Šta je novo?

Rad u inostranstvu iskustva i saveti

Гага":1ydt3lv1 je napisao(la):
Алекстерминатор86,

Пре свега добро дошао на форум.

Не желим пуно да ти дајем савете око одласка или не одласка. Јако је то незахвално, поготово сад у овој кризи, кад људи остају без посла сваки час, а поготово јако тешко за оне који имају и породицу. Зрео си човек, ето скоро или већ 28 година и сигурно размишљаш разумно. То је сад велика животна одлука. Колико видим већ си је на неки начин и донео. Ако се одлучиш да одеш, гледај да то ипак не буде рад на црно тамо негде напољу било где. То је велика ноћна мора и гледај да се манеш разноразних агенција које нуде послове по огласима у иностранству. И ја сам имао прилике да одем и у Швајцарску (у Шафхаузен) и Америку (Балтимор), и то у златно доба Југославије (седамдесете године), али нисам, одолео сам и да будем искрен не кајем се, без обзира на садашњу ситуацију.

Ајде да питам наивно, да ли си покушао овде код нас неки рад путем интернета ? Видим пре неки дан прилог на некој телевизији, жена исто дуго без послао, још и удата, пронађе на интернету интересантну производњу сапуна, јавила се, кренула и она и ево каже презадовољна, посао јој добро иде. Покушао сам да то пронађем на интернету да прочитам али нисам успео.

Ево овако. Из твоје прве поруке схватио сам да говориш немачки језик, није битно колико, али сигурно се можеш лепо снаћи да те неко сад „баци у машину“.
Скоро је Немачка савезна влада објавила конкурс за пријем радника из земаља које нису из такозване те Европске заједнице. Не би било лоше да одеш до немачког конзулата (не амбасаде) и распиташ се мало детаљније око тога, а можда има и на сајту немачке амбасаде.
У Куриру је пре неки дан изашао чланак о томе и ево ти веза (линк) па погледај, а ту имаш и списак која се све занимања траже. Вероватно ћеш моћи ту негде и себе да пронађеш. Желим ти сваку срећу и јави шта си урадио.


POSAO U NEMAČKOJ: Objavljena kompletna lista poslova za radnike izvan EU!
Kad se kandidat odgovarajuće kvalifikacije nađe, potrebno je da se prizna njegova kvalifikacija, a onda radnik koji je dobio posao u Nemačkoj preko Savezne agencije za rad zatraži radnu dozvolu i dozvolu boravka u nadležnom konzularnom predstavništvu

http://www.kurir-info.rs/posao-u-nemack ... ak-1071379

Hvala Gago,hvala ti puno na ulozenom trudu da mi pomognes.Sta da ti kazem nezaposlen sam od 2010, od tada pokusavam da odem iz Srbije,radio sam povremeno ali nikad stalno,slao sam CV-jeve svuda,prepravljao te iste CV-jeve,ljudi koje sam znao ili upoznao a otisli su inostranstvu,kad bih pitao za pomoc ili savet,prepotentno bi odgovorili"pa sta da ti kazem,snadji se"niko ne zeli da pomogne,svi zaboravljaju svoje pocetke,ili razmisljaju "pa meni niko nije pomogao"mislim ako cemo tako onda ova zemlja ne treba ni da postoji jer od sloge nema ni S a o bratstvu i da ne pricam.Tako da eto odlucio sam,da li cu da se vratim ili to je sad druga prica,prvo da odem,a sto se nostalgije tice,nema mnogo stvari za kojima bih zalio.
 
Aleksterminator86":1e2mjfhe je napisao(la):
Борчанац":1e2mjfhe je napisao(la):
Алекс, пуно среће.
Не умем конкретно да ти помогнем, само ти желим да оствариш планове.
Ја сам са 20 био у могућности да одем у Немачку, ситуација ми је била катастрофална финансијски. Нисам хтео, ризиковао сам јер сам желео да будем међу својима. Породица, пријатељи, места на којима сам радио ствари неке...први пут, хтео сам то јако да задржим. Да не изгубим могућност да изађем на мој Дунав дивни, када пожелим. Без њега никада не бих сабрао мисли... Сада ми је далеко боља ситуација, нема гаранција никада.
Важно је да схватиш да и тамо, као и овде, или си неко или гоља. Шта год да предузимаш, требаће ти ванредан труд.
Срећно


