Šta je novo?

Modernizacija GSP-a

Подржавам иницијативу. Само питање је да ли би врх ГСП-а прихватио тај предлог?
 
Odlican predlog ko zna sa foto sopom da odradi sve tipove buseva
Po uzoru na ikamerc
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372727#p372727:r86d841f je napisao(la):
Дошљак » 22 Feb 2016 02:41 pm[/url]":r86d841f]Подржавам иницијативу. Само питање је да ли би врх ГСП-а прихватио тај предлог?

Pa ja sam nekad komunicirao sa njima, i ako im se svidi oni uglavnom prihvate. Nekada smo imali i @nikoletu... Uglavnom za povezivanje displeja novatronic i busplus su prihvatili (mada sam ocekivao da ce nastaviti tu praksu, ali preambiciozno je to :lol: ), kolor semu za nove IK su prihvatili itd.
 
Mislim da su ponovo poceli sa tim povezivanjem, u poslednje vreme sve je vise njih sa cirilicnim natpisima, pogotovo LE.
 
Ako na unutrašnjem displeju ispisuje sledeću stanicu, onda je sistem povezan sa sitemom praćenja, tako da ne samo da ispisuje unutra poruku nego i automatski vrši promenu smera. Pored toga svaka izmena linije uneta u sistem se automatski ispisuje i na displeju.

Što se ćiriličnih tiče, mislim da baš oni nisu povezani na sistem, ili grešim? Možda se nešto skorije promenilo...

p.s. umesto da je direkcija uslovila privatnike da je takva komaptibilnost neophonda, oni zahtevaju WiFi i kojekakve druge gluposti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=372721#p372721:21m35opo je napisao(la):
Александар » 22 Feb 2016 13:59[/url]":21m35opo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=371577#p371577:21m35opo je napisao(la):
Somi303 » 14 Feb 2016 08:06 pm[/url]":21m35opo]:roll:
HADZIJA282":21m35opo je napisao(la):
аутобуси.нет

Apropo farbanja. Mislim da ne bi bilo lose da se predlozi i posalju GSP-u crtezi seme za neke tipove vozila. Ja sam recimo pri kupovini novih Ikarbusa pisao o nekim detaljima koji bi ucinili autobus estetski prijatnijim, pre svega crna boja oko prednjeg vetrobranskog stakla.

Ovo pisem, jer nikome nije ocito stalo da se bahce s tim, a verujem da bi ljudi u centralnom remontu koliko-toliko postovali neke odrednice ako bivaju poslate kao zahtev sa vise instance.

ајој и даље браник за старе таблице, иначе добро урађено
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373017#p373017:1ac61yzd je napisao(la):
Александар » 23 Feb 2016 08:55 pm[/url]":1ac61yzd]Ako na unutrašnjem displeju ispisuje sledeću stanicu, onda je sistem povezan sa sitemom praćenja, tako da ne samo da ispisuje unutra poruku nego i automatski vrši promenu smera. Pored toga svaka izmena linije uneta u sistem se automatski ispisuje i na displeju.

Što se ćiriličnih tiče, mislim da baš oni nisu povezani na sistem, ili grešim? Možda se nešto skorije promenilo...

p.s. umesto da je direkcija uslovila privatnike da je takva komaptibilnost neophonda, oni zahtevaju WiFi i kojekakve druge gluposti...
Uh, sad ni ja bas nisam siguran. Cini mi se da su poceli sa Solarisima da povezuju i da su se tada pojavili cirilicni natpisi. Mozda gresim, ali cini mi se da je tako bilo.
 
Мени се чини да су ћирилицу прво имали Солариси погона Карабурма. Недавно сам видео и једног МАНа на 511 са ћирилицом на оном старијем тачкастијем дисплеју. Него има ли ко детаљније скице Икарбусових аутобуса ИК 103, ИК 201, ИК 112Н, ИК 218Н, ИК 218/М?
 
Sada čekam bus u Žarkovu u pravcu Miljakovca. Čekam 50.
Nailazi žuti bus gde na čeonom displeju šljašti USTANIČKA. Ulazim unutra na prwdnja vrata, on skrene u Jablaničku.
Po izlasku vidim da je na papirima piše 52. Tek kad se udubiš na bedno osvetljenoj stanici, u bedno osvetljeni bus možda ćeš vidwti taj papir.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=373033#p373033:hedqz2uf je napisao(la):
marrecar » 23 Feb 2016 10:30 pm[/url]":hedqz2uf]
Uh, sad ni ja bas nisam siguran. Cini mi se da su poceli sa Solarisima da povezuju i da su se tada pojavili cirilicni natpisi. Mozda gresim, ali cini mi se da je tako bilo.

