Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Somi303":2le39lca je napisao(la):
Изврћеш речи, за то требаш свима да се извиниш! Цитирај где сам ја то тачно рекао да је возач крив што аутобус прокишњава, што нема седиште и што се запалио! Ја више не плаћам карту јер за три године плаћања нисам видео никакав напредак на мојој линији, схвати да ме не занимају остале линије. Плаћао сам пре и после Бус Плуса и ништа нисам добио, немам ни један разлог да и даље плаћам. Свугде у свету се услуга пружи па се очекује наплата, не видим зашто бих ја плаћао капање кише по унутрашњости возила. Што се тиче донација, то што је возила млађе 10 година у пракси не значи ништа. Конекто је старији од Н серије па је хиљаду пута бољи..
Kome da se ja izvinim, tebi i obrazovanom? Imaš li ti stida imalo? Kako te bre nije sramota?
Ti još da tražiš izvinjenje?
Ako ne plaćaš šta se žališ onda? Imaš besplatan prevoz, pa kakav god da jeste, šta bi ti da ga ne plaćaš i još da biraš?
Idi mesec dana pešaka, zdravije je, a i možda ti nešto dođe do mozga usput.

stf":2le39lca je napisao(la):
becks89":2le39lca je napisao(la):
Još bre vi imate pravo da se žalite na prevoz, koji ne plaćate?
Kako vas nije sramota?
Somi303":2le39lca je napisao(la):
Ја више не плаћам карту јер за три године плаћања нисам видео никакав напредак на мојој линији, схвати да ме не занимају остале линије.

Prvo Beks, prestani da se kačiš na to da nemamo pravo da se žalimo jer ne plaćamo. Nije tako oduvek. Kao što sam više puta naveo, švercujem se tek od januara ove godine. Ista priča je i sa šomijem i sa barem 50% švercera. Ako ne i više.

Godinama smo plaćali karte i imali pravo da kritikujemo ali si i tada nalazio raznorazna banalna opravdanja za sve prestupe i nazvao nas imbecilima, nekompetentnima, džabalebarošima i ostalim sinonimima. Ne samo ti, nego cela ekipa GSP-a. Pa pogledaj samo šta misliš o Vukši i ti i cela GSP šoferska branša džabalebaroša.

Prema tome, prestani se kačiti za švercere (to radiš tek od skoro) i priznaj da po tebi niko nema pravo da kritikuje rad GSP-a ako nije GSP-ovac i da su svi koji to rade - id***.

Mislim, nema šta da priznaš, to si desetine puta napisao.
Alo zemljak, švercer je švercer, nemoj da mi filozofiraš i ideš na živce sa tom pričom. Ne plaćaš prevoz i kraj. Ako se voziš džabe ćuti i vozi se, kako imaš obraza da se voziš džabe i još da se žališ na to? Jel možeš da uzmeš hleb iz maksija za dž i da posle odeš da se žališ kako hleb ne valja? Ne, onda nemoj ni ovde. Godinama si možda imao to pravo, sada nemaš. Naročito ne, posle svega šta si ispisao...

Pitaću te nešto dragi moj stf, jesi li ti tokom svih ovih godina, izneo jedan statistički parametar ili jedan tačan podatak, ili pokušao da nam daš bilo koju tačnu informaciju kao dokaz? Samo jednu za bilo koju od tvojih optužbi, ili se svaka zasnivala na pretpostavkama, rekla-kazala, oni nas mrze i sličnim zaključcima? A to sve sam ja naravno više puta dokazao i pokazao, konkretno evo poslednji primer dokazao sam da lažeš i izmišljaš kako bi opravdao svoje neplaćanje karte. I nakon svega toga, ti sebi daješ za pravo da bilo koga optužuješ i bilo kome šta kažeš? Ti? Licemer, lažov, i čovek koji kad ostane bez argumenta, za svaki slučaj pomene da je fakultetski obrazovan, sve je to lepo, ali za mene si kao čovek 0. Kopmania je dečko koji je pošten i iskren u oceni ovog problema, iako imamo različita mišljenja, takođe laki72, borčanac, Gorštak, marecar i da ne navodim sad dalje, jedino se ti i Šomi uhvatili da nekome nešto pokazujete, a da imate obraza nebi se javili više nakon svega. Ne znam imate li granice?

