Šta je novo?

Petlja "Petlovo brdo" - Zaštitimo šumski pojas na Petlovom brdu

Mozda se pojavi neko novo, masovnije udruzenje gradjana kojima ce interesi biti drugaciji, pa opet stopiraju projekat?
HA mislim, teoretski je moguce, zar ne? ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365314#p365314:4eyd1ezs je napisao(la):
RioBL » 03 Jan 2016 08:55 am[/url]":4eyd1ezs]Eh, kad bi gradjani Beograda isto ovako htjeli da spasu glavnu zeljeznicku stanicu od "sjece" pa se nagodili...ali nece. Stanica smrdi a bor mirise :roll:
Тај пасиван став према Железничкој станици је последица система контролисаног хаоса и економије деструкције. Последично, усадио се мајндсет карактеристичан за већину земаља Подсахарске Африке, у којима постоје једино друмски и авионски превоз. На самим железницама контролисани хаос има сврху контроле прихода различитих интересних страна са партикуларним интересима, поред свега и повољне услове пословања за аутобуске превознике.

Опште разочарење, и чињеница да су велики број пута преварени од разних "револуционара" је створила инертне народне масе. Разноразни точкићи и шрафићи у том систему највише воле да кажу "а што те уопште занима, гледај своја посла". Како се систем ипак не би распао брзо и на очиглед свих, постоји конзервативна техничка елита, која чува конзервативне фикс идеје, у које поред Прокопа спада и ова петља по оригиналној фикс идеји.

Разлог зашто се у овом случају група организовала је пре свега зато што су генерације одрастале у том делу града, и зато што се за разлику од ранијег бојажљивог грицкања шуме раније, сада кренуло на велики и од мештана најкоришћенији део парк шуме. Са железница су, са друге стране, у оквиру менаџмента деструкције деценијама протеривани корисници. Дешавало се да је уништавање железничких веза наилазило на протесте, чак и са преко 1000 учесника, али није постојала истрајност нити стратегија.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365318#p365318:26n8jttq je napisao(la):
poponeb » 03 Јан 2016 10:44 am[/url]":26n8jttq]Gaga
ИИИИ, ко сад први потписује овај споразум, чика Дробњак или чика Марковић :?:
:dil:
Plenis svojom duhovitoscu.
Sporazum ce biti potpisan iskljucivo ukoliko se stanovnici Petlovog brda pozitivno referendumski izjasne za "revidirani" projekat.
Sve o referendumu na blogu Udruzenja
http://zelenonaselje-petlovobrdo.blogspot.rs/
P.S.
Savet: Obzirom da nas cenjeni MODERATOR IGOR dozvoljava svaku vrstu uvreda i omalovazavanja stanovnika Petlovog brda -pustite masti na volju ti Gaga, ti Loyola,, ti Sizife I ti STF -cenjeni tumacu aktuelnih drzavnih interesa.
Попонеб, ма ја то из "поштовања" према чикама, пошто су старији :) , поготово "поштовање" према овом првом :notok: .

Немој да стављаш речи у уста (на тастатури), становнике Петловог брда нико не омаловажава, ја (говорим у своје име), само вас неколико "главешина" из Удружења мало секирам ! А видим да сте се од секирације баш пуно потресли.

Ако је теби ово "актуелни државни интерес", свака част, импонујеш сам себи и Удружењу на важности ! Да је "ово" неки државни интерес, она (држава) би одавно реаговала, а не би пустила низ воду овај пројекат и пустила оног неспособног (за све ове године што је урадио до сада) и вечитог Дробњака да се бакће са тиме.

А што се тиче Европске инвестиционе банке њих баш брига, да ли ће се посећи 261. или 1261. стабло, њима је битно, само колико ће зарадити, то је иначе и циљ сваке банке, зар не. Чак и ово одуговлачење и пренемагање им иде у корист, јер ће наплатити, на време не искоришћени кредити. И опет ће држава бити на губитку тј. сви ми грађани, па и ви из Удружења.

