Šta je novo?

Ekonomija Beograda

Feanor":11517wjb je napisao(la):
NBG - Ja sam spomenuo NBG posle STF-ove optuzbe da NBG zivi na tudj racun tj da neko radi za NBG... Kada sam ga pitoa kako to on je naravno pcoeo da mi spusta...
Да, живи на туђи рачун, као што је и изграђен на туђи рачун. Градили су га својим прстима са бедном механизацијом, не само Београђани, већ велики број Југословена са свих страна од југословенских пара, не београдских....но, то није битно. То је био нови град заједничке државе и то је сасвим нормално. Али градили су га ЈУГОСЛОВЕНИ а НЕ само БЕОГРАЂАНИ. И не само заједничким новцем већ заједничким мукотрпним физичким радом.

И да, сасвим је логично да има најмањи буџет. Па има сву инфраструктуру. Шта ће му већи буџет од осталих. Ја бих рекао да има и превелики буџет, јер то што има најмањи биџет је популистичка изјава, будући да је то потпуно занемарљива цифра. Али признајем да моћно звучи "најмањи буџет" Али је смешно хватати се на то.

Feanor":11517wjb je napisao(la):
Sve su krivi Beogradjani, i za komunizam, i za selidbu fabrika, i za komunisticku ekonomiju, i za raspad SFRJ, i za sankcije, ratove, i to sto je na dve velike reke... Sve je Beograd kriv... I za one koji zaposljavaju stranacke kadrove koje glasa cela Srbija... Samo Beograd i Beogradjani...
Питаш се зашто ти не одговарам аргументима? Па зашто бих, када си потпуно погрешно сконтао критику на рачун Београђана и Београда. Ако то ниси сконтао, како би сконтао било који аргумент?

Као што је неко већ написао, за све је крив централизовани државни апарат који се налази у Београду. Тај државни апарат воде Београђани. Највећи број тих људи дошли из провинције, тачно је. Али они живе и раде у Београду што их чини Београђанима. Не можемо се оградити од њих јер они јесу постали Београђани. Велики део људи из унутрашњости када пљује по Београђанима пљује по својима који су отишли тамо и праве се луди.

Не видим разлог да се ико од нас осећа прозванима. Ја сам Београђанин од рођења до данас и не осећам се прозваним већ и сам критикујем "Београђане" и "Београд". Изгледа да ћу морати да стављам под наводнике да би неки сконтали шта је објекат критике...
 
"Да, живи на туђи рачун"

Kako? Objasni, posto ne uspevas i dalje da pises smisleno?

To sto je gradjen na "tudj racun" je argument u pm... Sve je gradjeno na "tudj racun"... :) Daj malo uozbilji se...
I ja sam mislio da je ova rasprava pocela sa tvrdnjom da Beogradjani (u koje spadam bez navodnika) zive DANAS na tudj racun!
Ako hocete o proslosti obratite se Titu i savezu komunista...

"Ја сам Београђанин од рођења до данас и не осећам се прозваним већ и сам критикујем Београђане"

Bez navoda koje si stavio sada - kako ti izgleda? Da nije malo suludo?
Ali ne, i ti si dosao na sustinu na kraju... Unutrasnjost pljuje po svojima koji su dosli u Beograd, a u isto vreme po sebi jer ne mogu da preuzmu svoju sudbinu u svoje ruke, smene razne Palme, Velje, Veroljube, Petrovice, Pajtice... Sve Beogradjanin do Beogradjanina...

Ja koji ne radim u javnom sektoru, mogu samo da cutim i da gledam ovo silovanje mog rodnog grada, a u isto vreme i drzave... Ne pada mi na pamet da se osecam odgovornim sto radim za nepouzdanih 30 000 (sa najvecim troskovima zivota u Srbiji) i sto nemam druge opcije... A ja sam srecnik koji radi...

Koliko god se vrteli na kraju smo tu gde smo i poceli... Besmisleno je napadati svoju prestonicu i stanovnike iste kroz generalizaciju... Po meni je i malogradjanski... Pogotovu kada se pokrene poredjenje sa Nemackom...

I da ne bude zabune, ja sam za manji Beograd, decentralizaciju i opstine (zajednice opstina) sa ogromnim ovlascenjima... Trudim se da na izborima takve i glasam... A vi vidite za sta ste vi i koga ste glasali...
 
Beograd ce tek biti u problemu kada se ukine naplata PDV-a tamo gde je sediste firme a ne gde se roba proda.Posto su prakticno svi uvoznici u Beogradu tako Beograd dobija i porez od robe recimo prodate u Lebanu.

