Šta je novo?

Војни станови-наставак градње, Бежанијска коса 2. м.з.

Касни се са завршетком радова на војним зградама код ткз. "Објекта 25", а то су зграде ближе тц Рода. Рок завршетка радова за тај део зграда је био 31.децембар 2015. године, бар по табли на градилишту. Предпостављам да ће рок завршетка ових зграда "спојити" са роком завршетка другог дела зграда тј. "Објекта 24", то су зграде ближе Водоводу, односно оне које су стајале као костур неких 20-так година. Те зграде треба да се заврше 30.јуна 2016.године.

Неколико слика од суботе 30.јануар 2015.
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Da li netko zna, zašto je stala gradnja stanova na Bežaniji, jel se to ministar inati zbog smene (pošto već skoro dva meseca ne vidim da gradi).
 
Поштовање народе,

зна ли неко шта се дешава са становима у 2016. години

и колико ће бити испоштовани термини који су постојали, с обзиром да је први већ прекорачен...?

Срдачан поздрав!
 
Ovo nije loše, samo ako tako nastave sa gradnjom...

A da li je došlo do promene termina završetka radova, ili je na žutim tablama to i dalje precrtano?

Zna li se hoće li ti biti gotovo ove godine?

Pozdrav!!!
 
Taman da se novi ministar fotka poslije izbora kako djeli kljuceve
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374778#p374778:b8k43tcl je napisao(la):
Supermen » Pon Mar 07, 2016 11:56 am[/url]"]Ovo nije loše, samo ako tako nastave sa gradnjom...

A da li je došlo do promene termina završetka radova, ili je na žutim tablama to i dalje precrtano?

Zna li se hoće li ti biti gotovo ove godine?

Pozdrav!!!

-Током 2014. године затекли смо само ископ и жбуње а сада имамо објекат у фази покривања са завршеним свим грубим грађевинским радовима. У протеклих годину дана, Институту за испитивање материјала Србије, који је вршио и надзор над рашчишћавањем, предат је материјал који смо затекли, а све за шта је утврђено да није доброг квалитета, због дугог периода стајања, је уништено. Министарство одбране и Војска Србије имају своју фабрику бетона на Бежанијској коси као и производне погоне у Шапцу и Белом Потоку, који ће опремити објекте кровним конструкцијама, дрвенаријом, столаријом и браварским елементима, навео је потпуковник Остојић.

Објекат 24 завршен је 1992. године у фази трећег и четвртог спрата, а на месту објекта 25 постојао је само темељ. Планирано је да до краја текуће године буду завршени сви груби грађевински радови и фасада, а према динамици радова и финансирања завршетак радова планиран је крајем 2016. године.

Војнограђевинска установа „Београд“ на простору Бежанијске косе до сада је изградила објекте 29, 30, 31 и 32, односно 509 станова за припаднике система одбране, а у објектима 24 и 25 биће изграђено још 160 станова.

Vest je sa sajta Ministarstva odbrane, 13.08.2015. Dakle, ocekuje se kraj radova ove godine tj. krajem ove godine.
 
Слике 17. мај 2016.

Поглед од тц Рода



Поглед од улице Партизанске авијације






Поглед од улице Пеђе Милосављевића

 
Pitanje koje je mozda i malo off ali mi je vazno.
Da li se zna struktura stanova ,broj, i da li stanovi vec imaju vlasnike ili raspodela tek sledi?
Hvala unapred ako neko zna odgovor.
 
Hoce li biti ovi stanovi u slobodnoj prodaji?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=386898#p386898:241x2wuy je napisao(la):
monitor » 19 May 2016 02:37 pm[/url]":241x2wuy]Pitanje koje je mozda i malo off ali mi je vazno.
Da li se zna struktura stanova ,broj, i da li stanovi vec imaju vlasnike ili raspodela tek sledi?
Hvala unapred ako neko zna odgovor.

Podeljeni su pre oko 15 godina.
 
Znam za to pre 15 godina, ali zar to nije samo za jedan deo (deo pocet sa gradnjom tih godina)?

Sta sa delom koji je na novo gradjen tek ovo nedavno. Mislim da je odnos stara-nova gradnja 50-50%.
 
Ja sam cuo informaciju da se stanovi u zgradama sa leve strane, gledano iz ulice Pedje Milosvaljevice (ove kaskadno uvucene zgrade) nalaze u slobodnoj prodaji. moj drug je zainteresovan, pa ako neko zna nesto vise ili kontakt da okrenemo pa se taman i raspitamo.
 
Ovo izgleda da poprilično dobro napreduje. Ako se ne varam.
Da li su mozda vraceni datumi na table ili se jos uvek ne zna datum planiranog zavrsetka radova?

Pozdrav!
 
Слике 09. септембар 2016.

Данас обиђох градилиште са циљем да уз молбу шефу градилишта, уђем и сликам унутрашњоат зграда, станове,..., нажалост није могло. Не дозвољава се било какав улазак лицима без одговарајуће дозволе од ВГЦ – Војног грађевинског центра, који се налази у старој згради Генералштаба, други спрат. Кажу да се њима обратим за дозволу (писмену) и нема проблема за сликање. На неки начин ово и разумем, ипак је ово војни објекат, а и зашто да беспотребно шеф градилишта има проблема.

Да не дужим, онолико колико сам сазнао, сви станови су наравно одавно расподељени војним лицима, по месту на стамбеној ранг листи, дужини чекања, породичном стању,..., а структура станова је од једнособних до четворособних.

Део зграда који је до тц Рода ће се, коначно, уселити крајем децембра ове године. По табли, слика на првој страни, касни се пола године, што и није страшно. Ово су те згарде:
Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3
Остале зграде се још раде, а завршетак је следеће године у неко доба, кад буде биће. Завршетак изградње, по другој табли-исто је слика на првој страни, је требало да буде у децембру 2015.године. То су ове зграде:
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
Мислим да је прилив пара за завршетак ових војних зграда био главни проблем. Пратићу даље како напредује, посебно око усељења кад буде, :)
:sesir:
 
Prođe decembar, od useljenja nista? Zna li neko da li se rok pomera na kratko ili su opet prekinuli izgradnju?
 
Mozda vas obraduju za sretenje ako su zavrsili radove
 
Vrh