Ti nemaš pravo da kritikuješ nikoga i molim te da to više ne radiš, tvoje licemerje i bezobrazluk smo videli, ajde daj malo nešto drugo. Kritikujte, ja nemam ništa protiv, ali zna se šta je istina, a šta preuveličavanje, samo nekima to objasniti ide malo teže.

I za kraj, prevoz koji vam ne odgovara, nemojte koristiti!

solecar":2le39lca je napisao(la):
becks89":2le39lca je napisao(la):
Ti očigledno nisi razumeo moje pitanje, mesar nije bio primer, kao ni kontrola, samo sam nastavio niz, jer je Beograđanima za sve neko drugi kriv.
Sam si naveo u prva 2 primera, prvi put je otišao, drugi put nije. Prvi put te možda nije video, drugi put jeste, ali siguran sam da niko neće namerno da te uhvati vratima, time rizikuje da mu ispadneš i da pogineš daleko bilo. Niko neće da odgovara, ma koliko on lud ili bilo šta bio.
Samo na to se odnosila moja konstatacija da vam ne verujem, ne verujem da će vas neko namerno povrediti, zaglaviti vratima, jer niko nije lud da odgovara za vas. Samo toliko, sve ostalo znam i sve ostalo je ok.
Hvala lepo i pozdrav! :)

Jedna stvar je kad ti kažeš da ne veruješ u to , a sasvim druga stvar je kada ti nekoga ubeđuješ da je umislio. A evo i još jedan primer "nenamernog" propusta vozača. Vidim ja trolu , i počnem da trčim za njom , tačnije ispred nje , i vozač vidi da trčim ka stanici , ali ne usporava , već produžava dalje , ne stajući na stanici , samo zato što nije niko izlazio. Ajde i sad reci da me vozač nije video , i ajde sad reci da nije vozač mogao da pretpostavi da ja trčim ka stanici.
U redu, moja greška je da vas ubeđujem da nešto nije tako, priznajem! Samo niko me neće uveriti da bilo koji vozač želi da vas ubije i povredi, takve slučajeve još ne zapošljavaju.
Pazi, tvoja reč protiv njegove, ja sad mogu da verujem tebi, a mogu i njemu, tu se više radi o tome kakav si čovek, ja lično na njegovom mestu bih stao, jer pre svega po statutu, dužan si da staješ na svakom stajalištu.
 
becks89":21pc84l8 je napisao(la):
Kome da se ja izvinim, tebi i obrazovanom? Imaš li ti stida imalo? Kako te bre nije sramota?
Ti još da tražiš izvinjenje?
Ako ne plaćaš šta se žališ onda? Imaš besplatan prevoz, pa kakav god da jeste, šta bi ti da ga ne plaćaš i još da biraš?
Idi mesec dana pešaka, zdravije je, a i možda ti nešto dođe do mozga usput.
Још увек ниси цитирао где сам ја оптужио возаче за оно што сам фотографисао.
 
solecar":1fonbvoy je napisao(la):
Nedavno mi se desilo , po ko zna koji put , da vozač stoji u stanici , sa otvorenim vratima , svi putnici odavno ušli , ja trčim da stignem vozilo , i taman kad sam stigao kod vozila , vozač je zatvorio vrata i krenuo , a mene ostavo na stanici da čekam sledeći. Par dana kasnije , opet ja trčim za vozilom. Pošto su svi koji su bili na stanici ušli , vozač je krenuo da izlazi iz stanice , i kada je primetio da ja trčim , zaustavio se i sačekao da ja uđem.
 
solecar":knqf2uxz je napisao(la):
Vidim ja trolu , i počnem da trčim za njom , tačnije ispred nje , i vozač vidi da trčim ka stanici , ali ne usporava , već produžava dalje , ne stajući na stanici , samo zato što nije niko izlazio. Ajde i sad reci da me vozač nije video , i ajde sad reci da nije vozač mogao da pretpostavi da ja trčim ka stanici.
Ispada da ti po ceo dan trčiš, i šta je tu greh ?
 