Срећан Божић и Нова 2016. година.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365460#p365460:25oa7iec je napisao(la):
Гага » 04 Jan 2016 01:33 am[/url]":25oa7iec] Ако је теби ово "актуелни државни интерес", свака част, импонујеш сам себи и Удружењу на важности ! Да је "ово" неки државни интерес, она (држава) би одавно реаговала, а не би пустила низ воду овај пројекат и пустила оног неспособног (за све ове године што је урадио до сада) и вечитог Дробњака да се бакће са тиме.
1) Наша држава је прилично хаотична, и у великом броју случајева доносиоци одлука доносе одлуке у складу са партикуларним, а не општим интересима. Овде је задовољаван читав низ партикуларних интереса:
- Власници земље код Орловаче, јер је траса померена на исток у њихову корист.
- Група "ЈУ капитал", јер чувају сваки милиметар зоне између Церака, Певца и Железника. Толико су глупи да не схватају да нешто шира регулација са функционалнијом саобраћајницом на истој, у ствари, диже укупну вредност подручја на којем су заузели бусију.
- Пројектантска канцеларијска секта, јер се одржавањем њихове фикс идеје као "Богом дане, јединствене и непогрешиве" чува њихов диносаурус ауторитет.
- Грађевински лоби, чији је мото градити што скупље објекте, како би се вртело више новца око истог пројекта.
- Грађевинско-индустријски лоби из ЕУ, јер преко ЕИБ и ЕБРД добијају послове главних извођача.
- Маркетиншки интереси Партијских организација.

У целој тој гунгули, Дробњак је маскота задужена да заступа све ове партикуларне интересе, док се поменутих 6 група ни не појављује у јавности. Међу њима, једино је Штрабаг себе заштитио уговорима, и ништа не губи, на рачун свих осталих.
2) У овом случају, локално Удружење је одбранило и државни интерес на много вишем нивоу. Да ли ће нека саобраћајница бити више или мање проточна или безбедна, важно је, али мање од суштине. Ово Удружење је као ни једно до сада уздрмало канцеларијске диктаторе и заступнике партикуларних интереса. Како се Србија приближава Европској унији независно од воље њених грађана, Удружење је провалило правно-бирократске основе ЕУ, чиме је дало немерљив допринос усмереном грађанском деловању, као једној од ретких позитивних страна Европске уније.
3) Удружење је створило предуслове за формирање много квалитетнијих решења за цело подручје од Церака до Рушња. Питање је да ли ће групе које заступају партикуларне интересе, па макар и оне Паријске, препознати у томе своју нову шансу!
А што се тиче Европске инвестиционе банке њих баш брига, да ли ће се посећи 261. или 1261. стабло, њима је битно, само колико ће зарадити, то је иначе и циљ сваке банке, зар не. Чак и ово одуговлачење и пренемагање им иде у корист, јер ће наплатити, на време не искоришћени кредити. И опет ће држава бити на губитку тј. сви ми грађани, па и ви из Удружења.

Срећан Божић и Нова 2016. година.
Интереси ЕИБ су много сложенији. Без обзира што су уговором предвиђени пенали, њима не одговара повлачење из посла. Унутар саме ЕИБ ће неко неком постављати питање зашто је уопште такав посао склапан? Ако би без обзира на жалбе грађана ушли у посао, то би им озбиљно нарушило углед, и онемогућило много озбиљније послове.

На референдуму очекујем не, тако да сматрам да једино група Беобилдоваца може да уради нешто конструктивно, и то са координацијом ван овог форума.
 
Гага
Ако је теби ово "актуелни државни интерес", свака част, импонујеш сам себи и Удружењу на важности !