Wau Hvala svima na odgovorima,vidim da ti je tad bilo dosta tesko,mislim razumem te ni tamo ni ovde nije savrseno,ali znas ponekad popi...is kad slusas ljude ,tipa "znas ja sam bio tu,plata mesecna 4000 evra ,ladovina ,bla bla"ili"moj sestra ima kucu u majamiju,idem tamo na odmor svake godine,bla,bla"mislim kad ih pogledas pitas se sta su oni toliko bolji od mene,vec sam rekao da sam samo ove godine posalo 1500 konkursa za posao,od toga 1000 u inostranstvo,razumem ljude sta mi pricaju,volim ja Srbiju,i rado bi ovde ostao i da mi je plata 300 ili 400 evra,ali kad su vam prazni dzepovi a vi niste vise dete onda nema biranja,jednostavno nije lako i to je to.Sto se tice ovog sto si napisao citiram "Шта год да предузимаш, требаће ти ванредан труд"verovatno si mislio da treba da imam dva posla,ispravi me ako gresim.

Па мислио сам да нема потпуно лошег плана. Тај твој да одеш, мени се не свиђа. Али је ипак неки план.
Поента је да не будеш половичан. Ако то хоћеш...гризи скроз.
Нема универзалног решења, инстант успеха. Само решеност и кретање, никада статичност. Нешто ће се већ десити. Али преиспитај и себе, свој став, однос жеље и могућности.

Шта си по струци? У Европи недостаје нека десетина хиљада аргонских заваривача. Приватник из Пазове стално тражи нове за Немачку. Мислим да ти је потребан и курс, ако ниси у тим водама. Преквалификуј се ако ти не иде у твојој струци.
Не знам, на крају је све на теби. Људи су избегли, без крова над главом...па се снашли и то у Србији, оваквој каква је. Грађевина, лепи плочице, ламинат, склапај намештај, на село код деде...све се да научити. Појма немам, само без кукања и гурај.
 
Aleksterminator86":3mtkzf0b je napisao(la):
spatiotecte":3mtkzf0b je napisao(la):
Ne kazem da svi koji odu ozene strankinje, ali vecina sigurno. Nemas mnogo srpkinja u evropi. Opet nije to nacionalizam, samo kazem sta moze da se desi. Mozda to nekome ne smeta da ima zenu strankinju, ukazujem samo na to da deca koja odrastu preko cesto ne znaju dobro srpski ili ga ne znaju uopste i da im Srbija ne znaci nista specijalno kad su odrasli u drugoj sredini.

Prehraniti se je jedna stvar, opstati kao narod je druga.
pogledaj Ruse oni i u Americi pricaju ruski,dok nasi ne pricaju ni Srpski a usta su im puna patriotizam,ne nisam ja taj koji gresi mnoge generacije unazad pogresile su pre mene ali takva je politicka stiuacija bila i okolinisti.Bolje da odem u Kanadu gde ne moram da Srbujem nego da Srbujem u Srbiji i da me gledaju ko budalu.

Zato što im je jaka i velika zajednica. Recimo u njujorku ceo južni bruklin je ruski oko plaže. Mi toliko srba nemamo
 
kopmania":2ttfn9di je napisao(la):
Aleksterminator86":2ttfn9di je napisao(la):
spatiotecte":2ttfn9di je napisao(la):
Ne kazem da svi koji odu ozene strankinje, ali vecina sigurno. Nemas mnogo srpkinja u evropi. Opet nije to nacionalizam, samo kazem sta moze da se desi. Mozda to nekome ne smeta da ima zenu strankinju, ukazujem samo na to da deca koja odrastu preko cesto ne znaju dobro srpski ili ga ne znaju uopste i da im Srbija ne znaci nista specijalno kad su odrasli u drugoj sredini.

Prehraniti se je jedna stvar, opstati kao narod je druga.
pogledaj Ruse oni i u Americi pricaju ruski,dok nasi ne pricaju ni Srpski a usta su im puna patriotizam,ne nisam ja taj koji gresi mnoge generacije unazad pogresile su pre mene ali takva je politicka stiuacija bila i okolinisti.Bolje da odem u Kanadu gde ne moram da Srbujem nego da Srbujem u Srbiji i da me gledaju ko budalu.

Zato što im je jaka i velika zajednica. Recimo u njujorku ceo južni bruklin je ruski oko plaže. Mi toliko srba nemamo

Pa koliko znam ima 500 000 Srba u Cikago,pa opet nije jaka zajednica.
 