Naravno to nas vrli gradonacelnik nece da pomene i vice o nepravdi.A zapravo Beograd je naduvan balon sapunice,a posto prodaje zemljista nema nema ni budzeta.Prosto i jednostavno.
 
Koliko ja znam porez ide u republicku kasu? Neka me neko ispravi ako nije tako...

Inace mislim da smo vecina nas totalno neobavesteni kako nasa drzava funkcionise... Koje pare idu gde, kako, zasto? Koje su i cije nadleznosti, osnovni zakoni... Po meni to treba da se uci u srednjim skolama...

Informacije su uglavnom razbacane i nepotpune...
 
Прво да се осврнем на вашу полемику. Имам осећај да сте сличног размишљања и да нико од вас не омаловажава друге. Само недостаје уздржаност и стрпљење да се саговорник разуме или појасни. Београд или не сви смо иста душа и морамо тако почети и да размишљамо. Свима нам смета по нешто и свако је обесправљен и понижен.

Део администрације, колико год је могуће изместио би из Београда. Смањио би општинске апарате и претворио у регионалну управу. На пример, Војводини бих укинуо бесмислену аутономију и поделио на југ/север Баната, Срема, Бачке. Са апсолутном аутономијом за север где су мањине у већини. Тако би се са те стране Београд заштитио напада, а мештани убирали своје паре, без покрајинских паразита и политиканата.

Сама економија Београда ће се сигурно ослањати на његов положај. Дуго ће се у њему завршавати послови, отварати представништва, укрштати саобраћај и пристизати туристи у неком броју. Обавезан је пораст производње, свих врста. Пољопривреда се намеће као нај озбиљнија грана и ресурси јој у Београду нису занемарљиви. Што рече, чини ми се боца-ица, да кад прилазиш граду све буде под пластеницима а не лоше одржаваном кукурузу, пшеници. Па тако развити и породичне делатности и комбинате, па заједнички експлоатисати саобраћајне, логистичке и дистрибутивне предности.

Па ако упослимо људе у добијање енергије обновљивим ресурсима, спаљивање остатака са њива, смеће ( то делује као не исцрпан ресурс сада ) а од уштеда даљи развој инфраструктуре итд.

За крај вест. ПКБ ускоро отвара сточну фарму за 10ак милиона еура, и раније је отворио једну такву, то је правац.
 
"Са апсолутном аутономијом за север где су мањине у већини."

Zar nije dosta primera cemu to UVEK vodi?
 
Ја идем добром вољом, увек... План је под претпоставком да постанемо држава, да неко сноси последице за против државни рад. А до тада би дао све, да се људи осећају као код својих, у својој кући, као своји на своме, јер то и јесу.
 
Uzburkana Skupština Gornjeg Milanovca: Još se ne zna honorar Ane Bekute
Vlasti Gornjeg Milanovca i dalje odbijaju da javnosti stave na uvid koliko je koštao nastup estradne zvezde Ane Bekute na proslavi Dana opštine i da li je taj honorar zaista prosleđen u humanitarne svrhe, kao što je pevačica, koja je u emotivnoj vezi sa ministrom Milutinom Mrkonjićem, tvrdila da će učiniti.
Blic
Vladimir Nikitović | 29. 05. 2013.
http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/385...eg-Milanovca-Jos-se-ne-zna-honorar-Ane-Bekute

Ne sumnjam da se u Bgd isto tako organuzju proslave, samo tu onda ne nastupa Bekuta nego je vise fazon Kiki i drugari.
 
Feanor,

Не видим где је твоја тежина критике према неодговорности људи из унутрашњости. Све што се негативно дешава у Србији, дешава се и у Београду у много већим размерама, које се виде или не због разних фактора.

Као што Чачак има једног Вељу, тако и Београд има једног Ђиласа. Не видим разлику међу њима, а ти?

Као што можеш бити сигуран да општинска руководства нпр. Врачара више краду од оних их Сопота. Разлог је што су буџети слични а величина општина и развијеност инфраструктуре неупоредива. Па тако долазимо до чињенице да се у Сопоту свака малверзација јасније види јер се много више осети да пара нема. На Врачару са друге стране се малверзације много теже уочавају јер је општина развијена па се крађе не осете.

Е па како је то на београдском локалу, тако је и на нивоу државе.У Београду се више краде него по унутрашњости што се јасно види на табелама које је Никола32 поставио. Београд је највећи трошаџија у држави. И то не зато што је "глави", "највећи" и остали комплекс разлози, већ зато што је однос уложено-потрошено најгори.
 
Не видим где је твоја тежина критике према неодговорности људи из унутрашњости. Све што се негативно дешава у Србији, дешава се и у Београду у много већим размерама, које се виде или не због разних фактора.

