Šta je novo?

Vatrogasna stanica Novi Beograd

Nazalost konkurs za vatrogasce nije raspisan koliko razumeh jer imam nekoliko drugara koji konkurisu,za sada ministarstvo ne ulazese u vatrogasce, steceni su preduslovi jos samo da se nadju novci, zna se da je to u Srbistanu najlaksi deo.
 
Да извучемо мало тему из заборава :)

Данас сам пролазио поред будуће Ватрогасне станице и Центра за ванредне ситуације у блоку 40 и направих пар снимака. Има неких помака, односно неки радови се обављају !
Колико се види, багер и копа и расчишћава део простора будуће ватрогасне станице. Вероватно је срушена једна од преосталих барака, а предпостављам да ће и остале (две) доћи на ред. Наравно пратићу, колико ми време буде дозвољавало, даље активности.





 
Meni deluje da ljudi koji žive na ovom placu još nisu raseljeni. Deluje bizarno - bager tamo kopa i drlja, a pored se suši veš, stoji parkiran auto i čovek cepa drva za ogrev.

Verovatno će uskoro biti nekih novosti. Znajući našu državu, gde ni sadnja novog cveća ne prođe bez ceremonije, i ovde će da sigurno biti nekog pompeznog otvaranja radova :D
 
@Хомере, тачно тако, још у те две бараке има људи, а мислим да су то породице које немају стално место пребивалишта. Наиме, кад је почело 2010.године расељавање барака које су ту биле и у којима су становали радници ГП "Ратко Митровић" (са и без породица) сви су негде имали стално место пребивалишта, сем три породице.
Изгледа да су једној породици скоро средили стални смештај и онда срушили бараку, а да су остале још те две породице у ове две бараке. Ваљда ће и њима ускоро прнаћи стално место боравка и да онда коначно почне у пуном обиму градња ове толико неопходне ватрогасне станице.

По интернету сам тражио све што се могло пронаћи око ове станице, а мислио сам да ћу негде пронаћи неки цртеж или слично :roll: .
На сајту Политике има један чланак од 14. априла 2010. године у којем се говори о почетку изградње ове ватрогасне станице. Није лоше да буде на теми, пошто у њему имају неки основни подаци за ову будућу станицу, а то сам намерно нагласио (зацрнио). Биће ту и један велики (високи) торањ. :)

Почиње изградња Штаба за ванредне ситуације
У истом објекту налазиће се и Републички центар 112 и ватрогасна станица Нови Београд
Следеће недеље почињу припремни радови за изградњу дуго чеканог објекта – ватрогасне станице у Новом Београду у којој ће се налазити Штаб за руковођење ванредним ситуацијама и Републички центар 112. Ма како то невероватно звучало Нови Београд, иако највећа општина у Србији, нема своју ватрогасну станицу, па пожаре у овом делу престонице гасе ватрогасци из Земуна и са Вождовца.

Поменути плац је површине 10.461 метар квадратни, дозвољена је изградња објекта укупне површине 9.000 квадратних метара. Командно-административни центар биће смештен у четвороспратној згради док ће у другом делу физички јединственог објекта бити гаража са 11 места и просторије за дневни и ноћни боравак ватрогасаца-спасилаца. Простором ће доминирати торањ висок 25 метара који ће се користити за увежбавање интервенција на висини.
http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/ ... je.sr.html

И Блиц је исто у априлу 2010. године објавио исти чланак о изградњи ове станице с тим што су они рекли да ће бити ту и полетно-слетна платформа за хеликоптере на крову зграде. Цео овај пројекат је тад процењен да ће коштати 6,3 милиона евра.

Štab sa pistom za helikoptere
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/187064 ... elikoptere

На јутјубу имате, исто од априла 2010.године снимак овог бившег насеља, а прича је названа "Смесна прица" (тако пише) :( , а прочитајте и текст: http://www.youtube.com/watch?v=DYAT295JtBU
 
A štab za vanredne situacije je, nakon ovih članaka, smešten u MUPovoj zgradi kod "Gvera"...
 