Борчанац":3pqc035d je napisao(la):
Aleksterminator86":3pqc035d je napisao(la):
Борчанац":3pqc035d je napisao(la):
Алекс, пуно среће.
Не умем конкретно да ти помогнем, само ти желим да оствариш планове.
Ја сам са 20 био у могућности да одем у Немачку, ситуација ми је била катастрофална финансијски. Нисам хтео, ризиковао сам јер сам желео да будем међу својима. Породица, пријатељи, места на којима сам радио ствари неке...први пут, хтео сам то јако да задржим. Да не изгубим могућност да изађем на мој Дунав дивни, када пожелим. Без њега никада не бих сабрао мисли... Сада ми је далеко боља ситуација, нема гаранција никада.
Важно је да схватиш да и тамо, као и овде, или си неко или гоља. Шта год да предузимаш, требаће ти ванредан труд.
Срећно


Wau Hvala svima na odgovorima,vidim da ti je tad bilo dosta tesko,mislim razumem te ni tamo ni ovde nije savrseno,ali znas ponekad popi...is kad slusas ljude ,tipa "znas ja sam bio tu,plata mesecna 4000 evra ,ladovina ,bla bla"ili"moj sestra ima kucu u majamiju,idem tamo na odmor svake godine,bla,bla"mislim kad ih pogledas pitas se sta su oni toliko bolji od mene,vec sam rekao da sam samo ove godine posalo 1500 konkursa za posao,od toga 1000 u inostranstvo,razumem ljude sta mi pricaju,volim ja Srbiju,i rado bi ovde ostao i da mi je plata 300 ili 400 evra,ali kad su vam prazni dzepovi a vi niste vise dete onda nema biranja,jednostavno nije lako i to je to.Sto se tice ovog sto si napisao citiram "Шта год да предузимаш, требаће ти ванредан труд"verovatno si mislio da treba da imam dva posla,ispravi me ako gresim.

Па мислио сам да нема потпуно лошег плана. Тај твој да одеш, мени се не свиђа. Али је ипак неки план.
Поента је да не будеш половичан. Ако то хоћеш...гризи скроз.
Нема универзалног решења, инстант успеха. Само решеност и кретање, никада статичност. Нешто ће се већ десити. Али преиспитај и себе, свој став, однос жеље и могућности.

Шта си по струци? У Европи недостаје нека десетина хиљада аргонских заваривача. Приватник из Пазове стално тражи нове за Немачку. Мислим да ти је потребан и курс, ако ниси у тим водама. Преквалификуј се ако ти не иде у твојој струци.
Не знам, на крају је све на теби. Људи су избегли, без крова над главом...па се снашли и то у Србији, оваквој каква је. Грађевина, лепи плочице, ламинат, склапај намештај, на село код деде...све се да научити. Појма немам, само без кукања и гурај.


Hvala na podrsci,ali nisam kukao ,samo sam objasnio svoju situaciju zbog nekih ljdui koji su me pitali zasto zelim da odem odavde.Eto to,pozdrav.
 
Moje postovanje coveku koji mi je poslao link ,Evo procitao sam o tipu koji zivi u Vankuveru,ali to je samo njegova prica,to jest on samo opisuje kako zivi u Vankuveru i sta mu nedostaje,kakvo je vreme,ljudi itd.Nista tu nije napisao kako je otisao,koji je njegov privi korak bio,kako je podnosio dokumenta i tako to.Najverovatnije da en zel ida prica o tome,jer to je isto ko oni kad je glupom Dacicu stigla poruka na mobilni "ne u Evropsku uniju"i to od coveka koji zivi tamo,takvi smo ti mi Srbi,nazalost.
 
Po svemu sto sam procitao na ovom linku http://www.elitesecurity.org/t185586-3- ... tva-drugih ispada da me ne preostaje nsita drugo nego da budem klosar,jer koliko vidim mi sa srednjom skolom smo manjina,bez obzira da l iznali jedan ili deset stranih jezika,na tom forumu prica lik kako je niskokfalikovana radna snaga slabo placena u UEA a na infostdu pricaju drugu pricu ,tiap kako je tamo do jaja i kako su radnici dobor palceni,pa i po vestima pricaju o tome kako UEA zel ida zaposlajva Srpskeradnike,nek me neko ispravi ali ovde neko debelo laze,ne izvoljevam ja nista ali ni vi ni ja ne biste radil iza dzabe samo zato sto je to Austrija ili UEA,zar ne,a poznato je da su Arapi najveci izrabljivaci na svetu tako da ni u ludilu ne bih otisao tamo.
 