Ljudi dzabe se prepucavate.Ja ne znam da li je potpuno opravdano sto se stf svercuje ali to je njegova odluka ali mislim da je ok to sto se Somi svercuje.Pa i ja da zivim u Zaklopaci isto bi se svercovao a zasto.Na liniji upadaju sve sami krsevi .Linija 303 ide jako retko na 45 minuta vozila se kvare pa i sam Somi je pisao to.Ne razumem zasto omalovazavaju ljude iz Zaklopace zasto liniju 303 ne pojacaju sa jos dva vozila minimum.Red bi bio da tu liniju preuzme i neki privatni prevoznik recimo Presto i da na liniju 303 stavi minimum jos dva autobusa to bi vec bilo nesto 3 autobusa GSP-a i dva od privatnika da stave da je zadnji polazak iz Ustanicke za liniju 303 bude u 23:30 a ne u 22:15.Vidim da je 303 najgora linija sa poteza 300 tako da se nadam da ce sto manje ljudi iz Zaklopace uzimati karte i da ce time pokazati svoje nezadovoljstvo
 
Žika":3jtoc9vc je napisao(la):
solecar":3jtoc9vc je napisao(la):
Vidim ja trolu , i počnem da trčim za njom , tačnije ispred nje , i vozač vidi da trčim ka stanici , ali ne usporava , već produžava dalje , ne stajući na stanici , samo zato što nije niko izlazio. Ajde i sad reci da me vozač nije video , i ajde sad reci da nije vozač mogao da pretpostavi da ja trčim ka stanici.
Ispada da ti po ceo dan trčiš, i šta je tu greh ?
a sta nije greh jel lepo to sto ga omalovazava ako neko trci pa stani mu onda nece mu kruna sa glave otpasti to je i mene nerviralo oduvek trcim za tramvajem kad on zatvori namerno e pa to je izivljavanje
 
Pa nisu ludi da pojačaju prevoz kad se na toj liniji otkuca ubedljivo najmanje karata od svih tih linija 300. Mogu samo da im smanje i te polaske.
Ne ulazim jel opravdano ili ne, ali ako ne plaća zbog čega se žali onda?
Za naselje poput Zaklopače koje koliko znam nema preko 3000 ljudi, mislim da je i ovaj prevoz sasvim zadovoljavajući, samo kada bi se upristojila vozila i kada bi se polasci ispunjavali redovno!

dare":jkg7baic je napisao(la):
Žika":jkg7baic je napisao(la):
solecar":jkg7baic je napisao(la):
Vidim ja trolu , i počnem da trčim za njom , tačnije ispred nje , i vozač vidi da trčim ka stanici , ali ne usporava , već produžava dalje , ne stajući na stanici , samo zato što nije niko izlazio. Ajde i sad reci da me vozač nije video , i ajde sad reci da nije vozač mogao da pretpostavi da ja trčim ka stanici.
Ispada da ti po ceo dan trčiš, i šta je tu greh ?
a sta nije greh jel lepo to sto ga omalovazava ako neko trci pa stani mu onda nece mu kruna sa glave otpasti to je i mene nerviralo oduvek trcim za tramvajem kad on zatvori namerno e pa to je izivljavanje
Ima ono, kreni ranije i sačekaj autobus, jer autobus tebe sigurno neće čekati. Niti će njemu spasti kruna sa glave ako stane, a neće ni putniku pasti kruna sa glave da sačeka sledeći :)
 
