Šta je novo?

Razno

ја не познајем ни једног србина из србије који не зове све држављане из босне, дакле укључујући србе, босанцима, исто тако и за црногорце.
 
Da, ali to je vise kao geografska odrednica, poput beogradjanin, lala, sumadinac, carapan...
Takodje, kao sto vec rekoh mi kao narod smo izgleda plodna podloga za sejanje zabluda i ispiranje mozga. Otuda recimo imamo 'zajednicki suzivot' , sto je samo po sebi idiotizam jer ili je zajednicki zivot, ili je 'suzivot' (HR varijanta).
Takodje, veli broj nasih sugradjana ni dan danas niti zna niti ga interesuje etnicki sastav, poreklo, navike nasih sunarodnika van matice. U vreme avnojevske SFRJ su jednostavno 'skapirali' da je 1 republika = jedan narod i to je to. to nije nesto sto je propagirano u skolama, vec je jednostavno posledica neznanja i plitkog razmisljanja. Da se sprovede anketa 90% ispitanih nebi znalo da je do 1990. godine u ustavu HR Srpski narod bio jednako konstitutivan kao i Hrvatski. Otuda i teza mnogih "sta bre oce oni (Srbi) u Hrvatskoj"
Malo se rasplinuh, ali mislim da je poenta jasna.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
drum1":2fael5xx je napisao(la):
ок, могу да се сложим са свим изложеним аргументима.

како да онда зауставимо гурање свих срба из црне горе и босне у "црногорце" и "босанце"?

Једноставно, то су срби из Црне Горе и Босне и Херцеговине.

drum1":2fael5xx je napisao(la):
ја не познајем ни једног србина из србије који не зове све држављане из босне, дакле укључујући србе, босанцима, исто тако и за црногорце.

Веруј ми, има нас доста :lol:
 
serbianac":1n29q2g1 je napisao(la):
drum1":1n29q2g1 je napisao(la):
ок, могу да се сложим са свим изложеним аргументима.

како да онда зауставимо гурање свих срба из црне горе и босне у "црногорце" и "босанце"?

Једноставно, то су срби из Црне Горе и Босне и Херцеговине.

drum1":1n29q2g1 je napisao(la):
ја не познајем ни једног србина из србије који не зове све држављане из босне, дакле укључујући србе, босанцима, исто тако и за црногорце.

Веруј ми, има нас доста :lol:

Има и више него што мислиш.
 
serbianac":2qkbu81b je napisao(la):
drum1":2qkbu81b je napisao(la):
ок, могу да се сложим са свим изложеним аргументима.

како да онда зауставимо гурање свих срба из црне горе и босне у "црногорце" и "босанце"?

Једноставно, то су срби из Црне Горе и Босне и Херцеговине.

drum1":2qkbu81b je napisao(la):
ја не познајем ни једног србина из србије који не зове све држављане из босне, дакле укључујући србе, босанцима, исто тако и за црногорце.

Веруј ми, има нас доста :lol:

Можда не познајем довољно правих људи :)

А иначе, нпр историју не учимо ван немањића, кндеза лазара и београдског пашалука. Срби у босни цг и војводкни ништа . . .
 
Ама како то ништа? А Твртко, Његош, Јован Ненад, Марко краљевић... све заступљено :)
И добро више... није тема баш толико РАЗНО.
 
Борчанац":1xub9i45 je napisao(la):
Ама како то ништа? А Твртко, Његош, Јован Ненад, Марко краљевић... све заступљено :)
И добро више... није тема баш толико РАЗНО.
ја у историји нисам научио за јована ненада а твртко је учен као "босанац" историја црне горе је само споменута, највише кроз г. Вијенац.
не бих знао да су срби/словени у војводини једини народ до доласка мађара и осталих у 17 веку, да ниса читао Википедију. Итд итд. Можда су се променили уџбеници . . Али ја сам учио некалву авнојевску историју.
 
Оно што сам ја учио био је у два поглавља ...

