Šta je novo?

Makete gradskog prevoza

Miniature Environment by Alan Wolfson

"Times Sq. Shuttle"
10 x 27 x 26.5 inches
2015 Mixed Media

Scale= 3/4 in. to 1 foot (Forced Perspective in platform views)

Collection of: Musée Miniature et Cinéma Lyon, FR
www.alanwolfson.net

12339359_10206834152871164_7658649729888095847_o.jpg

12322945_10206834155511230_505368882199807010_o.jpg

12310083_10206834158871314_3022644205815718243_o.jpg
 
Da li imate nekih novih maketa?
Malo da probudimo temu?
 
Evo da se ubacim ja sa mojim voznim parkom :D
Imam ih već par godina, a čini mi se da sam obe dobio na nagradnim igrama, za najbolju sliku vozila...
Setra
DSCF2390_zps508d30b5.jpg

MAN


 
Нису макете аутобуса, али је исто јако интересантно. Анимације градског превоза у Београду са неких линијама, углавном где су аутобуси.
Има доста на јутјубу:

15 - Zemun ( Gornji grad ) - Zeleni Venac ( +download )
https://www.youtube.com/watch?v=aC07mdW6VAk

OMSI 2 - Belgrade, line 71.
https://www.youtube.com/watch?v=HGCrqpNteeU
 
NIsu animacije, već video igra.
Pored 15 i 71, postoji i 45
https://www.youtube.com/watch?v=k1dQuRRubEU

Pre neki dan je bio tekst o tome i u blicu, a jako sam ponosan na to što su članovi mog drugog sajta "Balkan Simulacije" autori ove mape i linija. Zaista koliko god su mogli odradili su detaljno!
 
Svaka cast na igrici, bas sam bio prijatno iznenadjen kad sam pogledao snimak i video koliko ste isli u detalje. Jel ste koristili modele iz google earth-a?
 
Nisam autor mape, pripomagao sam sa fotografijama i sugestijama.
Autori su kreirali sve autentične objekte sami, deo sporednih objekata je korišten iz nekih ranijih mapi, koje su već bile dostupne. Nije što znam momke, ali sjajan posao su odradili :)
 
Koliko su dugo radili igricu? Modeliranje objekata mora da je trajalo bas dugo.
 
Nisu radili igricu, već mapu.
Igra je već postojala, oni su radili mapu, vozila, kolor šeme, redove vožnje, realan sistem bus plusa, itd itd.
Nešto oko 6 meseci, možda malo i više je trajala izrada mape koja je u realnim dimenzijama. Dakle svaka linija je dugačka kao i u stvarnosti :)
 
Јако симпатично :D Само ми је мало чудно откуд Соларис на 15, може ли да се бира аутобус? И какви су оно Ластини МАНови?
 
Autobusi se takodje posebno prave kao novi modeli.
Solaris je posebno preradjen za potrebe mape kako bi imali jedan potpuno autentican bus u igri. Vec su recimo uradjeni Ikarbusi Ik103, Ik112n, Ikarus Ik111 i Sanos s115.
Proces proizvodnje je dugotrajan i komplikovan, uskoro ce biti i mapa Novog Sada, takodje realna, da je malo jednostavnije verovatno bi bilo vise i modela i mapa :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Верујем да је јако комплексан процес и свака част на ентузијазму. Е сад једна импресија јесу остала возила на улицама, колико сам приметио претежно Голф 2, Трабант и Meчка W124 што даје неки шмек 90их :D
 
Fasade su autentične :)
Tu su i bilbordi takođe, najava stajališta takođe itd itd itd :D
 
Поздрав свима, нов сам овде! :)
Мало да и ја представим своје коње за трку! Нису чистокрвне макете зато што немају унутрашњост, али јесу папирни модели, верни правим возилима које свакодневно виђамо у Београду. Сваки сам ја сам исцртао, саставио и направио од папира и картона. Надам се да вам нећу досадити, имам 22 аутобуса тренутно (20 соло и 2 зглобна), 3 трамваја и једну композицију воза.
Извињавам се због малко лошијег квалитета слика, све је сликано са телефона (засад).

Ево прве три београдске макине које данас представљам, надам се да ће вам се свидети: :)

Ластин "Отокар":
Pogledajte prilog 3
ГСП-ов ИК-112Н #506:
Pogledajte prilog 1
Pogledajte prilog 2
Аривина "Темза":
 
Упс, поткрала ми се грешка, ставио сам 2 исте фотке ИК-112Н и погрешио гар. број. Гар. број је 507, а молим модераторе да обришу дуплу слику и да уместо ње ставе ову, извињавам се. :(
 
Отворен сам за све похвале, сугестије и примедбе како што се тиче слика, тако и што се тиче модела. :kk:
 
Primedbe verovatno nećeš dobiti pošto forumaši cene uloženo vreme i trud. Tako da sledi pohvala :gobb: :pob:
 
Ripanjac, svaka cast!!! Odlicni su ti modeli, bravo za preciznost i strpljenje! Samo, imam jednu malu "zamerku". Pa gde ti je neka 405ica? :D Jeste da su u katastrofalnom stanju, i vizuelno i funkcionalno, ali makar simbolike radi... :wink:
 
Vrh