Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

laki72":38n5jyy7 je napisao(la):
I?
Sta je cudno?
Ako je u prosloj godini stavljeno na led, zbog nezavidne ekonomske situacije u zemlji, na osnovu kojih pokazatelja procenjujes da je ta (ekonomska) situacija sada bolja pa imas ocekivanja da se pocne sa realiza ijom ovog projekta?
Realno, u skorije vreme u Srbiji ne treba ocekivati nikakve vece investicije u putnu inftastrukturu, osim na dovrsetku koridora 10, kao i tamo gde se nadje neko dovoljno lud (ili dovoljno vidovit i pametan), da uzme neki pravac u koncesiju.
nije ništa čudno, niti očekujem ikakve investicije, samo konstatujem :violina:
 
A ha
Izvini onda. Ja sam pogresno protumacio da si zacudjen. Moja greska
 
Samo sto nije bas istina da se nista ne radi.

Radi se projekat.


Samo da dodam da su do sada mnogi obećavali "skori" početak radova, a ni projekat nije postojao
 
Da li je ikada objavljen taj tender za izradu projektne dokumentacije kao sto su mediji najavljivali za januar 2014?

Pokusao sam da guglam ali nista nisam uspeo da pronadjem.
 
izgleda ne, 100 mil. dinara u budžetu namenjeno za ovo u 2015, to je verovatno (opet) za to, znači, u najboljem slučaju sled. godine projektna dokumentacija
 
Са сајта Министарства грађевине, саобраћаја и инфраструктуре, вест преносим у целости, а слика или карта или већ шта је испред текста, ми се не показује:

МИХАЈЛОВИЋ ВРАТИЛА ФРУШКОГОРСКИ КОРИДОР МЕЂУ ПРИОРИТЕТЕ, УБРЗАНЕ ПРИПРЕМЕ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈУ ПРОЈЕКТА
23.05.2015 - 15:58

Изградња Фрушкогорског коридора враћена је међу приоритете Владе у области инфраструктуре и у наредном периоду ће бити убрзане припреме за изградњу ове саобраћајнице, поручила је данас у Иригу потпредседница Владе и министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, проф. др Зорана Михајловић.

”Ми ћемо тај коридор сигурно градити, јер је та саобраћајница припада групи приоритета Владе Србије”, рекла је Михајловић новинарима после састанка Радне групе за Фрушкорски коридор.
Она је подвукла да је новац за пројектовање обезбеђен у буџетима покрајине и ресорног министарства, напоменувши да је данашњи састанак Радне групе потврдио посвећеност учесника да раде заједно и да се пројекат реализује.

Уговор о преносу финансијских средстава од покрајине ка републици, за израду идејног пројекта, требало би да буде усвојен већ на првој наредној седници Владе. На тај начин ће се омогућити потписивање уговора и расписивање јавног позива за израду идејног пројекта, док ће за једну деоницу ове саобраћајнице ЈП Путеви Србије радити студију изводљивости.

Идејни пројекат и техничко-економска анализа биће урађени у наредних неколико месеци, како би крајем године могла да буде разматрана друга фаза тог пројекта, односно начин финансирања.

Говорећи о финансирању изградње будуће модерног путног правца Нови Сад-Рума, са тунелом кроз Фрушку гору, Михајловић је објаснила да ће тек на основу студије изводљивости и утврђене укупне вредности моћи да се говори о начину финансирања.

На састанку радне групе, коју чине представници републичких и покрајинских институција, локалних самоуправа и јавних предузећа, заључено је да би требало узети у обзир различите моделе финансирања, укључујући јавно приватно партнерство, суфинансирање, крадитирање и друге, а одлука о најбољем решењу биће донета тек након свеобухватне анализе, навела је она.

http://www.mgsi.gov.rs/cir/aktuelnosti/ ... ripreme-za
 
Slika im nije dobro linkovana, naravno nema nikog da proveri da je loš link. Kao pitanja kada im šaljemo vade se kako ne mogu da odgovaraju zbog BNV. Diletantsko ministarstvo je bilo i ostalo, ko god bio ministar.

A oko ovoga ne verujem dok ne vidim.
 
Значи идемо у реализацију:

Mихаjловић: Доста приче, градићемо фрушкогорски коридор
05 Јун 2015 14:04
Потпредседница владе и министар грађевинарства, саобраћаjа и инфраструктуре Зорана Mихаjловић и директор Управе за капитална улагања AП Воjводина Небоjша Mаленковић потписали су данас уговор коjи предвиђа пренос 76,8 милиона динара том министарству ...

http://www.tanjug.rs/full-view1.aspx?izb=182818

http://www.mgsi.gov.rs/cir/aktuelnosti/ ... ki-koridor
 
Idu u realizaviju čega?

Pravljenja idejnog projekta. Posle toliko godina. Ovim tempom ni za 100 godina neće biti puta.
 
