Šta je novo?

Zgrada beogradske zadruge

Galeks":31y0yqdh je napisao(la):
Sta je sve ovo na kovovima na desnoj strani ulice?

Biće da je to ta, vrlo specifična "duša" koja se pominje kao potpis ispod fotografije BZ u prethodnom postu. :violina:

Duša nadziđivanja, krpljenja, bušenja, dogradnje...
 
112059934949010973260467.jpg

Exploration & Photography
 
fotografija4729.jpg

fotografija4730.jpg

fotografija4731.jpg

uskoro bi trebalo da stigne i maketa one 2 zgrade koji bi se prvo radile,maketa manje-više sve je poznato
fotografija4734.jpg

u 2 fazi bi trebalo da se radi poslovni centar na Novom Beogradu:
fotografija4738.jpg

fotografija4751.jpg

i par fotki
fotografija4743.jpg

fotografija4736.jpg

fotografija4755.jpg
 
Po meni ubedljivo najbolji detalj obnove Zadruge ...bilo bi dobro kada bi se ulice barem u centru grada pokrile ovakvim tablama.

image3.jpg
 
Дизајн је можда лепо замишљен, али није добро изведен. Латинични назив улице "пада", није центрирано како треба.
 
Modelar kalupa je omanuo, ali ne onoliko koliko onaj koji je ovo prihvatio, umesto da vrati nazad da se uradi ponovo.
 
Bulbulderac17":3i647jhp je napisao(la):
Po meni ubedljivo najbolji detalj obnove Zadruge ...bilo bi dobro kada bi se ulice barem u centru grada pokrile ovakvim tablama.

image3.jpg
:kk:
Moжда би било могуће такве табле радити од алуминијума на ЦНЦ глодалици са благом елоксажом у браон. Исто тако могли би да врате метални грб града на возила ЈГС-а.
 
Od samog pocetka bivstvovanja orlovih brda i vodenog fronta beograda u istoj
Nalazi se u svecanoj sali
 
20161023_213004.jpg


20161023_212811.jpg


ovi fenjeri danas fale na zgradi iz filma sava mala
 
Interesantno da ih nema na nekim starim fotkama
 
Cisto sumljam jer zadruga neigra bitnu ulogu i vidi se u par kadrova
 
Zdravo, studiram arhitekturu i trenutno radim seminarski koji se bas tice istorijata i trenutnog stanja Beogradske zadruge.

Puno bi mi znacilo ako bi mogli da mi napisete neke pozitivne i negativne stvari koje se ticu same rekonstrukcije, prenamene Zadruge, useljenjapredstavnistva Belgrade Waterfront, pa cak i samog uticaja svega toga na okolne prostore. Pa cak i vase licne sugestije u vezi projekta ili zamerke na isti.

I slike bi mi dosta znacile, jer vecina slika koju ste kacili ne moze se otvoriti ili link vise nije u funkciji.

Svaka vrsta pomoci je dobrodosla. Hvala unapred :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=557114#p557114:24nr3rae je napisao(la):
trubacinis » Sub Avg 04, 2018 8:58 pm[/url]":24nr3rae]da li neko zna datum kada je narpavljena
Napravljena ili rekonstrujisana?
 
Vrh