Pa valjda privremeno za gradnju ovoa smo uzeli kredu ako se nevaaram
 
Данас (субота-29.11) није било никаквих активности на овом плацу. Багер је вероватно одрадио своје, видећемо даље шта и како ће бити. Пар слика од данас из другог угла:





 
Tako je Mali neka bude sto manja, po mogucstvu minijaturna. To ce sigurno zadovoljiti potrebe.


Општина Нови Београд

Простире се на површини од 4.096 хектара.

Број становника :

Према последњем попису из 2011. године има 214.506 становника ( са сталним пребивалиштем).
Процена МУП-а: до 300.000

Нови Београд је доминантно високоурбана општина са преко 200 солитера, 600 великих објеката и 91.000 станова, 19 основних школа, шест средњих, две више школе, три факултета и са највећим Универзитетским градом на Балкану.
 
Još da je spomenuo lokaciju...

Inače zanimljivo mi je koliko vremena se grade privatni objekti, a koliko državni (kao Centar za nauku ili ovaj vatrogasni centar) u ovom delu Novog Beograda.
 
Evo vam 100% info u vezi vatrogasne stanice na toj lokaciji koja je btw jos od 80-te predvidjena za vat.stanicu nece nici ista zbog nedostatka para za takav veliki projekat . Ideja je da se pravi vise malih dodacu sklepanih stanica po gradu. Ovo sto je bilo po novinama da nbg dobija malu stanicu je tacno ako deo iza Tempa(kvantas) zovete nbg posto ce tamo biti izgradjena nova vatrogasna stanica do kraja godine.
 
Inferno, dobrodošao na forum i hvala za ovu vest (iako nije ni malo dobra).

Ovo praktično znači da su vatrogasci smešteni na obodu grada i da imaju samo jedan požarni put (Marka Čelebonovića i Nikole Dobrovića) do oboda Novog Beograda (Tošin bunar), odakle tek treba da se probijaju do mesta intervencije. Jeste da će Bežanijska kosa biti pokrivena, ali ipak...nadam se da nikome nije na pamet pala ideja da treba da koriste auto-put?

Produženjem "UMP"-a i proširenjem Tošinog bunara imaće bolje veze, kao i T-6, ali kada će to biti?
Mislim da je bolja i "sklepana" vatrogarsna stanica na ranije predviđenom mestu (gotovo idealnom za Novi Beograd) nego na Kvantašu. I da je sklepana, može da se zamaskira drvoredom i živom ogradom, ali bi se vreme izlaska na intervenciju skratilo na minimum...
 
Tako je, ne racunajuci Ledine i 2 km njiva iza Tempa (one sojenice na obali Save ne uzimam u obzir ni pod razno) znaci ne racunajuci strikno administrativne granice opstine, ovaj plac uz prugu na uglu ul. Omladinskih brigada i bulevara Milutina Milankovica je u samom centru opstine, tj. u samom je centru visoko urbanizovanog dela opstine, odatle ima 3-4 km na bilo koji stranu sveta da krenu.
 
Nece biti izgradnje ni jedne saobracajnice za potrebe te stanice pa tako nema nista od direknog ukljucivanja na auto-put i sl,cisto za info da je poslednja planski tj namenski napravljena vatrogasna stanica u Bg u kosutnjaku mislim da je izgradjena 1980 po uzoru na stanice koje su se pravile preko tih godina.Nece ta stanica "Mali Nbg" -) mnogo doprineti pp-zastiti nbg i dalje ce na tom potezu za ozbiljne intervencije biti potrebna pomoc vat.stanice Zemun broj ljudi koji ce tu raditi bice jedva dvocifren podelite to na 4 smene -) no odosmo mnogo u struku.
 
A zasto se glupiraju zasto neizgrade ovdje gdje je trebalo jednu ali vrijednu kako treba nemora sve odjednom ako nema love moze i u fasama pa neka se slikaju na svakoj falzi i otvaraju , kladim se da ima i gotov projekat
 
Још током 2014. године је расчишћавана ова локација од радничких барака и спремала се за изградњу будуће ватрогасне станице Нови Београд. Остадоше тада само две бараке са људима који нису имали одговарајући смештај у неком другом месту тј. одакле су дошли. Локација је нажалост почела полако да пада у заборав јер од градње Ватрогасне станице није било ништа, јер нема се пара.