Pa moja kritika je prema onima koji mnogo lakse mogu da se samoorganizuju i preuzmu vlast u svojim malim opstinama i svojim zivotima od mene koji sam samo jedan u 1 700 000 ljudi... Ali ne, lakse je pljuvati po svim Beogradjanima...

Као што Чачак има једног Вељу, тако и Београд има једног Ђиласа. Не видим разлику међу њима, а ти?

Pa ni ja ne vidim razliku, zato i branim Beogradjane sa ili bez navodnika!

Као што можеш бити сигуран да општинска руководства нпр. Врачара више краду од оних их Сопота. Разлог је што су буџети слични а величина општина и развијеност инфраструктуре неупоредива. Па тако долазимо до чињенице да се у Сопоту свака малверзација јасније види јер се много више осети да пара нема. На Врачару са друге стране се малверзације много теже уочавају јер је општина развијена па се крађе не осете.

Vec sam davao primere kako se to moze reci za bilo koje dve drugacije razvijene opstine u zemlji... Onda upadamo u zamku da svako svakoga optuzuje bez realnih osvrta na razloge razvijenosti ili nerazvijenosti...

Е па како је то на београдском локалу, тако је и на нивоу државе.У Београду се више краде него по унутрашњости што се јасно види на табелама које је Никола32 поставио. Београд је највећи трошаџија у држави. И то не зато што је "глави", "највећи" и остали комплекс разлози, већ зато што је однос уложено-потрошено најгори.

Opet kazem, ne radim u javnom sektoru i nisam nikakav trosadzija... Ne pada mi na pamet da se osecam odgovornim zato sto su Velja, Palma, Veroljub, Pajtic... sa svojim strankama zaposljavali pola miliona ljudi u javnom sektoru... Ja NISAM odgovoran sto je Beograd bio glavni grad SFRJ i sto je uredjeniji od Sopota...

A vec sam rekao za sta se zalazem DANAS... Najpravicnije bi bilo da svi zive od svog rada zar ne? E onda bi pola juzne Srbije pocrkalo... Ja Beogradjanin, ne pomisljam da me Kragujevac krade kada republicki budzet placa 9000 EUR za njihova radna mesta i blagostanje, ili kada se gradi Beska, ili kada se grade vijadukti na Zlatiboru, ili ski centri na Staroj planini i Kopaoniku...

Kad smo kod kompleksa, od toga sam operisan jer mi je cela Srbija dom. Zapravo, kao vecina Beogradjana zivim u najskupljem gradu u Srbiji u tudjem stanu, imam nepouzdan posao i nemam ni parce zemlje na koju mogu da se povucem ako sve pukne...

Dokle god budete napadali Beogradjane generalizujuci, ja cu da ih/nas branim... Kada budete poceli da govorite jezikom argumenata i kada se budete obratili sljamu koji vlada i koji svi vi birate onda mozemo da pricamo sa razumevanjem...
 
Feanor":gfqr773k je napisao(la):
Najpravicnije bi bilo da svi zive od svog rada zar ne? E onda bi pola juzne Srbije pocrkalo...
E, vidiš, u ovoj izjavi je ta neistina koja se od strane velikog dela Beograđana nepsrestano naglašava a istina je da bi i dobar deo Beograda "pocrkao". Kao što sam rekao, Beograd nije ništa bolji, pa ni vredniji od ostatka države.

Feanor":gfqr773k je napisao(la):
Zapravo, kao vecina Beogradjana zivim u najskupljem gradu u Srbiji u tudjem stanu, imam nepouzdan posao i nemam ni parce zemlje na koju mogu da se povucem ako sve pukne...
I to "najskuplji" konstantno naglašavaš. Međutim, kako je silnim studentim iz unutrašnjosti kojima roditelji plaćaju skup život u Beogradu od svojih ekstremno bednih plata i to zato što je većina fakulteta ponabijana u ovaj grad. I sve njihove zarade se troše u Beogradu i sve se to oporezuje u Beogradu.
Trošiš u Beogradu ali i zarađuješ u njemu. Probaj da zarađuješ u Kruševcu a trošiš u Beogradu.
 
"E, vidiš, u ovoj izjavi je ta neistina koja se od strane velikog dela Beograđana nepsrestano naglašava a istina je da bi i dobar deo Beograda "pocrkao". Kao što sam rekao, Beograd nije ništa bolji, pa ni vredniji od ostatka države. "

Toliko si bahat i bezobrazan, a trunku argumenata ne dajes trosis mi energiju zamenama teza i vadjenjem iz konteksta... Vadis neke recenice i svidja ti se da se samo o njima raspravljas... Bravo! Isto neuko i neargumentovano kao na temi o Djokovicima davno...

