Šta je novo?

Veliki propusti u JGPP

Juče 15.2. nešto pre 18h, autobus GSP-a sa garažnim brojem 1158 na liniji 83 zaboravio da skrene iz Ugrinovačke u Novogradsku. Vozač je stao u sred raskrsnice pokušao da ide u rikverc i pošto je u pitanju bio dupli autobus, zadnji deo se iskrivio i udario ili u ivičnjak ili banderu ili kantu, vozač je tada nastavio niz Ugrinovačku pa pravo kroz Vrtlarsku. Stao je tu na vrhu Ugrinovačke i u Vrtlarskoj kod Zemunskog parka. A putnici na stajalištima Ugrinovačka, Dušanova, Trg Branka Radičevića, Robna kuća, Zemun Pošta su čekali sledeći autobus ko zna kolikoo.
 
Kokos":2laxxbmz je napisao(la):
Juče 15.2. nešto pre 18h, autobus GSP-a sa garažnim brojem 1158 na liniji 83 zaboravio da skrene iz Ugrinovačke u Novogradsku. Vozač je stao u sred raskrsnice pokušao da ide u rikverc i pošto je u pitanju bio dupli autobus, zadnji deo se iskrivio i udario ili u ivičnjak ili banderu ili kantu, vozač je tada nastavio niz Ugrinovačku pa pravo kroz Vrtlarsku. Stao je tu na vrhu Ugrinovačke i u Vrtlarskoj kod Zemunskog parka. A putnici na stajalištima Ugrinovačka, Dušanova, Trg Branka Radičevića, Robna kuća, Zemun Pošta su čekali sledeći autobus ko zna kolikoo.

Odgovor na primedbu:

Na osnovu ovog saznanja, izvršena je provera uvidom u kretanje vozila garažni broj A1158, koji je dana 15.02.2013. godine radio na liniji 83, po redu vožnje šesti (15. februar - državni praznik), a za posmatrani period od 17.30 do 18.30 časova i tom prilikom uočena je određeno odstupanje od utvrđene trase linije 83, zbog čega je vozač identifikovan i po službenoj dužnosti nadležna služba za kontrolu saobraćaja JKP GSP „Beograd“ uputila je prijavu Sektoru saobraćaja saobraćajnog pogona „Novi Beograd“ da utvrdi činjenične okolnosti. Vozač je pozvan da napiše izjavu u vezi sa uočenom nepravilnosti. Takođe, proverom saobraćajne dokumentacije za navedeni dan nije registrovana bilo kakva naredba ovlašćenih saobraćajnih radnika za promenu trase linije 83, kao ni odobrenje za promenu trase linije za vozilo garažni broj A1158. O preduzetim merama ćete, po rešenju prijave, biti naknadno obavešteni.
 
c.s.i.":2jhj9c23 je napisao(la):
Kokos":2jhj9c23 je napisao(la):
Juče 15.2. nešto pre 18h, autobus GSP-a sa garažnim brojem 1158 na liniji 83 zaboravio da skrene iz Ugrinovačke u Novogradsku. Vozač je stao u sred raskrsnice pokušao da ide u rikverc i pošto je u pitanju bio dupli autobus, zadnji deo se iskrivio i udario ili u ivičnjak ili banderu ili kantu, vozač je tada nastavio niz Ugrinovačku pa pravo kroz Vrtlarsku. Stao je tu na vrhu Ugrinovačke i u Vrtlarskoj kod Zemunskog parka. A putnici na stajalištima Ugrinovačka, Dušanova, Trg Branka Radičevića, Robna kuća, Zemun Pošta su čekali sledeći autobus ko zna kolikoo.

Odgovor na primedbu:

Na osnovu ovog saznanja, izvršena je provera uvidom u kretanje vozila garažni broj A1158, koji je dana 15.02.2013. godine radio na liniji 83, po redu vožnje šesti (15. februar - državni praznik), a za posmatrani period od 17.30 do 18.30 časova i tom prilikom uočena je određeno odstupanje od utvrđene trase linije 83, zbog čega je vozač identifikovan i po službenoj dužnosti nadležna služba za kontrolu saobraćaja JKP GSP „Beograd“ uputila je prijavu Sektoru saobraćaja saobraćajnog pogona „Novi Beograd“ da utvrdi činjenične okolnosti. Vozač je pozvan da napiše izjavu u vezi sa uočenom nepravilnosti. Takođe, proverom saobraćajne dokumentacije za navedeni dan nije registrovana bilo kakva naredba ovlašćenih saobraćajnih radnika za promenu trase linije 83, kao ni odobrenje za promenu trase linije za vozilo garažni broj A1158. O preduzetim merama ćete, po rešenju prijave, biti naknadno obavešteni.


