Šta je novo?

Savski nasip - nelegalna gradnja na levoj obali Save

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389500#p389500:1d5b40dc je napisao(la):
Bulevarac » Čet Jun 02, 2016 7:48 pm[/url]":1d5b40dc]Savski, i gde ti vaši automobili koji se voze nasipom završavaju?
Gde ih parkitrate?
Da li misliš da je dozvoljeno parkirati automobil u forlandu?
Da li misliš da svi obični građani treba da trpimo vas 118 bahatih za koje zakoni ove zemlje na važe'?
Da li misliš da mi svako jutro treba da se zapitamo kakvu vodu pijemo, jer 118 morona sa njihovim prijateljima parkira svoju milionsku ergelu usred vodoizvorišta?
Da li smatraš da je normalno da se tamo to radi, menja motormo ulje, antiftiz, peru kola svaki dan, hemikalijama kojima se ne zna poreklo, jer svako može da koristi šta mu padne napamet, usred vodoizvorišta, odakle se vodom snabdevaju bebe, deca,stari...
Da li misliš da je to normalno, zakonito?
Da li ti savski misliš da je dozvoljeno da se ti vaši travnjaci tretiraju svime što poželite, pa vi sipate "Total", da bi pobili korov jedne godina a onda sadite travu. Svuda pored reni bunara na samom vodoizvorištu se nalaze travnjaci, koji se tretiraju totalom, koji potom završava u vodi, koju mi svi pijemo
Naravno i tu je savski ekspert i garantuje nam kao NN lice da je sve to ok, i da tamo to niko ne radi, verujte mu na reč.
Oni tamo rade pta hoće jer to niko ne kontroliše, farbaju fasade, čamse, kamione, ograde, čime stignu, koriste razređivače i ko zna koje sve hemije da bi im kuće onako izgledale, Sve to opet završava u vodoizvorištu, odakle se svi mi snabdevamo vodom za piće.
Savski onda koristi klasične trol varijante, sa nadom da će da ubedi nekoga da je on u pravu, jer ukoliko nema nekoga da mu odgovori, neko bi možda pomislio da on govori istinu i nešto zna... ali to nije tako, jer je više puta jasno dokazano da savski troluje.
Molio bi admina, da ukoliko saavski to nastavi da radi, da mu barem brise postove, da ne bi morali 1000 x da odgovaramo na ista pitanja.
Evo odgovora BV, koje upravljaju nasipom, na pitanje kome je dozvoljeno kretanje krunom nasipa, odgovor je od pre par nedelje, sumnjam da se od tada nešto menjali, ali možda savski zna....

Vodni objekat Savski nasip se koristi po Zakonu o vodama i po njemu nije dozvoljeno kretanje privatnih putničkih vozila.
Kretanje je dozvoljeno vozilima JVP „Beogradvode“, VP „Galovica“ i JKP BVK“.


Mi nismo vi, mi smo obični građani.
Mi NE ODUSTAJEMO!
SAMO JAKO! ;)
:gobb:
Svaka polemika sa tobom je besmislena.
Obnovi znanje o saobraćajnim znacima. Evo ti link http://www.vozite.com/znakovi_izricitih_naredbi.html
Neznanje ne opravdava tvoju bahatost.
I dalje mislim da si plaćen da usmeravaš nezadovoljsvo ljudi za račun onih koji te plaćaju.
U tvrdnje o zameni motornog ulja, antifriza i ostalog na luksuznim automobilima na vodoizvorištima može da poveruje samo id***.
Pošto si univerzalni stručnjak za sve oblasti objasni koje se to hemikalije koriste za pranje automobila.
A gde ti predlažeš da se farbaju čamci? Onda treba iseliti i Brodotehniku i sva brodogradilišta duž Save.
Ovo sa lekarom si prepisao sa mog posta koji ste skinuli. U prednosti si ipak sam ja gost na tvom forumu.
Bojim se kada te provale da ćeš ti imati problema sa organima gonjenja. Podsticanje na linč je krivično delo a neznam u čemu si kod mene prepoznao elemente krivičnog dela.
Promakla mi je glupost sa travom. Da li si stvarno ozbiljan kada to tvrdiš?
Zanimljivo je da sredstvo "Total" koje pominješ može da se nađe samo na tržištu u Hrvatskoj i BiH. Znači li to da imaš suflere sa tih lokacija?
NI MI NE ODUSTAJEMO! Mi volimo Savu a šta vi volite?
 
