Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

I ja sam se isto pitao u svojih nekoliko ranijih postova :D

@vukota: Evo šta je @ThuderIlija koji nas je detaljno upoznao sa ovim projektom napisao o načinu izgradnje:
"Armirano betonski zidovi d=20 cm + estrudirani polietilen 3cm + "DuoTech" gipsane ploče;
Zidovi od opeke d=19 cm i d=12 cm (Blok od 19cm na fasadnim zidovima);
Sendvič zid: polublok 9cm + stiropor ili stirodur 6 cm + polublok 9 cm;
Unutrašnji pregradni zidovi i zidovi ventilacionih kanala: giter blok 12cm;
Keramičke pločice I kategorije 20x20 i 40x40 cm u kupatilima;
Granitna kermamika u zajedničkim prostorima;
Ulazi sa stepeništima i rampama za hendikepirane;
Podovi: hrastov parket I kategorije;
Visina unutrašnje stolarije: 2,05m (duplošperovana);
Spoljašnja stolarija: PVC sa sedam komora."

@ThunderIlija: Imaš li nekih novih informacija o projektu? :)
 
7-4-2013

dsc0040rr.jpg


Armatura viri nekolikometara iznad nivoa tla, kamioni i nedeljom dovoze beton.
 
U delu iza ovog kamiona na levoj strani slike (lamela C) počela je gradnja prvog sprata. Ovim tempom ne bi me čudilo da do kraja meseca završe prvi sprat na svim lamelama.
 
ovim tempom, sigurno. verovatno ce do kraja leta biti gotova cela betonska konstrukcija
 
Nista od lux gradnje na ovoj lokaciji, ako ne verujete prodjite pored gradilista pa cete se uveriti i sami.
Nazalost rade beton i stiropor, sto je najlosija gradnja i ne vredi vise od 1200 eur/m2
Jedina prednost zgrade je lokacija.
 
Sa ulice se vide stubovi u nivou prizemlja. Izašli su iz zemlje....

Takođe, sami kranovi na gradilištu su podignuti pored pravca koji bi zauzimao produžetak postojećeg trotoara u Mihajla Pupina (vidi se kada se posmatra sa raskrsnice kod Doma zdravlja)...
 
Prolazio sam juce pored gradilista i koliko sam primetio radi se betonsko izlivanje nosecih zidova ,stubova i prve ploce,a koliko se ja razumem izolacija ide tek kada se to zavrsi,pa mi nije jasno otkud informacija o stiroporu?
Posto sam se raspitivao o stanovima,mani je receno da ide blok+mineralna vuna+stiropor+fasadna cigla,a na betonskim delovima vuna+polublok+stiropor+fasada.Sad,nisam strucan ali mi se debljina zidova od nekih 40cm cini ok,mada ko danas sme ikome verovati.
 
Majk, pogledaj malo bolje gradiliste i videces da rade beton + stiropor + beton, tamo gde im u projektu pise da stavljaju kamenu vunu.
Ovom logukom ce i zidove koji su najvazniji za termo izolaciju uraditi beton stiropor, sto je ok za trajanje do max 15 god, a posle se raspada i to nikako nije lux gradnja
Lux gradnja je blok 20cm+ kamena vunamin 10cm+ suplja cigla ili barem puna cigla po sirini a ne bocno + fasada. Sve ostalo je krs
 
Fotografija od danas, pogledajte kako se lepi stiropor, tamo gde je projektom predvidjena kamena vuna, beton + stiropor, najjeftinija opcija, juhu, a tesko onima koji se prime na pricu lux gradnja ...
stiropor.jpg
 
dsc0114iu.jpg


Došao sam do toga da se zapanjim kada se neke sasim normalne stvari ispoštuju...

Kranovi su naravno montirani van gabarita zgrade, pa zato i nema prepreke da se ovaj trotoar konačno završi.
 
Izgleda da je još uvek rano da zaključujemo kakvi će biti zidovi. Jutros sam video da su preko stiropora na zidu, na koji je vukota skrenuo pažnju, postavljeni armatura i oplata. Prvi sprat se uveliko gradi. Lamela C najbrže napreduje, dok se na delu bližem sudu još uvek radi prizemlje.
 