Evo i konačnog odgovora na primedbu:

Поступајући по добијеној информацији од стране корисника услуга превоза, извршена је провера преко система за даљинско праћење возила и том приликом возач који је дана 15.02.2013. године управљао возилом гаражни број А-1158 на линији 83 у време око 18 часова је идентификован и позван на службени разговор. У току разговора, возачу је предочено какав прекршај је направио и штету коју је путницима начинио (путници на одређеном броју стајалишта су били ускраћени за превоз), а возач је својом изјавом такође потврдио пропуст из пријаве која му се ставља на терет. Због повреде радне обавезе (непоштовања трасе кретања), против возача је предузета адекватна санкција - наиме, исти је дестимулисан за месец фебруар 2013. године -5%.

У име ЈКП ГСП "Београд" упућујемо искрено извињење путницима због пропуста у раду возача и претрпљених непријатности.
 
Не знам да ли ово спада у велике пропусте, али је велика бахатост.

Аутобус на линији 706, са ознаком возила П02146, у суботу 08.06.2013. у 13:28 није стао на стајалишту, у правцу града, означеном као 1157, ( код фабрике Галеника ) упркос чињеници да су га потенцијални путници сигнализирали да уђе у станицу тај апел испраћен је само погледом.

Обзиром да је у питању субота, уследило је дуго, беспотребно чекање.
 
PO, privatni prevoznik je u pitanju, sta ima gsp sa tim?
Stajaliste je "Geomasina", u sve ovo ne verujem iz 2 razloga. Prvi je sto je stanica uz sam put, drugo putnik mora biti na stanici da bi vozac morao da stane (ako nema izlaza). Nemoj te pisati kojekakve gluposti da nekom skidaju platu jer vama nesto nije po volji!
 
Nije tacno,vozila javnog prevoza moraju stajati na stanicama uvek cak i kada nema putnika.Bilo da je u pitanju GSP ili privatni prevoznik.

Prenesite ovo Nikoleti na gsp forumu pa nek ga izribaju zasluzeno.

Mogao bih da razumem da je kasno uvece ali u 13:28 da ne stane na stanicu je krsenje pravila o javnom prevozu u Beogradu.A da podsetim ti vozaci rade sa srednjom skolom za vecu platu od profesora koji predaju u tim istim skolama,a imaju fakultetsku diplomu.
 
Vucko, ne znam koliko je svrsishodno to prijavljivati Nikoleti, s obzirom da se ne radi o GSP-u, vec o privatnom prevozniku. Koliko ja znam to je potrebno prijaviti direkciji za javni prevoz u 27. marta, u pisanoj formi, oni to provere u sistemu da li je vozilo stajalo na stanici ili ne, i na osnovu toga kazne privatnog prevoznika, ako za tim ima osnova.
 
becks89":38svpu4w je napisao(la):
PO, privatni prevoznik je u pitanju, sta ima gsp sa tim?
Stajaliste je "Geomasina", u sve ovo ne verujem iz 2 razloga. Prvi je sto je stanica uz sam put, drugo putnik mora biti na stanici da bi vozac morao da stane (ako nema izlaza). Nemoj te pisati kojekakve gluposti da nekom skidaju platu jer vama nesto nije po volji!

Не изражавам се обично тако... глупост си ти написао. Станица је увучена и испред нове фабрике је фарма свис. Било је више путника, а један му је махао кесом, док га је овај посматрао. Био сам ту. Ти не веруј, а све је тако.

Не желим да доведем некога у нарушавање егзистенције, а све сам написао, да се људи информишу како ствари функционишу. Опет сматрам да му је и то боље, него да таквим односом према вожњи угрози некога. Можда је право време да му се скрене пажња, па се можда угледа и на тебе касније. Ако га знаш, упозори га ти, пријатељски. Ја сам се једва суздржао да га не одвалим од батина, јер само у тај систем верујем, и само ми је он доступан, за сад.
 