Naravno da savski nastavlja da iznosi laži i ne daje nikakve odgore utemeljene u zakonu,a kada mu dostavite zvaničan odgovr nadležnog organa, on sve to ignoriše i kreće neku svoju mantra priča, da bi je na kraju završio pretnjom upućenom meni, koji skreće pažnju na brojne probleme na savskom nasipu. Ne širim ja nikakvu paniku kako bi ti najviše voleo,. nisam na ona Mačić koja maše leševima, a da ni jedan videla nije..
Organi gonjenja bi bilo dobro da me posete, jer bi onda možda priča dobila dodatni zamajac, ja se nadam da će oni to uraditi, ali ja svakao neću nikada širiti paniku, nego ukazivati na nepoštovanje zakona od nadležnih službi. Sve ovo što navodim da se odvija u SAvskom forlandu je zabranjeno.
Završili smo savski, dobio si svojih 5 min, mislim da je i to previše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389510#p389510:1vv4hsf1 je napisao(la):
Bulevarac » Čet Jun 02, 2016 8:20 pm[/url]":1vv4hsf1]Naravno da savski nastavlja da iznosi laži i ne daje nikakve odgore utemeljene u zakonu,a kada mu dostavite zvaničan odgovr nadležnog organa, on sve to ignoriše i kreće neku svoju mantra priča, da bi je na kraju završio pretnjom upućenom meni, koji skreće pažnju na brojne probleme na savskom nasipu. Ne širim ja nikakvu paniku kako bi ti najviše voleo,. nisam na ona Mačić koja maše leševima, a da ni jedan videla nije..
Organi gonjenja bi bilo dobro da me posete, jer bi onda možda priča dobila dodatni zamajac, ja se nadam da će oni to uraditi, ali ja svakao neću nikada širiti paniku, nego ukazivati na nepoštovanje zakona od nadležnih službi. Sve ovo što navodim da se odvija u SAvskom forlandu je zabranjeno.
Završili smo savski, dobio si svojih 5 min, mislim da je i to previše.
Bulevarac, provaljen si! Odakle ti podatak o "Totalu"? Objasni! Ko su tvoji šaptači?


TOTAL 480 SL

Kategorije: Herbicidi
Vrste kultura: Jabuka
Vinova loza
Agrumi
Breskva
Kruška
Maslina
Mandarina
Nektarina
Smokva
Šljiva
Trešnja
Višnja
Tržišta: Hrvatska
Bosna i Hercegovina
Neselektivni sistemični herbicid
DJELATNA TVAR