Razumem one koji iz nekog principa nece da placaju kartu. Ja na to gledam ovako, puno je javasluka, bezobrazluka, bahatosti, diletantizma i cega sve ne u mnogim drzavnim preduzecima, i ne samo u njima vec u celoj drzavi. Primera koliko volis. Kod mnogih ljudi se normalno javlja revoltiranost i frustracija takvim stanjem, i mislim da se onda svo to nezadovoljstvo ispoljava u vidu ne placanja gradskog prevoza. U stilu e pa kad je tako ne dam vam svoje pare. Mnogi ljudi bi to uradili i kad su u pitanju mnoga druga preduzeca i njihove usluge, ali to rade ovde iz jednostavnog razloga jer im se tu moze. Gradski prevoz niko ne moze da im "isece" kao sto mogu struju ili telefon, i ne moze niko da im posalje sudske izvrsitelje na vrata ako se svercuju iz dana u dan, ili da im elektronski skinu pare sa racuna od plate kao sto mogu ako nisu placali parking. Dakle mislim da se nekakav revolt i bunt protiv svega sto covek vidi da mu se odigrava pred ocima svaki dan, ali i bunt protiv vlasti u velikoj meri ispoljava u vidu odbijanja da se plati karta za prevoz.
Mnogo je i onih, a nazalost ima ih sve vise, koji jednostavno nemaju od cega da plate, i to je jedno mesto i nacin gde mogu malo da ustede za druge stvari. To tu mogu da rade iz vec pomenutog razloga, zato jer im se moze, a kod drugih obaveza ne moze.
E sad evo ga punchline. :mrgreen:
Da li bi karta za prevoz trebala da se placa? Da?
Da li bi ta placena usluga trebala biti na nekom zadovoljavajucem nivou? Da.
Ok, odakle cemo da pocnemo, je l' prvo svi da krenemo uredno da placamo kartu, ili da prvo nekako taj prevoz uporedo sa stanjem u drzavi dovedemo na nivo pristojnosti koji ne bi kod ljudi izazivao pobunu u vidu odbijanja da se plati karta?
Meni je logicnije da se krene od ovog drugog, da se svakome ko ne bi hteo da placa kartu ostavi minimum prostora i mogucnosti za izgovore. Ja ne verujem da bi se stanje u gsp- nesto znacajno popravilo ukoliko bi od sutra naplata bila 100%, mislim da sam video da je neko u prethodnom posto vec nesto slicno zakljucio. Ne vidim neku poentu drasticnijeg treniranja strogoce prema neplatisama ako to nece ni malo uticati na to kakav je odnos i vlasnika i zaposlenih u tim preduzecima prema sopstvenim obavezama.
 
dare":4yw6khc9 je napisao(la):
Ljudi dzabe se prepucavate.Ja ne znam da li je potpuno opravdano sto se stf svercuje ali to je njegova odluka ali mislim da je ok to sto se Somi svercuje.Pa i ja da zivim u Zaklopaci isto bi se svercovao a zasto.Na liniji upadaju sve sami krsevi .Linija 303 ide jako retko na 45 minuta vozila se kvare pa i sam Somi je pisao to.Ne razumem zasto omalovazavaju ljude iz Zaklopace zasto liniju 303 ne pojacaju sa jos dva vozila minimum.Red bi bio da tu liniju preuzme i neki privatni prevoznik recimo Presto i da na liniju 303 stavi minimum jos dva autobusa to bi vec bilo nesto 3 autobusa GSP-a i dva od privatnika da stave da je zadnji polazak iz Ustanicke za liniju 303 bude u 23:30 a ne u 22:15.Vidim da je 303 najgora linija sa poteza 300 tako da se nadam da ce sto manje ljudi iz Zaklopace uzimati karte i da ce time pokazati svoje nezadovoljstvo
За 303 су потребна 4 возила која би одржавала такт од 30 минута, ништа више. Е сад што је Бекс ограничен и не схвата да ја не плаћам јер је превоз био и остао очајан као и кад сам плаћао је друга ствар. И ја још увек чекам да ме цитира где сам кривио возача за оно, мало ми је чудно што га нема да то уради, он како и сам каже не избегава питања :shock: :o :?
 
b_tuta":3f169pbb je napisao(la):
Ako bi se sutra povecala prodaja karata na 100% da li bi DJP, GSP imali bilo kakav razlog da promene bilo sta na bolje? Da nije mozda u tome problem? Ha?
Еееее, ту смо ... да је тренутно наплата 100% надлежни не би мењали ништа на боље јер би сматрали да је све ок. Свака власт корак по корак узима од народа док год се народ не крене бунити на неки начин. Тако власт налази неке границе и ако их пређе, пада са власти или мирним или насилним путем. ТО је историјски ФАКАТ!

Шта мислите, да се Бусплус сада укида зато што заиста није био добар или зато што је народ масовно почео да "прави проблеме"? Ђилас је изгубио изборе због Бусплуса, то никад не заборавите ... а изградио је толике школе, вртиће, Мост на Ади, Булевар .... прст на чело људи ... прст на чело ... а не слепо: "плаћај, плаћај, плаћај" ... користите мозак.

angry bird":3f169pbb je napisao(la):
je l' prvo svi da krenemo uredno da placamo kartu, ili da prvo nekako taj prevoz uporedo sa stanjem u drzavi dovedemo na nivo pristojnosti koji ne bi kod ljudi izazivao pobunu u vidu odbijanja da se plati karta?
Meni je logicnije da se krene od ovog drugog,

Наравно да је логичније. То је оно што овде тражим. Зато се шверцујем.

