Šta je novo?

Google i Beograd

Да се мало насмејемо и са Гугл Стрит вју-ом. Објектив Гугл камера при снимању ухвати неки пут и необичне детаље, а тако је и у овој улици, мада у чланку не пише у ком граду и којој држави, али овај пар се није ни мало устручавао због тога !

Gugl uslikao muškarca kako dobija "ručni rad" (FOTO)
Autor: N. G. | 19.03.2013 - 08:17:00h | Komentara: 0

Da na Guglu možete pronaći sve i svašta nije nikakva tajna, što se pokazalo i kada je Google Street View, projekat poznate kompanije koji na mrežu postavlja autentičan izgled ulica, uhvatio par "na delu".


Iz daleka i ne deluje toliko sumnjivo... | Foto: Google
Kamere sa čak 15 objektiva na vrhu prepoznatljivog Guglovog vozila, ovekovečile su momenat kada je muškarac dobijao "ručni rad" od nepoznate dame, i to na sred ulice!


... Ali onda... Šok!| Foto: Google

Iako je poznati sajt brzo skinuo fotografije, one su, naravno, odavno našle svoje mesto na brojnim kompjuterima širom sveta! Kakav maler!


Ups, mislim da su nas videli... | Foto: Google

http://www.alo.rs/vesti/svet/gugl-uslik ... foto/13635
 
Bugarski putevi su užas, autoputevi i glavne magistrale su sveže urađene, ovo ostalo je gore nego kod nas, ulice po Sofiji su PREPUNE rupa, doduše jeste snimano u rano proleće ali opet, nisu imali ni sankcije, niti su vodili ratove koje su izgubili, ušli su u EU pre nego što smo mi dobili i Sporazum o pridruživanju - znači imaju mnogo više para iz EU fondova, manje kamatne stope, zvanično bolji projektni nadzor itd. Još jedan dokaz da evrointegracije nisu neophodne, neophodno je promeniti svest naroda - tradicionalna bugarska odanost i poslušnost prema velikim silama im ne donosi toliku korist koliku im ukorenjena korupcija i nepotizam odnose.
 
"Još jedan dokaz da evrointegracije nisu neophodne, neophodno je promeniti svest naroda"

+1000
 
Бугарску и Србију муче велики проблеми корупције. Ту смо негде.

Софија и Београд су економски слични, што значи да пара нема довољно за све пројекте. Међутим, Софија се концентрисала на градњу правог метроа, што је темељ града, а Београд се концентисао на лицкање тротоара. Када немаш довољно пара, мораш стратешки да размишљаш. Чини ми се да Софија има дугорочан план, а Београд га нема.

Тачно је да имају приступ већој количини ЕУ новца, али то само значи да је корупција код њих јача, али оно што раде, раде стратешки. Или је такав утисак.
 
stf":2hpb2m2f je napisao(la):
Бугарску и Србију муче велики проблеми корупције. Ту смо негде.

Софија и Београд су економски слични, што значи да пара нема довољно за све пројекте. Међутим, Софија се концентрисала на градњу правог метроа, што је темељ града, а Београд се концентисао на лицкање тротоара. Када немаш довољно пара, мораш стратешки да размишљаш. Чини ми се да Софија има дугорочан план, а Београд га нема.

Тачно је да имају приступ већој количини ЕУ новца, али то само значи да је корупција код њих јача, али оно што раде, раде стратешки. Или је такав утисак.
Ситуација код њих је алармантна. У контакту сам често са Бугарима који долазе овде. Кад год их видим кукају, а поредећи се са нама, нас величају. Толико да сам помислио више пута да мисле на ону стару земљу, сфрј, коју и наших брдо људи хвали.
То наравно није утеха за нашу не конкретност, без идејно лутање. Код њих сам био 2004 задњи пут, било је јадно, али окрену се улоге брзо. Метро, путеви, отвара се и фирми иностраних...
 
Daj stavi nesto pametno da predje strana neki model nesto
 
Svetogorska - još malo pa gotova :D :gobb:


12991cf014be3aadefdc3c498c4c6d9


1b01ce4b661729a0defdc3c498c4c6d9


74393483562e5b2cdefdc3c498c4c6d9


4996d8b70023c0b8defdc3c498c4c6d9


e6b5fd18157ca04defdc3c498c4c6d9


fb4ea917d69b484f20399912e4e973e6


5dc08844cceffc1aca63d85176f857a


image.jpg


image.jpg


image.jpg



Ostala je još 1/3 ulice da se izmodeluje:

image.jpg
 
Imam pitanje u vezi sa mapmaker-om, naime, ako napravim izmenu, recimo unesem novu ulicu, da li to pregledaju i verifikuju samo korisnici u lokalu i koliko vremena je potrebno da se uneta izmena pojavi u Earthu?
 
Tacno se vidi kako su sljustili adu huju na brzaka. Sem toga ne vidim veci gubitak suma. Ada je postala bistrija.
 
U samom gradu se ništa značajno ne dešava, ali se itekako primećuje kako grad "grabi" prema Batajnici, Surčinu, Železniku a posebno prema Vinči i Boleču, takođe i stvaranje "grada" sa druge strane Dunava.
 
Север и запад стравичан пораст, југ исто. БГД је добио на обиму бар 20% али је изгубио на духу 110%
Превише је људи отишло а замењени су правом поплавом ( Без намере да некога увредим ) сада може само да се шпекулише шта је то Београд. Стање које живи у сећањима преосталих и које се не да објаснити настањеној већини.
Ова појава са мапе одражава се на све теме форума али и живота. Преживели би наставили традицију и враћали на колосек, а придошлице хоће да уређују по сећању на топли дом из којег су дошли.
Објашњење великог таласања и тога што лутамо без заједничког плана у односу на регион, може да се види када погледате исте мапе Загреба и других вароши под бившим нашим утицајем. Таквих поплава код њих није било па су хомогенији у мислима и плановима. Невероватна енергија биће потребна да се ова поплава на мапи макар преживи.
 
Novi satelitski snimak. Inace, gotovo je modelovanje za GE pocevsi od 1. Oktobra. Posle toga vise nece primati nove modele, a stare ce vremenom zameniti onim njihovim odvratnim modelima od "istopljene plastike". :notok: Evo i poslednjeg modela za 3dwarehouse od mene. U inat 3dwarehouse-u, da im svi modeli budu ovakvi!
5aa560a36c0ebf7fdefdc3c498c4c6d9

bf384fd252ff93cfdefdc3c498c4c6d9

:( :pob:
 
Cek u cemu je fora kakva "istopljena plastika"
 
Vrh