Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Ulica mi nije u zoni ali je usred zone, jer je mala i uska i ne moze da se oznaci.
Naravno da nikada nema mesta, a ja nemam pravo da kupim mesecnu kartu mi ulica nije na spisku. Ludilo mozga.
 
Bobb":2f7gy3zn je napisao(la):
Nego videh danas ovo http://www.parking-servis.co.rs/cir/parkiranje/parkiraj_i_bicikliraj

Da li je neko koristio ovu uslugu i ima li komentara?

Video sam jedno 5-oro ljudi na Adi sa tim bajsevima i NITI JEDAN od njih nije koristio pedale. Čak sam kod jednog usporio i vozio iza njega, gledajući kad će da pokrene noge... ali ništa od toga.

Tako da ono ''aktivirajte se...'' koje stoji na sajtu parking servisa ne pije vodu, za sada.
 
To na Adi mi je debilno, nuditi električne bajseve gde je sve ravno. Zanimljivije mi je da li ih je neko koristio u starom gradu i kakvi su se pokazali na izbrdicama.
 
Kokili to i jeste problem. Naravno za stanare. Ali kad se već parkiraju vozila u toj ulici, bez obzira što je uska, zašto ne bi mogla da se zonira. Što se sa tim problemom ne obratite Sekretarijatu za saobraćaj. Oni barem uvek odgovaraju na zahteve gradjana .
 
hobotnica":2carwjjm je napisao(la):
Kokili to i jeste problem. Naravno za stanare. Ali kad se već parkiraju vozila u toj ulici, bez obzira što je uska, zašto ne bi mogla da se zonira. Što se sa tim problemom ne obratite Sekretarijatu za saobraćaj. Oni barem uvek odgovaraju na zahteve gradjana .
Hvala jos jednom. Odoh da presavijem tabak! :D
 


ispred Končara su svi shvatili kao treba da se parkira... :bash:
 
Многи прижељкују да паркирају свог лименог љубимца, малте не у стану. Зашто да не, и то је могуће.

Ево како је једна грађевинска фирма из Сингапура елегантно решила проблем паркирања аутомобила у Сингапурском елитном насељу Хамилтон Скот Парк. Станари луксузних станова у једној згради од 30 спратова, могу своје скупоцене аутомобиле да паркирају у стану уз дневну или спаваћу собу, без обзира на ком спрату живе и то су такозвани 'Sky Garage Apartments'. Тако ето могу увек док су у стану да пазе и мазе свог љубимца. Наравно то елегантно решење кошта папрено, јер један трособан стан, а има их 54 укупно, са паркингом кошта од 7 до 15 милиона долара, а у згради има и неколико пентхауса и они коштају само неких 24 милиона $ :D

Кад власник стана дође својим лименим супер љубимцем у зграду, довезе/паркира га у специјалан лифт са платформом, који га диже до спрата на коме живи дотични власник и доводи га до стана. Лифт је монтиран са спољне стране зграде уз бок дневне или спаваће собе и угурава аутомобил са платформом у унутрашњост стана ! За сваки стан има посебна платформа, а сам паркин простор је застакљен тако да свако може са споља да види ове скупоцене аутомобилчићћће. Наравно, лифт је са биометријском провером палца власника стана и након провере, лифт подиже возило до одговарајућег спрата. Посебно је интересантно ноћу, кад се гледа споља, кад се подиже или спушта лифт, јер је осветљен. Ево како то ради један од срећних власника оваквог стана, а и овог Ламборгин Авентадора, коме је Ламбо увек на оку: http://www.youtube.com/watch?v=BGBZSPuO7Jk&feature=player_embedded

Ево још неких снимака, а на овом првом је анимацијом пропраћен приказ рада лифта, а има и тлоцрт стана:
http://www.youtube.com/watch?v=FedhMb04OQk&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oCt7A6SwWlI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=wYiDRT9jLig&feature=related

Зграда је сад у августу усељена, а пошто има још слободних станова, можете да се јавите гос. Елвину Тану за један овакав стан :D или нешто слично, на сајт његове фирме: www.elvinproperty.com

Како би лепо било да и у нашем Београду има нека оваква зграда. Многи који бахато паркирају своје лимене љубимце уз саму зграду и/или улаз зграде, да им љубимац "буде на оку", би „о’ма“ покупаовали овакве станове :lol:

