Šta je novo?

Tramvaji

2012":2ccv5d4k je napisao(la):
Pokazalo se da je 30 CAF tramvaja nedovoljno da funkcionise linija 7,12,13 juce su recimo prema Brdu isli samo stari tramvaji.. :kafa:

Često ih viđam da saobraćaju na liniji 6. Možda je u tome problem.
 
Cuburac93":1j5jxt9c je napisao(la):
Neverujem, ali ako đilas ostane da bude gradonačelnik očekuj onda još tih tramvaja i još više će mo ih odplaćivati

Ne verujem
ni ja, ovo je bio priličan izdatak. Treba srediti ostatak voznoh parka!
 
ja bi iksreno voleo jos novih tramvaja tipa skoda il neko nov da ne budu svi spanci :)
 
Pa logično je da će uzeti još CAF-a to je model koji je rađen za Bg,isproban u našim uslovima pokazao se kao savim dobro,ako bi raspisali tender drugi proizvođači ne bi imali šanse jer bi proizvodnja,testiranje modela za Bg bilo mnog skuplje i trajalo bi barem 1.god i više dana,dok bi CAF već isporučio tražene tramvaje,zato se koplje najviše lome kod prvog tendera..nema dileme da će i ostale tramvaje isporučiti CAF upravo zbog ogromne prednosti u ceni i vremenu.. :kafa:
 
Vidim da je rađen za Beograd, rađen je samo za 2 linije 13 i 7 a ostale ko šiša.

Da je lepse urađen beograd ( tehnicki ) isao bi on i na 5,10,9,12,14. Ali mora da se jos ceka posto od vuka do beka samo vikendima rade sine 2 puta u mesec dana.
 
Да је рађен за 5,10,9,12,14 добили бисмо катицу, у овом граду ствари морају да се мењају!
 
Да ли из ГСП-а стижу неки наговештаји даљих корака?
 
Cuburac93":uazbj90x je napisao(la):
Vidim da je rađen za Beograd, rađen je samo za 2 linije 13 i 7 a ostale ko šiša.

Da je lepse urađen beograd ( tehnicki ) isao bi on i na 5,10,9,12,14. Ali mora da se jos ceka posto od vuka do beka samo vikendima rade sine 2 puta u mesec dana.
Pa valjda je jasno da se deonice pruge koje pominjes moraju rekonstruisati ,sa ili bez novog CAF-a.Pruga u krugu 2 je u očajnom stanju taklo ni stari tramvaji ne mogu da voze normalno..a ja sam govorio da se po obnovi i tih deonica na tim linjama potrebno jos minimum 30 novih tramvaja da bi se vozili na svim linjama.. :kafa:
Dobra stvar je sto se pruge obnavljaju prema planu, koji uredno finansira ebrd,tako da se u 2013 novi tramvaji očekuju od Slavije do V.Stepe na novoj pruzi..ali tu dinamiku mora da prati kupovina još novih tramova..Mislim da je prioritet ipak trebalo da se da krugu dvojke,ali tako odlučiše,,
 
Cuburac93":11hwoxdl je napisao(la):
Vidim da je rađen za Beograd, rađen je samo za 2 linije 13 i 7 a ostale ko šiša.

Da je lepse urađen beograd ( tehnicki ) isao bi on i na 5,10,9,12,14. Ali mora da se jos ceka posto od vuka do beka samo vikendima rade sine 2 puta u mesec dana.

Pa rađeno i planirano je za dve linije , ali se baš dosta koristi i na liniji 6. Sva je prilika da ćemo na drugim linijama , na duže staze koristiti katice i švajcarce.
 
Nema šta CAF da vozi na svim linijama. Glavne linije su 7, 9, 12... Na ostalim linijama dovoljni su mali tramvaji.
E sad nažalost od ove 3 jake linije on može da vozi samo na jednoj..
 
solecar":16gcpcnl je napisao(la):
Pa rađeno i planirano je za dve linije , ali se baš dosta koristi i na liniji 6. Sva je prilika da ćemo na drugim linijama , na duže staze koristiti katice i švajcarce.

Linija 6 je samo "skracena" linija 7. Kao sto se CAF koristi i na liniji 7L. Inace kad god sam vidjao CAF na 6ici, to je bilo zato sto je linija 7 bila zbog nekog razloga van upotrebe duz cele trase (npr. neki radovi, blokada nekog dela trase zbog nesrece ili neceg slicnog, itd.). Inace je CAF uvek na 7ici kada ide Bulevarom.

Takodje, mislim da sam video jedanput kako CAF dolazi na Tas kao linija 7L, tu odstoji, pa krene gore kao linija 6 (a 7L+6 = 7) pa se nazad predpostavljam vraca kao 7.
 
Ja sam jednom prilikom video dva CAF -a jedan za drugim , jedan je bio 7 a drugi 6. Inače CAF - a sam viđao na 6 i kada je normalno radila linija 7 (nije bila skraćivana i sl.) .
 
kad pustaju one zute svajcarce :)
da se dokazu moje tvrdnje :p
 
Danas oko 11:20 Caf gb 1520 prosao Beogradskom ulicom od Slavije ka Pravnom fakultetu. Verovatno ga spremaju za 12.
 
Lepo je opet videti svajcarce i duple katice. Sad sam video da su GB201 i 289 i GB417 i 418 spojeni, a uz to su i sveze ofarbani. :)
 
Ja sam malo pre video CAF u cvijićevoj dolazi sa omladinskog stadiona, što znači da ga testiraju sigurno za 12 :) što je lepa novost :)
 
546071_416927041696856_1858027280_n.jpg
 
Последњи је стигао 1524.

А ван саобраћаја су 1501 и 1510.
 
Jooooj, uskoro će poslednji tramvaj da stigne, o čemu će StudioB da piše posle :(
 
Ето, још један разлог да шаљу "Катице" на ремонт и модернизацију ;)
 
Ako Bog da da salju katice na modernicaciju ili da kupe jos neke nove :)
 
Vrh