Šta je novo?

Google snima Beograd za Street View!

Mozda si ugadio cookies ili pristupas guglu preko nekog proxija. U suštini ako imaš gugl nalog ovo se ne dešava.
 
И пустиње у Емиратима дошле на ред код Гугла за снимање, али на камилама :)

„Гугл“ лансирао "Camel View" у Емиратима
Чувени „Гуглов“ аутомобил "Street View" престао је одавно да буде атракција за пролазнике на улицама. Међутим, оно чему је компанија морала да прибегне у Уједињеним Арапским Емиратима изгледа доста комично.
Да, "Google Street View" je eволуирао у камеру на камили, наводи Би-Би-Си.
Необично снимање у пустињи Лива омогућило је свима ужитак у њеним бескрајним пешчаним пространствима из удобности дома, и то све захваљујући камилама.

Људи из „Гугла“ објашњавају да су коришћењем ових животиња могли да забележе „аутентичне слике“ уз минимално узурпирање околине.
"Google Street View" сада покрива око 230 градова, али је пројекат имао и својих проблема од почетка, 2007. године.



http://www.rts.rs/page/magazine/ci/stor ... D0%B0.html

Има и краћи снимак на:
Explore Liwa with Google Maps - Google اكتشف ليوا مع خرائط
http://www.youtube.com/watch?v=4pVCToDTbT4
 
Скоро сам видео Гугл аутомобил у Жоржа Клемансоа и на Бранковом мосту!!! :vops: :gobb: :vops: :gobb:
 
Na Brankovom mostu je svaki dan. Tačnije, tuda prolazi kad ide na posao/teren. Ako se ne varam Guglovci su smešteni u hotelu Zlatnik u Munzeu. :)

35klyef.jpg


Ovog baticu sam slikao pre mesec dana kod Juge. :D
 
Kada je došao imao je nemačke tablice, sada ima BG tablice ?
 
kopmania":1eyoiid7 je napisao(la):
Kada je došao imao je nemačke tablice, sada ima BG tablice ?
Компанијо, да у почетку су имали таблице Хамбурга (HH) и као таква су их могли возити само странци тј. људи из Гугла јер су и на Гугл регистрована. Касније су возила оцарињена и уредно регистрована на наше таблице тј. на Гугл Србија. То је урађено ради лакшег сналажења наших људи тј. бољег познавања терена. Та возила су и даље у Србији и снимаће остатак Србије.
 
Zar nisu trebali po onom planu što je postavio Bivis da završe sa snimanjima 30. septembra? A i Zaklopaču ne verujem da su zaobišli, možda su prošli mnogo rano ujutru pa ni Šomi ni njegove komšije nisu primetili išta...
 
Moguce je, nije brz proces obrade snimaka, uklapanja, izmena, ko zna cega jos. Ako su zaista snimali, do kraja godine ce sigurno biti novih sela i gradova na Strit vju mapi.
 
8539e8d55d6256f7bb59f9b25bb229e9.jpg

Ne znam tacno koja je zona u kraljice Natalije. Mislim da je druga i ako je vlasnik uglja ukucao poruku valjda mu onda ne pisu kaznu naredna 2 sata.
 
Petljaju nešto oko SV, stavili su online delove južne Srbije i Vojvodine, totalno selektivno, kao da nešto isprobavaju...

I delovi BG su već stavljeni iz Avg 2014
 
Sigurno će još da rade. Još nisu promenili one sumorne slike iz bulevara Oslobodjenja ali je koliko vidim to uradjeno u Nemanjinoj.

EDIT Surdulicu snimao pešak ili biciklista.
 
tragac":fos4b4yx je napisao(la):
Sigurno će još da rade. Još nisu promenili one sumorne slike iz bulevara Oslobodjenja ali je koliko vidim to uradjeno u Nemanjinoj.

EDIT Surdulicu snimao pešak ili biciklista.

Da, ovo je neki test ili slično, nema logike po kome možeš zaključiti zašto eje objavljeno nešto, a nešto drugo nije.

Kako znaš da je pešak/biciklista? Google je unapredio SV snimanje, tako da se "ispod" više ne vidi zamućenje od bvozila, nego se stavi najsličniji pattern koji je ispred/iza. Tako da je ipak verovatno auto u pitanju.

EDIT: auto je, imaš ga "reflektiranog" u staklenim izlozima
 
Sad i ja vidim , ali malopre kad sam ovo napisao izlazili su mi snimci uradjeni sa trotoara i sa mnogo većim razmakom.
 
Google je azurirao satelitski snimak naseg grada,datum 15.02.
Nesto mi je sumnjivo,ne razumem zasto smo privilegovani u regionu,a i sire. :)
Pa cak i da je izgradnja na nivou Dubaia,opet ne vidim poentu.
 
Vrh