Šta je novo?

TC Merkator

Mercator je u rekonstrukciji zbog nebezbednih instalacija i nije protivpozarno obezbedjen, nije bila ideja da se uopste znacajno menja ili nadogradjuje...ako su lagali mene...
 
Мени је зграда Меркатора ипак лепша од зграда Делта Ситија или Ушћа, колико год да је архитектонски неинвентивна и проста. Када видим рекламне паное на тржним центрима имам осећај као када видим лепу девојку ошишану до главе и са алком у носу. Разумем потребу за рекламирањем радњи које су у тржном центру, капитализам и остали булшит, али ми је ипак гадно.
 
Jedva cekam da upale TV da vidim dal je u boji!
Iskra Delta Računari
 
niki":2mwup56m je napisao(la):
Mercator je u rekonstrukciji zbog nebezbednih instalacija i nije protivpozarno obezbedjen, nije bila ideja da se uopste znacajno menja ili nadogradjuje...ako su lagali mene...
Pa u pravu si. Ono na šta su ličile instalacije najbolje se moglo videti u garaži. Bogu plakati.
Sad kad vidim fotke koje je postavio @Nurko7000, deluje mi da će ipak možda menjati celu fasadu, jer ne verujem da će da ostave da siva fasada iza plavih panela odudara od ostatka fasade...mada s druge strane... :grand:
 
ova plava koja se sada vidi nije ista ona plava na renderima
 
tamovamo":2s847ob9 je napisao(la):
Ne znam sta ste vi ocekivali od soping centra. Mermer mozda?

Merkator je mozda medju ruznijim primerima, ali svi objekti masovne potrosnje izgledaju veoma jeftino i neinventivno sto se estetike tice.

Secam se samo fascinacije Merkatorovom kartonskom kockom kada je bila otvorena davne 2002. To su bile ture iz cele zemlje, kako bi se video jevropski standard. Nedeljom se odlazilo u kupovinu porodicno, kao na kakvu svecanost. Cak su i neke turiste iz Albanije dovodili u grupama.


u svetu postoji ovo

15888356.jpg


http://www.bullring.co.uk/

a mi dobijamo uvek kocke ili kocke sa displejima (npr famozni Delta Planet). Ali za to smo sami krivi ...
 
:shok: одвратно, не могу да верујем да плава није заштитна фолија нека, мада свеједно, нисам одвратније ништа видео годинама.
 
Juče sam prošetao do Merkatora i najiskrenije se nadam da ce celu fasadu da zamene jer onaj sivi deo ispod plavih panela dosta odudara od ostatka fasade.
 
Čisto sumnjam u to, zar ne bi onda bilo logično da su odjednom postavili skele duž celog objekta i paraleno sa onim plavim panelima sredili celu fasadu. Ako stvarno ostane ovako, to samo pokazuje količinu poštovanja ili bolje reći nepoštovanja koju firma Merkator ima prema Beogradu i Beograđanima.
 
Evo i ja da postavim slike Merkatora. Nece se raditi cela fasada to je sigurno
dsc01324.jpg

mozete videti da u uvim celicnim "U" profilima se nalaze neonske sijalice, mestimicno postavljene. Nisu ih jos ulkucivali.
dsc01325.jpg

dsc01326.jpg

postavili su i nosace za reklame
dsc01327.jpg
 
Ja stvarno ne znam sta ste ocekivali od jednog trznog centra u Srbiji. Meni te kockice na uglovima uopste nisu ruzne.

Od ove rekonstrukcije ocekujem samo da poprave klimu.
 
Meni je najzanimljivije to što će na kraju enterijer i eksterijer biti dijametralno suprotni...spolja ćemo dobiti našminkanu konzervu, a unutra, wanna be Usce ili Delta City :D
 
kamo srece da je ovo plavo cudo npr. crvene boje makar bi imalo logike sa logoom firme
kad ono neigde veze, ok mozda ce uvece izgledati cool ali opet prava grozota :o
 
Grozno ! Bolje da nista nisu dirali ! :notok:

Makar da su ovi pravugaonici crveni, kao logotip Merkatora....kakva jeftina estetika... :rolleyes:

PS: Izvini Stek, nisam video da si isto napisao :)
 
Pa kad se bolje razmisli, logika po pitanju plave fasade postoji...kompanija je sada M Roda, zar ne :D
 
Navodno za 5 dana ponovo otvaraju Merkator :D
 
Da zvanicno se otvara 1. septembra i bice promocija i popusta povodom otvaranja
 
Vrh