Da, pocrkalo bi pola Srbije da odjednom svi krenemo da zivimo od onoga sto zaradimo... Ako ne i vise... Verovatno bi i tada crknuti Beograd bio kriv za Palme, Petrovice, Pajtice, Selakovice, Veroljube, Jerkove, Cankove, Knezevice, Mirkovice...

"I to "najskuplji" konstantno naglašavaš."

Da, naglasavam jer je tako, a genijalci kojima je Beograd za sve kriv to ne vole da cuju jer se ne uklapa u njihovu sliku kako ih Beograd krade i kako je zao... A ta deca koja studiraju su takodje Beogradjani koliko ja razumem dok zive u njemu - ili nisu?

Beograd "krade" a jedina zamerka je da je "mnogo velik" i da su za to krivi Beogradjani... Sram vas bilo...

Iako sam vise puta pozvao da se prekine sa tom glupom postavkom da se zalite na Beogradjane jer je to vrtenje u krug i ne donosi nikakvo resenje... Vrtenje jer povikom na Beogradjane se desava samo to da oni koji na njih kukaju postaju Beogradjani, a pravi predmet poruge treba da bude sljam koji se smeska o nasem trosku nama iza ledja i sam sistem koji se menja jedino politickom voljom... Tom istom politikom koje se svi gadite jer je lakse ne raditi nista i kukati na Beogradjane...

"Trošiš u Beogradu ali i zarađuješ u njemu. Probaj da zarađuješ u Kruševcu a trošiš u Beogradu."

Pa jel sam ja Beogradjanin kriv sto su fakulteti ovde? Cekaj bre jel me zaje*******avas? Jel sam ja kriv sto je SFRJ sediste bilo u BG? Jel sam ja kriv sto je BG bitan grad poslednjih 2000 godina? Sto je na dve evropske reke, sto ima aerodrom?

Hocu da mi neko kaze ovde jasno i glasno sta zamera prosecnom Beogradjaninu koji radi za 25 000 u Tehnomaniji neprijavljen i bez resenog stambenog pitanja?! Sta vam smeta?! Ja bih bio veoma tuzan da mi je jedina preokupacija u zivotu subvencija fijatu za Kragujevcane, ili subvencionisani vrtici za Novosadjane, ili novi mostovi u Novom Sadu, vijadukti na Zlatiboru i slicno... Ne, ja sam srecan kada se to desava i tuzan sto toga nema vise...

Ajde sad nastavi da izvlacis iz konteksta jer ti argumenata fali... Drugacije i ne umes na ovakvim temama...
 
Hahahah, a vidim ti si nas preplavio argumentima i to kao granit jakima. Hajde uzmi rečnik i pročitaj definiciju reči "argument".

Ništa ti nisi argumentovanije napisao od mene.
 
Pa sva moja pitanja na koja ti nemas odgovor su argument za sebe care... Isto kao i sa Djokovicima... ;)
A ti nauci da u necemu ne budes u pravu i da ne znas odgovor za sve, iako si decko dobrih namera...
 
Ko je kriv, koje prav . . . ko se ljuti ma nek mu ostane
tema uopste nije postoavljena kao odnos Beogradske i Srpske ekonomije vrlo jasno pise Ekonomija Beograda

Valjda ima koja pametna da se kaze kako bi se ispratio neki odlican projekat ili mozda predlog za novi a sve ostalo je
Trololololol. . .

Bar ekonomija ima dosta grana koje su i nalaze se u Beogradu
budite pozitivni i dajte svoje zapazanje

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sx12JqHZBAQ[/youtube]
 
Feanor":3fn8pftq je napisao(la):
A ti nauci da u necemu ne budes u pravu i da ne znas odgovor za sve, iako si decko dobrih namera...
Никакав ја проблем немам са тим да морам бити у праву.

Изнео сам став да Београђани немају никаквог права да причају лоше о људима из провинције јер се у Београду дешавају исте ствари само у сразмери далеко већој и то пропорционалној величини. Све што си лоше написао о људима из унутрашњости се догађа идентично и код нас.
 
Feanor":1wiopt5s je napisao(la):
Da, naglasavam jer je tako, a genijalci kojima je Beograd za sve kriv to ne vole da cuju jer se ne uklapa u njihovu sliku kako ih Beograd krade i kako je zao... A ta deca koja studiraju su takodje Beogradjani koliko ja razumem dok zive u njemu - ili nisu?

Beograd "krade" a jedina zamerka je da je "mnogo velik" i da su za to krivi Beogradjani... Sram vas bilo...

