Šta je novo?

Park & Ride

tragac":2g8senkb je napisao(la):
Mi iz Rakovice već imamo park and ride u Topčideru, samo što ga malo ko koristi


https://www.google.rs/maps/@44.7766655, ... !2e0?hl=sr
Odavde tramvaju treba manje od 10 minuta do Glavne.


Двојица мојих колега који живе у Миљаковцу користе "парк енд рајд" паркинг код солитера у Булевару мира, изнад Прокопа, одакле продужавају у град тролама 40 и 41.
 
orion":1rup0l79 je napisao(la):
Први званичан покушај да се направи неки П+Р концепт је био претварање паркинга на Бувљаку у бесплатан паркинг за оне који користе Бгвоз. Концепт је био успешан, али примењен је само да би се спречио притисак на Газелу а можда је опет и возачима то било погодно само због дугог времена путовања преко Газеле.

Па, ипак није: "Паркинг сервис" је негде 2002, 2003. покренуо први београдски парк енд рајд: паркинг је био наспрам улаза у Сава центар, на разделном острву улице Владимира Поповића, одакле је возио директан ГСП-ов аутобус до Трга републике (полазио је са истог места као и ноћни 68). Нису дуго издржали, јер је корисника било премало.
 
Ево једног потенцијалног - дивљег? - паркиралишта те врсте. Налази се испод тобогана у склопу/испод Моста преко Аде, на десној обали Саве.
Сада се не користи јер још нису прорадила стајалишта јавног превоза до којих треба да се иде степеницама на слици.

image2635.jpg
 
Пантограф":30vbyn4p je napisao(la):
Двојица мојих колега који живе у Миљаковцу користе "парк енд рајд" паркинг код солитера у Булевару мира, изнад Прокопа, одакле продужавају у град тролама 40 и 41.

Ovakvih slučajeva ima baš dosta , i to zato što imamo dosta parking mesta , kao i veliki parking , pa je vrlo često problem nama koji tu stanujemo da nađemo slobodno mesto , što ume da nervira. Mnogo bolje rešenje bi bilo kada bi se na ključnim mestima u gradu napravila takva mesta , gde god to uslovi dozvoljavaju. Mada , teško da će biti nešto od toga , pošto bi taj koncept bio besplatan , a ovima se osladile pare , pa svaki čas šire parking zone.
 
Пантограф":2y8osqi4 je napisao(la):
tragac":2y8osqi4 je napisao(la):
Mi iz Rakovice već imamo park and ride u Topčideru, samo što ga malo ko koristi


https://www.google.rs/maps/@44.7766655, ... !2e0?hl=sr
Odavde tramvaju treba manje od 10 minuta do Glavne.


Двојица мојих колега који живе у Миљаковцу користе "парк енд рајд" паркинг код солитера у Булевару мира, изнад Прокопа, одакле продужавају у град тролама 40 и 41.
Zavisi kome koji prevoz odgovara, popularne lokacije medju narodom odavde su i Banjica (koju obično preplave Podavalci) i okolina bolnice D. Mišović
 
Lepo je sve to sto pricate, ali sva ta 'parkiralista' su divlja i doprinose haosu u tim oblastima.
 
Kako gde, ovo parkiralište koje sam postavio u Topčideru je potpuno odvojeno od svega, to je verovatno najstariji javni parking star najmanje 130 godina, tu su Obrenovići i njihovi gosti ostavljali kočije, a danas se tu uglavnom parkiraju radnici žleznice i po koji park and ride entuzijasta. U okolini nema ni stambenih ni komercijalnih objekata u većoj meri.
 
Dobro tragac, ajd ne sitnicari, tu i da kazem da mozda moze...
Alo oko dragise misovica, i u krugu od 300 metara okolo je totalni haos od parkiranih vozila.
Pa ispred maxi-ja na dedinju nema sanse da stanete u kupovinu jer 80% vozila su tu na 'celodnevnom'
Jos gora je situacija prici posti na istok lokaciji, jer i peske morate slalom oko parkiranih i onih koji pokusavaju da se parkiraju.
Za lokaciju kod solitera povise prokopa je neko vec obrazlozio.

Nego da dodam ja nesto drugo.
Eto upravo povodom ovog 'samoniklog' P&R u topcideru se vidi koliko bi takav parking u blizini Z. Stanice rakovica bio opravdan, naravno u kombinaciji sa dobrim fiderima
 
I tamo ima parking, nešto manji od ovog. A nema mnogo mesta za dogradnju, osim na račun fabričkog kruga

A ovo što pričaš za Dedinje iskreno nisam ni znao da Maxi ima parking. Ipak najgora dva mesta po ovom pitanju su Banjica i Blok 30, od omnoga što znam.
 
П&Р паркинзи морају да буду безбедни да би се људи одлучули да их користе, ем се кола остављају на 10ак сати ем се то ради сваки дан тако да тренутно ниједан П&Р није конкурентан Ушћу.
 
@tragac
Blok 21 je još gori.


@orion
Interesantno, ali, iako je Blok 23 više udaljen od centra nego TC Ušće, to je meni (B. kosa) brža opcija za parkendrajd. Dok se uđe u garažu, pa dok se izađe, pa podzemni prolaz... Sve više volim jednostavna rešenja u gradovima, bez stepenica, pothodnika, liftova i sl.
 
Ево како изгледа импровизовани паркинг код ЖС Батајница, шангајска страна. Може се паркирати само у блато, после се то блато разноси ма све стране
20221105_195409.jpg
 
Vrh