Šta je novo?

Vidikovac

u tom slucaju razmisli o skojevkskom naselju. sto se tice vidikovca, kao sto sam ti vec napisao, naselje je jako veliko i prostrano i sto se tice buke postoje velike razlike. od polozaja stana, bukvalno u jednoj zgradi a ne u istom krugu, moze dosta toga da zavisi
 
Da lepo je skojevsko naselje, ima puno zelenila, dobar prevoz, prelep pogled..E sad pitanje je kolika je razlika u ceni, verovatno je dosta skuplje jer je blize, nije nadogradjeno, 2 stanice od Kosutnjaka, blizu je bazen..Jel znas koliko je mozda skuplje m2 od Vidikovca? Na Vidikovcu je od 1000 e/m2 - 1300 e/m2.
 
U sustini nema razlike, a ni sama udaljenost od centra ne igra nikakvu ulogu jer je razlika u trajanju putovanja maksimalno par minuta.
Ako budes gledao "Skojevsko" pazi se one novogradnje preko puta starih belih zgrada(koja je vise puta prodavana), jer opet ima nekih problema i kasnjenja...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385486#p385486:t1rf99m9 je napisao(la):
laki72 » Sre Maj 11, 2016 3:53 pm[/url]":t1rf99m9]U sustini nema razlike, a ni sama udaljenost od centra ne igra nikakvu ulogu jer je razlika u trajanju putovanja maksimalno par minuta.
Ako budes gledao "Skojevsko" pazi se one novogradnje preko puta starih belih zgrada(koja je vise puta prodavana), jer opet ima nekih problema i kasnjenja...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Ako budem gledao Skojevsko, necu ici na novogradnju vec na one starije bele zgrade. :D Ali ipak cu pokusati da nadjem na Vidikovcu nesto jer je bolje naselje po meni
 
siguran sam da kvdrat na vidikovcu moze da se nadje za ispod hiljadu evra i to u sasvim pristojnom stanju i kraju. zavisi dosta i od spratnosti, ako si nemas problem da zivis iznad 5-6 sprata otvaraju ti se mnoge opcije
 
U nadogradnju nikako, niti na zadnji ili predzadnji sprat.Najvise bih isao do 8 spratova.Trenutno zivim na 5 spratu.Koliko sam gledao na oglasima, uglavnom je preko 1,000 nesto super.Nasao sam neki oglas gde je u pitanju 45 kvadrata, kosta 1000 e/m2 super izgleda, ali nadogradnja je.Drug mi je rekao da cu tesko naci nesto sto mi odgovara, jer je to starogradnja i vecinski stanovi ne uredjeni ( nije u pristojnom stanju ).Sve zavisi koliko novca cu imati na raspolaganju, ali jedno sto znam da cu odabrati izmedju Vidikovca,Skojevskog,Ceraka ( ako nadjem povoljno ), Belih voda i Zeleznika.Novi Zeleznik mi je najgora opcija.A jel znas kakvo je stanje na Belim Vodama ? Video sam da tu ima dosta novijih zgrada.
 
A sto se tice te buke na Vidikovcu, da li je to na svakom platou? I da li mozda znate jos neko naselje slicno Vidikovcu, mislim po dobrim ljudima, zelenilu, dobrom prevozu a da nije preskupo.Drug me ubedjuje da je Novi Zeleznik blize od Vidikovca, ali nikako da me ubedi.I dalje mislim da je Novi Zeleznik predaleko.

Filmski grad, Cerak Vinogradi, Skojevsko, Julino brdo, Cerak, Vidikovac, Zarkovo, Labudovo brdo, po ovom redosledu bih ja birala. Bele Vode ne bih nikad uzela u opciju jer su prilicno izolovane, samo sa jednom autobuskom linijom, ni Maxi bukvalno nemaju. Novi Zeleznik je isto izolovan. Mozda fizicki nije daleko, a i pricaju da ce se praviti novo veliko naselje ''Savska terasa" u tom pravcu, tako da na papiru ima potencijal, ali u realnosti, ko zna...