Iako sam vise puta pozvao da se prekine sa tom glupom postavkom da se zalite na Beogradjane jer je to vrtenje u krug i ne donosi nikakvo resenje... Vrtenje jer povikom na Beogradjane se desava samo to da oni koji na njih kukaju postaju Beogradjani, a pravi predmet poruge treba da bude sljam koji se smeska o nasem trosku nama iza ledja i sam sistem koji se menja jedino politickom voljom... Tom istom politikom koje se svi gadite jer je lakse ne raditi nista i kukati na Beogradjane...

"Trošiš u Beogradu ali i zarađuješ u njemu. Probaj da zarađuješ u Kruševcu a trošiš u Beogradu."

Pa jel sam ja Beogradjanin kriv sto su fakulteti ovde? Cekaj bre jel me zaje*******avas? Jel sam ja kriv sto je SFRJ sediste bilo u BG? Jel sam ja kriv sto je BG bitan grad poslednjih 2000 godina? Sto je na dve evropske reke, sto ima aerodrom?

Hocu da mi neko kaze ovde jasno i glasno sta zamera prosecnom Beogradjaninu koji radi za 25 000 u Tehnomaniji neprijavljen i bez resenog stambenog pitanja?! Sta vam smeta?! Ja bih bio veoma tuzan da mi je jedina preokupacija u zivotu subvencija fijatu za Kragujevcane, ili subvencionisani vrtici za Novosadjane, ili novi mostovi u Novom Sadu, vijadukti na Zlatiboru i slicno... Ne, ja sam srecan kada se to desava i tuzan sto toga nema vise...

Ajde sad nastavi da izvlacis iz konteksta jer ti argumenata fali... Drugacije i ne umes na ovakvim temama...

Vidi, nema potrebe da se osecas prozvanim po bilo kom osnovu. Ja se, prvi, ne osecam ni krivim ni prozvanim, kao Beogradjanin. Niti imam potrebu da se branim i objasnjavam. Kad mi neko sa strane krene s tom pricom kako mi zivimo na tudj racun, odgovorim im, spakujte se i pravac Beograd. Kad je toliko bolje.

Na stranu zavist, krivica, prozivanja, koja me stvarno ne zanimaju. Ostaje cinjenica da je Javni sektor Srbije skoncentrisan u Beogradu. I da ogroman, ne proporcionalno veliki deo novca, iz Republickog budzeta ide na plate i troskove zaposlenih u JS u Beogradu. Odakle su ti ljudi poreklom, u ovoj analizi je nebitno. Bitno je da li oni taj novac trose u Beogradu i time pokrecu deo privrede grada. Trgovinu, usluge, stanogradnju, turizam, sI. I tako i direktno i posredno znacajno podizu BDP Beograda. Na osnovu koga se grad kasnije zaduzuje za izgradnju infrastrukture.

U onim tabelama od ranije, jasno je pokazano da novih roba i usluga u Srbiji stanovnici Beograda proizvedu proporcionalno ostatku zemlje. Iz toga se puni budzet Srbije, vracaju krediti. To je ta prava vrednost. Opipljiv novac. Ne postoji druga. Kad se iz Srbije izveze kilogram jabuka za 60 centi, kupca u inostranstvu bas briga da li su iz Grocke ili Guce. On ih placa 60 centi, bez obzira kakve su razlike u ceni radne snage i zivota u Beogradu i Guci. Jednostavno receno, kada drzava uzme novac kroz razne poreze i takse od cele privrede Srbije, velika vecina tog novca se prelije u Beograd, kroz plate zaposlenih u JS u glavnom gradu. Jer je vecina JS u Beogradu.

Na primer RTS. Od 4000 zaposlenih, bar 3.000 je u Beogradu. Skoro sva produkcija i studiji. Od 3.2 miliona brojila za struju tek cetvrtina je u Bgd. Posto mali deo placa pretplatu drzava daje ostatak novca koji vuce iz privrede, u kojoj Bg ucestvuje sa 23%. Kako god okrenes vecina novca za troskove rada i plate radnika ostaje u Beogradu. A finansira se ogromnom vecinom radom ostatka Srbije.

Ko je kriv? Niko. Ovo je zateceno stanje. Ali je cinjenica da se novac iz Srbije preliva u Beograd. Da li moze da se ispravi, moze. Na vise nacina.
 
Vrati se unazad i videces da je pocelo sve sa provincijalnim napadima na Beograd, a ne obrnuto... Ti si izneo stav da su Beogradjani krivi i da Beogradjani zive o tudjem trosku... A od argumenata sa tvoje strane jedino smo dobili da je Beograd veliki i da politicari zaposljavaju svakoga po ministarstvima i agencijama...

