Šta je novo?

Atletska Dvorana

Današnje slike
na ulazu kad se prođe kapija sa desne strane preko puta glavnog ulaza u dvoranu napravljen je parking
10x6fja.jpg

n6ajkj.jpg

ispred glavnog ulaza popločavaju i sređuju eksterijer
s66o9e.jpg

5we1b9.jpg

2v9t2bl.jpg

spoljašnja strana bliža banjičkoj šumi
1pcpeh.jpg

ff3bpv.jpg

13za3nt.jpg

2ugo0hy.jpg

14szhn9.jpg

2wh3wab.jpg

Iza hale je napravljena mesto za bacanje kladiva,diska,....
2nqtwmb.jpg

Trebalo bi da završe oko Nove godine kako kaže čuvar do Nikoljdana
 
Al je mastovita arhitektura, kao da je hladnjaca za visnje ili maline...
 
tangero je napisao(la):
... kad se prođe kapija ..... [ quote]
plus 1 za fotoreportažu :)
Čija kapija i čemu ona služi Beogradjanima tj. atletičarima :notok:
 
boca-ica":32szatmm je napisao(la):
tangero":32szatmm je napisao(la):
... kad se prođe kapija ..... [ quote]
plus 1 za fotoreportažu :)
Čija kapija i čemu ona služi Beogradjanima tj. atletičarima :notok:
To je kapija Vojske Srbije posto se gradi na njihovom zemljistu i oni su vlasnici dvorane valjda 60%, da li ce ona ostati u funkciji ne znam,
znam samo da je vojska ogradila opet svoj deo povucen od hale ka vojnim zgradama u kompleksu, tako da je pretpostavka da ce biti otvorenog tipa prostor dvorane i parking. (ako si atleticar :laugh: )
 
znam samo da je vojska ogradila opet svoj deo povucen od hale ka vojnim zgradama u kompleksu, tako da je pretpostavka da ce biti otvorenog tipa prostor dvorane i parking. (ako si atleticar :laugh: )

Nekada sam vladao svim spravama osim karika, a vreme me je pregazilo
tako da mi danas ponekad i lift pada tesko :laugh:

nadam se da je pretspostavka ispravna i da ce se kapija povuci
uniformisanom delu ona je sasvim prirodna i ne osecaju njeno znacenje
ipak tu halu podižu Beogradjani a ne vojska te treba da je civilna u svakom pogledu
i ako ce je koristiti pitomci , sto je sasvim OK ali da je van žice
 
Sa sve baletankama(koje sam cepao samo tako jer nigde u gradu nisam mogao da nadjem br 45) i belim čarapama pod obavezno :lol:
 
stara VIII Bg, mada gimnastika je iz neke dr. price
na zalost kako vreme prolazi muska gimnastika sve manje je prisutna kod klinaca,
te su dosli u situaciju da samo u snovima mogu sebe da zamisle na razboju, konju, vratilu

Danas vise klinaca imamo na ,,placenickim ,, sportovima koj zahtevaju bar trunku talenata (kojju nemaju)
nego na gimnastici koja je dostupna svima u skolskim salama

Nisam upoznat sa trenutnom situacijom koliko se radi po skolama
al kolko vidim po velikom broju metiljavaca , profani fizickog ne rade nista

te se nadam da ce ova Atletska dvorana izmeniti stanje na bolje
 
tangero":tobldvyq je napisao(la):
boca-ica":tobldvyq je napisao(la):
tangero":tobldvyq je napisao(la):
... kad se prođe kapija ..... [ quote]
plus 1 za fotoreportažu :)
Čija kapija i čemu ona služi Beogradjanima tj. atletičarima :notok:
To je kapija Vojske Srbije posto se gradi na njihovom zemljistu i oni su vlasnici dvorane valjda 60%, da li ce ona ostati u funkciji ne znam,
znam samo da je vojska ogradila opet svoj deo povucen od hale ka vojnim zgradama u kompleksu, tako da je pretpostavka da ce biti otvorenog tipa prostor dvorane i parking. (ako si atleticar :laugh: )

Ako se ovaj objekat bude koristio na isti način kao i bazen u krugu Akademije onda je jasno da će Vojska kontrolisati pristup i način korišćenja. Tada ostaje kapija i ostaje da prvo ulazi trener pa onda uvodi klince na trening. Mislim da će takav način ostati jer je to jedini način da objekat ima održavanje, čuvanje, praćenje korišćenja itd.
 
Ми смо тренирали на стадиону Војне Гимназије и никада није било проблема. Када се добро организује, за све има места.
И за војску која је у случају сале сувласник и за остале кориснике.
Ако град жели бити стопостотни власник, онда нека је подигне комплет сопственим средствима на свом земљишту.
 
Nije bitno, ali sumljam da tako pise i u katastru
vazno je da ce dvorana biti opste korisna i jos pride ,, mazena i pazena,, :)
 
Današnje slike
2ischox.jpg

parking sa desne strane, postavili su osvetljenje
nbrsz9.jpg

pogled na glavni ulaz
2dgkdgy.jpg

plato ispred i mali parking
juyek7.jpg

2hrhbu1.jpg

par radnika je zavarivalo napolju
2cpvrwz.jpg

ajnkow.jpg

iza dvorane su napravili mali kružni tok, verovatno za dostavna vozila i logistiku
4hbfqf.jpg

rj2xi8.jpg

Srećna nova godina svima! :sesir:
 
Izvor: Beobuild.rs

Atletska dvorana za nove rekorde
160229-Atletska-Dvorana-24b.jpg


Posle skoro tri godine od početka gradnje završena je atletska dvorana u Beogradu, prvi specijalizovani objekat za pripremu i trening atletičara tokom zimskog perioda. Iako ideja postoji više decenija, na inicijativu Atletskog saveza Srbije u januaru 2013. konačno je počela realizacija ovog važnog projekta. Izgradnju atletske dvorane podržalo je Minstarstvo za omladinu i sport, kroz finansijska sredstva od skoro 5 miliona evra, dok je zemljište za objekat ustupilo Ministarstvo odbrane.