Glifosat-monoizopropilamino sol 480 g/l

DJELOVANJE

TOTAL 480 SL je neselektivni, sistemični herbicid za potpuno suzbijanje jednogodišnjih i višegodišnjih travnih i širokolisnih korova (zeljastih i drvenastih), uključujući i korove s dubokim korijenom (gomolji, rizomi).TOTAL 480 SL biljka upija preko svih zelenih dijelova i svježeg reza drveća. Izuzetak su četinječe u fazi potpunog mirovanja vegetacije i odrvenjela kora drveća.
Korov, šest sati nakon tretiranja, usvaja TOTAL 480 SL. U tom vremenu ne smije pasti kiša, jer će doći do smanjenja učinkovitosti. Nakon usvajanja, sredstvo se vrlo brzo premiješta iz lista do korijena i ostalih podzemnih organa.
Ovisno o vrsti korova, za potpuno premiještanje sredstva potrebna su 24 do 72 sata, nakon čega dolazi do blokiranja daljnjeg rasta korova i počinje njegovo odumiranje. Promjena boje, venuće, odnosno vidljivi znakovi djelovanja, nakon prskanja se uočavaju od 7. do 21. dana, što ovisi o vrsti korova.
Da bismo korove u potpunosti uništili, trebaju biti u optimalnom stadiju za suzbijanje, odnosno, u bujnom i intenzivnom porasu. Preporučena koncentracija primjene je 2% za nisku travnu vegetaciju. Jednogodišnji travni i širokolisni korovi su najosjetljiviji kad su visine 10-15 cm. Većina višegodišnjih korova osjetljiva je na sredstvo kad ih se prska u vrijeme ili blizu vremena cvatnje. Višegodišnji travni korovi, npr. zubača i pirika, moraju biti 10-25 cm visine ili u fenofazi busanja. Divlji sirak je najosjetljiviji u stadiju metličanja, a ako se prska sa smanjenom količinom vode, najosjetljiviji je kod visine 15-30 cm. Poljski osjak je najosjetljiviji u stadiju pune rozete, do visine 15-25 cm. Poljski slak je najosjetljiviji kod visine 20-40 cm a divlja kupina u vremenu nedozrelih boba (8. i 9. mjesec).
 
Jesam, mene plaća Dragan Đilas, jasno se vidi da ga oduvek podržavam!
Jesi, sve si ti provali savski, baš sve... da nisi i ti slučajno policajac?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MKBck06R8Fw[/youtube]
 
Igore, savski već dugo troluje, jer ne želi da se vide odgovori koje mi svi pišemo, odnosno ukazujemo jasno na nerad nadležnih sužbi.
Voleo bi da se "članovima" ovog foruma koji troluje to ne omogući, tako što im se barem brišu postovi , koji nemaju nikakve argumente, aili iznose neke pretnje... jer onda i ova tema gubi na preglednost, što i jeste cilj savskog.
 
savski za total zna ama bas svako ko je prosao pored sela.
 
Editovao sam na ovoj strani postove Bulevarca i Savskog koji su sadrzali obostrane uvrede. Savski na Beobuild forumu ne postoji "mi" i "oni" vec je ovo otvoreno mesto za diskusiju ali na civilizovan nacin sto se odnosi na sve forumase.
 
Banujte savski

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
savski":1v0bd8bk je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389476#p389476 je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » Čet Jun 02, 2016 6:25 pm[/url]":1v0bd8bk]Ovo gore nema veze sa činjenicom da je na Savskom nasipu saobraćajnim znakom zabranjen saobraćaj (motornim) vozilima u oba smera.

TT
Ovo gore ima veze sa tim da znak predstavlja zabranu saobraćaja u oba pravca za sva vozila (osim za interventna) a po ZOBS i bicikli su vozila (pogledajte pažljivije). Nepoznavanje zakona nikome nije opravdanje za njegovo kršenje.
Znak zabrane za motorna vozila izgeda slično odnosno ima ucrtan automobil u sredini (pogledajte i ovo pažljivije).
Ovo gore ima veze sa činjenicom da mnogo biciklista voze po nasipu sa spuštenim rukama, sa slušalicama u ušima i paralelno (jedno pored drugog) pa kada vam se svirne često to sočno prokomentarišete.
Zakon se ne tumači on se primenjuje. Jednak je za sve i za vas i za nas.
Ali vi ste isključivi kao da je nasip pravljen samo za vas.
I još nešto niko od nas ne opravdava suludu vožnju ni na nasipu ni bilo gde drugo. Sve koje ja znam na Savi su složni u ovome.
Tačno, nepoznavanje zakona nije opravdanje za kršenje.
Napisao sam "motorna" u zagradi jer su nadležni postavili pogrešan znak.
To je prvo.
Drugo: pronađi i pročitaj kompletan član 133 Zakona o vodama. To što ga ne znaš ne opravdava to što ga kršiš ko zna koliko dugo.