Sto se cena tice, Vidikovac nemoj ni slucajno da platis vise od 1000e po m2, i to ako je stan u dobrom stanju. Na oglasima svasta pise, ali realnost je drugacija. Znam za dva stana u Filmskom gradu koja su skoro prodata, Stankomove zgrade, oba po 900e po kvadratu, tako da Vidikovac nemoj slucajno da preplatis, ako je to tvoj konacan izbor.
 
Ja sam sa Ceraka, Cerak Vinograda, ili Ceraka II, ulice Cerski i Vinogradski venac, inace najmladjeg dela naselja, odnosno poslednje gradjenih zgrada na Ceraku. Mogu da ti prenesem situaciju iz prve ruke.
Samo naselje je koncipirano tako da nijedna saobracajnica ne prolazi kroz samo naselje. Postoje samo prilazi zgradama ili parkinzima, odnosno, medjublokovske komunikacije. Jedino malo buke od saobracaja moze biti na obodima naselja. Zivim u zgradi koja je okrenuta ka Ibarskoj magisrali, medjutim buka je zanemariva. U naselju nema kafica, tj ima jedan, za koji nisam siguran da li i dalje radi, a najveci izvor buke je osnovna skola. Naravno ima nesavesnih gradjana kao i svuda. Sto se tice komfora, naselje je apsolutno nekoliko nivoa iznad okolnih, niska spratnost objekata, dobra toplotna izolacija, grejanje, topla voda, estetika objekata, uredjene povrsine namenjene dnevnim aktivnostima, poplocani trotoari, dosta zelenila, a za mene najveci plus je sto je naselje izolovano, separatno. Najvece mane su ista ta izolovanost, i sami stanovnici.
Imam jedan primer iz komsiluka, stan od 45m2 -50000e, veci su jeftiniji po kvadratu, ali to je sve stvar ponude.
Naselje je u fazi razmatranja da se proglasi za kulturno dobro.
http://www.politika.rs/sr/clanak/346676 ... urno-dobro
Naselje je pitomo, i toplo ti preporucujem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385540#p385540:34ykqvlj je napisao(la):
11030 » Sre Maj 11, 2016 9:56 pm[/url]":34ykqvlj]
A sto se tice te buke na Vidikovcu, da li je to na svakom platou? I da li mozda znate jos neko naselje slicno Vidikovcu, mislim po dobrim ljudima, zelenilu, dobrom prevozu a da nije preskupo.Drug me ubedjuje da je Novi Zeleznik blize od Vidikovca, ali nikako da me ubedi.I dalje mislim da je Novi Zeleznik predaleko.

Filmski grad, Cerak Vinogradi, Skojevsko, Julino brdo, Cerak, Vidikovac, Zarkovo, Labudovo brdo, po ovom redosledu bih ja birala. Bele Vode ne bih nikad uzela u opciju jer su prilicno izolovane, samo sa jednom autobuskom linijom, ni Maxi bukvalno nemaju. Novi Zeleznik je isto izolovan. Mozda fizicki nije daleko, a i pricaju da ce se praviti novo veliko naselje ''Savska terasa" u tom pravcu, tako da na papiru ima potencijal, ali u realnosti, ko zna...

Sto se cena tice, Vidikovac nemoj ni slucajno da platis vise od 1000e po m2, i to ako je stan u dobrom stanju. Na oglasima svasta pise, ali realnost je drugacija. Znam za dva stana u Filmskom gradu koja su skoro prodata, Stankomove zgrade, oba po 900e po kvadratu, tako da Vidikovac nemoj slucajno da preplatis, ako je to tvoj konacan izbor.

Hvala na savetu.Ja dam imam beskonacno novca, odabrao bih Banovo Brdo kod Kosutnjaka
img


Verovatno ce to biti Vidikovac, ali mozda Cerak ukoliko nadjem nesto povoljnije.Sto se tice Belih voda, ima 3 prodavnice Aman,Osnovnu skolu,veliki park.Zavisi u kom delu Belih Voda zivis, nisu svi delovi na 51ici.Najveci deo ima po dve linije.Npr. ljudi koji zive kod okretnice 51, znam dosta njih koji se spustaju dole na 88,58,55 pa cak i moja tetka.Drugi gornji deo naselja kod parka ima 56.Tj. Mali deo je ostao izolovan, ali opet ako im zakaze 51, pesacice 10 min do 56 ili 55,58,88.Puno ljudi i ne zna da dole prolaze 88,58,55 ali stanovnici znaju.Pre nedelju dana sam stigao za 12 minuta od Belih voda do Sava Centra sa 88 i bila je guzva ( vreme spica ).Najvise bih vole da nadjem na Ceraku.A koliko se krece cena nekretnina tamo? Nije bas provereno ovo sto pise na internetu.Hvala svima na odgovorima :D :D :D :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=385543#p385543:2x25pxqp je napisao(la):
dove » Sre Maj 11, 2016 10:27 pm[/url]":2x25pxqp]Ja sam sa Ceraka, Cerak Vinograda, ili Ceraka II, ulice Cerski i Vinogradski venac, inace najmladjeg dela naselja, odnosno poslednje gradjenih zgrada na Ceraku. Mogu da ti prenesem situaciju iz prve ruke.
Samo naselje je koncipirano tako da nijedna saobracajnica ne prolazi kroz samo naselje. Postoje samo prilazi zgradama ili parkinzima, odnosno, medjublokovske komunikacije. Jedino malo buke od saobracaja moze biti na obodima naselja. Zivim u zgradi koja je okrenuta ka Ibarskoj magisrali, medjutim buka je zanemariva. U naselju nema kafica, tj ima jedan, za koji nisam siguran da li i dalje radi, a najveci izvor buke je osnovna skola. Naravno ima nesavesnih gradjana kao i svuda. Sto se tice komfora, naselje je apsolutno nekoliko nivoa iznad okolnih, niska spratnost objekata, dobra toplotna izolacija, grejanje, topla voda, estetika objekata, uredjene povrsine namenjene dnevnim aktivnostima, poplocani trotoari, dosta zelenila, a za mene najveci plus je sto je naselje izolovano, separatno. Najvece mane su ista ta izolovanost, i sami stanovnici.
Imam jedan primer iz komsiluka, stan od 45m2 -50000e, veci su jeftiniji po kvadratu, ali to je sve stvar ponude.
Naselje je u fazi razmatranja da se proglasi za kulturno dobro.
http://www.politika.rs/sr/clanak/346676 ... urno-dobro
Naselje je pitomo, i toplo ti preporucujem.

Znam bio sam u naselju 3 puta.Prijateljica mi zivi u ulici Breza.Veoma cisto i lepo naselje, priroda, nema buke.Kako se krece cena u e/m2 ? Ta prijateljica mi je rekla da su oni platili taj stan 70,000 e a stan ima 65 kvadrata.Kupili su ga kad je naselje napravljeno ili malo posle.Verovatno je cena sad barem malo opala.Hvala na odgovoru :D
 
Mozda onda da ''juris'' stan na Vidikovcu, oko Garden centra? To je orijentisano ka Ceraku, a neka se neko od forumasa ko zivi ili zna javi da ti kaze za nivo buke, meni deluje mirno, iz perspektive setaca.
 
Najmirniji deo Vidikovca je duplex blok, prostire se od Vidikovačkog venca do Pilota M. Petrovića.

Nakon toga je mirno u parnim brojevima Vidikovačkog venca (od broja 2 pa nadalje) na strani okrenutoj soliterima.