Срећна и Теби Нова 2016.година и Божић.
Биће да ти је због празничне опуштености попустила концентрација, те ниси разумео да је помињање актуелног државног интереса било искључиво алузија на политичко "порекло" ставова СТФ-а.
" ... i ti STF -cenjeni tumacu aktuelnih drzavnih interesa".
Обзиром да се дешава већ н-ти пут да ми неко на овом форуму "убаци у уста" оно што не рекох, тј. не написах, а да онда то "убачено" подвргне надри-психолошкој анализи - ОГУГЛАО САМ.
Дакле, ово што ти и теби слични раде своди се на модел понашања примерен "отвореном простору" - ЈЕ ЛИ БРЕ ТИ...КОМЕ ТИ МАЈКУ?
 
Гага, Pon Jan 04, 2016 2:33 am
Немој да стављаш речи у уста (на тастатури), становнике Петловог брда нико не омаловажава

Loyola, Uto Dec 08, 2015 12:29 am
kakva je drzava retard, ako treba nek poseku svu tu sumu i nek zasade novu ako treba da izgrade tu petlju. Ovde se svaka bu**** digne da stiti kao "svoje" interese a ostatak drustva ko j***. Ko ono udruzenje retarda iz Stepe...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365491#p365491:3izqfbx8 je napisao(la):
Karlo del Ponte » 04 Јан 2016 01:16 pm[/url]":3izqfbx8]
Наша држава је прилично хаотична ... Пројектантска канцеларијска секта ... диносаурус ауторитет.

Карло, један пријатељски савет. Читајући твоје редове, да те не познајем лично, у глави бих стварио лик управо канцелариског диносаурус секташа из хаотичне државе партикуларних интереса. Не знам шта ти се десило, али ниси се баш тако изражавао ала Курчубић из Бољег живота.

Не мислим на ставове, већ на начин изражавања. Превише је "самоуправни".

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365499#p365499:3izqfbx8 je napisao(la):
poponeb » 04 Јан 2016 02:21 pm[/url]":3izqfbx8]Гага
Ако је теби ово "актуелни државни интерес", свака част, импонујеш сам себи и Удружењу на важности !
Срећна и Теби Нова 2016.година и Божић.
Биће да ти је због празничне опуштености попустила концентрација, те ниси разумео да је помињање актуелног државног интереса било искључиво алузија на политичко "порекло" ставова СТФ-а.

Пошто стално тврдиш да ти неистомишљеници овде изврћу ставове и речи, можда би требало мало да обратиш пажњу и на своје?!
На основу чега можеш да повежеш моје ставове са "политичким пореклом" кад је Ваше удружење почело свој рат са државом на чијем је тада челу била нека друга политичка опција? "Моји" нису били на власти кад је пројекат петље покренут.
 
СТФ
"Моји" нису били на власти кад је пројекат петље покренут.

У праву си, али су "твоји" били на власти кад смо ми покренули наше акције у пролеће 2013. године.
 
Стим што ја ставове по овом питању нисам променио ни за словце, а кад сте ви почињали рат, "они" нису ни били "моји" :D
 
20160116_120927.jpg


znaju li se rezultati referenduma :?: postajemo svajcarska
 
Sa sajta udruzenja:

Од преко 1.600 (хиљаду и шест стотина) потписника првобитне петиције на референдум се одазвао мањи двоцифрен број (17). Стога закључујемо да референдум није успео.
Ускоро ће заседати органи нашег Удружења и размотрити тренутно стање.
 
Ha ha ladno toliko buke a nesto do cega im je stalo pojavilo se 17 ljudi
 
I sad putevi srbije mogu da ?
Sta?
Rade po prvobitnom projektu?
Rade po izmenjenom projektu?
Ne rade nista?


Ccccccc....
 
Mi možemo da se molimo da još neko ne strada. Toliko.
 
Референдум им није успео зато што становници Петловог брда нису ни били заинтересовани за ово. Нико их није ни анимирао, ни указивао на ово, поготово на оне становнике Петловог брда који станују мало даље од борића.

Чак шта више ни они становници који станују у зградама уз бориће су на неки начин бојкотовали референдум, што се види по броју излазности. Једноставно како ми каже један познаник, превише је ту личног интереса неких, и људи наравно батале такве ствари, нарочито кад су разноразне НВО, НЛО, "свастике", АИ и сличне организације у питању. Поготово што је и онемогућен један пројекат, без обзира на неке мањкавости, опет је колико толико био добар.

Мислим да ће сад Европска инвестициона банка да пресече и врати све на пређашње стање и да крене коначно да се гради ова петља. Уосталом видећемо.

Интересантно је да је прва верзија „Споразума о нагодби у пројекту петља Петлово брдо“ била написана на јекавици (!!!!) ћирилицом, објављена крајем прошле године http://www.putevi-srbije.rs/images/pdf/ ... o_Brdo.pdf ,
а садашња исправљена на екавицу ћирилицом
http://www.putevi-srbije.rs/images/pdf/ ... o_Brdo.pdf

:dil:
 
E sad nek svu ovu zezanciju koja traje godinama, nek isporuce racun tim ljudima iz udruzenja....
 
Gaga
Референдум им није успео зато што становници Петловог брда нису ни били заинтересовани за ово. Нико их није ни анимирао, ни указивао на ово, поготово на оне становнике Петловог брда који станују мало даље од борића.
Izuzev sto je referendum na blogu UG "Zeleno naselje" bio najvljen jos 7.decembra; izuzev sto su sva relevatna dokumenta I informacije o referendumskom pitanju bile na blogu od 2.januara; izuzev sto su "Vecernje novosti" (list koji najvise citaju oni koji ne koriste net ) i u broju za subotu 16. januar I u broju za nedelju 17. januar u stampanom izdanju objavile kompletan tekst poziva sa naseg bloga. Preostalo je bilo da nas nekoliko koji "tegle" vec nekoliko godina za sve ostale, jos pokucamo na vrata sa cokoladicama, bombonicama I lizalicama ususkanim gradjanima da ih zamolimo da dodju da se ponovo "pomuce" oko svoje sume zaokruzivanjem odgovora.

Једноставно како ми каже један познаник, превише је ту личног интереса неких, и људи наравно батале такве ствари, нарочито кад су разноразне НВО, НЛО, "свастике", АИ и сличне организације у питању.
Ma jeste bre tako "rece mi jedan co`ek" ili sto zapisa liderka drugog Udruzenja (koje je ulozilo ogromnu energiju da referendum ne uspe) na nasoj fejsbuk stranici : " Možda ste za svo ovo vreme uspeli da izvučete sopstvenu korist, a da je ona ne dokaziva. " Moras priznati da je optuzba remek-delo. Da su oni, na koje se ova sumnja odnosi kojim slucajem lukrativni "odrali" bi je sudski za uvredu i klevetu.

Мислим да ће сад Европска инвестициона банка да пресече и врати све на пређашње стање и да крене коначно да се гради ова петља. Уосталом видећемо.
"Lucidno" zapazanje. Pa naravno da ce se to dogoditi jer to je I javno objavljeno da ce se dogoditi u slucaju vecinskog "NE" ili neuspeha na referendum.

Интересантно је да је прва верзија „Споразума о нагодби у пројекту петља Петлово брдо“ била написана на јекавици (!!!!) ћирилицом, објављена крајем прошле године http://www.putevi-srbije.rs/images/pdf/ ... o_Brdo.pdf ,
а садашња исправљена на екавицу ћирилицом
http://www.putevi-srbije.rs/images/pdf/ ... o_Brdo.pdf
E pa kako je ovo samo za tebe od "epohalne vaznosti" da ti otkrijem "skrivenu pozadinu" ove "skrivene poruke". Nacrt teksta Sporazuma o nagodbi uradila je EIB. Kako nemaju prevodioca za srpski u Luksemburgu (jer jos nismo u EU), dali su na prevod nekome koji je to preveo na neki, nama nepoznati dijalekat slovenskog jezika (mix hrvatsko-bosnjacko-crnogorsko-medvedji). Kada su nam poslali u Beograd ovaj "prevod", JP "Putevi ..." su ga okacili na svoj sajt, ali smo se ubrzo culi I dogovorili da se ovo "slovensko mumlanje" prevede na srpski.
 
Loyola
E sad nek svu ovu zezanciju koja traje godinama, nek isporuce racun tim ljudima iz udruzenja....

Tri put URA za Loyolu... Konacno jedan njegov post bez uvrede gradjana tipa retard, debil I ostalog bogatstva iz njegovog neogranicenog vokabulara.
 
Drago mi je sto referendum nije uspeo ali mi je krivo sto je dosta truda ulozeno za sire gledano pogresnu ideju od samog starta. U udruzenju su koliko vidim i na sajtu udruzenja bili suoceni sa mnogim internim organizacionim problemima sto je verovatno i dovelo do losijih rezultata.

Jedna dobra stvar je iz ovoga izasla a to je pokazna vezba da se uz mnogo licnog i udruzenog napora mogu pritisnuti domace i strane institucije i organizovati lokalni referendum kao po meni verhunac slobodnog i demokratskog odlucivanja. Sad pitanje je da li za odluke ovog tipa treba da se pitaju bas gradjani vec struka ali neki pomak je ipak napravljen.
 
Žao mi je što referendum nije uspeo iz razloga što pokazuje da su građani nezainteresovani za ono što im se dešava u najužem okruženju.

Pretpostavljam da je to zbog podele među organizatorima protesta,kao i sveopšte nemanjina, pa ljudi gledaju golo preživljavanje.

Sa druge strane drago mi je da se vraćamo na prvobitno rešenje.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Igor
Drago mi je sto referendum nije uspeo ali mi je krivo sto je dosta truda ulozeno za sire gledano pogresnu ideju od samog starta. U udruzenju su koliko vidim i na sajtu udruzenja bili suoceni sa mnogim internim organizacionim problemima sto je verovatno i dovelo do losijih rezultata.

Jedna dobra stvar je iz ovoga izasla a to je pokazna vezba da se uz mnogo licnog i udruzenog napora mogu pritisnuti domace i strane institucije i organizovati lokalni referendum kao po meni verhunac slobodnog i demokratskog odlucivanja. Sad pitanje je da li za odluke ovog tipa treba da se pitaju bas gradjani vec struka ali neki pomak je ipak napravljen.

Imam tek jedno neslaganje. Nismo nas nekoliko najaktivnijih u UG "Zeleno naselje - Petlovo Brdo" imali bilo kakve "interne" organizicione problem, imali smo "eksterne" organizacione probleme zbog izuzetne organizovane "nadnaravne" aktivnosti drugog udruzenja na onemogucavanju regularnog odvijanja referenduma koje je nase Udruzenje organizovalo. Za takvu "nadnaravnu" aktivnost, postojao je, kako napisa jedan od nasih dobro upucenih komsija - DEBEo razlog.
Kao covek "od struke" I ja sam za to da se pita struka, ali da se "oslusnu" I gradjani da se ne bi ponavljale ovakve situacije.
 
poponeb,

Znas sta je zanimljivo sto ce covek "ne dam nijedno drvo" ostati bez dela zelenog pojasa a vi bez ove alternative sa kojom se nisam slagao. Kada se podvuce samo izgubljeno vreme.
 
ne znam kako da reagujem na ovu vest...

ali naj iskrenije.
godine odlaganja....
preganjanja...
rovovsko branjenje stavova, ponekad sa totalnim preterivanjima...

i na kraju epilog, tresla se gora, rodio se mis.
niti je ponudjeno dobro saobracajno resenje, niti su gradjani ucinili `poslednji korak` ka ostvarenju onoga za sta su se borili.

Ja to ne razumem Nebojsa. Zaista ne razumem.
Kapiram da se ljudi tesko pokrenu i jos teze organizuju.
Ali isto kao sto nisam kapirao neke `maksimalisticke` zahteve koji su dolazili iz udruzenja, tako jos manje kapiram ovo sadasnje desavanje.

Osim....\
Osim ako vas Dikan i kompanija sa poslovnim prostorima nisu iskoristili za njima (a mozda i nama) znane ciljeve... ;)
 
Vrh