Могуће је да је ишао за гаражу, али у том случају би на дисплејима то требало и да пише.
Уколико је ишао за гаражу а на дисплеју писао број линије може и треба да попије казну.
 
Prva stvar ko ti je rekao da mora da stane ukoliko nema potrebe? Druga stvar, prvo si rekao Galenika, sada kažeš Swis Pharm? Jel će sledeće biti Koka Kola ili elektronska industrija?
Ne poznajem vozača lično, ali zašto bih i morao, jedno je jasno da je jasno bio na stanici on bi stao, naročito jer vozači iz dumeka (firme čiji je bus) imaju strogi nadzor,a često se proveravaju... Dakle, ja ti predlažem da nazoveš samu firmu, ukoliko se to stvarno desilo, samo molim te probaj da kažeš tačnu stanicu...
 
becks89":1zb83kis je napisao(la):
Prva stvar ko ti je rekao da mora da stane ukoliko nema potrebe?

ОДЛУКА О ЈАВНОМ ЛИНИЈСКОМ ПРЕВОЗУ ПУТНИКА НА ТЕРИТОРИЈИ ГРАДА БЕОГРАДА
Права и обавезе возача
Члан 33.
Возач је дужан:
– да возило зауставља на свим стајалиштима према регистрованом реду вожње и да
приликом заустављања отвори врата (сматра се да је возило заустављено на стајалишту
када је предњи део возила поравнат са стајалишном ознаком),
 
A da li to uopste postuju svi vozaci? Ne. Po mom misljenju tako je i bolje, naravno, ako stvarno nema nikoga na stanici, niti ko izlazi. Putnici ce brze doci do zeljenog mesta, a vozac ce imati vise vremena za odmor.
 
Ma da,ljudi su budale sto postuju propise,zato smo i ovde gde smo jer svakoga boli uvo za propise.
 
. . .сматра се да је возило заустављено на стајалишту када је предњи део возила поравнат са стајалишном ознаком . . .

To postuju samo u centru grada , van namerno prekoračuju za par metara kako novi putnici ne bi ,,udavili,, vozača
 
Isto tako postoji i propis da je zabranjeno stajati u vozačevom prostoru, osim ako se ne radi o instruktoru vožnje ili nadređenom vozača, pa pitam ja vas da li su oni providni pa se to njima "dopušta" po zakonu?
Ukratko, vi ste svi vozači pa znate kako je postupati, propis je neobjašnjen, baš kao i 90% zakona, nigde se ne pominju izuzetci, dakle zaustaviti vozilo i ako je bez izlaza i nema ulaza? Nemojte lupati gluposti, na novim IK-Man vozilima na tome bi se izgubio skoro ceo minut, dakle ne mešajte se u ono o čemu ne znate, u zakonima piše da je zabranjeno krasti pa se opet krade, na višim nivoima kad zavladaju pravda i zakonje onda možete tražiti da se sve poštuje...
 
becks89":1rdt5uu1 je napisao(la):
Prva stvar ko ti je rekao da mora da stane ukoliko nema potrebe? Druga stvar, prvo si rekao Galenika, sada kažeš Swis Pharm? Jel će sledeće biti Koka Kola ili elektronska industrija?
Ne poznajem vozača lično, ali zašto bih i morao, jedno je jasno da je jasno bio na stanici on bi stao, naročito jer vozači iz dumeka (firme čiji je bus) imaju strogi nadzor,a često se proveravaju... Dakle, ja ti predlažem da nazoveš samu firmu, ukoliko se to stvarno desilo, samo molim te probaj da kažeš tačnu stanicu...

Прво, да никога нема, мора да стане.
Друго, станица је означена као Галеника и ако је у њеној полеђини ова друга фирма, размак између две фирме је пар метара.
Треће, путници су јасно били на станици, а један је јасно потрчао за њим, све машући кесом.
Четврто, зашто стално потенцираш да лажем и који би мој мотив био? Веома сам изненађен твојим наступом, као и покушајем да опереш ово злонамерно ништавило од човека, стварањем лажне забуне око станица.
Такви људи, по мом мишљењу, каљају образ малобројним поштеним људима. Док је таквих, и тебе ће да гурају у исти кош са њима, а стекао сам утисак да си на свом месту, безброј пута сам те и овде похвалио. Ја нисам човек који ће нападати целу браншу или злонамерно паковати некога, да нисам сигуран у намеру, не бих се ни дотакао приче. Али ако сте тако колегијални, чак и када има олоша међу вама, једнако ће вас и гледати.
Нећу никога да зовем, ни да молим да буде нормалан, јасно је изгледа како треба за такве, и какав ту закон важи...