Тренутни степен наплате превоза је у складном реципроцитету са нивоом пружене услуге. АКо желе да повећају наплату, треба прво да побољшају услугу. Уколико крену другачије, као што су до сада више пута радили - добиће тихи народни бунт. Ако крену са приватном полицијом, као што једном јесу, добиће насиље ... а после насиља, падају са власти ...


Немојте се заваравати, на побљшање јавног превоза једнако утичу и платише и шверцери, само на потпуно другачији начин. Платише дају новчана средства, шверцери приморавају да се услуга побољша. Не заборавите да је Бусплус пао због шверцера, а не платиша.

А не треба заборавити да се граду као систему више исплате шверцери у бусу него да сви они узму кола. Као што Б-тута написа. Да сви крену укола, градски ресурси би брзо пукли, а град економски кренуо нагло да пропада.
 
Cisto da pitam neplatise, da li ste placali prevoz 90-ih

Ja jesam a u jednom momentu sam u kuci finansijski jako jako lose stajao da nisam imao ni za onu kartu od 3 dinara ni za mesecnu pa sam koristio tadasnji beovoz pesaceci duze do stanice i od stanice do odredista nego sto je put vozom trajao. Voz sam koristio kao jeftiniju alternativu a ne kao besplatno sredstvo.

Pitanje placanja je za mene vise stvar licne kulture nego principa a pogotovo za ljude koji finansijski mogu da plate mesecnu ili pojedinacnu kartu. Jako mi je tesko da se odredim prema najtezim socijalnim kategorijama i prema nezaposlenima dok za studente imam jasan stav da moraju jednostavno placati kartu bez bilo kakvog izgovora.
 
90-ih je i krenulo totalno rasulo, kao i veliki pad nivoa usluge. Do tih nesrećnih devedesetih održavanje vozila je bilo daleko ozbiljnije.
Posle su krenule velike igre i čekao se pogodan trenutak za uvođenje privatnika u gradski prevoz. Da bi 1999. ceo GSB pao na 30-50 vozila.
Pitanje je i ovo koliko će da traje.
Bude li došao neki veliki igrač i preuzeo gradski prevoz na sebe sigurno je da karta neće biti 150 din već daleko više. I ubeđen sam da će sve učiniti kako bi osigurao prihode.
 
Све до 2010 нисам плаћао јер сам ишао пешке у шк, од 2010 до краја 2013 плаћао и ништа добио.
 
Izvini Somi, a sta si ocekivao da dobijes? Zahvalnicu, plaketu, orden?
;-) :D

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
mogli bi to da nam priuste svima nama sta je to za njih da operu autobuse kako treba.Nego nece.Peru traljavo autobuse ni nalepnice ne znaju da skidaju kako valja
 
Žika":1wp03afk je napisao(la):
solecar":1wp03afk je napisao(la):
Vidim ja trolu , i počnem da trčim za njom , tačnije ispred nje , i vozač vidi da trčim ka stanici , ali ne usporava , već produžava dalje , ne stajući na stanici , samo zato što nije niko izlazio. Ajde i sad reci da me vozač nije video , i ajde sad reci da nije vozač mogao da pretpostavi da ja trčim ka stanici.
Ispada da ti po ceo dan trčiš, i šta je tu greh ?

Ispade da ti generalizuješ i izvrćeš stvar , isto kao i becks89. I šta je tu loše? Ama baš ništa , jer potrebno je nama "nepismenima" da neko redovno pojašnjava stvari.
 
Igor":3rn7gt7r je napisao(la):
Cisto da pitam neplatise, da li ste placali prevoz 90-ih

Ja jesam a u jednom momentu sam u kuci finansijski jako jako lose stajao da nisam imao ni za onu kartu od 3 dinara ni za mesecnu pa sam koristio tadasnji beovoz pesaceci duze do stanice i od stanice do odredista nego sto je put vozom trajao. Voz sam koristio kao jeftiniju alternativu a ne kao besplatno sredstvo.
Eh vesele devedesete...Izbrojis sitnis tacno koliko treba za kartu, udjes u autobus nekog privatnika smestis se i cekas konduktera da ti da kartu papiric. Das mu tu sicu a on sav srecan sto je dobio sitnis da moze da vraca kusur pa pokaze kolegi kondukteru da se pohvali. :D Tada sam placao naravno, ali ako me secanje ne vara tadasnja cena karte na ondasnje cene svega ostalog nije bila neki narocit udar na kucni budzet, u poredjenju sa danasnjom situacijom.
Sto se mene tice ja sam vec ranije par puta govorio da kad god procenim da mogu da se svercujem to i radim, a kad vidim kontrolu da ide ka meni prislonim novcanik i otkucam kartu. Znaci placam samo kad sam takticki nadmudren i sateran u cosak. :laugh: Razlog za to nije moja nekultura vec iskljucivo jako teska situacija sto se tice para. Nemam para ni za mnogo potrebnije i vaznije stvari od mesecne karte za prevoz, kao sto je recimo HRANA. A kad bi kucao redovno kartu to bi me kostalo i mnogo vise nego da placam mesecnu. Da je cena mesecne karte takva da je to nesto sto ne bi ni osetio naravno da bi kupio mesecnu. Meni uopste ne treba da svaki put kad ulazim u prevoz lovim pogledom dal je na vidiku neko uniformisan sa aparatom oko struka, i da tokom cele voznje gledam ko ulazi na vrata, da ne bi dosao u situaciju da se blamiram ako me zateknu bez karte.
 
Somi303":3h26tq10 je napisao(la):
dare":3h26tq10 je napisao(la):
Ljudi dzabe se prepucavate.Ja ne znam da li je potpuno opravdano sto se stf svercuje ali to je njegova odluka ali mislim da je ok to sto se Somi svercuje.Pa i ja da zivim u Zaklopaci isto bi se svercovao a zasto.Na liniji upadaju sve sami krsevi .Linija 303 ide jako retko na 45 minuta vozila se kvare pa i sam Somi je pisao to.Ne razumem zasto omalovazavaju ljude iz Zaklopace zasto liniju 303 ne pojacaju sa jos dva vozila minimum.Red bi bio da tu liniju preuzme i neki privatni prevoznik recimo Presto i da na liniju 303 stavi minimum jos dva autobusa to bi vec bilo nesto 3 autobusa GSP-a i dva od privatnika da stave da je zadnji polazak iz Ustanicke za liniju 303 bude u 23:30 a ne u 22:15.Vidim da je 303 najgora linija sa poteza 300 tako da se nadam da ce sto manje ljudi iz Zaklopace uzimati karte i da ce time pokazati svoje nezadovoljstvo
За 303 су потребна 4 возила која би одржавала такт од 30 минута, ништа више. Е сад што је Бекс ограничен и не схвата да ја не плаћам јер је превоз био и остао очајан као и кад сам плаћао је друга ствар. И ја још увек чекам да ме цитира где сам кривио возача за оно, мало ми је чудно што га нема да то уради, он како и сам каже не избегава питања :shock: :o :?
A ti si pretpostavljam stručan da oceniš na koliko treba da ide prevoz i koliko ima vozila? Mislim, uradio si tu analitiku i sve?
Ajde ne budi smešan...
Ja nisam rekao da si ti okrivio vozača, već sam pitao da nije vozač, pošto vam je za sve kriv vozač... I neću više ništa da ti pojašnjavam, samo mama mora da ti crta i boji, ja ne moram...

stf":3h26tq10 je napisao(la):
Еееее, ту смо ... да је тренутно наплата 100% надлежни не би мењали ништа на боље јер би сматрали да је све ок. Свака власт корак по корак узима од народа док год се народ не крене бунити на неки начин. Тако власт налази неке границе и ако их пређе, пада са власти или мирним или насилним путем. ТО је историјски ФАКАТ!
Шта мислите, да се Бусплус сада укида зато што заиста није био добар или зато што је народ масовно почео да "прави проблеме"? Ђилас је изгубио изборе због Бусплуса, то никад не заборавите ... а изградио је толике школе, вртиће, Мост на Ади, Булевар .... прст на чело људи ... прст на чело ... а не слепо: "плаћај, плаћај, плаћај" ... користите мозак.
Ti nekom da daješ lekcije? E i ova zemlja je na niske grane pala...

stf":3h26tq10 je napisao(la):
Наравно да је логичније. То је оно што овде тражим. Зато се шверцујем.
Тренутни степен наплате превоза је у складном реципроцитету са нивоом пружене услуге. АКо желе да повећају наплату, треба прво да побољшају услугу. Уколико крену другачије, као што су до сада више пута радили - добиће тихи народни бунт. Ако крену са приватном полицијом, као што једном јесу, добиће насиље ... а после насиља, падају са власти ...
Немојте се заваравати, на побљшање јавног превоза једнако утичу и платише и шверцери, само на потпуно другачији начин. Платише дају новчана средства, шверцери приморавају да се услуга побољша. Не заборавите да је Бусплус пао због шверцера, а не платиша.
А не треба заборавити да се граду као систему више исплате шверцери у бусу него да сви они узму кола. Као што Б-тута написа. Да сви крену укола, градски ресурси би брзо пукли, а град економски кренуо нагло да пропада.
Ne mili moj, nemoj da obrćeš teze, švercuješ se jer ti sistem to omogućava, jer si moralni patuljak, jer si sebični licemer, ne švercuješ se što je prevoz ovakav i onakav. Ja ti garantujem da se hoće, na fin i kulturan način bi i vas zaštićene naučili da plaćate. Za svaki polazak koji se u kontinuitetu ne otkuca nijedna karta ili manje od 5 karata, odmah treba doneti odluku da se ukine, smanjićemo broj polazaka, na ulicu će izlaziti samo bolja vozila, a gospoda će platiti kartu.
Samo ti sebe i dalje teši kako ti svojim neplaćanjem teraš nekoga na poboljšanje usluge, opravdavaj sebe i dalje, nemam ništa protiv, samo siguran sam da ni ti ne veruješ u ovo što pričaš. I da mili moj, Bus Plus nije pao, neko je za njegovu zamenu uzeo blizu 6.000.000E, zbog raskida ugovora, a ti i dalje živi u iluziji da je neko zbog švercera ukinuo sistem. Zabole njih za narod.

Igor":3h26tq10 je napisao(la):
Cisto da pitam neplatise, da li ste placali prevoz 90-ih

Ja jesam a u jednom momentu sam u kuci finansijski jako jako lose stajao da nisam imao ni za onu kartu od 3 dinara ni za mesecnu pa sam koristio tadasnji beovoz pesaceci duze do stanice i od stanice do odredista nego sto je put vozom trajao. Voz sam koristio kao jeftiniju alternativu a ne kao besplatno sredstvo.

Pitanje placanja je za mene vise stvar licne kulture nego principa a pogotovo za ljude koji finansijski mogu da plate mesecnu ili pojedinacnu kartu. Jako mi je tesko da se odredim prema najtezim socijalnim kategorijama i prema nezaposlenima dok za studente imam jasan stav da moraju jednostavno placati kartu bez bilo kakvog izgovora.
Naravno da je stvar principa i kulture, ali problem kod nas nije to, problem je što da bi većina našeg društva izmirivala obaveze, moraš da mu stojiš za vratom, eventualno da ga biješ po prstima i da ga podsećaš da se to mora, volimo da 'vatamo krivine, pa to ti je...

Somi303":3h26tq10 je napisao(la):
Чист аутобус можда?
Jel ga ostaviš čistim?
solecar":3h26tq10 je napisao(la):
Žika":3h26tq10 je napisao(la):
solecar":3h26tq10 je napisao(la):
Vidim ja trolu , i počnem da trčim za njom , tačnije ispred nje , i vozač vidi da trčim ka stanici , ali ne usporava , već produžava dalje , ne stajući na stanici , samo zato što nije niko izlazio. Ajde i sad reci da me vozač nije video , i ajde sad reci da nije vozač mogao da pretpostavi da ja trčim ka stanici.
Ispada da ti po ceo dan trčiš, i šta je tu greh ?