Sad procitah i ovo za posao u Nemackoj Kurir sto je napisao,ali Dekra ne radi zaposljavanje u Inostranstvu koliko znam.
 
Обавезно напиши шта си урадио на крају. Ја сам планирао да кад напуним 21, пошто је минимум, кренем на брод. 2000 долара је плата, а обиђеш цео свет. Знам да је тако пошто то ради брат, али не знам да ли ћу ја имати баш такву прилику :/
 
@Aleksterminator86

Vidi ovako da ti kazem. Ti ocekujes da ti neko drugi 'otvori vrata', a ti samo da usetas.
Od toga nema nista, kako ovde, tako i tamo preko.
Zivot je pun izazova i rizika i moras biti spreman da se boris.
To da ce ti neko drugi naci posao, i to dobar posao, to zaboravi.
Ako tako nesto trazis, dzaba gubis vreme.
Linkovi i komentari su ti samo tu da bi lakse sam doneo zakljucke i preduzeo korake u zivotu.

Poenta je, ne ocekuj instant resenja

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
@Aleksterminator86 mislim da je lik koji je otisao u kanadu pisao i kako se spremao da ode prelistaj a uvjek ga mozes kontaktirati ako te nesto detaljnije zanima ,takodje mozes otici na forum SSC tomo je clan pod nikom Vracar
 
laki72":27z4lksk je napisao(la):
@Aleksterminator86

Vidi ovako da ti kazem. Ti ocekujes da ti neko drugi 'otvori vrata', a ti samo da usetas.
Od toga nema nista, kako ovde, tako i tamo preko.
Zivot je pun izazova i rizika i moras biti spreman da se boris.
To da ce ti neko drugi naci posao, i to dobar posao, to zaboravi.
Ako tako nesto trazis, dzaba gubis vreme.
Linkovi i komentari su ti samo tu da bi lakse sam doneo zakljucke i preduzeo korake u zivotu.

Poenta je, ne ocekuj instant resenja

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Sta pricas bre ti?koje rekao da ja tako razmisljam nemoj da pricas o meni nesto sto ne znas,drugo:ja nisam trazio da mi on nadje posao,da me udomi ili sta vec,ali sigurno je nekako otisao,i ne verujem da se smucao po Kanadi,lepo oni u Kanadi udome fakultetski obrazovane znam to ali ne znam kako su otisli mnogi tamo ako izuzmemo period od 1990-2000,za sebe se ja bojim ali spreman sam da podnesem taj rizik.NIsam ja trazio nikakvu pomoc od tih ljudi,ali zar nije lepo da napise na primer:otisao sam tu i tu,podneo taj i taj dokument,platio toliko i toliko itd pa to je nesto sto treba da pise da bi i ja mogao da znam na koju foru da odem i sta da spremim od dokumenata,sta me briga kakvo je vreme u Vankuveru i koliko su ga kostala kola,ti pricas gluposti,mogu i ja da odem na crno i da se mucim ali onda koju cu cenu da platim za to?
 
Sta pricam bre ja!?
A sta pricas ti? Oces da ti ja kazem kome u CA ambasadi je moj burazer tutnuo neku lovu???
Da je koleginica preko neta upoznala a kasnije se i udala za CA drzavljanina?
Koji je tvoj problem u stvari?
Kazes da si poslao 1500 CV ?
Pa ocito ih ne pises kako treba, jer dragi prijatelju koji je procenat potreban da ti bar 2 firme odgovore pozitivno?
I nemoj da se ljutis, ali meni zaista nije jasno sta ti ocekujes? Da neko ko je tamo zalegne za tebe da bi ti otisao?

Spominjao si brod i da ti traze lovu da bi otisao. Pa ja koliko znam prvo traze lekarske preglede. Traze i lovu, tacno je, ali covek na ovaj ili onaj nacin mora da ulozi da bi mu se vratilo. Kao obican fizikalac na brodu zaradices od 800$ pa navise. Ako imas neke specificne sposobnosti, zaradices znacajno vise. Upoznao sam lika koji zaradjuje 3500$, odrzava IT I TT veze, ali je poceo kao fizikalac i mnogo manjom lovom.