TT
 
He treba banovati savskog. On ima neko svoje misljenje i logiku.
Iskreno volim da cujem njihove stavove po cemu su oni to upravu, a mi samo pravimo dramu i sirimo paniku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389471#p389471:3brd0oba je napisao(la):
savski » 02.Jun.2016/6:12 pm[/url]":3brd0oba]
Ne pričamo o istom događaju. Ovo o čemu sam pisao se dogodilo juče (01.06.2016) oko 11.00. Znam i druge detalje ali nema smisla o tome raspravljati. Uvek će se vas mnogo više javiti da me etiketira i demantuje. Ipak verujem da imate međusobnu komunikaciju i da neki dobro znaju o čemu sam pisao.
Svakako je glupost napravio.. Nasilje nije lek..
Bulevarac i ja pricamo povremeno ali nisam bio upucen u ovaj dogadjaj...
 
Da ponovim postoji tabla za biciklisticku rutu ogroman
Drugo vasi kvazi vikend sojenice su nelegalni objekti
 
Momir Alvirovic Ko sve ovo ne komentariše, i sam sebe kuje u zvezde, pa još u ime firme-papučarke...

Ja sam eto u Jurija Gagarina, sagradio sam u životu svašta, jedno 5000 kvadrata do sada, ali na SOPSTVENIM parcelama, a ne divljaka na javnom zemljištu sa posebnom zaštitom... Nije to pitanje mišljenja nego zakona koji je važio pa i danas važi - i koji nije izmišljen iz nečije dosade nego iz potrebe da se gradska obala i pijaća voda zaštiti... Ako zakon za vas ne važi što bi ga drugi poštovali? Da se takmičimo ko može da bude bahatiji i više da otme? Da vidimo koga više boli paja za druge nego samo za svoje uživanje? Ako je tu na levoj obali ka Ostružnici gradnja moguća i poželjna zašto grad nije lepo prodao parcele pa vi kupite i gradite do mile volje na svojoj zemlji pa uživajte? Ili ćemo da menjamo zakone svako sebi, da podmazujemo činovnike i zovemo kumove, pa tako u krug dok se svi ne izređamo?

Naputovao sam se od Osla do Johanesburga, od Njujorka do Tokija, oplovio sam Jadran, Savu od Šapca do Ušća, a Dunav od Apatina do Kladova - pa opet ne razumem kako bilo koji genije misli da je normalno da se svima u lice ruga otimajući ono što je javno i od čega svi zavisimo... Bahćenje i sebičluk, prika, obiju se o glavu uvek, pre ili kasnije... Tu ti niko nije kriv, a najmanje jedan čovek sa Liona... Ako hoćeš da uz vino ili rakijicu divanimo ja sam bliže pa svrati...
 
Da znate, ne pričam to svakome, okolnosti su takve, mislim da je bitno da i to znate.
Bulevarac, odnosno Lionac nije sa kruške pao.
Moji su dosta i u ranijim generacijam učinili da ovo društvo bude bolje.
Moj deda je Solunac, doktorirao je na Sorboni i vratio se u Srbiju, jedan je od osnivača katedre za psiholgiju, na Beogradskom univerzitetu.
I danas studenti Beogradskog univerziteta koriste osnove psihologije, koje je on naspisao.
Njegov rođeni brat, je takođe doktorio na Sorboni, vratio se u Srbiju, i otišao u Sarajevo , gde je bio profesor Rimskog prava vrlo poznat kao i njegov brat.
Treći brat je takođe bio doktor u Beogradu.
Četvrti brat, otac moje majke je bio građevinski inženjer i pukovnik u vojsci.
Peti brat je bio vrhunski pravnik, što ga je koštalo višegodišnje robije na Golom otoku, jer je neki polusvet rekao da on ne voli Tita...
Moj pradeda je bio stipendista matice srpsske, i doktorirao je u Beču.
U Sremskoj Mitrovici, gde se deo moje familija doselio nakon povlaćenja pred Turcima, iz Blaca, je živeo moj pradeda.
Moj pradeda je bio gradski fizikus, lekar, cela Sremska Mitrovica je lečio.
Kada je preminuo, cela Sremska Mitrovica je bila na njegovoj sahrani.
Jedna ulica u Sremskoj Mitrovici nosi ime po mom pradedi.
U centralnom gradskom trgu, se nalazi bista, koju su mu Mitovčani u znak zahvalnosti postavili.
Moja familija je u Sremskoj Mitrovici ostavila u legat dve zgrade, Srpskoj pravoslavnoj crkvi, nažalost nedavno je neko to pretvorio u kafanu... oni to tako nisu zamišljali.. niko nas ništa nije pitao.
Familija je bila poštena, obrazovana i vredna, Miloš Obrenoović kada je udavao svoju nastariju ćerku Petriju, nakon neuspelih pregovora sa potencionalnim mladoženjama, poslao je poslanika da se raspita ko bi bio dobar za Petriju.
Preporučili su mu naše familije, kao poštenu, obrazovanu i uglednu.
Jedan od mojih rođaka je oženio Petriju. Do kraja zivota je ostala sa nama, pisala je pisma ocu Milošu Obrenoviću, u kojima je naglasavala kako ju je naša familija lepo primila...
Sve to možete pročitati i na internetu
Moja familija je dobila plemstvo u 18 veku.