Kao što rekoh, ako unutra piše sledeće stajališe (što i jeste njegova osnovna funkcija), onda je sistem povezan.
2lsdt1i.png


Pored toga sistem isto treba biti povezan sa pojačalom i najava treba dolaziti iz zvučnika, bar kod Solarisa, jer oni to imaju, a ne iz zvučnika validatora.
 
Juče primetih da se GSP modernizovao , da ne kažem updejtovao na novu verziju sajta.
 
Ima nedelju dana kako je puštena nova varijanta, s' obzirom na cifru koja je ulupana u isti pre par godina, dobro i izgleda...
 
Da mi je znati samo koja je to njihova verzija , kad ih imaju više ...
 
Izgleda da su raskacili unutrasnje displeje od bus plusa u solarisima st*** jedna
Kad ce da izvale semu bojanja
Moze li neko da odradi semu bojanja buseva po modelima pa da im se posalje
 
Nece oni znati ni tada da ofarbaju. Mislim, kada im i ovako kazes da postoje dve boja od kojih jedna ide u gornjem delu, do te i te tacke, odavde do ovde, sa lepo napisanim i tacno odredjenim siframa za boje koje se kompjuterski, ej kompjuterski, mesaju. I oni sve pogresno urade. Pa o cemu onda da pricamo? Njima da das metlu u ruke da ociste autobus, oni ce sesti na metlu i pokusati da polete. Jer nemaju logiku.
 
Svakako je bolje da kada od vise instance dobiju preciznije informacije kako treba da boje, sem informacije da treba da bude crveno-krem! Ako neko ima crtez, moze da se uradi s merama itd i da im se posaklje za IK-201,IK-103 bar.
 
Moderan parking za 75 vozila GSP-a

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali obišao je danas novi parking prostor za 75 vozila u Saobraćajnom pogonu „Novi Beograd".

Gradonačelnik je tom prilikom rekao da je ova investicija važna za GSP, koji je sada dobio moderan parking urađen po najvišim evropskim standardima.

- Parking je površine jedanaest hiljada kvadrata, a vrednost radova je 30 miliona dinara. Vozila koja se ovde parkiraju sada su bezbednija i čistija. Ova investicija je samo deo naših napora da povećamo efikasnost preduzeća i da ga učinimo boljim - rekao je Mali i dodao da će za deset dana biti raspisan tender za kupovinu još deset solo autobusa.

Prema njegovim rečima, vozni park GSP „Beograd" konstantno se obnavlja i grad čini sve kako bi se poboljšao kvalitet gradskog prevoza.

- U proteklih godinu i po dana mnogo puta sam posetio GSP, što samo govori koliko je važno da najveće gradsko preduzeće, koje zapošljava blizu 6.000 radnika, učinimo ponosnim i poboljšamo njegovu uslugu. Privatni prevoznici polako farbaju autobuse, uveden je bežični internet, radimo i na klima-uređajima i na uvođenju brojača putnika. Za sve to treba vremena, ali očekujem da ćemo do kraja godine imati sasvim novu situaciju u našem prevozu - rekao je Mali i najavio da će se nastaviti sa ovakvim investicijama.

Željko Milković, direktor GSP „Beograd", istakao je da je ovo prva od mnogih značajnih investicija koje čekaju ovo javno preduzeće.

- Ulazimo i u rekonstrukciju pogona „Kosmaj". Do sredine ove godine biće raspisan tender, a do kraja godine počećemo sa radovima. Pogon „Kosmaj" nam predstavlja najveći problem jer je jedan od zapuštenijih. Pored obnavljanja voznog parka i kupovine novih autobusa, za GSP je izuzetno važna i rekonstrukcija pogona. To znači i stvaranje boljih uslova za rad za zaposlene - istakao je Milković.

Nov parking prostor moći će da primi ukupno 75 vozila, i to 33 zglobna, 27 solo autobusa i 15 kombi vozila za specijalni prevoz.
Događaju je prisustvovao direktor Direkcije za javni prevoz Uglješa Mitrović.

1752795_Parking_v.JPG


1752788_Parking2_v.JPG


1752874_novi_parking_5_v.jpg


izvor: beograd.rs
 
Oво пресвлачење старог паркинга или је направљен нови на ледини?
 
Nisam siguran, ali ovo mi deluje da su uradili nov na onom blatištu što je bilo iza garaže...
 
Све ово мирише на селидбу Земуна у НБГ...
 
Tako će i biti, fina lokacija je onaj pogon... Valjaće da nikne jedno 10 zgrada tu...
 
Vrh