Šta je novo?

Zelenilo ulica i bulevara Beograda - Drvoredi, travnjaci, baštice

zexland":2n2y0th1 je napisao(la):
Obradjeno na direktorov predlog :sesir:

Terazijski tunel - postojece stanje
2d9wpza.jpg


Terazijski tunel - novonastalo stanje
2d1vlv8.jpg


Vertikalni vrtovi na tram basticama
n46pm0.jpg


Bulevar oslobodjenja
al2k8z.jpg


:gobb:


da citiram zeksa da se i ovdje vidi
Hvala zeks sta bi mi bez tebe
 
Diso :gobb:

Galeks, samo maloooo dobre volje i grad bi blistao na svakom cosku...ova zelena ograda kod tunela moze da se uradi i jeftinije. Dovoljna je ona obicna ograda, koju postavljaju svuda po gradu i brsljan.Za 2-3 godine imali bi zelene zidove...brsljan je pritom potpuno nezahtevna puzavica...
 
Ово код тунела треба хитно урадити.
 
:kk: bar brsljene posaditi uz ograde koje su na tramvajskim bašticama !
 
Odlicno samo nemoze biti cisto pjesacka vec nesto kao misarska ulica brzina kola do 10 kmh
 
Sta je predstavlja problem pa ne moze biti cisto pesacka, ne razumem?
@zexland
uzivam u montazama (predlozima) samo nastavi ;)
 
Garaze koje postoje i korste se centrotekstil i zgrada bivse agrobanke
 
Aha ok ! E srnj sto su to ostavili tu...onda da se ostavi jedna traka za iskljucivo njihova vozila sa posebnim nalepnicama, a da se taj kolski smer poploca jacim granitom ili obicnom kockom...nikako asfalt...to sve moze fino da ispadne...

Onda baste kafica ne bi smele da budu tu...jedino po par stolova uz izlog, jer je tu ogromna frekvencija ljudi...
 
Jel to dozvoljeno parkiranje u Misarskoj ili na dviljaka.

Uvek mi je bilo interesantno da sremska ulica koja je maltene pesacka, to u stvari i nije. Kako rece, prosto mami da se uredi na taj nacin.

Eto poruka za Vesica i Folica - krenite odatle. pesacka zona pod hitno.
 
Треба градској управи доставити овај предлог озелењавања ових зидова који су ругло.
 
Pa postoji tabla za pjesacku zonu vidi se na gore na fotki
 
Mogli su i cjeli zid i desno i ljevo od stepenica da zazelene da nebi zvrljali
 
Zex, сјајни урадци, :kk:
ех да нам је град тако зелен као у твојим визуелизацијама, где би нам крај био..
 
Imam jendo pitanje za upućene. Slučajno sam naišao na neki tekst o drvetu PAULOWNIJA, uglavnom najbrže rastuće drvo koje nije invazivno itd. Dosta se koristi u Parizu za drvorede, parkove itd. Zanima me da li je sve to tako bajkovito kako kažu i da li bi možda moglo da se koristi u Beogradu jer zaista neverovatno brzo raste?
 
Vrh