Волим лепе цртеже :) , зато сам и поставио један цртеж целе деонице Нови Сад-Зворник на првој страни ове теме.
 
Gargoyle":2rw60978 je napisao(la):
pošto sam iz rume pratiću kad (ako) krenu ikakvi radovi, u tom slučaju nadajmo se i slikama

citiram ovo od 14. marta 2013. samo da ukažem na vremensku dimenziju cele priče
 
Takva nam je vremenska dimenzija vecine projekata.
Mada, siguran sam da ce se ovo realizovati brze nego beogradska obilaznica cija ce realizacija po svoj prilici trajati duze od 35 godina... :(
 
Nisam siguran da li je ovo već negde bilo - važeći prostorni plan koridora iz 2011. Sve informacije na sajtu Zavoda za urbanizam Vojvodine.


Predviđena je izgradnja tunela od 3km i po jednog mosta na Dunavu i Savi. Pored ovoga, Bulevar Evrope bi trebalo da se poveže sa novom saobraćajnicom preko još jednog novog mosta na Ribarcu.
throw-money.gif
 
A zar nije moguće na već postojeći petrovaradinski most da se završi ovaj auto put.
 
Možda bi moglo na Žeželjev most koji i sada služi kao svojevrsna obilaznica, dok NS ne vidi malo bolja vremena. Ne može na Petrovaradinski most posto je sa jedne strane centar Novog Sada, a sa druge kulturno-istorijski zaštićeno područje Petrovaradina. Jedan od efekata koji ovaj put treba da proizvede je premeštanje kamionskog (a i ostalog) saobraćaja iz nacionalnog parka. Sav taj saobraćaj ne može u centar. Al slažem se da je novi most istočno od Petrovaradina neopravdan.
 
Mislim da je prva faza do mosta "Slobode", a da projekat samo predviđa jednog dana, jedne decenije most preko Dunava.
 
B92, 20.07.2015.

Zeleno svetlo za Fruškogorski koridor

Javni poziv za idejni projekat i izradu tehničke dokumentacije za Fruškogorski koridor, odnosno za brzu saobraćajnicu Novi Sad-Ruma biće raspisan danas.

Gradnja bi trebalo da počne do juna sledeće godine, najavila je ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović.

"Sa pokrajinom smo napravili dogovor, obezbedili novac u budžetu za ovaj javni poziv i očekujem da će on sredinom septembra da rezultira potpisivanjem ugovora, kao i završetkom kompletne dokumentacije do marta sledeće godine”, kaže resorna ministarka .

“Možemo sa sigurnošću da kažemo da do juna sledeće godine počinje izgradnja brze saobraćajnice Novi Sad-Ruma, što je veoma važno jer je to projekat o kome se priča godinama", rekla je Mihajlovićeva.

Resorno ministarstvo je u prethodnih mesec i po, kako je podsetila, raspisalo javni poziv za izgradnju mosta Ljubovija- Bratunac, kao i javni poziv za nedostajuću deonicu na Koridoru 10, i očekuje se da će ugovor biti potpisan tokom leta.

"Radi se onom dinamikom koja je planirana i mislim da je to za sada zadovoljavajuće", poručila je Mihajlovićeva.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1017648
 
Почело са дешавањем :D

У среду - 18. новембра 2015., Путеви Србије су расписале јавну набавку за идејни пројекат саобраћајнице преко реке Саве код Шапца. Сагласно позиву за подношење понуда, исте се подносе до 21. децембра 2015. године.

18.11.15. Јавна набавка бр. 96/2015 - Идејни пројекат моста преко реке Саве на коридору државног пута IБ реда бр. 21 (М-21), деоница: Нови Сад – Рума – Шабац
18.11.15. Позив за подношење понуда
18.11.15. Конкурсна документација
http://www.putevi-srbije.rs/index.php?o ... 26&lang=rs

Позив за подношење понуда
http://www.putevi-srbije.rs/pdf/nabavke ... ponuda.pdf

КОНКУРСНА ДОКУМЕНТАЦИЈА
http://www.putevi-srbije.rs/pdf/nabavke ... tacija.pdf

Место изнад реке Саве где ће бити нови мост код Шапца
 
Игоре, да ли могу три сличне подтеме, практично исте, да се споје у једну подтему ?

Постоји ова подтема: Аутопут Нови Сад – Зворник viewtopic.php?f=9&t=819&start=50

Па онда подтема: Аутопут Нови Сад – Рума viewtopic.php?f=17&t=3015

И подтема: Полуаутопут Војводина (Рума-Нови Сад-Зрењанин-Меда-Темишвар) viewtopic.php?f=9&t=1788

Нова подтема сад може да се назове "Државни пут IБ, деоница: Нови Сад – Рума – Шабац – Лозница", а да буде на теми "Аутопутеви, магистрале, железнички, речни и ваздушни саобраћај".

Онда ове три подтеме закључати.
:sesir:
 
Po predlogu Gage spojene su teme ;)
 
Vrh