Šta je novo?

Paralelni Beograd

A šta mislite o trgu na mestu Bajlonijeve pijace? Fantastičan prostor (trenutno nakaradno ruglo), koji bi mogao da čini celinu, odnosno nastavak na Skadarsku. Tu se nalazi nekoliko prelepih zgrada koje bi uz malo šminkanja mogle da čine ,,front" trga po ugledu na varšavski stari grad. Takođe, Bitef bi se preporodio i dao poseban duh trgu.

Možda neko ko nije estetski operisan kao ja može da ubaci neki drugačiji predlog. Razmišljao sam i o parku na ovom mestu, ali mi se čini da bi trg bio efektnije rešenje.

3d45623f2d7e83612ae2c549b90b7003.jpg


Edit: Izvinjavam se ako priča o ovome već postoji
 
Oдличан предлог. Можда неко решење попут оне са Земунском пијацом. Греота онакве целине а тако неугледне појаце.
 
Ево једног мог покушаја, мало је испало аљкаво, али чисто да презентујем идеју :D


Pogledajte prilog 1
 
Хвала. :) Ово је био покушај да прекопирам Карађорђев трг као по мени сасвим прикладан прелаз из НБГ у Земун на део где се сужава булевар М. Пупина на улицу Александра Дубчека.
 
Provalio sam odmah odakle si kopirao zgrade, malo vremena mi je trebalo da prokljuvim lokaciju. Koliko ja pamtim šta se sve piše po Beobuildu, ovo tačno mesto je planirano za kraj prve linije metroa tačno kod obuće Metro. Taj deo bi trebalo bude nadzeman :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365956#p365956:149092ew je napisao(la):
TranspoWarrior » 08 Jan 2016 03:20 pm[/url]":149092ew]A šta mislite o trgu na mestu Bajlonijeve pijace? Fantastičan prostor (trenutno nakaradno ruglo), koji bi mogao da čini celinu, odnosno nastavak na Skadarsku. Tu se nalazi nekoliko prelepih zgrada koje bi uz malo šminkanja mogle da čine ,,front" trga po ugledu na varšavski stari grad. Takođe, Bitef bi se preporodio i dao poseban duh trgu.

Možda neko ko nije estetski operisan kao ja može da ubaci neki drugačiji predlog. Razmišljao sam i o parku na ovom mestu, ali mi se čini da bi trg bio efektnije rešenje.

3d45623f2d7e83612ae2c549b90b7003.jpg


Edit: Izvinjavam se ako priča o ovome već postoji
file.php

file.php

Браво за предлог. Био је конкурс пре неколико година, мислим да има решења на сајту Пијаца. Скадарлија би тако постала спона између Трга Републике и Бајлонија, њеног логичног наставка. Ја бих лично волео да се обнове све фасаде, трг поплоча, код Битефа нека фина фонтана, а на средини трга велика скулптура и све обогаћено зеленилом :p
 
Може до да се уреди као у Земуну и да буде лепо и корисно. А и туристичка атракција :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365985#p365985:3mca5q3l je napisao(la):
Дошљак » 08 Jan 2016 06:31 pm[/url]":3mca5q3l]Ево једног мог покушаја, мало је испало аљкаво, али чисто да презентујем идеју :D


Pogledajte prilog 1
file.php

file.php

Ne moze, taj parking je ionako prebukiran :(

Salu na stranu, dobra ideja, uz nesto manje gabarite.

Sto se tice Bajlonija, varijanta kao u Zemunu bi fantasticno 'legla'
 
Ма ову зграду сам једину успео да углавим а морао сам целу да је копирам како би замаскирао ове кућице које су уз булевар. :D Првобитна идеја је била да зграда иде целом дужином кривине Пупиновог булевара у Дубчекову улицу. Поента је у урбанијем изгледу прелаза НБГ у Земун који је сада крајње неугледан, са једне стране ове куће/локали а са друге индустрија, као на периферији.
 
O tome je trebalo voditi racuna onda kada su te kuce nastajale...
 
Kuce srs fazon treba kultivisati buldozerom rijesen problem
 
Imas neki info iz prve ruke znam da su jednom sad vec davno bunili kaoi oni gore cini mi se u prvomajskoj
 
Mислим да је то нека радикалска тековина.
 
Dobilo placeve od radikalske vlasti. Vlasnik perionice na uglu krimos, vlasnik restorana Bela Note Marko Kantrimen Milicev, pa onda kafe Destino gde razni 'bizmizmeni' obitavaju. Ko kod nas ima najvise veza - krimosi.

Ne mogu da tvrdim 100% da je sve legalizovano, ali tako sam nacuo.
 
vlasnik restorana bella notte je Danka Mirković što se lako može utvrditi pretragom na sajtu APR-a.
 
Za sve ljubitelje SimCity-ja, javne politike vođene brojevima i benčmarkinga, San Francisko je pokrenuo seobuhvatnu promenu načina na koji upravljaju gradom. Formirano je 8 oblasti u okviru kojih postoje konkretni numerički ciljevi, kao i projekti koji bi trebalo da pomognu dostizanje tih ciljeva. Mislim da je tema Paralelni Beograd dobro mesto za ovo, da možda domaštamo i takav Beograd.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376232#p376232:ynu4dk4d je napisao(la):
TranspoWarrior » 15 Mar 2016 09:29 pm[/url]":ynu4dk4d]Za sve ljubitelje SimCity-ja, javne politike vođene brojevima i benčmarkinga, San Francisko je pokrenuo seobuhvatnu promenu načina na koji upravljaju gradom. Formirano je 8 oblasti u okviru kojih postoje konkretni numerički ciljevi, kao i projekti koji bi trebalo da pomognu dostizanje tih ciljeva. Mislim da je tema Paralelni Beograd dobro mesto za ovo, da možda domaštamo i takav Beograd.

Izgleda mi da i naši stručnjaci koriste video igre kao uzor u planiranju.
Neke pijace nam liče na onu iz Counter Strike mape Italy. Sve razbacano i neuredno, skučeno i zavučeno. samo još kokoške fale.
 
Novo iz radionice, pogadjate koja je lokacija u pitanju.

savrki_venac2.jpg
 
Још фали КЦС и просечан човек који допутује у Београд има све на једном месту :D
 
Vrh