друштва (таква некаква инстанца мора да постоји). Ово није у домену судског гоњења али је свакако за најширу јавну осуду. Ако ћемо икада да постанемо нормална држава онда, када се овакве ствари десе, морају де лете главе.
 
kad neko dete malo izudara validator u tramvaju odmah postave snimak.kad se desi ovako nesto,iance mnogo gore ,snimak naravno nema.
 
wmavzq.jpg
 
breaking-news.jpg


Beoinfo 05.07.2012.
www.beograd.rs

Суспендовани возачи аутобуса који су напали Филипа Вукшу

Поводом инцидента од 22. јуна, у којем је дошло до физичког напада на грађанског активисту Филипа Вукшу, а у коме је поред возача приватног превозника учествовао и возач ГСП „Београд”, Дирекција за јавни превоз наложила је да се сви учесници овог догађаја суспендују до даљњег.

Када полиција заврши истрагу и по добијању званичног извештаја, биће предузете и остале адекватне мере према починицима.

Дирекција за јавни превоз изражава жаљење и упућује извињење господину Филипу Вукши због недопустивог понашања возача аутобуса.
 
pa majku mu zar urgencija mora da dođe sa samog vrha da bi se ovako nešto prirodno uradilo.
 
Нажалост, не мисле сви као људи на овом форуму. Мој данашњи разговор са човеком за кога сматрам да је типични Србин (другим речима, боли га она ствар за све).

"Јеси видео што су пребили оног дечка што је лепио оне налепнице на аутобуска стајалишта?"

"Е нека му. Кад је иш'o свима уз к...ц."

"Чекај бре, али он је добио батине зато што се борио да се овде успостави некакав ред..."

"Шта он има да се бори? Има ко је плаћен да се брине о томе."

"Али тај ко је плаћен не ради свој посао."

"Ма шта ме брига."

И немој неко да каже да такви људи нису у већини. Да нису, не би нам свима било овако.
Филипе, само се бојим да твоја жртва није била узалудна.
 
Filipe, ono sto je sigurno je da ces izaci iz tog okrsaja jos jaci u svojoj borbi da uspostavis red a bag** ce debelo platiti za napad koji si pretrpeo.
 
Izvinjavam se što možda nisam pročitao baš svaki od ove gomile postova pa ću se možda ponoviti, ali meni se čini da ovde treba ići još malo napred.

Prvo, desio se napad na čoveka koji deluje za opšte dobro. To je više nego nedopustivo. Nedopustivo je da ima komentara koji to opravdavaju.

Međutim, mene je zainteresovao razlog za tako agresivno ponašanje, jer sam skapirao da on hteo da slika polomljeno staklo. Tj vozač je hteo sa početne stanice da poveze tehnički neispravno vozilo.

U čemu je problem? Pa ako Filipova slika dođe u novine, vozač plaća štetu na staklu! To je objašnjenje vozača. Ovo mi je delovalo kao totalno ludilo. Pa valjda postoji osiguranje, nije vozač kriv kada neka bu**** polomi staklo u autobusu! Međutim, prema tvrdnji jednog vozača ovo nije istina kod privatnika. Može li neko da proveri koliko ovo ima smisla?
 
Ау, ја тек сад ово видех! :o
Лично сам увек за мало оштрије методе одговора на нападе - неко нападне некога - 3 месеца го да туца камен на Грделици куда треба да прође Коридор 10, неко не пропусти пешака на пешачком - одузимање и пресовање возила, силовање, педофилија - драње коже на живо у руднику соли, итд, итд... На жалост, нисам законодавац. :)
Мислим да је Филип исправно поступио, на један цивилизован и нормалан начин. Пошто смо банана држава каква јесмо, мислим да би у сличају да цела ствар крене неповољно да се развија (заташкавање, смешне казне...) требало да организујемо неки мини-протест. Рецимо, ако се дотично возач врати на посао, да му блокирамо аутобус на окретници - не би му било свеједно када би око себе видео 50 људи са Филипом. Или блокирати излаз из погона Земун, односно Луи травел. У сваком случају, с моје стане Филип има пуну подршку - захваљујући његовим упутствима сам поново успео да у исправно стање доведем кишну канализацију у мојој улици! :kk:
 
Verovatno ni sam GSP nije verovao da će se dići medijska pažnja oko ovoga slučaja, zato nije hteo ništa da preduzima, ali kada su krenule priče danas po novinama da niko nije kažnjen, shvatili su da ne mogu protiv tebe ! !
 
