Šta je novo?

Музеј јавног градског саобраћаја

Sa modernim zelenim bojama mislim da bi bila pristojna kombinacija.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
sasa901":383fqwsc je napisao(la):
becks89":383fqwsc je napisao(la):
sasa901":383fqwsc je napisao(la):
steta za stare tramvaje :) ps kolor sema odvratna :)
A ova trenutna Ds-ovska je mnogo bolja? :roll:
nisam dsovac al mi je savremenija nekako :) zamisli sad ovakvu kombinaciju :) mislim na zelenu :)

STA FALI zelenoj? ;)

bus-city-bus-MAN-NL-202-A-10---1_big--13051806212344199800.jpg

PIC_2300.jpg

123_Dirk_19.11.2008.jpg

mercedes-benz-o-530-citaro-g,57863540_1.jpg

87432290.jpg

MeinFernbus_Mercedes_Uebergabe_2.jpg


20120731053947373.jpg


163_news080929_00z+volvo_7700_hybrid_bus+front_view.jpg


index.php
 
Наравно да зеленој боји не фали ништа - еколошка боја, али само нека нијанса која је пријатна за око. Рецимо, барем мени, ова нијанса зелене боје са слике број 6, а мислим да је то нијанса боје која спада у такозвану "радосну" нијансу. Тако ми је барем рекао за овај израз, један пријатељ фарбар.


А могли би да врате шему бојења у две нијансе зелене боје која је некад била.
 
Mecka nije sacuvana kao na linku isjekao tica laki 72
ImAMO temu kolor sema vozlia gspa
 
vala zelenoj nomalnoj nista al zelenoj sa prve slike svasta odvratna je ko da je budjava a sto se tice muzeja sta mi imamo da ponudimo u buzeju jedan stari tramvaj i jedan stari bus ? sve ostalo mozemo da vidimo po ulicama bg nista od starih vozila nije sacuvano i ocuvano :)
 
Pa i nije baš takva situacija, trenutna muzejska zbirka iako ni muzej ne postoji, broji više vozila. Naime, gar.broj 228 je takođe sačuvan, kao i gbr. 298 koji je kompletiran i trebalo bi da se prebaci u trenutni prostor "muzeja". Zatim je tu Leyland 477 sa slika, zatim tramvaj Čičica, ne znam da li je glačalica gbr. sačuvana ali verujem da jeste, kako je organizovano sve to je dobar broj. E da zaboravih i Mečku gbr.21 koja je gumar u Kosmaju.
 
direktor":wpertzq2 je napisao(la):
Mecka nije sacuvana kao na linku isjekao tica laki 72
ImAMO temu kolor sema vozlia gspa

E kakav kr**** nadobudni je to bio (Tica) ... :twisted:
Bas mi je zao za mecku, uzivao sam vozeci se u njoj, jedino je imala problem sa jastucima koji su bili skloni ka pucanju, pa je umela da se nakrene na strano kao ovi FAP-ovi danas :D
 
becks89":jkafnmu7 je napisao(la):
sasa901":jkafnmu7 je napisao(la):
steta za stare tramvaje :) ps kolor sema odvratna :)
A ova trenutna Ds-ovska je mnogo bolja? :roll:
Od te SFRJ zelene, interesantno je da su stajališni stubići preživeli partijsko menjanje kolor šema. Doduše, promenio se RAL ali su ostali zeleni.
 
Stubici su 80 tih imali jedan inovativniji dizajn bili neke narandzaste boje ,a bio je neki pokusaj sa crvenom 90tih na trgu i sad bogami su neki poplavili
 
Sanos legenda.

Nek mu vrate originalne farove.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Sad se vec povecao broj eksponata,trola gb 1,sanos,karosa,ikrus ,lejland ,,jos par tramvaja ,bice nesto od toga nadam se nakraju
 
Napravise od dvorista muzeja otpad. Bez zelje da ikoga uvredim, ali nista nije uradjeno, samo su sa jednog mesta preterani na drugo mesto da propadaju kao i trola, a sanos je bar ranije stajao u hangaru a sad je na otvorenom... Za sve ovo treba mnogo para koje ocigledno niko od institucija nema nameru da odvoji.
 
Poređenja radi ... ovako Sanos s115 izgleda u Ljubljani ...

LPP_Fap_Sanos_S-115.jpg
 
direktor":2vtrc932 je napisao(la):
Sad se vec povecao broj eksponata,trola gb 1,sanos,karosa,ikrus ,lejland ,,jos par tramvaja ,bice nesto od toga nadam se nakraju
Karosa nije eksponat, Karosa je došla u pratnji 298. Elem, Karosa je servisno vozilo SP "Zemun" :p
@stf taj Sanos je isečen.
 
Još gore.

Teko izgleda Sanos u Ljubljani pred put na večna lovišta, a uporedimo ga samo sa beogradskim "muzejskim primerkom" ...
 
direktor":26i88mfy je napisao(la):
sa gsp foruma ljubagsp
fwf6.jpg
ovaj zuti je vozio do pre god dve i ne znam sto al uvek sam bio nekako srecan kad se vozim sa njim iako je bio sklopocija :D
 
Otišao je on prošle godine u rashod, nakon vožnje na 604, verovatno linije na kojoj bi se i tenk pokvario i razlupao, bilo je povuci potegni za njega, međutim prava priča će tek biti ispisana za ovo vozilo. Naime, sa njega je poskidano skoro sve, čim je stavljen u žicu, kasnije su zbog njega i povratka u "fabričko" stanje bile rashodovane Kosmajske Rabe, 237, 239 i sl. Tako da će izgleda svaki od njih pisati neku svoju priču u nadam se muzeju javnog saobraćaja :)
 
Ovaj nece stici do muzeja eks hagen dvostrani
dsc04355.jpg
 
becks89":2u2c5lmk je napisao(la):
Otišao je on prošle godine u rashod, nakon vožnje na 604, verovatno linije na kojoj bi se i tenk pokvario i razlupao, bilo je povuci potegni za njega, međutim prava priča će tek biti ispisana za ovo vozilo. Naime, sa njega je poskidano skoro sve, čim je stavljen u žicu, kasnije su zbog njega i povratka u "fabričko" stanje bile rashodovane Kosmajske Rabe, 237, 239 i sl. Tako da će izgleda svaki od njih pisati neku svoju priču u nadam se muzeju javnog saobraćaja :)
bila bi fora da su ga modernizovali i pustili u saobracaj :)
 
Vrh