TT
 
Један мој колега је недавно купио стан у Ул. црвених храстова за 70.000 евра, стан је 84 квадрата с терасом и две лође. У приземљу је.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386156#p386156:m8yw7zow je napisao(la):
Саша » 15 May 2016 01:01 am[/url]":m8yw7zow]Један мој колега је недавно купио стан у Ул. црвених храстова за 70.000 евра, стан је 84 квадрата с терасом и две лође. У приземљу је.
U delu Cerak vinograda koji sam ja pomenuo stanovi su nesto skuplji, oko 1000-1100e/m2, ali moze da se nadje i povoljnije. Vazno je reci da nema razlike ni u zgradama, ni u kvalitetu gradnje, osim sto su zgrade neku godinu mladje. Jedine male razlike su unutar objekata u rasporedu prostorija u stanovima, i ono sto je ocigledno, terase na poslednjem spratu nisu natkrivene. Naravno, u prizemlju i potkrovlju je uvek nesto jeftinije, u prizemlju dosta stanova ima pripadajucu bastu.
 
Ipak sam odlucio da nema nista od kupovine stana na Vidikovcu vec idem da gledam druge krajeve.Od kupovine me je odvukla ona velika trafo stanica, jedina u tom kraju, znaci sigurno zraci dosta.A i ovo izmedju zgrada sto se nalazi, to nikad u zivotu nisam video.Mnogo nesto ima struje oko zgrada, a i potpuni promasaj jer postoji trafo stanica u centru naselja..

https://www.google.rs/maps/@44.7335055, ... 56!6m1!1e1
 
igorsimic, to sto nikad nisi video je izlaz iz sklonista, tj ventilacija istog... prica se po kraju da nocu odatel izlaze drekavci i jedu device, sve koji se nisu pricestili u crkvi ili ozracili kod trafoa tako da mi lokalci ateisti volimo taj trafo i u prolazu se ocesemo o njega, dok braca pravoslavci upale svecu u lokalnoj crkvi. sve u svemu, mnogo veci problem nam je harp koji je instaliran u podrumu mekdonaladsa, od kad su ga ukljucili svi jednorozi su otisli na banovo brdo
 
Povremeno prolazim pored Galeba (popularni lokalizam za taj trafo) da bih primio dozu zdrave blage radijacije. Kao u banji Donja Trepča, malo jonizujućih zraka blagotvorno utiče na organizam.
 
tragac, ta raskrsnica "kod galeba" dobila je ime po nekadasnjoj poslasticarnici/pljeskari "galeb" koja se nalazila na toj raskrsnici, na stanici ka gradu gde je sada mekdonalds. uzasna klopa, divna vremena :)
 
A pljeskara je dobila naziv po trafou rekao bih, se'am se da je krajem osamdesetih ona bila mnogo vidljivija i primetnija u prostoru jer nije bilo toliko divlje gradnje tu a i drveće je bilo manje.
 
Ok hvala na odgovoru u vezi sklonista.Ali i dalje me brinu dalekovodi od 110kv i trafo stanica koja je bas velika, a mislim i jedina u tom kraju.Evo sta sam procitao na netu " zračenja iz te trafo stanice ogromna, jer samo iz 0,4 kw trafo stanice (koja je mala trafo stanica) zračenje se širi na stotine metara dalje. " . " Trafo stanice potencijalno rizične za stanovništvo". Jel moze neko ako zna da mi kaze koliki je napon te trafo stanice na Vidikovcu, verovatno je veliki sa obzirom da u blizini nisam primetio ni jednu trafo stanicu sto znaci da opsluzuje taj deo grada.Ali vidi se da vi iz tog dela grada imate da ponudite nesto ( ne generalizujem) a to je dobar smisao za humor na tudjoj muci.Trenutno radim 8 sati na dan, imam probleme u porodici, imam gomilu problema oko prodaje stana i ti dodjes ovde i zbijas sale na moj racun..Nista licno, blamiras sam sebe.

PS. Nikad nisam video ventilaciju za sklonista, jer prakticno u mom kraju nijedna zgrada nema ni s od sklonista.Tako da neznam sta se cudis.
 
Vrh