Sto se kanade i srednke skole tice, znam da su u deficitu sa masinbravarima. U manjku su i sa negovateljicama za starije osobe.

U Australiji srednja struka odlicno zaradjuje u rudnicima. Posebno dobro zaradjuju mineri. I tamo je velika traznja za medicinskom strukom svih profila.

U USA znam da dosta lepo zaradjuju vozaci kamiona - govorim opet o SSS, mada je posao jako zahtevan jer nisu isti uslovi kao u Evropi.

I nesto bih te jos pitao.
Koja je tvoja struka???
Mozda bi dobio ozbiljnije smernice ako bi podelo koju informaciju vise sa nama?



Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Sudeći po tvojim komentarima ispada da želiš baš to što je laki72 naveo. Nemoj da se ljutiš ali tako deluje. Čitaš raznorazne forume i na jednom pišu dobro a na drugom loše. Ljudi su različiti i nekome je nešto dobro a neko je navikao na jako loše pa mu je dobro i ono što je drugom loše. Nadam se da razumeš šta hoću da kažem. Mislim da bi sam trebao da kreneš u akciju i da se raspitaš po agencijama i ambasadama kakvi su uslovi i šta se traži.
A ako ikako mogu da ti pomognem daću ti svoj primer. Trenutno učim Nemački jezik, osnovni kurs. Posle toga planiram i nivo više a na jesen i prekvalifikaciju da bih mogao da konkurišem za posao u Nemačkoj. Bio sam i u NSZ da pitam za rad u Norveškoj ali mi je to teža varijanta. Ovako, u Nemačkoj se traže radnici za zanimanje za koje ću da se prekvalifikujem i imam mnogo veće šanse da odem. Već planiram da se odreknem mnogo čega ovde da bih završio prekvalifikaciju i kurs jezika. Nema putovanja, kojekakvih nepotrebnih troškova i dr. Imam cilj i polako idem ka njemu. Znam da ću se ovde u struci teško zaposliti i zato idem dalje. Sebe ne mogu da zamislim da radim neki drugi posao. Želim da radim ono što volim i zato se trudim da idem za tim. I da, planiram da se vratim. Smatram da će ovde biti bolje i kada se ukaže prilika da ovde radim to što volim, vratiću se.
Toliko od mene.
 
Ovaj je postavio na jos dva foruma isto ovo pitanje... koliko kosta vozna karta do Kanade ..

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
laki72":2vtvfakl je napisao(la):
Sta pricam bre ja!?
A sta pricas ti? Oces da ti ja kazem kome u CA ambasadi je moj burazer tutnuo neku lovu???
Da je koleginica preko neta upoznala a kasnije se i udala za CA drzavljanina?
Koji je tvoj problem u stvari?
Kazes da si poslao 1500 CV ?
Pa ocito ih ne pises kako treba, jer dragi prijatelju koji je procenat potreban da ti bar 2 firme odgovore pozitivno?
I nemoj da se ljutis, ali meni zaista nije jasno sta ti ocekujes? Da neko ko je tamo zalegne za tebe da bi ti otisao?

Spominjao si brod i da ti traze lovu da bi otisao. Pa ja koliko znam prvo traze lekarske preglede. Traze i lovu, tacno je, ali covek na ovaj ili onaj nacin mora da ulozi da bi mu se vratilo. Kao obican fizikalac na brodu zaradices od 800$ pa navise. Ako imas neke specificne sposobnosti, zaradices znacajno vise. Upoznao sam lika koji zaradjuje 3500$, odrzava IT I TT veze, ali je poceo kao fizikalac i mnogo manjom lovom.

Sto se kanade i srednke skole tice, znam da su u deficitu sa masinbravarima. U manjku su i sa negovateljicama za starije osobe.

U Australiji srednja struka odlicno zaradjuje u rudnicima. Posebno dobro zaradjuju mineri. I tamo je velika traznja za medicinskom strukom svih profila.

U USA znam da dosta lepo zaradjuju vozaci kamiona - govorim opet o SSS, mada je posao jako zahtevan jer nisu isti uslovi kao u Evropi.

I nesto bih te jos pitao.
Koja je tvoja struka???
Mozda bi dobio ozbiljnije smernice ako bi podelo koju informaciju vise sa nama?



Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Sve si pogresno razumeo,niko ovde nije trazio nista od tebe ali ocito ne citas ono prethodno sto sam napisao jer da jesi ne bi se ponavlja i pricao kako zelim da neko "zalegne za mene",to sto se tice drugih foruma?znaci mene samo zanima procedura,papiri,troskovi,gde i kako,ako ti to ne mozes da odgovoris nikom nista,ali ne znam da li ti zivis u Srbiji jer ako zivis ovako ne bi trebao da pricas.
 
loyola":1gg80olj je napisao(la):
Ovaj je postavio na jos dva foruma isto ovo pitanje... koliko kosta vozna karta do Kanade ..

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
Pa sta?ajde pali
 
loyola":nn1dpo09 je napisao(la):
Ovaj je postavio na jos dva foruma isto ovo pitanje... koliko kosta vozna karta do Kanade ..

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
i nije vozna nego avionksa karta,sad bih te nazvao mnogo pogrdnim imenima jer si bezobrazan,to je vazilo za Austriju kad sam rekao za voznu kartu pa su pojedini indijanci kao ti to shvatili krivo,ne glupiraj se i cuti ako nemas sta pametno da kazes. :kum:
 
Železničar":ew5om63k je napisao(la):
Sudeći po tvojim komentarima ispada da želiš baš to što je laki72 naveo. Nemoj da se ljutiš ali tako deluje. Čitaš raznorazne forume i na jednom pišu dobro a na drugom loše. Ljudi su različiti i nekome je nešto dobro a neko je navikao na jako loše pa mu je dobro i ono što je drugom loše. Nadam se da razumeš šta hoću da kažem. Mislim da bi sam trebao da kreneš u akciju i da se raspitaš po agencijama i ambasadama kakvi su uslovi i šta se traži.
A ako ikako mogu da ti pomognem daću ti svoj primer. Trenutno učim Nemački jezik, osnovni kurs. Posle toga planiram i nivo više a na jesen i prekvalifikaciju da bih mogao da konkurišem za posao u Nemačkoj. Bio sam i u NSZ da pitam za rad u Norveškoj ali mi je to teža varijanta. Ovako, u Nemačkoj se traže radnici za zanimanje za koje ću da se prekvalifikujem i imam mnogo veće šanse da odem. Već planiram da se odreknem mnogo čega ovde da bih završio prekvalifikaciju i kurs jezika. Nema putovanja, kojekakvih nepotrebnih troškova i dr. Imam cilj i polako idem ka njemu. Znam da ću se ovde u struci teško zaposliti i zato idem dalje. Sebe ne mogu da zamislim da radim neki drugi posao. Želim da radim ono što volim i zato se trudim da idem za tim. I da, planiram da se vratim. Smatram da će ovde biti bolje i kada se ukaže prilika da ovde radim to što volim, vratiću se.
Toliko od mene.

NE ljutim se ja uopste,sve je OK,a sto se tice tih ambasada i agencija pa nisam primetio da neke bas nude pouzdane informacije,ali dobor naci cu ja vec nesto,u svakom slucaju hvala ti na odgovoru.
 
Iz ovih tvojih postova iskreno me i ne čudi što nemaš posao.

Nije poenta u kvantitetu (1500 CV-jeva), pokušaj malo da suziš izbor i napišeš bolji CV, direktno vezan za firmu kojoj šalješ. Još nisam sreo osobu koja je toliko kvalitetna da radi u preko 1000 firmi u Srbiji.

Takođe, poradi malo i na komunikaciji...

A što se tiče pitanja o ceni karata... Pored interneta, toliko agencija čiji je to posao, cena koje zavise od toliko faktora ti pitaš tako nešto na forumu...

Znam da ne misliš da je u inostranstvu lako, ali onaj ko nije našao posao u Srbiji, tj nije radio ovde, sigurno neće baš dobro proći ni u inostranstvu. I nemoj da misliš da ti tamo neće biti potrebna veza za dobar posao (doduše ne stranačka, ali opet neka veza).
 
Radio sam ja u Srbiji nisam ja nezaposlen toliko dugo,i pogresio si nemam ja problem sa komunikacijom nego sam sklon greskama.Nadam se da se ne ljutite na mene eto toliko.NEcu da me niko krivo shvati,ali jbg ljudi svasta pricaju pa covek bude naivan pa poveruje,pa nema coveka koji nekad nije naseo.

Pozdrav
 
Vrh