Celu vest kao i veliku foto reportazu atletske dvorane mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/atletska-dvorana-za- ... p2601.html
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AhCaENWFeMs[/youtube]
160229-Atletska-Dvorana-02.jpg

160229-Atletska-Dvorana-17.jpg

Celu vest kao i veliku foto reportazu atletske dvorane mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/atletska-dvorana-za- ... p2601.html
 
Licno mislim da su tribine mogle da budu malo ostrije, kao u Pioniru pardon u dvorani Profesora Ace Nikolica da bi se dobilo na kapacitetu. Malo mi deluje komunisticki, samo da ga ima. Iskreno mislim da je ovo jako dobra stvar za atletiku kao bazicni sport
 
Možda ti nisu rekli ili nisi informisan, cilj izgradnje hale je pre svega za zimsko održavanje kondicije u atletici. Te tribune su više svrsi opciji da može da se sedne, ako neko ima potrebe. Atletika se pre svega odigrava - takmiči na stadionu, a ova hala je inače odlično urađena i svaka čast za ideju i realizaciju.
 
Nemam ja te veze da mi neko kaze, ali ja bi tako odradio. Sem stadiona Crvene zvezde ne postoji nijedan stadion u Srbiji koji ispunjava sve uslove atletike (bacanje koplja i kladiva su problem). Videcemo sta ce biti u Novom Pazaru
 
Inace ne znam da li je tacna informacija, ali mozda ste primetili da otvaranje hale nije nesto specijalno propraceno u vestima. Koliko sam cuo razlog je zato sto premijeru nisu dozvolili da otvori halu, jer je deo novca za uredjenje dala firma comtrade.

Preseca se vrpca na veceima ali ako premier ne moze da presece vrpcu onda nemoze da se pojavi u medijima.
 
Vesa Jevrosimovic simpatise i pomaze SNS (mahom donacijama kompjuterske opreme), tako da je mala sansa da je informacija tacna.
 
Zna li neko tačnu adresu atletske dvorane?

Ja sam pronašao na netu da se gradi u dvorištu vojne gimnazije, koja se nalazi na adresi Pavla Juršića Šturma 33 na voždovcu.

Međutim, ulica Pavla Jurišića Šturma postoji samo u mestu vinča-opština grocka. postoji i ulica Generala Šturma na dedinju, opština savski venac.

Ulica Pavla Jurišića Šturma na google maps je ucrtana od bulevara oslobođenja do stare okretnice trolejbusa na dedinju, ali to je greška pošto je to zapravo ulica Veljka Lukića-Kurjaka, što se lako može proveriti na sajtu pošte srbije. Pretpostavljam da je zbog toga došlo do greške da se vojna gimnazija vodi na ulicu Pavla Jurišića Šturma.


Dalje, na forumu sam video sliku da se dvorana napravila na kat. parceli 561 KO Beograd 7, ali pretragom katastra nepokretnosti nisam uspeo da pronađem ulicu i kućni broj.


pa da ponovim pitanje.

Zna li neko tačnu adresu atletske dvorane?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=380533#p380533:nhjrt2d6 je napisao(la):
MilisaV » Mon Apr 11, 2016 12:11 pm[/url]":nhjrt2d6]Zna li neko tačnu adresu atletske dvorane?

Ja sam pronašao na netu da se gradi u dvorištu vojne gimnazije, koja se nalazi na adresi Pavla Juršića Šturma 33 na voždovcu.

Međutim, ulica Pavla Jurišića Šturma postoji samo u mestu vinča-opština grocka. postoji i ulica Generala Šturma na dedinju, opština savski venac.

Ulica Pavla Jurišića Šturma na google maps je ucrtana od bulevara oslobođenja do stare okretnice trolejbusa na dedinju, ali to je greška pošto je to zapravo ulica Veljka Lukića-Kurjaka, što se lako može proveriti na sajtu pošte srbije. Pretpostavljam da je zbog toga došlo do greške da se vojna gimnazija vodi na ulicu Pavla Jurišića Šturma.


Dalje, na forumu sam video sliku da se dvorana napravila na kat. parceli 561 KO Beograd 7, ali pretragom katastra nepokretnosti nisam uspeo da pronađem ulicu i kućni broj.


pa da ponovim pitanje.

Zna li neko tačnu adresu atletske dvorane?

http://www.va.mod.gov.rs/cms/view.php?id=17399
 
Ne postoji ta ulica na opštini voždovac kao što sam već napisao

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Милисаве, постоје три улаза у круг Војне Академије из улице Генерала Павла Јуришића (Вељка Лукића Курјака), један из Црнотравске и један из Булевара Ослобођења (ЈНА).
Генерала Павла Јуришића је улица дуж које се Вождовац и Савски венац граниче.
 
Ulica gosn kurijaka ije postala pavla jurisisca sturma iako ima vec ulicu generala sturma
Banjicki logor takodje je u toj ulici
 
Vrh