Nažalost ja sam samo srednju školu završio, i zbilja smatram da ima toliko puno boljih od mene, koji bi trebalo više da vode računa o ovom društvu, ali ne vidim nikoga da o nekim bitnim stvarima piše, diskutuje, preduzim išta.... za mene je to poražavajuće.
To me ipak ne sprečava da se borim, osnosno iznosim sve ono za šta mislim da je dobro ili loše u ovom društvu, onako kako, najbolje znam...
Nekome se to dopada, nekome smeta... Neki predlažu da me uhapse, jer širim paniku.
Sve ovo pišem jer neke okolnosti, o kojima nisam mogao ni da sanjam, danas postaju realnost.
Živimo u zapuštenom društvu, gde bi po meni, svako od nas morao da se zapita, da li bi nešto mogao da uradi da imamo barem malo bolje društvo.
Ne žalim da budem etiketiran od strane nekog ološa, za bilo šta drugo od onoga, što ja jesam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389517#p389517:2xxtaoht je napisao(la):
Bulevarac » 02 Јун 2016 07:40 pm[/url]":2xxtaoht]Igore, savski već dugo troluje, jer ne želi da se vide odgovori koje mi svi pišemo, odnosno ukazujemo jasno na nerad nadležnih sužbi.
Voleo bi da se "članovima" ovog foruma koji troluje to ne omogući, tako što im se barem brišu postovi , koji nemaju nikakve argumente, aili iznose neke pretnje... jer onda i ova tema gubi na preglednost, što i jeste cilj savskog.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389525#p389525:2xxtaoht je napisao(la):
MilisaV » 02 Јун 2016 07:54 pm[/url]":2xxtaoht]Banujte savski

Још један пример борбе против једноумља - једноумљем појединаца на форуму. Општа раширена жеља за само једним мишљењем и једним ставом, а сваки супротстављен став и другачије мишљење искоренити на све могуће начине.

Да, Савски тролује и не разумем зашто то вама смета? Па све што је написао и начин на који је написао, одлично вама иде у прилог јер је својеврсан представник "друге стране" а представио ју је као насилну, бахату и полуобразовану. Не видим шта више можете пожелети у целој причи.

Зашто се појединци овде боје супротног мишљења и супротне стране? Ако имате аргументацију, а имате је, ако сте у праву, а јесте, ако сте образованији, а јесте, ако сте речитији, а јесте, зашто то не искористите и направите јасну и недвосмислену разлику између "вас" и "њих"?

Уместо тога, ви наивно наседате на његове јефтине и малоумне провокације, а пошто се тешко носите са таквим начином комуникације онда у немоћи - тражите егзодус оних који се са вама не слажу и позивате администратора да заведе форумско јеноумље.

Не разумем вас никако ... Савски вам је дошао "ко кец на десет" и не умете то да искористите.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389506#p389506:2mg7optu je napisao(la):
savski » Thu Jun 02, 2016 8:09 pm[/url]":2mg7optu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=389500#p389500:2mg7optu je napisao(la):
Bulevarac » Čet Jun 02, 2016 7:48 pm[/url]":2mg7optu]Savski, i gde ti vaši automobili koji se voze nasipom završavaju?
Gde ih parkitrate?
Da li misliš da je dozvoljeno parkirati automobil u forlandu?
Da li misliš da svi obični građani treba da trpimo vas 118 bahatih za koje zakoni ove zemlje na važe'?
Da li misliš da mi svako jutro treba da se zapitamo kakvu vodu pijemo, jer 118 morona sa njihovim prijateljima parkira svoju milionsku ergelu usred vodoizvorišta?
Da li smatraš da je normalno da se tamo to radi, menja motormo ulje, antiftiz, peru kola svaki dan, hemikalijama kojima se ne zna poreklo, jer svako može da koristi šta mu padne napamet, usred vodoizvorišta, odakle se vodom snabdevaju bebe, deca,stari...
Da li misliš da je to normalno, zakonito?
Da li ti savski misliš da je dozvoljeno da se ti vaši travnjaci tretiraju svime što poželite, pa vi sipate "Total", da bi pobili korov jedne godina a onda sadite travu. Svuda pored reni bunara na samom vodoizvorištu se nalaze travnjaci, koji se tretiraju totalom, koji potom završava u vodi, koju mi svi pijemo
Naravno i tu je savski ekspert i garantuje nam kao NN lice da je sve to ok, i da tamo to niko ne radi, verujte mu na reč.
Oni tamo rade pta hoće jer to niko ne kontroliše, farbaju fasade, čamse, kamione, ograde, čime stignu, koriste razređivače i ko zna koje sve hemije da bi im kuće onako izgledale, Sve to opet završava u vodoizvorištu, odakle se svi mi snabdevamo vodom za piće.
Savski onda koristi klasične trol varijante, sa nadom da će da ubedi nekoga da je on u pravu, jer ukoliko nema nekoga da mu odgovori, neko bi možda pomislio da on govori istinu i nešto zna... ali to nije tako, jer je više puta jasno dokazano da savski troluje.
Molio bi admina, da ukoliko saavski to nastavi da radi, da mu barem brise postove, da ne bi morali 1000 x da odgovaramo na ista pitanja.
Evo odgovora BV, koje upravljaju nasipom, na pitanje kome je dozvoljeno kretanje krunom nasipa, odgovor je od pre par nedelje, sumnjam da se od tada nešto menjali, ali možda savski zna....

Vodni objekat Savski nasip se koristi po Zakonu o vodama i po njemu nije dozvoljeno kretanje privatnih putničkih vozila.
Kretanje je dozvoljeno vozilima JVP „Beogradvode“, VP „Galovica“ i JKP BVK“.


Mi nismo vi, mi smo obični građani.
Mi NE ODUSTAJEMO!
SAMO JAKO! ;)
:gobb:
Svaka polemika sa tobom je besmislena.
Obnovi znanje o saobraćajnim znacima. Evo ti link http://www.vozite.com/znakovi_izricitih_naredbi.html
Neznanje ne opravdava tvoju bahatost.
I dalje mislim da si plaćen da usmeravaš nezadovoljsvo ljudi za račun onih koji te plaćaju.
U tvrdnje o zameni motornog ulja, antifriza i ostalog na luksuznim automobilima na vodoizvorištima može da poveruje samo id***.
Pošto si univerzalni stručnjak za sve oblasti objasni koje se to hemikalije koriste za pranje automobila.
A gde ti predlažeš da se farbaju čamci? Onda treba iseliti i Brodotehniku i sva brodogradilišta duž Save.
Ovo sa lekarom si prepisao sa mog posta koji ste skinuli. U prednosti si ipak sam ja gost na tvom forumu.
Bojim se kada te provale da ćeš ti imati problema sa organima gonjenja. Podsticanje na linč je krivično delo a neznam u čemu si kod mene prepoznao elemente krivičnog dela.
Promakla mi je glupost sa travom. Da li si stvarno ozbiljan kada to tvrdiš?
Zanimljivo je da sredstvo "Total" koje pominješ može da se nađe samo na tržištu u Hrvatskoj i BiH. Znači li to da imaš suflere sa tih lokacija?
NI MI NE ODUSTAJEMO! Mi volimo Savu a šta vi volite?

Savski, greškom ti lajkovah posto, a koliko vidim ovde nema unlike ...

Uglavnom, kako bre vi volite Savu, tako što ste bili spremni da sve iste sa nje rasterate pretvorivši nasip koji je služi decenijama kao šetalište u ulicu. pretvorivši donje delove u parkinge? Sada je problem trčati/šetati i po stranama nasipa od prašine koju malo, malo digne neki od vaših drugara u vožnji. O tome da je sada isti zagađen kao ulica da ne pričam.

Pre 7-8 godina, prođi nasipom je bilo kao u momentu iz prirode grada preći u prirodu. Sada je kao iz grada preći na autoput. Usput, ne vidim ni kako će pola vas da "uživa" u prirodi kada jedni drugima dignete kuće nad glavom.

A inače brodotehnika i ostala gradilišta su direktno nad reni bunarima po tvojoj logici.
 
Voleo bi ukoliko to nekoga interesuje da pomogne u realizovanju ideje, kako bi Savski nasip od šljunkare do Ostružničkog mosta trebao da izgleda.
Tako da pre svega ispunjava namenu koja mu je data, kao nasipu i vodoizvorištu.
Zamislimo da tamo nema vikendica, da je svuda posađeno drveće.
Mislio sam da bi lepo za sve, da se u samom forlanddu, delu zemje od nasipa do reke, gde se sada nalaze nelegalne vikendice, nalazi neki put kojim bi se moglo šetati, možda i neko osvetljenje, ima struje, misliti o visokom vodostaju.
Bilo bi interesantno da se na tih 8-9 km obale nalaze one platforme za pecanje kao na Adi, kada je blato da se moze lakse prići vodi. Nekoliko takvih platformi na tom delu, npr. Bilo bi lepo u tom delu postaviti i onu osmatračnicu za ptice, tu bi se mogla vršita edukacija omladine ali i ostalih o prirodi, pticama, flori i fauni. Ima dosta ornotoloških udruženja koja rade edukaciju, potpuno besplatno!
Moglo bi se postaviti nekoliko kamera kod gnezda ptca koje se tu gnezde i žive i predstavljaju blago ovog grada.
Mogli bi tada svi da posmatramo odrastanje i život raličitih vrsti, uživo 24h. to ne zahteva velike investicije, uosatlom skoro je kamera postavljena pored gnezda orla belorepana.
Na samoj kruni nasipa bi se mogli iznajmljivazi obični ali i elektro bicikli.
Bilo bi lepo da na nekoliko mesta na kruni postoje neke male montažne kucice u kojima bi radili najugrozeniji, kao sto su deca ulice ili .. na prodaji voća tokom leta, sokova, možda frižider za sladoled i kod njih.

Voleo bi da se još neko uključi u razradu, i dobijemo bolju sliku kako bi sve to moglo da izgleda, možda neki render, s tim sadržajima, stazom, prkovskog tipa, sa klupicama...
:gobb:
 
20160510_162720.jpg


20160510_162725.jpg


20160510_162727.jpg


20160510_162731.jpg


20160510_162734.jpg


divljina
 
Dizalica je otisla dole pored sljunkare..Postavljaju neki splav valjda se pravi pristaniste ili tako nesto..
 
Danas, oko 16:00, "majstori" su ukopavali strujni kabal na potezu od stotinak metara u blizini zimus nasute obale (preko puta teniskih terena).

Izgleda kao posao za inspektore EPS-a?
 
Vrh