Уствари већ и постоји код нас у Београду нешто „слично“, али „скромније“ и није зграда у питању, него куће ткз. двојне куће. Али лимени љубимци неће моћи да се „виде“ из собе :D , зато што су паркинзи испод земље и за сваку кућу су по два паркинг места, једно изнад другог и возила ће спуштати и подизати лифтови, а паркинзи ће бити испод зелене површине од сваке куће посебно. То је овде на Новом Београду на Бежанијској коси, а већ сам о томе и отворио тему. Па ћу ових дана отићи да сликам јер су кућице већ при крају градње.
 
Једна интересантна електронска стварчица за "проналажење" гаража и паркинга у Београду. Вероватно вреди преузети ову апликацију и имати оваквог "сувозача" поред себе :D

Лакше до гаража и паркинга у БГ

Opelova aplikacija ’’Suvozač’’ još jednom je unapređena i dopunjena novim segmentom koji će vozačima u Beogradu skratiti vreme prilikom traženja slobodnog parking mesta i time olakšati vožnju u beogradskim saobraćajnim gužvama.
Novi segment zove se „Parkiraj se“ i sadrži mapu Beograda u koju su unete sve gradske garaže i parkirališta sa informacijama o ukupnom broju parking mesta, kao i broju trenutno slobodnih mesta. Jednostavnim klikom na izabranu garažu korisnici mogu brzo doći se do podataka o adresi parkirališta, radnom vremenu i cenama parkiranja.
Zahvaljujući novom dodatku, Opel aplikacija obuhvata još više informacija koje su potrebne vozačima, kako bi se olakšalo i ubrzalo njihovo snalaženje u gradu.
Aplikacija ’’Suvozač’’, koja je pokrenuta u proleće 2012, u septembru je dopunjena i segmentom „Moj auto“ koji vlasnicima Opel vozila pruža osnovne informacije o posedovanom automobilu, kroz tri podsegmenta: Servisna knjižica, Servis podsetnik i Troškovi.
Pored svih ovih dopuna, korisnicima su i dalje dostupne prvobitne opcije: Vremenska prognoza, Opel oko, Stanje na putevima, Uspori snima se, Opel Zahtev za ponudu i Zahtev za test vožnju.
Aplikaciju ’’Suvozač’’ moguće je preuzeti ovde.

Опис
Opel Suvozač Android aplikacija je vaš pravi suvozač u vožnji.
Aplikacija Suvozač Vam nudi sledeće segmente:
1. Stanje na putevima Srbije;
2. Vremensku prognozu;
3. Opel aktuelnosti, galerije slika za putničke i komercijalne automobile, mogućnost da pošaljete zahtev za ponudu ili test vožnju;
4. Opel oko - pogledajte uživo stanje na glavnim putevima i raskrsnicama širom Srbije;
5. Uspori, snima se - lokacije saobraćajnih kamera u Beogradu i Novom Sadu
6. Moj Auto - Evidencija i statistika troškova za gorivo i servise - podsetnik za zamenu ulja i registraciju Vašeg automobila.



https://play.google.com/store/apps/deta ... dm96YWMiXQ
 
Kako bi ovdje legla garaza u pozeskoj ,takodje ispod pijace a da se nikad proradila puma a sad cjecara iskoristi kao ulaz i naravno na okretnici tramvaja Inace ovdje bi mogla lako da se napravi montazna garaza
dsc04351.jpg
 
Problemi invalida sa Parking servisom

http://www.youtube.com/watch?v=dJ-extK7x4M

Da li i kako možete da vratite novac kada se ispostavi da Vam je pauk greškom odneo vozilo po nalogu saobraćajne policije.
Prilog iz emisije Potrošački savetnik emitovane na RTS-u 17.11.2012
 
direktor":3a2g5kon je napisao(la):
Kako bi ovdje legla garaza u pozeskoj ,takodje ispod pijace a da se nikad proradila puma a sad cjecara iskoristi kao ulaz i naravno na okretnici tramvaja Inace ovdje bi mogla lako da se napravi montazna garaza
dsc04351.jpg


Direktore,
pokušali smo da izdejstvujemo asfaltiranje ove površine, kao što su to uradili na placu kod škole Josif Pančić.
Na žalost, nismo dobili dozvolu, jer je ovaj plac u privatnom vlasništvu i pod sporom.
Pokušali smo i preko studija B ( mislim da je bilo uključenje u jutarnji program kod onog kreštavog Veljka) i dobili isti odgovor.
 
Da li iko zna sta se desava sa podzemnom garazom u dr Ivana Ribara?
 
Pa gotova je imas moje slike u temi o tom naselju
 
direktor":1epi2pvo je napisao(la):
Kako bi ovdje legla garaza u pozeskoj ,takodje ispod pijace a da se nikad proradila puma a sad cjecara iskoristi kao ulaz i naravno na okretnici tramvaja Inace ovdje bi mogla lako da se napravi montazna garaza
dsc04351.jpg


Samo da te ispravim, ta pumpa je (NEKADA) radila do polaganja sina kroz Pozesku (mozda i koji mesec posle).
Inace ideja je naravno odlicna, sasvim je logicno da objekti kao sto su vece pijace, trzni centri i aslicno imaju javne garaze.
Sto se tice okretnice tramvaja, ako mislis na okretnicu B. Brdo, tu vec postoji garaza napravljena pre vise od 20 godina, ali mislim da je odavno zbog relativno malog interesovanja vecina prostora izdata kao magacinski postor.
 
Стварно не знам исход, али вероватно ће Паркинг сервис морати да надокнади штету. За сад је Фијат Стило на највећој штети. Покушаћу нешто да сазнам !
 
Опет паук брљави:


INCIDENT KOD KALEMEGDANA
ISPADE LEKSUS: Auto se otkačio sa pauka i jurnuo niz Parisku ulicu!
BEOGRAD,20:30, 05.02.2013.
Autor: EPK
65komentara
• Pošalji e-mail
• Odštampaj tekst
Auto vredan oko 100.000 evra jurnuo niz Parisku ulicu, a pukom srećom niko nije povređen

Gde nam je "leksus"!

Automobil "luksus 460" beogradskih registarskih tablica ispao je danas, oko 15.50 časova sa "pauka" u centru Beograda! Incident se dogodio u Pariskoj ulici kod Kalemegdana. Iako je reč o bizarnom događaju, ovaj incident nije bio nimalo naivan.
Auto se, naime, otkačio i jurnuo niz strmu ulicu. Pukom srećom zaustavio se na trotoaru pored semafora, čime je sprečen saobraćajni udes, ali i moguće gaženje pešaka premda je reč o strmoj saobraćajnici!
"Leksus 460" vredan je oko 100.000 evra i predstavlja najmoderniji model ove japanske kompanije. Za sada nije poznato da li će vlasnik podneti zahtev za naknadu štete od "Parking servisa"!





http://www.kurir-info.rs/ispade-leksus- ... nak-636726
 
Ovo mi ne ide u glavu:

karadjordjeva5.jpg


niti užeg trotoara, pa još na uzbrdici, a prekoputa veliki parking na "Beton hali" koji radi 24h/7d... pa čak i da su mesta u zoni zakupili stanari, Parking servis bi mogao da se odrekne tih mesta (a mislim da ih je ukupno manje od 10)...
 
Kod sportskog centra na Banjici je neko dosao na ideju da napravi neki objekat! Gradjevinska inspekcije je ocigledno bila vec ovde...Nalazi se na samom kraju parkinga do Radovog stadiona uz Crnotravsku ulicu. :





I jos jedna stvar koju sam primetio u okolini je da nakon prosirivanja parkinga kod VMA i postavljanje rampe na ulazu preko puta Radovog stadiona se pravi guzva! Pre neki dan sam cekao nekoliko minuta da bih prosao negde gde do juce nisam mogao ni da zamislim zastoj u saobracaju! Evo rampe samo u kasnijim satima kada niko ne ulazi na parking:

 
Ne znam da li je bilo ovo vec, ali skoro videh da je deo IKL-a pretvoren u javno parkiraliste. Ulaz je iz Stanoja Glavasa.
 
Bio sam po prvi put u garazi ispod pionirskog parka.Neverovatno mi je da ima 3 nivoa pod zemljom a ne postoji lift!!?

Jedino sto je pohvalno sto je ovo jedina garaza u gradu sa kamerama.
 
Vrh