Šta je novo?

Beogradske reke - rečni saobraćaj

Koliko je visok stari železnički most, i da li on ograničava saobraćaj Savom, za neke brodove koji su malo kabastiji, da se tako laički izrazim?
 
Merodavna visina je 6 metara iznad vodotoka, a merodavna visina se racuna za visoke vodostaje. Uzvodno je sledeci nizak most zeleznicki na obilaznoj pruzi, visok 6,95 iznad vodotoka. Ostali mostovi na Savi u Beogradu i okolini su 10 i vise metara iznad vodotoka.

Sava je Va kategorija plovnosti. Za cistu V kategoriju plovnosti treba visina 12,5 metara.
 
Ne znam da li sam potrefio temu, ali moze se prebaciti post na odgobarajuce mesto ako i nosam. Bitna je sustina. Elem, vozim bajs vec godinama u pravcu dorcolskog keja ka Adi. Pre mesec, mozda i malo vise na potezu od Kule Nebojsa na krivini kod splava Vodenica pocelo je bilo postavljanje metalnih konstrukcija u reci, na nekih desetak metara od obaloutvrde (koja je inace sastavni deo Beogradske tvrdjave). U tom momentu to mi je bilo cudno, ali pomislio sam da je mozda u pitanju podvodna sanacija iste ili neka podupiruca konstrukcija za taj deo bedema iz razloga nedavnih poplava ili nesto slicno. Bilo kako bilo danas sam posle duze vremena opet seo na bajs i uputio se u tom pravcu. Imao sam sta da vidim.Na mestu te konstrukcije zabezeknuo sam se videvsi da majstori privezuju grdosiju od broda upravo za te metalne sipove. Molm ako neko ima bilo kakvo pojasnjenje o cemu se ovde radi. Nadam se da taj brod, recni kruzer ili sta god je samo slucajno se zadesio na toj lokaciji. Inace neki muskarac i zena su glasno komentarisali gde ce biti prilaz tom brodu, a na biciklistickoj stazi je bila ogromna metalna konstrukcija. Nazalost podseca malo na one metalne prilaze splavovima. Nadam se da oko svega gresim. Ispod cu postaviti slike, pa molim za bilo kakvu informaciju. P. S. Da ne pominjem ono cudoviste od Kolosa malo nizvodnije na koji su bas danas kacili kontakt tel za iznajmljivanje.
 
a773b7888ff8fe927064c02106b26177.jpg
3c588c9b1796bd78484f97a0dc72b18d.jpg
ecc28fccbe6374c8dcb4dddd4e36f75b.jpg
322cf27d7540421b66e0c91ad9884100.jpg
8e39313e6d46ce8b284ec9cce4921ed6.jpg
bfcc5f31f9c7be6682422868751529cf.jpg
 
Uh...hvala na preusmerenju. Nadam se da nisam bas dobro razumeo informacije sa ovog posta. Jel to znaci da ce se svi plovni objekti sa ovog pravca pomeriti nizvodno kako bi se oslobodio prostor za BgH20?
 
Direktore hvala na informacijama. Ipak mi nismo banana drzava. Zasto bismo vredjali banane...uzas uzasa :(
 
Zna li neko da li postoji mogucnost uvodjenja trajektne linije u BG. Recimo na potezu Dorcol-Novi Beograd
 
Bilo je reći o tome neki zakljucak nakon vrlo burne BB rasprave je glasio : skupoo,, ne retabilno i sl
kopaj malo po starijim temama i postovima :)
 
Kad trajekt ide nizvodno, onda ima smisla jer se stigne brže od javnog prevoza, ali kad ide uzvodno - to je prava odiseja (samo nema nimfi i ostalih nuspojava).
 
Ne znam kolika je odiseja ako se ide autom ili nekim gradskim prevozom od recimo Dorcola do Zemuna!? Zna li neko koliko bi to vremenski trajalo. U jednom smjeru.
 
RioBL":gofh55kz je napisao(la):
Zna li neko da li postoji mogucnost uvodjenja trajektne linije u BG. Recimo na potezu Dorcol-Novi Beograd

причало се о томе овде доста, трајект, водени бус, много је идеја било, али ипак није финансијски изводљиво. ја сам и давао пример из Копенхагена (нађи раније теме, 2011. година), али тамо је море, па је мирна вода. а и као што рече Гоје, низводно би било добро, али узводно.....

RioBL":gofh55kz je napisao(la):
Ne znam kolika je odiseja ako se ide autom ili nekim gradskim prevozom od recimo Dorcola do Zemuna!? Zna li neko koliko bi to vremenski trajalo. U jednom smjeru.

око 30 до 60 минута, зависи од тога којим се путем иде и какав је Дунав у моменту пловидбе
 
boca-ica":1bklq11i je napisao(la):
Bilo je reći o tome neki zakljucak nakon vrlo burne BB rasprave je glasio : skupoo,, ne retabilno i sl
kopaj malo po starijim temama i postovima :)

Steta.
Znam da u Londonu postoji saobracaj Temzom iako London ima mnogo razvijeniju infrastrukturu nego BG (zeljeznice, autobusi i sl).
Moracemo izgleda sacekati da se saobracaj u BG jos malo zakrci pa ce rjecni postati isplativ :)
 
JohnnyLee":saxhaxlm je napisao(la):
око 30 до 60 минута, зависи од тога којим се путем иде и какав је Дунав у моменту пловидбе

OK, a koliko bi trajao put na istoj relaciji samo preko Brankovog mosta...recimo, autom, autobusom...?
 
Neka vrsta recni taxi ili mini ,,trajekt ,,vec postoji u Bgdu to ti je ono izmedju Nbg i Ade
ponekad kad nema pontonskog mosta postoji i izmedju Zemuna i VRO-Lida

Da je makr malo isplatljivo sigurno bi makar u privatnom sektoru bio neki čamčić kao liniski ili van liniski prevoz
nema računice pa nema ni čamčića... :)
 
Ja se ne mogu oteti utisku da bi se nekim rjecnim plovilom prije stiglo od Dorcola do NBG (recimo Hotel Jugoslavija) nego autom. Pogotovo u suprotnom smjeru.
 
Зна ли се како су завршили хидроглисери који су некада возили од Београда до Ђердапа?
 
Jedan je bio na nbg na suvom dugo jedan u kladovu ima negdje storija o njima na forumu
 
Vrh