Ja nista lose nisam pricao o ljudima iz provincije koji ne optuzuju Beogradjane... Za one koji optuzuju sam rekao sta sam imao...

Meta vasih napada treba da budu politicari koji prave ovakvu drzavu i eventualno zaposleni u javnom sektoru koji primaju drzavne sigurne plate, a ima ih u Beogradu u vecem broju iz prostog razloga sto je tako drzava koncipirana poslednjih 100 godina... Ali to je znatna manjina u ovom gradu, vecina se muci kao i svi ostali...

Za provincijalce i one kojima Beograd smeta imam predlog da pocnu da rade nesto politicki jer onaj koji se politikom ne bavi je id*** (kazu stari Grci). Znatno lakse cete vi da smenite Palmu i slicne iz Jagodine nego ja ovde u Beogradu... Znate i sami da po lokalnim samoupravama ima dosta udruzenja gradjana u vlasti ili skupstinama i to je izgleda jedini nacin da se nesto pokrene u pravom smeru, a ne u URS "regione"... Drustveni aktivizam (pa i politicki) je nasa obaveza, ako zelimo da uticemo na svoje sudbine... Ko moze u ovom haosu da posveti vremena i energije na to, treba ga iskoristiti... Optuzivanje drugoga je laksi put i ne vodi apsolutno nicemu...

Sto se tice ekonomije Beograda, stvarno me zanima da li neko zna koji su prihodi opstina u Beogradu osim onoga sto im Beograd daje?

Ko je kriv? Niko. Ovo je zateceno stanje. Ali je cinjenica da se novac iz Srbije preliva u Beograd. Da li moze da se ispravi, moze. Na vise nacina.

Krivi su oni koji uticu i koji su uticali na to, a ne neki Beogradjani... Vec sam rekao da sam za potpunu decentralizaciju ali sa smislom da ne bude da selimo ministarstva po gradovima pa potpuno zakomplikujemo drzavni aparat. Drzavni aparat treba da bude sto manji, a ono sto moze da se seli iz BG. I da, kazem to po cenu da ekonomija Beograda trpi posledice. Jer jednom se mora stati na kraj i jednom se moraju postaviti stvari na zdrave noge. U svom privatnom zivotu se za to zalazem i aktiviram kad mogu. Glasam sa uverenjem da je to potrebno i trudim se da takve izaberem. Ne osecam nikakvu krivicu sto zivim u gradu gde ima mnogo drzavnih sluzbenika kojima ne pripadam...

I samo jos nesto da dodam. Neka se sve rasporedi po celoj drzavi - uvek, ali uvek ces imati manja mesta koja gledaju na veca mesta gde su skoncentrisani poslovi i plate i veci BDP i veca kreditna sposobnost. Grad od 10 000 stanovnika ce biti ljut na grad od 50 000 stanovnika. A ovaj ce biti ljut na grad od 100 000 stanovnika. Ovaj na Novi Sad, Nis i Kragujevac. Ovi na Beograd. Uvek se moze usmeravati negativna energija i uvek se moze traziti krivac umesto aktivizma bilo koje vrste...
 
Nema ovde napada. Mi raspravljamo bez potrebe za prozivanjem bilo koga. Ako je moj ton bio optuzujuci, nije bila namera. Jednostavno sam hteo da izlozim cinjenice. Jer meni smeta, da usled ovakvog stanja, ljudi sa bilo kakvom ambicijom u Srbiji imaju samo 2 cilja, inostranstvo ili Beograd(eventualno Novi Sad).

Sto se tice URS i Dinkica, po meni su to vrhunski licemeri i neradnici koji zloupotrebljavaju dobru ideju. Cista demagogija bez pravog rada i rezultata.

Krivi su oni koji uticu i koji su uticali na to, a ne neki Beogradjani... Vec sam rekao da sam za potpunu decentralizaciju ali sa smislom da ne bude da selimo ministarstva po gradovima pa potpuno zakomplikujemo drzavni aparat. Drzavni aparat treba da bude sto manji, a ono sto moze da se seli iz BG. I da, kazem to po cenu da ekonomija Beograda trpi posledice.

Postoje suptilniji nacini da se to uradi, od razbacivanja drzavne administracije. Sedista nekih JP mogu da se izmeste iz Beograda. Na primer Zeleznice, RTS, Vojna akademija.. Da se naprave ek. modeli, tj. preracuna koliko grad ima koristi direktne i indirektne od Javnih sluzbi. I na osnovu toga se deo Republickih obaveza prenese na Beograd. Tipa Prokop, Obilaznica, Pan.most, Ibarska na prilazu gradu, Smederevski put, Zrenjaninski..
 
U cilju povecanja kvaliteta i prihoda u grani turističke ekonomije Beograda
evo vesti o malom malom koraku ka napredovanju
29.05.2013 | Savsko pristanište
Otvoren sezonski turistički info punkt na Savskom pristaništu, Karađorđeva bb
link: http://www.tob.rs/sr-lat/news.php?id=469

Malo ozbljniji korak u hotelijarstvu u grani turističke ekonomije Beograda
je pokusaj da se nadje odgovor odrzavanjem skupa
drugi prolećni susret menadžera hotelskih domaćinstava
linik: http://www.tob.rs/sr-lat/news.php?id=465

Sta li se desava u ostalim granama Beogradske ekonomije. . . :)

evo i još pozitivnih ali ozbljnih koraka u agro ekonomiji Beograda

izlazeći u susret poljoprivrednicima, grad Beograd će projektom "Zeleni prsten" povećati podsticajna sredstva na 70% za nabavku i postavljanje opreme za zaštitu zasada voćaka i povrća. Za navodnjavanje grad će i dalje subvencionisati 50% potrebnih sredstava, a novina je da od sada i poljoprivrednici sa manjim površinama mogu konkurisati, ističu iz novoformiranog gradskog Sekretarijata za poljoprivredu.

linkhttp://www.ekapija.com/website/sr/p ... ovr%C4%87a
:gobb:
 
Свако је крив. Не може само да се сањари а да се не ради. Не треба жалити никога ко се не трудиза себе и своју породицу, а они са више енергије треба да имају на уму да су вође, да се неко угледа на њих, да не смеју да избацују јавно фрустрације, да улазе у конфликт, већ да се издигну, поведу и покажу пут.

Толика земља пропада, на ободима свако може да рентира 50/60 ари за 100 евра годишње, па нека се покаже.

Са очеве стране родитељи су ми из Земуна, кевини су живели на Дорћолу, доста памте... кажу да овде нема много шта да се брани и чува, тог Београда нема одавно. Него да се заврну рукави у унутрашњости и у Београду...

Боцо-ицо, већ сам те помињао, БРАВО!!!
 
JRB je i Beogradska firma koja je nije imala bas mali deo u ekonomiji i ako posluje i van teritorije Bgda

"Ал Дахра" улаже у речни саобраћај Србије-Београд, 18. април 2013. године
Министар финансија и привреде у Влади Републике Србије Млађан Динкић потписао је данас два меморандума о сарадњи са руководством компаније "Ал Дахра" из Уједињених Арапских Емирата (УАЕ).
link: http://www.srbija.gov.rs/vesti/vest.php?id=188254

Sobzirom da ,,gospodarimo,, raskrsnicom dva velika vodena plovna puta za kargo i putnički saobracaj
itekako je značajna vest, koliko ima realnosti to bi mogao da nam ovde bar jedna BBova umna glava da malo protumači :)

Da bi uhvatili dobar vetar , potrebno je rasiriti jedra , i ako su busna i pocepana bice bar nekog pomaka vise
nego da ih držimo zatvorena . . .
 
Evo primera ustede velikog novca, koj moze biti lako preusmeren na oporavak Beogradske ekonomije
besplatii OS umesto umesto ne potrebnog placanja vlasnickih softvera inostranoj privatnoj kompaniji

Vesti | utorak 28.05.2013
"Administracija grada Minhena završila je prebacivanje svojih računara na open source sistem baziran na Ubuntu Linuxu", izjavio je Peter Hofman, vođa projekta migracije. . . . . . .
. . . .Sistem je instaliran na 14.000 od ukupno 15.000 računara koj se nalaze u kancelarijama gradskih službi. U pitanju je 2.000 računara više nego što je prvobitno bilo planirano. . . . .

link http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=717919

Jel Beograd bogatiji, gluplji ili . . . od Minhena :oops:
 
Komentar sa jednog bloga o ekonomiji Srbije.

"Političarima nije cilj da bilo šta menjaju ili rade. Njima je cilj da parazitiraju na grbači naroda. Kao i svaki parazit, trude se da održe žrtvu u životu (po mogućstvu u komi) što duže, ali nisu evolutivno sposobni da urade bilo šta drugo osim toga. Potrebno je da se žrtva ili sama otrese parazita ili da ih neko sa strane ukloni. Druga varijanta ne postoji..."

E sada ovo kacim zarad price koja je zapoceta a kao sto je feanor napisao od strane smirgle a stf je zdusno prihvatio sa terminologiojm "bahati Beogradjanin". To nije prvi put da se susrecem sa takvim stavom ljudi koji ne zive u Bgd, a on je da su "Beogradjani" krivi za lose stvari i sto para nema na drugim mestima za razliku od Bgd.