СТФ, у аутобусу је било путника, тако да је то искључено
 
Prva stvar ne poznajem ljude, govorim ti to jer upravo oni su ti koji održavaju prevoz u tom delu "grada" pošto GSP i drugi privatnik "Košava" prave horor putnicima, treće i dalje mi nije jasno da li je to stajalište Miloš Mamić (kod swis pharma) ili Geomašina (stajalište kod BN Bosa), četvrto i najvažnije nikog ne branim, ako problem postoji onda se obaveste nadležni, "Direkcija za Javni Gradski Prevoz (JGP)", ja ti obećavam da ću do kraja nedelje ispitati slučaj, utvrditi šta i kako i zbog čega.
Ukoliko se radi o Miloš Mamić stajalištu, jasno mi je zbog čega je propust, postoje 2 stanice, niko pouzdano ne zna koja je stanica u funkciji, međutim to ne opravdava njegov postupak ako je kako kažeš video putnike ;)
 
becks89":2ytae8ag je napisao(la):
Isto tako postoji i propis da je zabranjeno stajati u vozačevom prostoru, osim ako se ne radi o instruktoru vožnje ili nadređenom vozača, pa pitam ja vas da li su oni providni pa se to njima "dopušta" po zakonu?

Ne, u zakonu nema takvih izuzetaka
Члан 35.
Возач не сме дозволити боравак других лица у простору издвојеном и намењеном возачу.


becks89":2ytae8ag je napisao(la):
Ukratko, vi ste svi vozači pa znate kako je postupati, propis je neobjašnjen, baš kao i 90% zakona, nigde se ne pominju izuzetci, dakle zaustaviti vozilo i ako je bez izlaza i nema ulaza? Nemojte lupati gluposti, na novim IK-Man vozilima na tome bi se izgubio skoro ceo minut, dakle ne mešajte se u ono o čemu ne znate, u zakonima piše da je zabranjeno krasti pa se opet krade, na višim nivoima kad zavladaju pravda i zakonje onda možete tražiti da se sve poštuje...

Da, ako je trenutnim zakonom propisano da staje, moraju da staju, a ne Perica da staje i da izgubi na svakom stajalištu po minut, a Ivica da proleti pa umesto normalnog intervala sleđenja, imamo konvoj.

:kafa: Sistem gradskog prevoza nam odlično funkcioniše, jer ljudi što rade znaju svoj posao :kafa: Nadam se da ćemo se dozvati pameti.
 
опереш ово злонамерно ништавило од човека
Sto je lepo kritikovati nekoga za nesto sto posle ti sam uradis. Ako si protiv vredjanja, drzi se toga kada si i ti u pitanju.

Ako u autobusu nije bilo putnika, znaci da je isao za garazu koja je u blizini.
 
BECKS89 mislim da ti ne bi trebao da stojis u vozackom prostoru u toku voznje da ti prijatelj vozac nebi dobio kaznu tj destimulaciju fino je sto pomazes da vozila budu cista samo ti dobronamjerno savjetujem posto nevjerujem da ce na prekrsaj blagonaklono gledati u unutrasnjoj kontroli raspalog preduzeca gsp
 
Stavi ceo clan 35. pa se javi.
@bazinga nije bio prazan ;)
@direktor odakle tebi da ja stojim u vozackom prostoru?
 
Ama ljudi sta ste navalili na becks89 - on je nas BB, i ja mu verujem
proverice i javice
 
Rekla mi neka pticica nebitno samo dobronamjeran savjet
 
Ja ti iskreno savetujem da ovo ne pises javno, ne zbog mene nego zbog nekih ljudi... Ja nisam prekrsaj napravio, ali nekima je dovoljan i trac ove vrste da bi pisao prijave... Pre svega zbog sebe, kasnije i zbog mojih prijatelja i kolega nebih cinio tako nesto, ma koliko to glupo bilo i koliko se to meni ne dopadalo.
 
Vrh