Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

Гради се модеран изложбени павиљон за пројекат "Београд на води". Налази се између шеталишта поред Саве и пруге, иза Ластине аутобуске станице.

iqdnUKQMj


f0v4UcgVj


Чему ће онда служити зграда Београдске задруге?
 
Ne znam da li mi se ucinilo, ali mislim da su sanirali onaj zardjali lim na krovu zadruge... Bio sam u busu, pa nisam uspeo lepo da osmotrim, ali izgleda da je sad braon limarija.. Ako moze neko nek potvrdi ovo...
 
Rekonstrukcija Zadruge u manje od tri minuta:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nIgl6WO-MlM[/youtube]
 
Dobro odradjen kruzni tok vidi se na ivcnjacima

dsc03303.jpg
 
pa jos pola meseca i nece biti kamiona vise, zar ne?
 
HoRuS":32l9xruu je napisao(la):
Ne znam da li mi se ucinilo, ali mislim da su sanirali onaj zardjali lim na krovu zadruge... Bio sam u busu, pa nisam uspeo lepo da osmotrim, ali izgleda da je sad braon limarija.. Ako moze neko nek potvrdi ovo...

Ipak jeste sredjena limarija na krovu...ne vidi se bas lepo na slici, ali jeste, braon je boje...

img20141223161026.jpg
 
U vezi onog famoznog kružnog toka:
baš danas mi se dogodilo ono o čemu sam ranije pričao - u smeru ka Kalemegdanu, na potezu od Zadruge do Brankovog mosta, "radila" je samo jedna od dve saobraćajne trake, iz nekih potpuno banalnih razloga, i formirala se kolona od semafora na raskrsnici sa Crnogorskom, pa kroz kružni tok (koji je tako bio blokiran za komunikaciju sa okolnim ulicama) sve do JEEP Commerce-a i raskrsnice sa Zagrebačkom.
 
A da, nema više Zagrebačke, sada više ne znam kako se zove ta ulica. I treba da skinu table svaki put kad stave nove, sram ih bilo.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 
jlaki":2898ynof je napisao(la):
A da, nema više Zagrebačke, sada više ne znam kako se zove ta ulica. I treba da skinu table svaki put kad stave nove, sram ih bilo.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Сад је улица Коче Поповића
 
А, овај стуб испред зграде, која му је била сврха?
 
Molim, ništa :)
Da završim "off": ako se neko pitao zbog čega kupola stare telefonske centrale u Kosovskoj nije pokrivena crepom nego je "letvičasta", kao da nikada nije završena
https://www.google.rs/maps/@44.811793,2 ... !2e0?hl=sr
tako je napravljena upravo da kroz nju mogu da se provuku mnogobrojne telefonske žice.
Tehnika je veoma brzo napredovala, centrale su automatizovane, kablovi su upleteni i sprovedeni ispod ulica, stubovi poput ovoga su postali suvišni i uklonjeni su, ali kupola u Kosovskoj je ostala :) i danas je nosač repetirora mobilne telefonije :D
 
Zanimljivo :)
Medjutim i pored toga deluje nekako nedovrseno, i neskladno...
 
Vrh