Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Ni Kumodraz nema bas najsrecniju okretnicu, ali zato polasci na svakih 5-10 minuta, a na okretnici skoro pa uvek dva autobusa.
 
stf":3hqjmddp je napisao(la):
Sole, taj post je bio upućen meni, nego je FIlip uleto sa svojim par milisekundi ranije. :wink:

Meni izbacuje da je Filip napisao post 1 sat posle tvog , a da je becks napisao post 1 sat posle Filipovog , plus što becks nije citirao na koji post se odnosi , a svaki post koji nema citat , podrazumeva se da se odgovor odnosi na prethodni (što se da jasno zaključiti iz napisanog posta). Ovo u zagradi sam uopšteno napisao.
 
marrecar":3gewj7zw je napisao(la):
Ni Kumodraz nema bas najsrecniju okretnicu, ali zato polasci na svakih 5-10 minuta, a na okretnici skoro pa uvek dva autobusa.

Na koju okretnicu konkretno misliš , pošto ih ima 4?
 
solecar":2310ki97 je napisao(la):
stf":2310ki97 je napisao(la):
Sole, taj post je bio upućen meni, nego je FIlip uleto sa svojim par milisekundi ranije. :wink:

Meni izbacuje da je Filip napisao post 1 sat posle tvog , a da je becks napisao post 1 sat posle Filipovog , plus što becks nije citirao na koji post se odnosi , a svaki post koji nema citat , podrazumeva se da se odgovor odnosi na prethodni (što se da jasno zaključiti iz napisanog posta). Ovo u zagradi sam uopšteno napisao.
Zna se na koga se odnosi ;)
A becks je kucao preko telefona sa lastinog wifi-a, tako da dok sam ja otkucao, nisam video da je stiglo bilo kakva nova poruka...


Porediti Kumodraž i Zaklopaču mislim da nije umesno...
 
EUKALIPTUS":3uu8jyvu je napisao(la):
Ljudi, pa vi ne možete da zamislite koliko samo vozači kradu, na najrazličitije načine. Vozači! A zamislite šta tek rade direktori i ostali paraziti.
E sto vole da klevecu :laugh:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AyEr46ruwxk[/youtube]
 
solecar":1tyft4v7 je napisao(la):
marrecar":1tyft4v7 je napisao(la):
Ni Kumodraz nema bas najsrecniju okretnicu, ali zato polasci na svakih 5-10 minuta, a na okretnici skoro pa uvek dva autobusa.

Na koju okretnicu konkretno misliš , pošto ih ima 4?
4? Ja znam samo za 3 :? Mislio sam na okretnicu 33ojke, druge dve su okej. ;)
 
Доста "пишања по сиротињи" са периферије! Срамота! Ово омаловажавање је огавно!

А линија 26 испуњава све услове за нормално одвијање јавног превоза "грађани"? Или боље ... малограђани?
 
Omalovažavanje ili realnost, uslov da bi prošao autobus je da je ulica široka minimum 6m, ni to kao osnovno nemaju? O čemu dalje pričamo?
26ca možda nema savršene okretnice, ali bar im trase ispunjavaju osnovne uslove...
Kao što već pisah, samo nemoj ti nekoga da ocenjuješ!
 
Да, омаловажавање и то малограђанско.
 
Ti se javi po tom pitanju...
Ne znam od kada je omalovažavanje iznošenje istinitih činjenica, šta da radim, stanje je takvo kakvo je...
 
Hvala Becks, priznajem nisam isao do Zaklopace ali cinjenica je da je teren prilicno nepristupacan za autobus
 
Извињавам се осталима на великом одговора, некима је тешко објаснити укратко :)
becks89":1kfrrcnq je napisao(la):
Ja Šomi ne videh neku tvoju analizu, zbog čega i kako, videh samo da si napisao to tako treba da bude, zašto i kako nisi mi objasnio.
Jasno je da sam ti postavio pitanje da nije možda vozač, nema svrhe ti objašnjavati, jbg ograničen si...
Ја нисам ни рекао да имам анализу, оно што сам ја изнео се закључак од преко 5 година коришћења поменуте линије, а ти као човек који увек има аргумент треба да изнесеш свој. И сам кажеш да без аргумената не улазиш у расправу.
I zamolio bih te da mi citiraš jedan tvoj ili argument obrazovanog, koji ste okačili u ovoj diskusiji, a da nije pretpostavka ili nagađanje? Jedan jedini?
Ево ти пет од мене
Somi303":1kfrrcnq je napisao(la):
Окретница јесте ужасна, али је у пракси довољна и поприлично заступљена у приграду па ти аргумент пада у воду. Постоји друга која је пре коришћена док линија није скраћена из никоме познатих разлога.
Ево како би се она опет могла користити
okretnica_zpsd01ff35f.png

http://i1100.photobucket.com/albums/g417/ExC303/untitled-2.jpg
Светло плаво су границе приватног поседа, све унутар обележеног је јавно, унутар зеленог треба избетонирати површину да би се формирао круг око ког би се окретали аутобуси. Црвено крајња, жуто почетна станица. Тако је пре и било, ако ми не верујеш за границе приватног поседа, користи сателитске слике и увери се.
Линија се такође може продужити и до Врчина где већ постоји окретница за шта је и писана петиција.
303.jpg

Стварна ширина коловоза, ако не верујеш дођи па се лично увери.
Kola48106157iokretnice013_zps6619efec.jpg

Kola48106157iokretnice009_zpsbfd4eb3a.jpg

Kola48106157iokretnice011_zps0f207a23.jpg

Пут је пропао и необележен јер га ни БГ Пут ни Путеви Србије нису одржавали, пошто је прошле године предат БГ Путу очекује се реконструкција ;)
Ово је нека врста помоћне окретнице која се користи у случају да возило не може да стигне до постојеће, а уједно и раскрсница ка Гроцкој.
Kola48106157iokretnice012_zpsee0420a4.jpg

Овде смо се попели на кров јер је возило баш ту било паркирано због квара ;)
haos303.jpg

Nikola '93":1kfrrcnq je napisao(la):
Ako Vas ima 3000,stvarno prevoz na 45 je sasvim korektan.Nas ima 2000 pa imamo 7 polazaka dnevno.Da li je to jednako proporcijalno?Nije.
Сад је једино теби и Бексу логично да треба увести седам полазака на 303 уместо појачати обе? Мене не занима Радио Фар, што се мене тиче нека има и 77 полазака дневно.
becks89":1kfrrcnq je napisao(la):
Veliko selo je 9km udaljeno od Omladinca i za razliku od Zaklopače bar ima putnu infrastrukturu ;)
532 takođe kraća trasa i bolja putna infrastruktura, a i veći broj putnika ;)
marrecar":1kfrrcnq je napisao(la):
Ni Kumodraz nema bas najsrecniju okretnicu, ali zato polasci na svakih 5-10 minuta, a na okretnici skoro pa uvek dva autobusa.
Како ова насеља имају одговарајуће окретнице када раде на истом принципу?
becks89":1kfrrcnq je napisao(la):
Ti se javi po tom pitanju...
Ne znam od kada je omalovažavanje iznošenje istinitih činjenica, šta da radim, stanje je takvo kakvo je...
Стање је такво и треба га поправити, а не назадовати што је теби логично.
Не знате ви шта је неприступачно, нисте се возили са 307.
 
Nije mi jasna potreba da se neko popne na autobus a pritom pravda da je parkiran zato sto je pokvaren. I to je za mene vid vandalskog ponasanja isto kao i grafiti koje u drugoj temi pravdas. Ovo je samo moje misljenje tacnije iz mog ugla. Nekome je naravno ovo prihvatljivije.
 
Као прво, на слици се не налазим ја већ сам то иронично написао јер ме је Бекс оптужио. Друго квар на бусу није оправдање за то, нити ја то правдам. Графити су посебна прича коју неко не схвата.
У Бусијама чак ни чињеница да немају асфалт не спречава М серију да пролази туда на 13 минута :?
bg-busije3.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:488503-Razrovane-Busije-Ili-je-blato-ili-je-prasina
 
Ok izvinjavam se nisam kako treba shvatio vasu prepisku.