Uzegli Zejtin":2ha0gfq4 je napisao(la):
неко не пропусти пешака на пешачком - одузимање и пресовање возила,

Hahahha, ovo mi se posebno svidja!!! :D

Uzegli Zejtin":2ha0gfq4 je napisao(la):
Мислим да је Филип исправно поступио, на један цивилизован и нормалан начин. Пошто смо банана држава каква јесмо, мислим да би у сличају да цела ствар крене неповољно да се развија (заташкавање, смешне казне...)
Gledajući celu ovu ujdurmu, Filip je postupio najbolje moguće. Da se kojim slučajem branio garant bi to šljam predstavio kao napad na vozača kao što mediji svaki sukob tako predstavljaju. I ko zna kako bi se to završilo, a verujem loše po sve nas, jer bi potpuno diskreditovali Filipa u njegovoj borbi.
Uzegli Zejtin":2ha0gfq4 je napisao(la):
требало да организујемо неки мини-протест.
Ukoliko šljam ne na***e ovo svakako treba organizovati. Pitanje je samo kako. Blokiranje njegovog polaska više šteti putnicima a njemu će super da dodje da još malo ne radi ništa....pre bih blokirao izlaz iz GSP brloga u Knjeginje Ljubice....mada zaj****, imaju sto izlaza, zna bag** da uvek može da šmugne u šiprag.
 
Ponesemo "šipku" iz busa držimo se za nju i blokiramo ulaz u skupštinu grada pred sednicu. Ja ću da budem vozač i svima koji se budu bunili očitaću bukvicu sa unapred pripremnjenih kartona tipa: Nemoj da ti ..... u ..... ili ..... kad te stignem.
 
izuzetno me nervira sto dok se ne napravi buka nista se ne dogadja.

kad njih tuku klinci od 18 godina po svim su novinama...
jel ima negde slika da se vidi taj olos.
 
brdjanin":1q2uzag4 je napisao(la):
Izvinjavam se što možda nisam pročitao baš svaki od ove gomile postova pa ću se možda ponoviti, ali meni se čini da ovde treba ići još malo napred.

Prvo, desio se napad na čoveka koji deluje za opšte dobro. To je više nego nedopustivo. Nedopustivo je da ima komentara koji to opravdavaju.

Međutim, mene je zainteresovao razlog za tako agresivno ponašanje, jer sam skapirao da on hteo da slika polomljeno staklo. Tj vozač je hteo sa početne stanice da poveze tehnički neispravno vozilo.

U čemu je problem? Pa ako Filipova slika dođe u novine, vozač plaća štetu na staklu! To je objašnjenje vozača. Ovo mi je delovalo kao totalno ludilo. Pa valjda postoji osiguranje, nije vozač kriv kada neka bu**** polomi staklo u autobusu! Međutim, prema tvrdnji jednog vozača ovo nije istina kod privatnika. Može li neko da proveri koliko ovo ima smisla?
Evo dva komentara sa blica:

EJbWG.jpg
 
Neka bu**** slomi staklo, vozac mora da ga nadoknadi jer je sistem sudstva i osiguranja u kolapsu, a krajnji korisnik ne sme da se buni jer ce od vozaca kojima se namece steta na vrat dobiti batine.

Super sistem. Krivac ne postoji, vozac ne sme da se suprostavi drzavi pa izmlati nezadovoljnog potrosaca. A Djilasu i dalje sve potaman. Zivela Srbija!