Zid na koji sam ja ukazao paznju se radi: beton 20cm+stiropor10cm+beton 20cm,
dok u originalnom projektu stoji: beton 20cm+kamena vuna10cm+ beton20cm.
i nije jedini zid u pitanju vec ih ima vise koji su ovako uradjeni, obratite paznju kada budu radili dalje.
A ako sada stede na materijalima, tako ce i nadalje, a to nece imati veze sa lux gradnjom
 
Bio danas na gradilistu i raspitivao se o stiroporu,i lik koji se predstavio kao sef gradilista kaze da ce se stiropor(oni to ne zovu stiropor nego nekako drugacije,neki izolacioni materijal) ugradjivati samo u plocu-plafon u prizemlju zbog zvucne izolacije lokala u odnosu na stanove na prvom spratu, i u zidove prizemlja s tim da tek kad se stirpor tu zatvori betonom dolazi izolacija i prirodni kamen ili granit kao deo fasde u prizemlju.
E sad da li da verujem ne znasm ali vreme ce pokazati
 
U projektu za sve to sto on kaze pise kamena vuna, ali ne koriste je
 
@vukota: Ali Thunderija je izneo drugačije podatke iz projekta...izgleda da ste imali uvid u različite projekte.

"Armirano betonski zidovi d=20 cm + estrudirani polietilen 3cm + "DuoTech" gipsane ploče;
Zidovi od opeke d=19 cm i d=12 cm (Blok od 19cm na fasadnim zidovima);
Sendvič zid: polublok 9cm + stiropor ili stirodur 6 cm + polublok 9 cm;
Unutrašnji pregradni zidovi i zidovi ventilacionih kanala: giter blok 12cm;
Keramičke pločice I kategorije 20x20 i 40x40 cm u kupatilima;
Granitna kermamika u zajedničkim prostorima;
Ulazi sa stepeništima i rampama za hendikepirane;
Podovi: hrastov parket I kategorije;
Visina unutrašnje stolarije: 2,05m (duplošperovana);
Spoljašnja stolarija: PVC sa sedam komora."
 
Investitor: „OBELISK GRADNJA“doo
Lokacija: Ugao Bulevara Mihaila Pupina i Džona Kenedija, Novi Beograd
Bruto površina: 18.000m2
Spratnost: Po+Pr+6+Pe
Glavni projekat je završen 2013.godine.

Namena objekta je stambeno-poslovna, sa 108 stanova I 12 lokala.
Stanovi su locirani od prvog do sedmog-povučenog sprata, dok su lokali u prizemlju.
Objekat je podeljen na 6 lamela sa ukupno 6 komunikacijskih jezgara, odnosno zasebnih ulaza sa vertikalnim komunikacijama.
Garaža je na podzemnoj etaži.

http://www.zapp.eu.com/#Stambeni

a9lpCZcl.jpg


x93BcuNl.jpg

OnvjNZwl.jpg


yznUTo3l.jpg


nKz0n9al.jpg


uhAz1FWl.jpg


h3ccJaWl.jpg


CyNoi2Hl.jpg
 
evo dela originalnog projekta, Majk slobodno ih pitaj sto ih se nisu pridrzavali kada su radili prizemlje i zidove izmedju stanova
presentation1.jpg
 
Gledam svaki dan sa prozora i sve me nervira i nikako da shvatim zasto...

Sada skontah - ovo ce biti jedina zgrada na potezu kruzni tok - Tvornicka koja je skoro skroz do ulice. :/
 
Каква тотална глупост ове терасе! Где оне гледају?? То је само за сушење веша....и наплату квадратуре.

Ова опека је супер, ако је изведу у овој боји, фали само црна браварија и било би сасвим пристојно...могао бих и да зажмирим на овај обли угао
 
nastavlja se sa stirporporom, nista od price da je to bilo samo za prizemlje...
290420132511.jpg
 
Ako se ne varam radi se o istom zidu kao u prizemlju :D
 
Nisam siguran, ali ako budu stavili armaturu pored stiropora i nalili betonom onda jeste
 
Sve u svemu, brzo napreduju sa izgradnjom. Videćemo još da li će raditi zidove samo sa stiroporom. Možda nabacaju još nešto na njih xD
 
Vrh