Šta je novo?

Crowne Plaza/ex-continental - [Hotel]

Hotel je prelep i svaka čast investitoru i graditeljima. Pomislio sam da je ova rekonstrukcija prilika da hotel ide u visinu a da bude malo kraći. Naravno. to bi bilo znatno skuplja rekonstrukcija ali tehnički sasvim izvodljiva. Time bi se omogućilo da bulevar Zorana Đinđića u punoj širini, sa obe trake, izbije ka Savi. To je od značaja s obzirom na buduću gradnju u naselju staro sajmište (možda i opera).
 
Jedva su izveli i ovu rekonstrukciju. Moj prijatelj je bio involviran prilikom radova i kaže mi da se nada da hotel ima dobru službu oržavanja, imaće dosta posla.
Rekonstrukcija se obavljala angažovanjem podizvođača koji su angažovali pod-podizvođaće, negde se izgubio trag, radovi su (delom) fušerski odraženi, ugraženi jeftini delovi (osim nameštaja-on je vrhunski, ali sijalice, pločice u toaletima, slavine isl su made in china). Kao kuriozitet su zidovi soba, nema ni jedan ravan (ali tu nisu mogli ništa da učine, to je još od Interkontintela).
 
Zid je namerno neravan u malim sobama kod radnog stocica ako me secanje sluzi a ima neki naziv pogresicu kako se zove.
 
Ne znam na koji zid mislis, ali svi su zidovi manje vise neravni. To se moze najbolje videti ako se pogledaju hodnici. Nemam pristup da bih to dokazao slikanjem... Mada, za nekog koji odseda u hotelu to mozda nije ni bitno, vazno da je usluga na nivou
 
Ako nemas pristup hotelu, kako znas da su neravni?


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Bio sam pre nego što je pušten! Pomagao sam prijatelju da unese neku opremu, a i pričao sa radnicima, oni su mi i skrenuli pažnju na to. Isto tako, jedan zid u sobama je urađen tehnikom imitacije betona (ne znam kako se to zove stručno) koja je kao nova moda po svetu, ali nama se nije svidela, deluje nekako hladno. Ista tehnika je odrađena i kod liftova, što možda ima neki efekat, ali ne po sobama.
 
Par fotki sa svečanog otvaranja
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 605&type=1
155771120987583588520815.jpg

179455020987602255185677.jpg

160470920987598921852619.jpg

150262209876139218511891.jpg

160105920987617255184148.jpg
 
нико из Владе, градске власти, ТОС-а и ТОБ-а није био на отварању. срамота. јесте да је то Мишковићев хотел, али су ипак велики бренд и велики хотел (који је уз то и легендарни хотел Београда) у питању
 
Нико из власти можда није ни требао да буде, ипак је то човек коме се суди за проневеру милиона евра. Невин је док се не осуди, ипак није укусно да му неки политичар отворено показује подршку.

Зидови су криви, наравно, јер јер је хотел од коте 00, преко ископавања изграђен читав за 14 месеци. То није никаква намера Трудбеника већ последица брзине извођења неприлагођене коришћеној технологији градње.

А видиш ја имам сличне али различите информације.... намештај је одрађен фушерски јер је сав у иверици (по собама) и служба одржавања ће имати масу масу посла. Плочице су гранитна керамика у собама. Окови су добрим делом кинески... Део јесте исфуширан заиста, али је то енорман посао који је урађен за врло кратко време. Многе ствари су урађене заиста добро, обзиром на то. Притом, овде не постоје ни кадрови ни производни капацитети који могу да испрате тај темпо квадрата и опреме, зато су подизвођачи подизвођача подизвођача нормална појава. Е сад колико су то успели да испрате.... то само они знају.
 