Inace ovo u busijama je ludilo totalno.
 
pa se mi posle pitamo sto su nam busevi takvi a ovi nove buseve voze kroz blato...
 
Bar smo utvrdili razlog prokišnjavanja.
Razlog prokišnjavanja je zbog slabe konstrukcije vozila. Zadnji deo vozila pada i usled toga dolazi do razdvajanja oplata na krovu.
 
@ marrecar

Kumodraž (33)
Mz Kumodraž (25P i 39 koji se tu samo okrene i ide do svoje okretnice)
Kumodraž 1 (39)
Kumodraž 2 (25)
 
laki72":33b2i5hg je napisao(la):
veb983":33b2i5hg je napisao(la):
Žika":33b2i5hg je napisao(la):
Bude li došao neki veliki igrač i preuzeo gradski prevoz na sebe sigurno je da karta neće biti 150 din već daleko više. I ubeđen sam da će sve učiniti kako bi osigurao prihode.
Naravno da nece jer je i sadasnja cena karte poprilicno reciprocna ceni goriva koje je potrebno da se prevezesh sopstvenim autom. E sad, druga stvar je shto se u cenu karte ukljucuju i procenti koji idu nekome u dzep pa je "ekonomska" cena karte daleko visha jer moraju kurta i murta da uzmu svoj deo, da se nahrani gomila neradnika iz kancelarija itd.

Ako gledas cenu goriva, mozda ti i bude jeftinije kolma. No ta kola treba i kupiti, odrzavati, registrovati... Ako vozis to ti je poznato, ako ne uleteo si u stereotip mnogih koji komentarisu bez sagledavanja kompletne situacije.
Sa odgovornim ponasanjem prevoznika, ali i znacajno vecom naplatom stekli bi se uslovi da cena ide malo dole, ali sto je bitnije da se kvalitet prevoza znacajno poboljsa. Velika vecina nije zainteresovana za ovo, pa mozemo ocekivati dalje pogorsanje usluge. To je realnost.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Da, vozim, i poznati su mi troskovi oko automobila. :mrgreen: Medjutim poenta nije u tome.. poenta je da je trenutna cena karte blago receno ekonomska, a cena karte od 150 din moze da bude samo u necijim vlaznim snovima, pa je zastrasivanje "ekonomskom" cenom karte jako neozbiljno. :blah:
 
becks89":s26fqt64 je napisao(la):
Ne znam od kada je omalovažavanje iznošenje istinitih činjenica, šta da radim, stanje je takvo kakvo je...

Изношење чињеница је једно, а начин на који се оне износе је нешто сасвим друго. Ти ниси износио чињенице са циљем неке анализе или информисаности већ са циљем оправдавања јавашлука и шегачења на рачун становника Заклопаче. Људи нису ни мало криви што их град запоставља. У 21 веку немају водовод, канализацију, главна улица им је као њива, у основној школи немају водовод и деца пију воду из бурета, немају ни добар превоз ... и ти кажеш да је то нормално? Шта је ту нормално?

Људи који живе у Заклопачи раде у истим фирмама као и "грађани", иду у исте школе, похађају исте факултете који имају исто радно време ... и морају да имају исте услове да на време дођу на та одредишта. Људи у Заклопачи нису досељеници па да "су знали шта их чека". Људи из Заклопаче су аутохтони становници који су ту више векова, далеко дуже од већине "грађана" Старога града, или Врачара, да не кажем Новог Боеграда који није ни постојао.

Винча је старија од тог истог "грађанског" Београда колико беше ... ? ... 6000 година? Брестовик је старији 300 година ... Ритопек исто ... Гроцка исто ...

Јавни превоз је јавни превоз. Јавна услуга није комерцијална и њен циљ није да се некоме исплати него да постоји и обавља своју функцију. Зато се зове јавни ..
 
Vrh