Jos jednom da kazem da su "Beogradjani" gradjani ovog grada i nisu politicari, nego samo obicni glasaci kao i svako drugi u ovoj zemlji.
Kada kritikujete nesto lose u Bgd, onda kritikujte partije, pojedince, sistem koji oni stvaraju , a ne sve gradjane, jer to nema smisla, politicare biramo svi , a nebeogradjani ipak i dalje daju u konacnom zbiru vise glasova.

Pravo pitanje bi mozda bilo zasto dopustamo da toliko dugo budemo u komi i da li je provincija duze u komi od Beogradjana i ostalih vecih centara ?
Verujem da je provincija duze u komi jer je medijski a i svakako drugacije izolovanija od bgd, pa joj treba vise vremena da se osvesti u nekim trenucima, dok opet provincija neke stvri uoci ranije od Beogradjana jer su im problemi blizi.
Kako god, i dalje me iznervira kada mi neko kaze nesto u fazonu, vi Beogradjani... , dodje mi nekad da im zavalim samarcinu, pa da barem znaju da sam skroz los.
 
Feanor":1bszd27o je napisao(la):
"

Hocu da mi neko kaze ovde jasno i glasno sta zamera prosecnom Beogradjaninu koji radi za 25 000 u Tehnomaniji neprijavljen i bez resenog stambenog pitanja?!

Zameram mu sto je uopste dosao da radi u Beograd za 25.000 umesto da je ostao na svojoj njivi gde moze da zaradi mnogo vise od tih 25.000 dinara. I da zivi u svom stanu da ne placa kiriju.
Sa 50 ari pod visnjom poslednje dve godine je zarada oko 7 hiljada evra. To je novac koji je i vise nego dovoljan za normalan zivot jedne porodice. A oko tih 50 ari sa sve berbom imate mozda godisnje mesec dana posla sve skupa. Ostalih 11 meseci mozete da radite nesto drugo.
Trenutno u Srbiji ne postoji mogucnost da zaradite legalno veci novac nego sto je to u vocarstvu. Imam puno kolega koji se rasturaju od para, renovirali kuce, kupili automobile itd.... Jedan nas porodicni prijatelj ima 10hektara pod visnjom i tri stalno zaposlena radnika koji mu sve to rade. On takoreci nema nista sa tim. Preko 100 hiljada evra cistih para mu je ostalo prosle godine!!!!
Ali ljudi posto poto hoce u Beograd. Moj brat od strica radi u Beogradu (stric je otisao u Beograd jos krajem sedamdesetih) u nekoj firmi za 24.000 i uglavnom su sve iz provincije ljudi, kaze da pri kraju meseca vecina njih dolaze gladni na posao, bilo je cak i padanja u nesvet!!! Zasto? Zbog cega? Pa neka se vrati u svoje selo neka bastu jednu odrzava pa ne mora nista da ima ali nece barem da gladuje jer i ovako sa tih 24.000 mesecno u iznajmljenom stanu nema nista!

Ja sam se nakon zavrsenog fakulteta u Beogradu vratio u svoj rodni grad bez razmisljanja jer i sama pomisao da radim za 30.000 a stan placam 20.000 ( stanodavcu koji se nafatirao i nakrao pa sada izdaje 5 stanova i putuje na Mauricijus) je za mene bila suluda! Ovde nemam puno vise od tih 30.000 ali barem sam u svom stanu. Iako nemam nikakvu zemlju poucen iskustvom ljudi koji me okruzuju preosle godine sam kupio jednu parcelu na kojoj sam zasadio 20 ari pod dunjom. Da je kojim slucajem ove godine u punoj rodnosti zaradio bi od 8 do 10 hiljada evra!!!
Ar zemlje ovde kosta 10-20 evra!

ALi fascninacija Beogradom je neverovatna. Nedavno su se moji drug i drugarica odselili u Beograd. Ovde su ziveli u svom stanu. Ona je imala platu 60.000 dinara, on 50.000. Sa 110.000 u Prokuplju u svom stanu si car!
Oni su to menjali za iznajmljeni stan u Beogradu. Ona ima sada platu od 50.000 jer je presla sa poslom u istu drzavnu sluzbu ali na neko nize rangirano mesto, a on je nasao neki bzv posao van struke za 30.000! Ovde nisu mogli da zive jer ih "gusi".

Drugar iz srednje koji radi pri policiji, ima platu 60.000 i svoj stan godinama pokusava da nadje vezu da predje u Beograd gde ce imati istu platu i stanovati u samackom hotelu?!?!?!?!?!?!? :mrgreen:
 
Vrh