ако не из власти, онда барем из ТОС-а и ТОБ-а, јер тај хотел подиже квалитет и квантитет хотелског смештаја у Србији
 
Australijski nedeljnik proglasio "Crowne Plaza" hotelom nedelje
Utorak, 04. 02. 2014.|09:33 | Izvor: eKapija
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... om-nedelje

Beogradski "Crowne Plaza" australijski nedeljnik "The Australian" proglasio je "hotelom nedelje", saopšteno je iz beogradskog hotela.

Hotel koji je počeo da radi pred kraj 2013. godine predstavljen je na portalu theaustralian.com.au 30 januara.

"Crowne Plaza", na ukupnoj površini od 33.000 kvadrata, gostima nudi 416 soba, 31 apartman, 12 sala za sastanke, dva restorana, lobi barove, poslastičarnicu. Posetiocima su, takođe, na raspolaganju fitnes i spa centar, kao i najveći hotelski bazen u Srbiji.
 
Пантограф":gnrmqhte je napisao(la):
austrijski nedeljnik "The Australian"

Ili je austrijski nedeljnik "The Austrian", ili australijski nedeljnik "The Australian" :D

Australijski nedeljnik "The Australian", proverio na e-kapiji, ispravili su lapsus koji su napravili
 
Dali ima nekoh informacija kako ide prodaja pansiona?
prodjoh pre neki dan uvece, nije bilo bas puno svetla po sobama.
 
Koliko zvezdica ima ovaj hotel? Negde pise 4 a negde 5?
 
nensav":2at14nfa je napisao(la):
Dali ima nekoh informacija kako ide prodaja pansiona?
prodjoh pre neki dan uvece, nije bilo bas puno svetla po sobama.

Kad god prodjem pored hotela noću imam utisak da je malo soba popunjeno.
Na tu temu je govorio i direktor Hotela na Kopaonik Biznus forumu:
"Generalni direktor beogradskog hotela Kraun Plaza Živorad Vasić je, na panelu "Politika zaštite potrošača u Srbiji u oblasti turizma i trgovine", naglasio da hotelska industrija ima velikih problema da popuni kapacitete, kao i da mnogi veliki hoteli "zvrje" prazni, jer nema dovoljlno turista.

Vasić je rekao da to isto važi i za Kraun Plazu čije kapacitete pokušava da popuni i promoviše u inostranstvu Beograd kao turističku destinaciju. Prema njegovim rečima, država ništa ne čini da se poveća broj stranih turista, što je ključno za razvoj turizma."
http://www.tanjug.rs/novosti/120151/pre ... urizma.htm (ceo tekst)
 
milos.tro":lpbbftfw je napisao(la):
nensav":lpbbftfw je napisao(la):
Dali ima nekoh informacija kako ide prodaja pansiona?
prodjoh pre neki dan uvece, nije bilo bas puno svetla po sobama.

Kad god prodjem pored hotela noću imam utisak da je malo soba popunjeno.
Na tu temu je govorio i direktor Hotela na Kopaonik Biznus forumu:
"Generalni direktor beogradskog hotela Kraun Plaza Živorad Vasić je, na panelu "Politika zaštite potrošača u Srbiji u oblasti turizma i trgovine", naglasio da hotelska industrija ima velikih problema da popuni kapacitete, kao i da mnogi veliki hoteli "zvrje" prazni, jer nema dovoljlno turista.

Vasić je rekao da to isto važi i za Kraun Plazu čije kapacitete pokušava da popuni i promoviše u inostranstvu Beograd kao turističku destinaciju. Prema njegovim rečima, država ništa ne čini da se poveća broj stranih turista, što je ključno za razvoj turizma."
http://www.tanjug.rs/novosti/120151/pre ... urizma.htm (ceo tekst)


da naravno, sada pomagaj drzavo!!
 
Kada smo već u retro fazonu evo još jedna slika.

Hotel_Intercontinetal_Beograd_2004_zps96e2b059.jpg


Ova slika je jedna od poslednjih na kojoj se vidi hotel sa licencom za znak IHG.
 
Vrh