Šta je novo?

Potrosna topla voda

luki

Novice
Učlanjen(a)
09.10.2013.
Poruke
6
Pohvaljen
1
Lokacija
ravna604
cao drugari,

odavno pratim forum i portal, a cak sam i ubedjen da sam nekada imao kreiran nalog.

elem, interesuje me da li se moze negde pronaci spisak/mapa naselja u beogradu kojima se isporucuje potrosna topla voda? znam za moje staro naselje, jerkovic. i mogu da pohvatam na guglu po neku vest o prekidu isporuke iste i tako sklapam slagalicu. medjutim, nije mi puno od pomoci kada procitam - "prekid isporuke toplotne vode potrosacima u zemunu". :)

ako mapa/spisak ne postoji, mozemo li mi to napraviti?

na sajtu beo elektrana i vodovoda nema blizih informacija.
 
Posalji pitanje toplanama elektranama moraju da ti odgovore i moraju da posjeduju takav podatak
 
toplane samo proizvode toplu vodu, koju kasnije distribuira vodovod. al' 'ajde, pitacu mejlom i jedne i druge. mada, kad god sam do sada pitao neku ustanovu za nesto, nikada nisam dobio "normalan" odgovor...
 
Topla voda ide toplovodom toplane odrzavaju toplovod samim tim moraju znati koje djelove grada pokrivaju takodje to je javno dostupna informacija nije neka drzavna tajna
 
u pitanju je potrosna topla voda. ne voda koja cirkulise kroz radijatore.

„Београдске електране“ загревају хладну воду из „Београдског водовода“ у топлотној предајној станици која преко разводне мреже долази до славина корисника. Предузеће одржава инсталацију и опрему за потрошну топлу воду само у предајној станици. Остали део инсталација (разводна цевна мрежа, прикључци и точећа места) није у нашој надлежности.

da ne bude zabune. :)
 
Па ако састављаш мапу... Борча, насеље центар 3 сигурно, за остала не знам.
 
i ne zaobilazna Bataja. . .
edit
Infostanu placamo hladnu vodu, zagejanu vodu i toplu vodu
i naravno preskupo grejanje po kvadratu stana (tokom godine)a ne za isporučenu toplotu
a kada ga nema, trošimo struju i ako je taj dan grejanja vec placen
oni trebali da plate tu dodatno utrošenu el. struju ili da smanje račun grejanja
kaki su , samo da ne pocnemo i da placamo podzemnu vodu :lool:
a zgrade nemaju dimljake vec samo ventilaciju :(

Pitanje za Vucka ili bilo koga ko stvarno zna :
U stambenoj zgradi se nalazi potstanica za dogrevanje vode
Nikada nisam video da čitaju utrošenu el. struju za dogrevanje vode i rad pumpi
Nasi računi za utrošenu zajedničku struju (hodnik i lift) su dosta veliki
Kako da se proveri da li je struja razdvojena i kako znaju koliko je potstanica potrošila el. struje ?
 
Ako se secam tamo gde toplu potrosnu vodu isporucuju toplane postoje dvostruke dovodne cevi za vodovod jer su jedne klasicne za vodovodovu vodu a druge za ugrejanu vodu od strane toplana,jel da?
 
Pa Vucko mi otebe kao strucnjaka ocekujemo objasnjeje a ne da nam jos zakomplikujes termo tehnicaru
 
Поштовани,
Примили смо Ваше електронско писмо и захваљујемо што сте нам се обратили на овај начин.
ЈКП БВК испоручује хладну воду за пиће, за њу постоје планови у Служби техничке документације БВК (Кнеза Милоша 27, телефон 2065-000).
За испоруку топле воде задужене су ЈКП "Београдске електране" па покуђајте да у контакту са овим предузећем добијете информације које су Вам потребне.
Срдачан поздрав,
Служба за маркетинг и информисање
ЈКП “Београдски водовод и канализација”

elektrane kuliraju, ne odgovaraju...
 
Насеља Церак-виногради и Скојевско имају топлу воду.

Успут, увек ме је занимало да ли је та топла вода исправна за, на пример, кување, односно да ли је подједнако (хемијски, бактериолошки ...) исправна као и хладна?
 
trebalo bi da jeste, cim koristi zajednicku slavinu sa hladnom vodom...
 
i onih ogromnih pet solitera na Banjici, to provereno znam.
 
Za grejanje stanova postoje 3 kruga vode: Prvi krug je u okviru same toplane gde voda kruzi iz kotlova u izmenjivace toplote koji greju vodu koja ide kroz toplovod i dolazi do zgrada. U zgradi (tacnije podstanici) ta voda preko izmenjivaca greje vodu koja nam dolazi u radijatore.

Slicno je i sa Sanitarnom Toplom Vodom: takodje postoje 3 kruga i to: krug u samoj toplani gde se najcesce koristi parni kotao i t para preko izmenjivaca predaje toplotu u toplovod (za san.topl.vodu) koji dolazi do zgrade i u podstanici preko izmenjivaca predaje toplotu vodi iz vodovoda koja dolazi do stanova.

Razlika je kao sto se vidi da kod grejanja su sva 3 kruga zatvorena a kod san.topl.vode je poslednji krug otvoren tj. upotrebljena voda u stanu odlazi u kanalizaciju.

Napred navedeno, u vezi tople vode je za letnji period a u toku zime se koristi deo vode iz toplovoda za grejanje za zagrevanje sanitarne tople vode.

Na pitanje da li se sme koristiti za pice odgovor je da u osnovi je ta voda voda iz vodovoda koju pijemo a koliko je cista i da li ima bakterija zavisi od cistoce izmenjivaca u kome se zagreva. Problem je da se neke bakterije razvijaju duzim stajanjem na odredjenoj temperaturi ali bi to trebalo da je uzeto u obzir prilikom proracuna izmenjivaca.

Inace koliko je meni poznato da cela Banjica (Crnotravska, Paunova i Bul.Oslobodjenja) i deo Vozdovca (npr. ulica Ljube Vuckovica) imaju taj naci pripreme vode.
 
Vrh