Šta je novo?

Šta mi smeta u Beogradu

Bogami vracaju se kontisi nadzemi i u centru preko puta jdp recimo 3 kom itd dok su podzemni rastureni
 
Има их понегде, и још су у питању нови контејнери, стање ј неупоредиво боље него раније.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=336517#p336517:1m5h00ys je napisao(la):
stf » 18 Jun 2015 10:38 am[/url]":1m5h00ys]Marecar

Потпуно се слажем да је таквих људи било и биће и они су увек ту, али атмосфера града није била таква. Атмосфера је оно што се променило. Ти људи ми никад нису претерано сметали, нисам обраћао пажњу на њих и излазио сам на места која ми одговарају са људима који ми одговарају, баш онако како ти описујеш да радиш.

Остао сам под утиском јер те "тактике" више не помажу. Шљам се буквално накотио и прекотио и нема где га нема, они су свуда. Како рече другарица кад смо изашли: "Какви су ово људи?" на шта је мени у моменту прелетело кроз главу: "Град препун наказа".

Београд је постао депонија људског шљама. Нажалост, такав је мој утисак, и не само мој, целокупног мог друштва. Изласке смо проредили максимално и тад одемо до града, остајемо кратко јер се више не осећамо пријатно.

Плус што комплетан град буквално смрди на све и свашта. Никад није оволико смрдео.

Copori devojcica u helankama, koje sve izgledaju isto. Jeftinog izgleda i ponasanja.To zovu modom. A o akcentu da i ne govorimo.
Muskarci nista bolji, vec u dvadestim sa stomacima, zapusteni. Fizionomije proste i neproduhovljene i stalno se pitas odakle su ovi dosli. Slika i prilika drzave i drustva.
 
Ovo mi smeta. Nema samo Beograd ovakve probleme, i ostatak Srbije je u istom sosu. Generalno mi smetaju ovakvi vozaci kojih ima sve vise. Na primeru ulice u kojoj zivim, ne tako davno dok sam se igrao sa drugarima u ulici nasi roditelji nisu uopste morali da brinu toliko da ce nam se nesto desiti. Sad kada pomislim na decu koja zive u kraju, ja ne bih imao hrabrosti da istu pustim da se igraju. Ni na ulici, kao mi, a ni blizu ulice. Iako je nadleznima vise puta slat zahtev za lezece policajce, nikada nisu postavljeni. Letos par puta nedeljeno uvece se cuju dva ovakva brundala kako protutnjaju ulicom, glavom bez obzira, a garantujem da je u pitanju slicna trka kao na slikama. Policija par puta mesecno zaustavlja, ali to bude u toku dana, uvece ih nema nigde.
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 981&type=3
 
12360015_1812228965670643_6828686871563903162_n.jpg

Знам лика јбт :D Где је ово? Немамо ми толико 3+3 улица које су ноћу пусте.
 
Verovatno severna tangenta. A na sve ovo nemam komentar
 
Evo na ovoj slici ima tabla pozadi, pise "Kovilovo", samo ne prepoznajem sta je pre toga.
12378052_1812229705670569_5794235862122737367_o.jpg
 
Хаха, ево прича ми лик сад како су им пандури пре неко вече направили заседу. Три обична аута и два интервентна пајера :D
 
Jao gde ce ovi nesrecnici da se trkaju sa ovim kantama...

Pa taj interventni Pajero bih ih pokidao bez problema.
 
Јој, није канта. Ненормално много пара је овај скркао у пежоа. Пошто је означен на сликама капирам да је ок да поставим снимке овде.
https://www.instagram.com/p/_KbLl0IlCt/
https://www.instagram.com/p/-t-0MRIlHf/
Сваки пут се најежим кад објави неки снимак, свашта ми прође кроз главу, поготово кад је на снимку са девојком..
 
Ok na snimcima je jasnije o cemu se radi.
Tipujem da je decko dodao turbinu na pezo-u a verovatno je uradio i swap motora posto 1.6 16V atmoseferac tesko da bi mogao da se bori sa ovom bembarom od 330KS
Neka moja predpostavka sta je lik uradio:
Turbo inside 99% sa pojacanim pritiskom,2.0L motor spakovan , verovatno neki FMIC, dizne 440 ili 650cc, pumpa veceg protoka, prosirena izduvna grana sa skinutim katalizatorom plus 850 kg lagano vozilo jednako pobeda protiv bembare.
 
Somi stvarno ne vidim razlog da se ovako bahato ponasanje promovise poput ovih automobila na sred javne saobracajnice ili grafita gde im mesto nije.
 
Без претеривања Игоре. Нити хвалим/промовишем, нити сам први започео дискусију. Маре је рекао шта му смета, ја сам се сложио јер за разлику од неких, попут овог лика, размишљам о последицама. Што се тиче графита, сложићемо се да се не слажемо.
 
Мени не личи на промовисање, једини начин да се овоме стане у крај је да се јавно изнесе проблем и на тај начин изврши притисак да се нешто преузме. Ја нисам имао појма да се овакве ствари дешавају, мислим знао сам да се тркају али да је оволико публике нисам могао ни да замислим што је и нормално јер ме такви кругови не занимају, али могу до сутра да набрајам све штетне последице овога.

Сваки клинац који се диви овим тркачима само машта о томе да и он тако једног дана и уопште не мора да направи срање на оваквом "хепенингу", млад је има пред собом још 50ак година каријере дивљег возача да га направи.
 