Ispade da ti generalizuješ i izvrćeš stvar , isto kao i becks89. I šta je tu loše? Ama baš ništa , jer potrebno je nama "nepismenima" da neko redovno pojašnjava stvari.
Ne možeš ni ti bez becksa, k'o i Šomi, je*******ote vi ste opsednuti sa mnom...

dare":3h26tq10 je napisao(la):
mogli bi to da nam priuste svima nama sta je to za njih da operu autobuse kako treba.Nego nece.Peru traljavo autobuse ni nalepnice ne znaju da skidaju kako valja
Koji oni?
Pranje autobusa je do skoro radila privatna firma?! Alo u državnoj firmi, privatna firma pere vozila!!!
I kakve veze imaju nalepnice sa GSPom kad je za njih zadužen Masel?


angry bird":3h26tq10 je napisao(la):
Eh vesele devedesete...Izbrojis sitnis tacno koliko treba za kartu, udjes u autobus nekog privatnika smestis se i cekas konduktera da ti da kartu papiric. Das mu tu sicu a on sav srecan sto je dobio sitnis da moze da vraca kusur pa pokaze kolegi kondukteru da se pohvali. :D Tada sam placao naravno, ali ako me secanje ne vara tadasnja cena karte na ondasnje cene svega ostalog nije bila neki narocit udar na kucni budzet, u poredjenju sa danasnjom situacijom.
Sto se mene tice ja sam vec ranije par puta govorio da kad god procenim da mogu da se svercujem to i radim, a kad vidim kontrolu da ide ka meni prislonim novcanik i otkucam kartu. Znaci placam samo kad sam takticki nadmudren i sateran u cosak. :laugh: Razlog za to nije moja nekultura vec iskljucivo jako teska situacija sto se tice para. Nemam para ni za mnogo potrebnije i vaznije stvari od mesecne karte za prevoz, kao sto je recimo HRANA. A kad bi kucao redovno kartu to bi me kostalo i mnogo vise nego da placam mesecnu. Da je cena mesecne karte takva da je to nesto sto ne bi ni osetio naravno da bi kupio mesecnu. Meni uopste ne treba da svaki put kad ulazim u prevoz lovim pogledom dal je na vidiku neko uniformisan sa aparatom oko struka, i da tokom cele voznje gledam ko ulazi na vrata, da ne bi dosao u situaciju da se blamiram ako me zateknu bez karte.
Bar si iskren i pošten, to se ceni! +!
 
Igor":1j9ivx6b je napisao(la):
Cisto da pitam neplatise, da li ste placali prevoz 90-ih

Овакво питање могу очекивати од Бекса, који чита само оно што му одговара, али не и од тебе Игоре. Не знам шта теби (или било коме другом) није јасно у реченици : "шверцујем се од јануара 2014" ... ?
 
Zar nisi rekao da si prestao nakon što si video da 100% naplata ne 'daje' rezultate?! Razlika je 'samo' 2 godine...
 
becks89":vod6v2e3 je napisao(la):
I neću više ništa da ti pojašnjavam, samo mama mora da ti crta i boji, ja ne moram...
Mislim da je glupo mesati majke necije u ovako glupe rasprave.Ako se nekome ne placa karta ne mora da je plati ja se zbog toga necu osecati ko gubitnik to treba GSP da se oseca Ja kucam kartu pogotovu kad je bus dobar i kad ispunjava neki minimum.Voleo bi da vidim sta bi se to promenilo kada bi svi placali karte Da li bi Kosmaj dobio nova vozila ?da li bi situacija na potezu 300 i 400 najzad bila dobara?Da li bi u Kosmaju najzad prestala vozila da gore.Da li bi konacno krenuli da peru vozila i da ih adekvatno odrzavaju kako treba
 
becks89":3fp9p0h5 je napisao(la):
Zar nisi rekao da si prestao nakon što si video da 100% naplata ne 'daje' rezultate?! Razlika je 'samo' 2 godine...
До краја 2012 мој бунт се огледао у томе да сам маркицу имао али сам уредно одбијао да је покажем приватној милицији. 2013 ми је фирма уплаћивала хтео ја или не.

Додуше, од када се шверцујем, јавни превоз готово уопште не користим тако да ја и нисам нека штеточина. Избегавам га у широком луку и идем колима кад год могу.
 
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA ima li kraja???
Neverovatan si lik, gori si od mene iz ranijih godina...
 
ГБ 466 (чини ми се) зглобни ик. Гледам га у Земуну нешто, баш ми је прелеп, некако свеж, нов, чврст.
Које је годиште?

Ваљда зна неко, претпостављам да има неколико година.
 
Vrh