1. до Другог светског рата
2. Други светски рат

Са трагичним односом количине информација 50-50% ... комунистичко иживљавање.
 
drum1":1bm6dzp1 je napisao(la):
Борчанац":1bm6dzp1 je napisao(la):
Ама како то ништа? А Твртко, Његош, Јован Ненад, Марко краљевић... све заступљено :)
И добро више... није тема баш толико РАЗНО.
ја у историји нисам научио за јована ненада а твртко је учен као "босанац" историја црне горе је само споменута, највише кроз г. Вијенац.
не бих знао да су срби/словени у војводини једини народ до доласка мађара и осталих у 17 веку, да ниса читао Википедију. Итд итд. Можда су се променили уџбеници . . Али ја сам учио некалву авнојевску историју.

Не знам како је код тебе али у нашој породици је предање, "са кољена на кољено", јаче од било какве историје и све што смо учили у бившој АВНОЈ-евској брзо смо заборављали. Ништа без деде, прадеде.....!
 
Koliko je bilo ofanziva , ko je bio prije nemanjica , steta sto nam nema naseg clana joanuma istoricara da nam odrzi koji cas potanko obrazlozi
 
rasho62":39n4pu8a je napisao(la):
drum1":39n4pu8a je napisao(la):
Борчанац":39n4pu8a je napisao(la):
Ама како то ништа? А Твртко, Његош, Јован Ненад, Марко краљевић... све заступљено :)
И добро више... није тема баш толико РАЗНО.
ја у историји нисам научио за јована ненада а твртко је учен као "босанац" историја црне горе је само споменута, највише кроз г. Вијенац.
не бих знао да су срби/словени у војводини једини народ до доласка мађара и осталих у 17 веку, да ниса читао Википедију. Итд итд. Можда су се променили уџбеници . . Али ја сам учио некалву авнојевску историју.

Не знам како је код тебе али у нашој породици је предање, "са кољена на кољено", јаче од било какве историје и све што смо учили у бившој АВНОЈ-евској брзо смо заборављали. Ништа без деде, прадеде.....!

е па у томе и јесте проблем. то треба да учимо сви а не само део популације која се интересује за историју и која има претке који желе да причају о томе.
 




Ту је кран, табла, механизација, радници... Као да креће озбиљнија реконструкција или бар видна.
 
cam00836-400.jpg

И са т6 се виде разни објекти. Можда опет неки хотелчићи, никло их је у близини пар комада
 
Nacrt plana detaljne regulacije Novog avalskog puta na javnom uvidu
Sreda, 09. april 2014
http://www.yu-build.rs/index.php/Urbani ... -uvidu.htm

Komisija za planove Skupštine grada Beograda utvrdila je Nacrt plana detaljne regulacije Novog avalskog puta od Kumodraške ulice do Kružnog puta na opštini Voždovac sa Izveštajem o strateškoj proceni uticaja predmetnog plana na životnu sredinu.

Plan će biti na javnom uvidu u zgradi Gradske uprave grada Beograda u Ulici 27. marta 43-45 (sala 2 u suterenu) od 7. aprila do 12. maja i može se pogledati svakog radnog dana od 9 do 18 časova.

Javna sednica Komisije za planove Skupštine grada Beograda održaće se u zgradi Gradske uprave grada Beograda u Ulici 27. marta 43-45 (sala 2 u suterenu) 3. juna u 13 časova. U toku javne sednice, sva prisutna fizička i pravna lica koja su podnela primedbe u vezi s Nacrtom plana u pisanom obliku, mogu ih obrazložiti pred članovima komisije za planove Skupštine grada Beograda.

Primedbe na planirana rešenja mogu se pismeno dostaviti Sekretarijatu za urbanizam i građevinske poslove, preko pisarnice u Ulici 27. marta 43-45, najkasnije do 12. maja. U toku javnog uvida, Nacrt plana biće izložen i na sajtu grada Beograda www.beograd.rs u rubrici „Gradski oglasi, konkursi i tenderi”.
 
То није могла бити она... користила је друго писмо!
Људи, ово је фалсификат :D
 
Прошле године, чини ми се, на раскрсници за стари Обреновачки пут поред Аде видео сам комби с великом приколицом пуном кајака, немачке регистрације. Гледали су унезверено из кола, пришао сам им и питали су ме како да уђу на Аду Циганлију. Изгледало је као да су више пута покушали без успеха и онда заглавили ту. Очигледно је да су ишли на такмичење на Ади.
Објаснио сам им како сам знао. После сам једном приликом видео да из правца града не постоји НИЈЕДАН путоказ који би упућивао да је ту Ада, и где је скретање за улазак на њу. Ми то сви знамо, али кад се човек стави у положај странца, онда то изгледа потпуно друкчије.
Дакле, предлажем да се пре улаза на Аду постави путоказ који би упућивао на право скретање. Ко га промаши, тешко се после враћа на право место, јер треба да иде чак до испод Газеле (сада, ако зна, до кружног тока на прилазу Мосту преко Аде), тамо направи полукружно окретање и врати се да покуша још једном. Јер из супротног смера, од Чукарице, није могуће ући на Аду!!!

(сетих се накнадно: може и скретањем у Паштровићеву улицу, полукружним окретањем и враћањем у Радничку, али, све то треба знати)
 
:?:

Да ли неко зна да ли ће и када ће бити повезани Булевар уметности и Булевар Црвене армије на Новом Београду, пролазом испод пруге?
 
Niko živ to ne zna :)
Planirano je u sklopu UMP-a, ali da li će zaista biti i tačno kad, mislim da nije potvrđeno. U toku je valjda tenderska procedura za taj deo, pa ćemo valjda znati više.
 
Борчанац":sg8ob03z je napisao(la):
То није могла бити она... користила је друго писмо! Људи, ово је фалсификат :D

И ја га тако доживљавам.

Код нас је општи ниво образовања и знања такав да људи још нису свесни да тако одштампан позив (који је у сваком другом погледу за похвалу) представља загађење у области језика и културе које се може поредити с отпацима и пикавцима као физичким загађењем простора.
 
Koliko je savršeno nesposobna vlast presvučenih video sam večeras. Carevi su u četvrtak u ulici Velizara Stankovića na Miljakovcu krenuli da postavljaju ležeće policajce. Prvo su u sredu uveče uklonili asfalt i ostavili poprečne udarne rupe, a potom su odmah sutradan izlili veoma oštre ležeće policajce koje nisu markirali već su tu "sitnicu" ostavili verovatno za posle praznika. Ležeći policajci kojih tu nije bilo do pre par dana su apsolutno nevidljivi u mraku sve dok im ne pridjete jako blizu. Sad sam čekao bus tamo i zaprepašćen sam kako ljudi naleću na veoma oštre ležeće policajce. Ni danju se ne vidi najjasnije, ali opet se tad vide dovoljno daleko da se može prikočiti.
Ko zna koliko je štete nastalo na vozilima ova tri dana. Ne govorim o ljudima koji sumanuto voze, već sasvim po propisima, ali napominjem da su te izbočine koji su zaštita pešačkog prelaza u zoni škole napravili veoma strmo i ostavili potpuno neobeležene.
 
Da li je postavljena vertikalna signalizacija?
 
Кроз "Пазл град" ће проћи Борска улица!
М. СТАНОЈКОВИЋ | 11. јул 2016. 18:23 | Коментара: 0

На простору који је заузимало дечје игралиште на Бањици правиће се нова саобраћајница. Кад посао буде готов, возила ће брже ићи кроз овај део Вождовца. Монтажни објекат је изграђен 2009. године

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... rska-ulica
 
Danas počela rekonstrukcija stepenica kod stajališta Brankov most u smeru ka Zemunu i NBG.. Jedna na brzinu iz 15ice

 
Vrh