Ne znam da li ovo pripada ovde ili u temi malograđanština... Pre mesec i po dana, četvorici Bugara, od kojih znam dvojicu, koji su došli u Beograd na 4-5 dana da nešto vide i provedu se, kada su bili sprečeni da uđu u Braun jer nemaju 23 godine, divlji taksista (maskiran kao pravi) je od Brauna (Nemanjina) do Tilta (Beton Hala) vožnju naplatio 2500 din! Kada su mu tražili isprave, pravdao se da ne može da ih nađe i ponudio im da ih vrati nazad, pritom signaliziravši kolegi da ga "čeka na mestu" (koliko su srpskog mogli da razumeju). Uspešno ih je uplašio i platili su mu. Ja sam dobar deo sledećeg dana proveo "kivan na univerzum" jer takvi jadnici postoje. Pre nedelju dana su m... smo pijanog i iscrpljenog drugara ubacili u taksi i od Ateljea 212 do vrha Mirijeva mu je uzeo <900 din a bio sa... je spreman da da koliko god je imao kod sebe tad (što je bilo nekih 2700 din) samo da se dokopa kuće. (znam da nije za pohvalu nego stavljam stvari u perspektivu)
 
Steta sto nisu ufotkali stoku ili bar kola trebalibsu izaci da neplate
 
Ови такозвани "улични тркачи" илегалних ноћних "трка" се не појављују само на СМТ-у. Има их и у Омладинских бригада, Ђорђа Станојевића према булевару Милутина Миланковића, а раније су били често у Земуну код Кнауф фабрике.

Поведите рачуна, поготово ако возите добра кола, па још ако вуку и црту на спортска, да вас не намаме на овако нешто. Једноставно кад су поред вас на семафору, не либе се да отворе прозор и кажу " хоћемо на црту" !!!!!!!! По неки пут знају да буду и арогантни, поготово кад их је више. Траже жртве ради доказивања, само не знам каквог. Негативно доказивање је чудна бољка.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363890#p363890:3gqhry6x je napisao(la):
miloscu » 23 Dec 2015 04:24 pm[/url]":3gqhry6x]Ne znam da li ovo pripada ovde ili u temi malograđanština... Pre mesec i po dana, četvorici Bugara, od kojih znam dvojicu, koji su došli u Beograd na 4-5 dana da nešto vide i provedu se, kada su bili sprečeni da uđu u Braun jer nemaju 23 godine, divlji taksista (maskiran kao pravi) je od Brauna (Nemanjina) do Tilta (Beton Hala) vožnju naplatio 2500 din! Kada su mu tražili isprave, pravdao se da ne može da ih nađe i ponudio im da ih vrati nazad, pritom signaliziravši kolegi da ga "čeka na mestu" (koliko su srpskog mogli da razumeju). Uspešno ih je uplašio i platili su mu. Ja sam dobar deo sledećeg dana proveo "kivan na univerzum" jer takvi jadnici postoje. Pre nedelju dana su m... smo pijanog i iscrpljenog drugara ubacili u taksi i od Ateljea 212 do vrha Mirijeva mu je uzeo <900 din a bio sa... je spreman da da koliko god je imao kod sebe tad (što je bilo nekih 2700 din) samo da se dokopa kuće. (znam da nije za pohvalu nego stavljam stvari u perspektivu)

mozda su se uplasili jer su stranci, ali 4 muskarca vs 1 taksista (pa cak i 2), racunica je jasna :)
 
Сваки пут кад је видим најежим се
 
Evo kako ja to vidim , između ostalog. :)

VLAST

Kako koja vlast dođe ,
i centrom grada prođe ,
kaže da ovo ništa ne valja ,
vreme je da se obnavlja.

Kako novi u fotelju sednu ,
narod obavezno zabezeknu ,
nazivi ulica totalno pogrešni ,
menjamo ih , novi predlozi usvojeni.

Kako ne znaju šta od dosade da rade ,
organizuju raznorazne parade ,
podižu kule i gradove ,
te svakodnevno niču makete nove.

Iako se gradskim prevozom ne voze ,
studija o poboljšanju toliko imaju ,
da mogu da ih izvoze ,
bez obzira što prevoz unazađuju.

Šta god da počnu da rade ,
kako treba , nikad da odrade ,
pri tom sami sebi čestitaju ,
kako višedecenijske probleme rešavaju.

A za sve ono što nije dobro ,
prethodni vlastodržac je bostan obro ,
samo svoj interes je gledao ,
i nije kao aktuelna vlast , isključivo narodu pomagao.
 
Rec "vlast" bi trebala potpuno da se izbaci iz upotrebe, cak i one neformalne. Zvuci kao da smo u srednjem veku, pa neko ima "vlast".
Na drugim jezicima ova rec ima negativnu konotaciju u svakom smislu.
 
Nažalost ja smatram da je reč vlast "vrlo" adekvatna, da je uvek treba upotrebljavati i nazivati stvari pravim imenom.
Na apsolutno svim nivoima (od predsednika republike pa do gradonačelnika Beograda i predsednika opština), srednjevekovni koncept vlastelinstva još je živ. U skupštini Srbije vlada princip "ja tebe priznajem za svog gospodara, a ti mene za svog vlastelina" i potvrđuješ mi feude - ministarstva, kancelarije, skupštinske odbore, poslaničke klubove, javna preduzeća, mesne zajednice, kancelarije za mlade.

Ceo sistem je savršena hijerarhija Gospodara i raznih nivoa njegovih vlastelina.
Naš jezik čak pruža toliko prostora za ironiju, da doslovce postoji istorijska ličnost Gospodar Vučić, kao i prezimena Vučević, Vučićević.
Vlastelini i vlasteličići (valjda je to termin iz Dušanovog zakonika, ako se dobro sećam).

Tako da, Drakche, pitanje je zašto na našem jeziku ovaj termin nema negativniju konotaciju. Navikla se raja na vlastelinski sistem,
 
Vrh