Sada u inat njima svako ko vidi neko osteceno staklo neka kaci slike bilo gde, ili salje studiju B ili nekom drugom, a ima ih koliko hoces. Pa da vidimo dokle ce da prolazi ovakav sistem.
 
stf":3jy1u15l je napisao(la):
Ukoliko šljam ne na***e ovo svakako treba organizovati. Pitanje je samo kako. Blokiranje njegovog polaska više šteti putnicima a njemu će super da dodje da još malo ne radi ništa....pre bih blokirao izlaz iz GSP brloga u Knjeginje Ljubice....mada zaj****, imaju sto izlaza, zna bag** da uvek može da šmugne u šiprag.

Онда можда овако – када дотични одради последњи полазак и дође на последњу станицу и сви изађу, форумаши искоче из заседе и блокирају га да не може натраг у гаражу. :D
 
DA se mi lepo svi okupimo na nekom terminusu i svi zajedno krenemo u proveru polazaka i ostalog, pa da vidim jel će nam neki vozač prići :)
 
Цела ова прича о осигурању је потпуно passe. Ако некоме не одговара, не мора да вози, или може да се расправи са својим послодавцем или Скупштином града, или може да покрене јавну расправу на ту тему. Ништа од тога не значи да ми као путници треба да се возимо у возилу са поломљеним стаклима или да неко ко то слика треба да добије по носу.

П.С. Тотално не верујем у причу да, ако осигурање плати за стакло, онда толико више мора да се плати у наредној рати. То тотално не може да буде тачно. Оно што вероватно јесте случај јесте да рата за осигурање порасте, или да постоји одређени фиксни износ, нека врста партиципације, која мора да се плати као учешће у штети. То је нормалан трошак пословања који је у крајњој линији део цене карте. Када ја ”валидирам” Бус плус за 60 динара, део те цене, рецимо да лупим 0,06 динара је моје учешће у кумулативном трошку поправљања стакала. Тај износ у првој инстанци иде у џеп превознику, али је наравно идеја да ће од тога бити исплаћена повремена штета. Али не, брдски бизнисмен хоће да задржи у џепу 0,06 динара (пута икс хиљада ”валидирања”) а да када се стакло сломи шиканира путнике, свог запосленог (возача), Филипа и генерално остатак света. Ако је тако, то није у реду, и о тој врсти шиканирања запослени треба да обавести надлеже у градској управи.

Што нас наравно на крају приче доводи до кључа проблема, а то је да су сви увезани преко мита и процената (јер Ћурдић и Луи и шефови по ГСП-у и остали нису само мали предузетници који продају лимунаду него вероватно нечији зетови и свекрови), и да наш проблем нису ни Бус плус ни поломљена стакла него фундаментално корумпиран систем који се мора мењати почевши од судства. Али то не значи да мали човек нема право да се брани и да покушава да огољава и поправља трули систем колико може!
 
EJbWG.jpg

Глупост! Тај возач може да пријави "квар" у овом случају полупана стакла када заврши смену и тако ваљда избегне плаћање казне, али не боље је ћутати и после кривити и тући Филипа... :rant:
 
Dotični vozač GSP-a je danas radio do 20:44 redovno na liniji 611! Nezvanično saznajem da će od sutra raditi kao parkier u garaži, ništa od suspenzije.
 
Osećam potrebu da kažem da ovom slikom komentara vozača nisam nikako hteo da kažem da može da postoji bilo kakvo opravdanje za divljačko jurenje i udaranje bilo koga, nadam se da niko nije imao takvu suludu pomisao posle moje poruke. Samo sam pročitao danas taj komentar pa sam ga preneo ovde odgovarajući na pitanje brdjanina.
 
Uzegli Zejtin":1iy8g9yo je napisao(la):
Лично сам увек за мало оштрије методе одговора на нападе - неко нападне некога - 3 месеца го да туца камен на Грделици куда треба да прође Коридор 10, неко не пропусти пешака на пешачком - одузимање и пресовање возила, силовање, педофилија - драње коже на живо у руднику соли, итд, итд...

а ја мислио да су моји методи екстремни :|
 
Vrh