Јбг. немамо још неког арапина ала Алабар па да удели мало парица, мало возила, мало опреме и ето нама ватрогасне станице :wink:

Да је сад ту та Ватрогасна станица сигуран сам да би стан који је изгорео прошле недеље у Омладинских бригада број 60 (блок 38 где сам некад становао и баш у тој згради), био спашен јер би ватрогасци стигли за непун минут, удаљеност 300 метара. Овако док су стигли, у рекордном времену, из Земуна прође време.

Али није циљ писања то, него што је простор - локација, почела поново да се насељава :( , а ко би други него нама драга национална мањина. Неке од кућица су већ једно време ту и то у оном делу плаца поред-уздуж Омладинских бригада. Те кућице нису баш обичне уџерице на какве смо навикли да виђамо по оваквим "насељима", већ ту има и контејнера, кућица од цигли, дрвета,.... Има их неколико, а даље нећу да коментаришем.

И сами знате кад и ако једног дана се буде стварно почело са градњом ове станице, па макар и у мањем обиму као што је речено, ето новог проблема око исељавања и наравно удомљавања у социјалне станове.

Данашње слике - 16. фебруар 2016., сликано од улице Омладинских бригада:
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Хтедох да направим и снимак из Булевара Милутина Миланковића, али се не види најбоље од постојеће бараке (осим уџерице са десне стране од бараке), али зато ми је опет у објектив "упао" Флиртићћћ :)
 
Mislim da su oni sto su popisan na parceli ostvarit pravo na neki smjestaj a ostali naseljeni kasnije na divlje mogu da se slikaju
 
тачно Директоре, ти људи јесу остварили право на неки смештај, али они не могу да стигну на ред од ових за које брине брижна "свастика".
Ајде у пиво :vops: , да ће ови насељени на дивље да добију пре смештај, него ови људи из барака који су пописани.
 
Prihvatam opkladu mada mozda su se samo prosirili ljudi iz baraka
 
Nije problem na NBgd lokacija nove vatrogasne stanice jer od bilo gde, do mesta pozara u okviru NBgda- stize se do 10 min
sto jeste u vemenskim granicama predvidjenih za stizanje u periodu početka požara.

Nije problem ni u novcu za izgradnju nove vatrogasne stanice jer to je par garaza iznad kojih su sl. prostorije (nisko gradnja)

Najveci problem su vozila i stid od bruke i potsmeha
Kako otvoriti NBgd vatrogasnu garazu u soliterskoj oblasti sa običnim vatrogasnim kamionima :lol:

Nabavka odgovarajucih vozila koja uspešno deluju-domašuju i stanove na vecim visinama su skupa

Verujem da je pristutna i logika:
da na Nbgdu i ne stanuje neka elita za koju treba da se troškari iz budjeta
jer uvek umesto izgorelih par stanova mogu da se ,,daruju,, par socijalnih
što je ne samo jeftinije nego i omogucava dodatne poene u javnosti
:sesir:
 
Hoce li tužne slike iz Londona uticati na pomeranje sa mrtve tačke.... :roll:
(sa teme o pvc prozorima)
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458593#p458593:cuhh4uq8 je napisao(la):
Žika » 14 Jun 2017 15:05[/url]":cuhh4uq8]Po kući ima dovoljno stvari od PVC tako da dok vatra zahvati prozore odavno si mrtav.
Evo i 22.spratna zgrada u Londonu
4311.jpg


https://www.theguardian.com/uk-news/liv ... timer-road
 
Ma šta će nam ona. Mi imamo razne DR koji samo proglase da požar nije opasan i on nije opasan :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458646#p458646:39jut69f je napisao(la):
boca-ica » 14 Jun 2017 10:21 pm[/url]":39jut69f]Hoce li tužne slike iz Londona uticati na pomeranje sa mrtve tačke.... :roll:
(sa teme o pvc prozorima)

Mislim da je do uber-požara u Londonu došlo prvenstveno zbog stiropora u fasadnoj izolaciji, a ne zbog PVC-a. Bar tako piše u tamošnjoj štampi.
 
Ali zasto je uopste doslo do pozara u 'imigrantskoj zgradi'?
Bojim se da ce to ostati nepoznanica, a nepoznanice radjaju spekulacije i strahove...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh